cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
 • Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji, Chorwacja
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
16.04 - 24.04
już od 1799 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
16.04 - 24.04
już od 1799 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji
star 2

Chorwacja
Ocena wycieczki objazdowej Wielkanoc w Chorwacji:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 16 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 16 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Wielkanoc w Chorwacji w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Chorwacji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

  Hotele **/ ***
Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.
Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja i bar.
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Naszym zdaniem: lokalizacja hotelu nad morzem daje doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu.
Kategoria lokalna: **/***

Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji. Po drodze planowane są krótkie postoje.
Dzień 2
Przyjazd do Szybenika, który jest najstarszym miastem Chorwatów. W odróżnieniu od innych dalmatyńskich miast, budowanych przez Ilirów, Greków, czy Rzymian, został założony w IX w. przez chorwackich królów. Zobaczymy arcydzieło architektury światowej - gotycko-renesansową katedrę Św. Jakuba znajdującą się na liście UNESCO, zbudowaną w całości z kamienia. Katedrę zdobi 71 realistycznych rzeźb głów ludzkich wykonanych przez budowniczego katedry Juraja Dalmatinca, bardzo realistycznie przedstawiających ówczesnych mieszkańców Szybenika. Starówka Szybenika z licznymi wąskimi kamiennymi uliczkami i malowniczymi schodkami to miejsce pełne uroku i fascynującej atmosfery. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Splitu, największego miasta Dalmacji, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum (UNESCO), którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, francuskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (III - IV w.), katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Wraz z rozwojem miasta dawna rezydencja cesarza wtopiła się w późniejszą zabudowę, tworząc dziś niepowtarzalne połączenie stylów architektonicznych różnych epok. Po zwiedzaniu proponujemy spacer wśród palm słynną promenadą nadmorską - Rivą. Po południu przeprawa promowa na wyspę Hvar, obiadokolacja, nocleg w hotelu na Hvarze. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w tradycyjnej procesji, wpisanej na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jest to najbardziej znany z obrzędów i nabożeństw Triduum Paschalnego. Procesja Odbywająca się w Wielki Czwartek trwa osiem godzin. W nocy z czwartku na piątek równolegle z sześciu miejscowości położonych na wyspie ruszają procesje i wędrują zgodnie z ruchem wskazówek zegara, by powrócić do miejsca, skąd wyruszyły. Uczestnicy pokonują przez całą noc ok. 22 km. Na czele pochodu idzie bosy kriżonosza", czyli osoba niosąca 18-kilogramowy krzyż. Na tę zaszczytną funkcję oczekuje się w długiej kolejce nawet 20 lat
Dzień 4
Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę po wyspie Hvar. Hvar to jedna z najpiękniejszych i najbardziej nasłonecznionych wysp w Europie (słońce świeci tu przez około 300 dni w roku). Otoczona krystalicznym, turkusowym morzem, mieni się wieloma kolorami, głównie ze względu na słynne uprawy lawendy, liczne winnice i gaje oliwne. Hvar leży na skrzyżowaniu dróg morskich, do dziś jest jednym z ważniejszych portów żeglarskich. Zwiedzimy Stari Grad, a w nim między innymi: barokowy kościół św. Stefana, Muzeum Miejskie, dom-twierdzę P. Hektorovica, słynnego mieszkańca wyspy, poety doby renesansu. Pospacerujemy uroczymi, wąskimi uliczkami miasta, które najlepiej oddają klimat tego miejsca. Następnie przejedziemy do Hvaru - największego miasta na wyspie, słynącego zarówno z pięknych zabytków jak i bogatego życia nocnego. Nad miastem góruje twierdza Spanjola, z której rozciąga się wspaniały widok na archipelag wysp Pakleni Otoci. Zobaczymy m. in. jeden z najstarszych teatrów w Europie, arsenał, Katedrę św. Stefana oraz klasztor benedyktynek, w którym siostry wykonują koronki z nitki agawy. Po południu czas na odpoczynek, a wieczorem zachęcamy Państwa do uczestnictwa w śpiewanej procesji w Starim Gradzie, podczas której będziemy mogli usłyszeć wspaniałe głosy śpiewaków starogradskich klap, czyli zespołów wykonujących tradycyjne pieśni, najczęściej a capella. