cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie, Hiszpania
 • Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie, Hiszpania
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
07.06 - 14.06
już od 3139 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
07.06 - 14.06
już od 3139 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie

Hiszpania
Ocena wycieczki objazdowej Andaluzja jakiej nie znacie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 07 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 07 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Andaluzja jakiej nie znacie w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Hiszpanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Hiszpania / Hiszpania

Opis oferty:

Nerja • Lanjaron • Almeria • Pustynia Tabernas • Guadix • Granada • Park Narodowy Sierra Nevada • Jaen • Ubeda • Baeza • Medina Azahara • Kordoba • MalagaAndaluzja to słońce, plaże, flamenco, korrida, czyli wszystko co kojarzymy z Hiszpanią. Ta niezwykła kraina przyciąga turystów swoją odmiennością, nie tylko przyrodniczą ale i kulturową. Architektura zdradza tu ślady cywilizacji arabskiej, odsłaniając unikatowe piękno zabytków, z czego wiele znajduję się na liście UNESCO. W programie zwiedzanie Medina Azahara, unikalnego arabskiego kompleksu miejsko-pałacowego, wpisanego na listę UNESCO w 2018 r., imponujące potęgą fortyfikacje Maurów i krajobrazy rodem ze scenerii filmowych. Spacer łatwym i zarazem fascynującym szlakiem na terenie Parku Narodowego Sierra Nevada to bliski kontakt z naturą i niezapomniane wrażenia. Zaopatrz się w najlepszą oliwę z oliwek na świecie w mieście zwanym Szwajcarską Andaluzją, wypocznij pod smoczym drzewem i koniecznie skosztuj lokalnych tapas tuż za rogiem! Trasa w Hiszpanii: ok. 700 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. NERJA - LANJARON - ALMERIA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do NERJA, spacer na Balcon de Europa z malowniczym widokiem na wybrzeże. Przejazd do LANJARON, hiszpańskiego uzdrowiska słynącego z leczniczych wód. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka - jamón ibérico i degustacja specjalności regionu. Przyjazd do ALMERII, miasta o bogatej historii i unikalnym położeniu. Przejazd do centrum miasta, spacer: Patio De Los Naranjos, kaplica Iglesia de San Juan ze śladami meczetu mauretańskiego i zwiedzanie katedry de la Encarnación z XIII w. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. PUSTYNIA TABERNAS - GUADIX

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie mauretańskiej twierdzy Alcazaba z X w., największej atrakcji Almerii, wykorzystanej w scenach serialu "Gra o Tron". Przejazd wzdłuż PUSTYNI TABERNAS, rozciągającej się na powierzchni ok. 280 km2, gdzie nakręcono ponad 300 filmów. Postój przy wzgórzu z Zamkiem Calahorra położonego w filmowej scenerii, czas wolny na zdjęcia. Przyjazd do GAUDIX, zwanego "miastem troglodytów". Wizyta w dzielnicy Barrio de las Cuevas, w której znajduje się ok. 2 tysiące wykutych w skałach wapiennych jaskiń zamieszkałych do dzisiaj oraz wizyta w Muzeum Jaskiń. Spacer ulicami miasta: Palacio de Penaflor, katedra św. Marii (wejście do środka), Palacio de Los Marqueses de Villalegre wpisany na listę UNESCO, przejście w kierunku Plaza de la Constitucion i czas wolny. Przyjazd do hotelu w okolicach Grenady, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w wieczorze tańca flamenco. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. GRANADA - PARK NARODOWY SIERRA NEVADA

