cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Viva Espana, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Viva Espana, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Viva Espana, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Viva Espana, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Viva Espana, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Viva Espana, Hiszpania
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Viva Espana

Hiszpania
Ocena wycieczki objazdowej Viva Espana:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Viva Espana w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Hiszpanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Hiszpania / Hiszpania

Opis oferty:

Guadalest • Walencja • Cuenca • Madryt • Eskorial • Avila • Toledo • Kordoba • Granada • Almeria • Torrevieja • Laguna Rosa • ElcheKażda z prowincji Półwyspu Iberyjskiego jest niezwykła i unikalna, ale to w jego południowej części można znaleźć wszystko to, co najciekawsze w hiszpańskiej historii i kulturze. To tutaj narodziło się flamenco i korrida. W programie są unikalne zabytki z listy UNESCO, wspaniała przyroda i miejsca gdzie architektura europejska miesza się z Orientem. Olbrzymi kompleks pałacowy Alhambra sprawia, że poczuć się można jak na planie filmowym z okresu świetności imperium arabskiego. Urokliwe uliczki zabytkowych miasteczek kuszą lokalnymi restauracjami i barami tapas z tradycyjnymi przysmakami. Zapraszamy na piękny tydzień w malowniczej i najbardziej słonecznej części Europy, gdzie czas płynie wolniej! Trasa w Hiszpanii: ok. 1800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Alicante. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. GUADALEST - WALENCJA - CUENCA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GUADALEST, spacer po starówce. Zwiedzanie San Jose, średniowiecznego zamku Maurów, jednej z najpopularniejszej atrakcji na Costa Blanca. Położony na prawie pionowych, skalistych zboczach uważany był za twierdzę nie do zdobycia. Do zamku wbudowanego w skałę wiedzie wydrążony w kamieniu 15-metrowy tunel, zwany wrotami św. Jana. Przyjazd i zwiedzanie WALENCJI, trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii, położonego nad Morzem Śródziemnym. Spacer: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central - jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO oraz imponujące Miasteczko Sztuki i Nauki, którego wybudowanie kosztowało ponad miliard EUR. Przejazd w kierunku nadmorskiej promenady w Walencji i czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy CUENCA - miejscowości wpisanej na listę UNESCO, słynącej z "wiszących domów" na zboczu skały. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. MADRYT - ESKORIAL

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MADRYTU, najwyżej położonej stolicy europejskiej. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas; Puerta del Sol wyznaczający centrum miasta i całej Hiszpanii oraz elegancki Plaza Oriente. Przejazd i zwiedzanie ESKORIALU, ogromnego zespołu pałacowo-klasztornego z XVI w., wpisanego na listę UNESCO. Budynek Eskorialu zbudowany w stylu późnego renesansu kryje w swoich murach ogromny, bezcenny zbiór biblioteczny, dzieła sztuki takich artystów jak Tycjan czy El Greco oraz ponad 100 grobowców królów i rodziny królewskiej Hiszpanii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. AVILA - TOLEDO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AVILII, historycznego miasta z mnóstwem zabytków, położonego wśród malowniczych terenów górskich. Z miastem związana jest postać św. Teresy z Avili, z tego powodu jest też miejscem pielgrzymek. Wizyta na starym mieście wpisanym na listę UNESCO, spacer: Katedra del Salvador, Plac św. Teresy, bazylika San Vicente. Wizytówką miasta są niemal nienaruszone średniowieczne mury obronne z XI w. o długości ponad 2,5 km i wysokości 12 m. Czas wolny. Przejazd do TOLEDO, wpisanego na listę UNESCO, nazywanego miastem-muzeum. Wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama miasta. Spacer po starówce Toledo, gdzie widoczne są wpływy kultur chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej. Zwiedzanie: gotycka katedra de Santa Maria, uważana za jeden z najważniejszych zabytków sakralnych w Europie, kościół San Tome z najsłynniejszym obrazem El Greco "Pogrzeb hrabiego Orgaza". Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, wpisanej na listę UNESCO, w średniowieczu najważniejszego w Europie ośrodka kultury muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największego na Półwyspie Iberyjskim, z ponad 800 kolumnami. Spacer po starówce, wizyta w dzielnicy żydowskiej Juderia i jednej z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Wizyta na Moście Rzymskim z I w. p.n.e., który jest wspaniałym punktem widokowym na starówkę. Wizyta w twierdzy Torre de La Calahora. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos - letniej rezydencji rodziny królewskiej. Wewnątrz budynek zaskakuje wspaniałymi dziedzińcami, egzotycznymi kwiatami i fontannami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu