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu przeprawa promowa do Splitu. Następnie przejedziemy do Trogiru, który jest doskonałym przykładem ciągłości miasta. Układ ulic tej wyspiarskiej osady pochodzi z czasów greckich, a późniejsi władcy upiększyli je wyjątkowymi budynkami publicznymi, mieszkalnymi i twierdzami. Zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Trogir jako jedno z najlepiej zachowanych miast romańsko-gotyckich w centralnej Europie, został wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Po uroczystym śniadaniu wielkanocnym w hotelu, dla chętnych możliwość wzięcia udziału w wielkanocnej mszy świętej, przejazd do Zadaru, zwiedzanie najważniejszego miasta Dalmacji Północnej - antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował między innymi Alfred Hitchcock. Posłuchamy również wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Rijeki, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7
W Poniedziałek Wielkanocny po śniadaniu przejedziemy do urokliwego miasteczka Gračišće na Półwyspie Istria, gdzie tradycyjnie od ponad 20 lat swoje wina prezentują najlepsi winiarze istryjscy. Chętnie wypełniają kubki gości, które dostajemy wchodząc do miasteczka. I można tak spacerować od konoby do konoby do wieczora… Będziemy mieli okazję spróbować między innymi najlepszego wina malvazija w Chorwacji. W Lany Poniedziałek w Gračišće wody może zabraknąć, ale wina nie powinno. Następnie przejedziemy do serca Istrii, słynnego zagłębia trufli - Motovunu, pięknie położonego na wzgórzu, otoczonego murami obronnymi, skąd roztacza się przepiękny widok na znajdujące się obok winnice i lasy. Zobaczymy między innymi: kościół św. Stefana, mury obronne oraz mnóstwo klimatycznych, kamiennych uliczek. Polecamy dania z truflami serwowane przez tutejsze restauracje lub zakup oliwy truflowej czy też sera z truflami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do malowniczego Rovinja - ulubionego miasta artystów, nazywanego chorwackim Saint Tropez (między innymi kościół św. Eufemii, ratusz, wieża zegarowa). Następnie przejazd do Porecza. Po drodze zobaczymy Limski Kanal, wrzynającą się w ląd długą zatokę, geomorfologiczny fenomen, obecnie miejsce hodowli małż i ostryg. W Poreczu zobaczymy bazylikę Eufrazjana, jedną z najpiękniejszych wczesno-bizantyjskich budowli w Europie (UNESCO), barokowy kościoł św. Marii, gotyckie domy przy ulicy Decumanum. Przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy do Polski.
Dzień 9
Powrót do Polski.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych. - Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania i obiadokolacje, w tym śniadanie wielkanocne, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide, opłaty klimatycznej ok.1 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników (łącznie z systemem Tour Guide, bez taksy klimat.) - ok. 125 EUR/os.
Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o
META Description

Tradycje wielkanocne w Chorwacji ? Hvar - mistyczna procesja, niematerialne dziedzictwo UNESCO ? Uroczyste śniadanie wielkanocne ? Najpiękniejsze miasta Dalmacji - Split, Trogir, Szybenik, Zadar ? Poniedziałek Wielkanocny w Gračišće - czyli w Lany Poniedziałek wino zamiast wody ? Motovun, Porecz i Rovinj - malownicze miasteczka Istrii
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie:


Opis hotelu Wielkanoc w Chorwacji według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

**

Opis oferty

  Hotele **/ *** Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje Naszym zdaniem: lokalizacja hotelu nad morzem daje doskonałe miejsce wypadowe na wycieczki, a jednocześnie możliwość relaksu po zwiedzaniu. Kategoria lokalna: **/***Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Wielkanoc w Chorwacji

Wielkanoc w Chorwacji - możliwości zakwaterowania:

1 os. pokoj standardowy
2 os. pokoj standardowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Wielkanoc w Chorwacji? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00