Śniadanie. Przyjazd do GRANADY. Zwiedzanie kompleksu pałacowo-miejskiego Alhambra, wpisanego na listę UNESCO. Zespół pałacowy zbudowany przez Nasrydów w XIII w. mieści w środku m. in. renesansowy Pałac Karola V, wspaniałe ogrody letniej rezydencji Generalife. Alhambra jest jednym z najokazalszych zabytków muzułmańskich w całej Hiszpanii. Spacer po dzielnicy Albaicin i wizyta w punkcie widokowym św. Mikołaja. Powrót do hotelu w okolicach Granady i czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): trekking szlakiem z miejscowości Monachil w stronę wąwozu Los Cahorros, na terenie PARKU NARODOWEGO SIERRA NEVADA, wpisanego w całości na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Szlak wiedzie pośród skał, wodospadów i wiszących mostów, to wszystko sprawia, że ok. 4 godzinna wędrówka staje się prawdziwą gratką. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. JAEN - UBEDA - BAEZA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do JAEN, miejscowości znajdującej się na starym arabskim szlaku łączącym Grenadę z Kordobą. Jaen jest największym producentem oliwy z oliwek na świecie. Zwiedzanie górującego nad miastem zamku św. Katarzyny z XIII/XIV w. Zwiedzanie: renesansowa katedra i największe łaźnie arabskie w Europie mieszczące się przy renesansowym pałacu Palacio de Villardompardo. Przejazd do UBEDY, zabytkowego miasta na wzgórzu La Loma, wpisanego razem z pobliską Baezą na listę dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: piękny plac Plazza de Vazquez de Molina, przy którym wznosi się kościół Zbawiciela z XVI w. i okazały Santa Maria de los Reales Alcázares z XIII w. wzniesiony na miejscu meczetu. Spacer po mieście: urokliwa uliczka Calle Real, wieża zegarowaTorre del Reloj. Czas wolny. Przejazd do BAEZY. Spacer: Plaza del Pópulo z fontanną, renesansowa Katedra Narodzenia Maryi z nawą wzniesioną na ruinach meczetu, kościół Świętego Krzyża, ratusz, stara giełda zbożowa La Alhóndiga, wieża zegarowa z XII w., izabeliński Pałac de Jabalquinto. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. MEDINA AZAHARA - KORDOBA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd i zwiedzanie MEDINA AZAHARA, ruin X-wiecznego arabskiego kompleksu miejsko-pałacowego, wpisanego na listę UNESCO w 2018 r. Przyjazd do KORDOBY, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największego na Półwyspie Iberyjskim, z ponad 800 kolumnami, robiącego wrażenie ogromem i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, przejście przez ulicę kwiatową, wizyta w dzielnicy żydowskiej Juderia. Wizyta na Moście Rzymskim z I w.p.n.e. i Torre de la Calahora. Czas wolny. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. MALAGA

Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) - zwiedzanie MALAGI. W programie: zamek Castillo de Gibralfaro górujący nad miastem, z malowniczym widokiem na andaluzyjskie wybrzeże oraz zespół pałacowy Alcazaby, której część jest starsza od Alhambry w Grenadzie. Mury Alcazaby skrywają ogrody, piękne dziedzińce oraz pałac w arabskim architektonicznym stylu czasów średniowiecza. Czas wolny. Malaga utożsamiana jest ze sławnym Pablem Picasso, którego ślady można zobaczyć prawie na każdym kroku. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalny przewodnik: ok. 125 EUR.Opłaty fakultatywne: wieczór flamenco: ok. 46 EUR; wędrówka szlakiem w P.N. Sierra Nevada: ok. 38 EUR (zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie oraz plecak); zwiedzanie Malagi z zespołem pałacowym Alcazaby i zamkiem Gibralfaro: ok. 50 EUR; wymagane min. 15 osób.W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją oraz nowym systemem przyznawania biletów do Alhambry nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów.


Opis hotelu Andaluzja jakiej nie znacie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Hiszpania / Hiszpania

Opis oferty:

NERJA - ALMERIA - LANJARON - PUSTYNIA TABERNAS - GUADIX - GRANADA - PARK NARODOWY SIERRA NEVADA - JAEN - UBEDA - BAEZA - KORDOBA - MALAGAAndaluzja to słońce, plaże, flamenco, korrida, czyli wszystko co kojarzymy z Hiszpanią. Ta niezwykła kraina przyciąga turystów swoją odmiennością, nie tylko przyrodniczą ale i kulturową. Architektura zdradza tu ślady cywilizacji arabskiej, odsłaniając unikatowe piękno zabytków, z czego wiele znajduję się na liście UNESCO. Na trasie zwiedzania imponujące potęgą fortyfikacje Maurów i krajobrazy rodem ze scenerii filmowych. Spacer łatwym i zarazem fascynującym szlakiem na terenie Parku Narodowego Sierra Nevada to bliski kontakt z naturą i niezapomniane wrażenia. Zaopatrz się w najlepszą oliwę z oliwek na świecie w mieście zwanym Szwajcarską Andaluzją, wypocznij pod smoczym drzewem i koniecznie skosztuj lokalnych tapas tuż za rogiem! Trasa w Hiszpanii: ok. 700 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Malagi. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Nocleg.

2. DZIEŃ. NERJA - LANJARON - ALMERIA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do NERJA, spacer na Balcon de Europa z malowiczym widokiem na wybrzeże. Przejazd do LANJARON, hiszpańskiego uzdrowiska słynącego z leczniczych wód. Wizyta w regionie, gdzie dojrzewa najlepsza regionalna szynka - jamón ibérico i degustacja specjalności regionu. Przyjazd do ALMERII, miasta o bogatej historii i unikalnym położeniu. Przejazd i zwiedzanie mauretańskiej twierdzy Alcazaba z X w., największej atrakcji Almerii, wykorzystanej w scenach serialu "Gra o Tron". Spacer po dzielnicy jaskiń Barrio de la Chanca. Przejście do centrum miasta, spacer: Patio De Los Naranjos, kaplica Iglesia de San Juan ze śladami meczetu mauretańskiego, katedra de la Encarnación z XIII w. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. PUSTYNIA TABERNAS - GUADIX