,

kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA - ALMERIA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY u podnóża gór Sierra Nevada. Zwiedzanie kompleksu pałacowego Alhambra, wpisanego na listę UNESCO. Mieści się tu m. in. renesansowy Pałac Karola V, Pałace Nasrydów, wspaniałe ogrody letniej rezydencji Generalife. Przejazd do ALMERII (tł. arab. wieża obserwacyjna), z malowniczymi krajobrazami wybrzeża. Zwiedzanie mauretańskiej twierdzy Alcazaba wznoszącej się na wzgórzu ponad miastem. Budowę twierdzy rozpoczęto w X w., wyposażona w ogromny kompleks obronny z pomieszczeniami pałacowymi, była największym arabskim zamkiem na terytorium Hiszpanii. Spacer po centrum miasta: katedra, następnie przejście do malowniczej dzielnicy jaskiń Barrio de la Chanca, zamieszkiwanej przez lokalnych rybaków. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. TORREVIEJA - LAGUNA ROSA - ELCHE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TORREVIEJA, miasta "białego złota", położonego między dwoma słonymi lagunami i morzem. Dzięki specjalnemu mikroklimatowi, region ten został uznany przez WHO za jeden z najzdrowszych na świecie. Spacer po mieście i dwu- kilometrowym molo. Następnie wizyta w LAGUNA ROSA, nazywanej w Hiszpanii naturalną świątynią piękna, gdzie zażywa się zdrowotnych kąpieli błotnych i solankowych. Czas wolny. Przejazd do ELCHE. Spacer po Gaju Palmowym, gdzie arabski system irygacyjny do dziś utrzymuje największe skupisko palm w Europie, największą atrakcję miasta. Wizyta przy Pałacu Altamira, Łaźniach Arabskich i na starym mieście z cudną Bazyliką św. Marii, gdzie w połowie sierpnia odgrywane jest misterium ku czci Matki Bożej - Misteri d'Elx, wpisane na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy: ok. 120 EUR.W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.W związku z wymaganą wcześniejszą rezerwacją biletów do Alhambry, nie ma gwarancji wejścia do Pałacu Nasrydów, jeśli wycieczka została wykupiona później niż 8 dni przed planowaną wizytą.


Opis hotelu Viva Espana według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Hiszpania / Hiszpania

Opis oferty:

WODOSPADY FUENTE DE ALGAR - GUADALEST - WALENCJA - CUENCA - MADRYT - ESKORIAL - AVILA - TOLEDO - KORDOBA - GRANADA - ALMERIA - TORREVIEJA - LAGUNA ROSA -  ELCHEKażda z prowincji Półwyspu Iberyjskiego jest niezwykła i unikalna, ale to w jego południowej części można znaleźć wszystko to, co najciekawsze w hiszpańskiej historii i kulturze. To tutaj narodziło się flamenco i korrida. W programie są unikalne zabytki z listy UNESCO, wspaniała przyroda i miejsca gdzie architektura europejska miesza się z Orientem. Olbrzymi kompleks pałacowy Alhambra sprawia, że poczuć się można jak na planie filmowym z okresu świetności imperium arabskiego. Urokliwe uliczki zabytkowych miasteczek kuszą lokalnymi restauracjami i barami tapas z tradycyjnymi przysmakami. Zapraszamy na piękny tydzień w malowniczej i najbardziej słonecznej części Europy, gdzie czas płynie wolniej! Trasa w Hiszpanii: ok. 1800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Alicante. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Nocleg.