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż PUSTYNI TABERNAS, rozciągającej się na powierzchni ok. 280 km2, gdzie nakręcono ponad 300 filmów. Postój przy wzgórzu z Zamkiem Calahorra położonego w filmowej scenerii, czas wolny na zdjęcia. Przyjazd do GAUDIX, zwanego "miastem troglodytów". Wizyta w dzielnicy Barrio de las Cuevas, w której znajduje się ok. 2 tysiące wykutych w skałach wapiennych jaskiń zamieszkałych do dzisiaj oraz wizyta w Muzeum Jaskiń. Panoramiczne zwiedzanie górującej nad miastem potężnej twierdzy Alcazaba, zbudowanej w XI w. przez Maurów. Spacer ulicami miasta: Palacio de Penaflor, katedra św. Marii (wejście do środka), Palacio de Los Marqueses de Villalegre wpisany na listę UNESCO, przejście w kierunku Plaza de la Constitucion i czas wolny. Przyjazd do hotelu w okolicach Grenady, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. GRANADA - PARK NARODOWY SIERRA NEVADA

Śniadanie. Przyjazd do GRANADY. Zwiedzanie kompleksu pałacowego Alhambra, wpisanego na listę UNESCO. Zespół pałacowy zbudowany przez Nasrydów w XIII w. mieści w środku m. in. renesansowy Pałac Karola V, wspaniałe ogrody letniej rezydencji Generalife. Alhambra jest jednym z najokazalszych zabytków muzułmańskich w całej Hiszpanii. Spacer po centrum miasta. Czas wolny. Przejazd do Monachil, stamtąd wyruszenie pieszym szlakiem w stronę wąwozu Los Cahorros, na terenie PARKU NARODOWEGO SIERRA NEVADA, wpisanego w całości na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Szlak wiedzie pośród skał, wodospadów i wiszących mostów, to wszystko sprawia, że prawie 8-kilometrowa wędrówka staje się prawdziwą gratką. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. JAEN - UBEDA - BAEZA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do JAEN, miejscowości znajdującej się na starym arabskim szlaku łączącym Grenadę z Kordobą. Jaen jest największym producentem oliwy z oliwek na świecie. Zwiedzanie górującego nad miastem zamku św. Katarzyny z XIII/XIV w. Zwiedzanie: renesansowa katedra z relikwią - chustą św. Weroniki, największe łaźnie arabskie w Europie mieszczące się przy renesansowym pałacu Palacio de Villardompardo i kaplica de San Andrés. Przejazd do UBEDY, zabytkowego miasta na wzgórzu La Loma, wpisanego razem z pobliską Baezą na listę dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: piękny plac Plazza de Vazquez de Molina, przy którym wznosi się kościół Zbawiciela z XVI w. i okazały Santa Maria de los Reales Alcázares z XIII w. wzniesiony na miejscu meczetu. Spacer po mieście. Przejście urokliwą uliczką Calle Real, do wieży zegarowej Torre del Reloj. Czas wolny. Przejazd do BAEZY. Spacer: Plaza del Pópulo z fontanną, renesansowa Katedra Narodzenia Maryi z nawą wzniesioną na ruinach meczetu, kościół Świętego Krzyża, ratusz, stara giełda zbożowa La Alhóndiga, wieża zegarowa z XII w., izabeliński Pałac de Jabalquinto. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. KORDOBA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do KORDOBY, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największego na Półwyspie Iberyjskim, z ponad 800 kolumnami, robiącego wrażenie ogromem i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, przejście przez ulicę kwiatową, wizyta w dzielnicy żydowskiej Juderia. Wizyta na Moście Rzymskim z I w.p.n.e. i Torre de la Calahora. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos - letniej rezydencji rodziny królewskiej. Wewnątrz budynek zaskakuje wspaniałymi dziedzińcami, egzotycznymi kwiatami i fontannami. Czas wolny. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. MALAGA

Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) - zwiedzanie MALAGI. W programie: zamek Castillo de Gibralfaro górujący nad miastem, z malowniczym widokiem na andaluzyjskie wybrzeże oraz zespół pałacowy Alcazaby, której część jest starsza od Alhambry w Grenadzie. Mury Alcazaby skrywają ogrody, piękne dziedzińce oraz pałac w arabskim architektonicznym stylu czasów średniowiecza. Malaga utożsamiana jest ze sławnym Pablem Picasso, którego ślady można zobaczyć prawie na każdym kroku. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalny przewodnik: ok. 110 EUR.Opłaty fakultatywne: zwiedzanie Malagi zawiera zwiedzanie Alcazaby oraz zamku Gibralfaro: ok. 50 EUR.Na wędrówkę szlakiem w P.N. Sierra Nevada zaleca się zabrać wygodne, pełne obuwie.Opinie o wycieczce objazdowej Andaluzja jakiej nie znacie

Andaluzja jakiej nie znacie - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Andaluzja jakiej nie znacie? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00