2. DZIEŃ. WODOSPADY FUENTE DE ALGAR - GUADALEST - WALENCJA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WODOSPADÓW FUENTE DE ALGAR, znanych z pięknych krajobrazów i leczniczych właściwości wody. Wodospady leżą w parku krajobrazowym, który jest idealnym miejscem do wypoczynku. Czas wolny. Przejazd do GUADALEST, spacer po starówce. Zwiedzanie San Jose, średniowiecznego zamku Maurów, jednej z najpopularniejszej atrakcji na Costa Blanca. Położony na prawie pionowych, skalistych zboczach uważany był za twierdzę nie do zdobycia. Do zamku wbudowanego w skałę wiedzie wydrążony w kamieniu 15-metrowy tunel, zwany wrotami św. Jana. Przyjazd i zwiedzanie WALENCJI, trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii, położonego nad Morzem Śródziemnym. Spacer: katedra, Plaza de la Reina, Mercado Central - jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia, budynek Giełdy Jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Cuenca. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. CUENCA - MADRYT - ESKORIAL

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CUENCA. Przejazd do MADRYTU, najwyżej położonej stolicy europejskiej. Panoramiczne zwiedzanie: Plaza Mayor, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, pałac królewski, arena walki byków Las Ventas; Puerta del Sol wyznaczający centrum miasta i całej Hiszpanii oraz elegancki Plaza Oriente. Przejazd i zwiedzanie ESKORIALU. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. AVILA - TOLEDO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do AVILII, historycznego miasta z mnóstwem zabytków, położonego wśród malowniczych terenów górskich. Z miastem związana jest postać św. Teresy z Avili, z tego powodu jest też miejscem pielgrzymek. Wizyta na starym mieście wpisanym na listę UNESCO, spacer: Katedra del Salvador, Plac św. Teresy, bazylika San Vicente. Wizytówką miasta są niemal nienaruszone średniowieczne mury obronne z XI w. o długości ponad 2,5 km i wysokości 12 m. Czas wolny. Przejazd do TOLEDO, wpisanego na listę UNESCO, nazywanego miastem-muzeum. Wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama miasta. Spacer po starówce Toledo, gdzie widoczne są wpływy kultur chrześcijańskiej, muzułmańskiej i żydowskiej. Zwiedzanie: gotycka katedra de Santa Maria, uważana za jeden z najważniejszych zabytków sakralnych w Europie, kościół San Tome z najsłynniejszym obrazem El Greco "Pogrzeb hrabiego Orgaza". Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. KORDOBA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KORDOBY, wpisanej na listę UNESCO, w średniowieczu najważniejszego w Europie ośrodka kultury muzułmańskiej. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największego na Półwyspie Iberyjskim, z ponad 800 kolumnami. Spacer po starówce, wizyta w dzielnicy żydowskiej Juderia i jednej z trzech zachowanych w Hiszpanii synagog z XIV w., pomnik Majmonidesa, Kwiatowa Uliczka. Wizyta na Moście Rzymskim z I w. p. n. e., który jest wspaniałym punktem widokowym na starówkę. Wizyta w twierdzy Torre de La Calahora. Następnie zwiedzanie Alcazar de los Reyes Cristianos - letniej rezydencji rodziny królewskiej. Wewnątrz budynek zaskakuje wspaniałymi dziedzińcami, egzotycznymi kwiatami i fontannami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. GRANADA - ALMERIA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do GRANADY u podnóża gór Sierra Nevada. Zwiedzanie kompleksu pałacowego Alhambra, wpisanego na listę UNESCO. Mieści się tu m. in. renesansowy Pałac Karola V, Pałace Nasrydów, wspaniałe ogrody letniej rezydencji Generalife. Przejazd do ALMERII (tł. arab. wieża obserwacyjna), z malowniczymi krajobrazami wybrzeża. Zwiedzanie mauretańskiej twierdzy Alcazaba wznoszącej się na wzgórzu ponad miastem. Budowę twierdzy rozpoczęto w X w., wyposażona w ogromny kompleks obronny z pomieszczeniami pałacowymi, była największym arabskim zamkiem na terytorium Hiszpanii. Spacer po centrum miasta: katedra, następnie przejście do malowniczej dzielnicy jaskiń Barrio de la Chanca, zamieszkiwanej przez lokalnych rybaków. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. TORREVIEJA - LAGUNA ROSA - ELCHE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TORREVIEJA, miasta "białego złota", położonego między dwoma słonymi lagunami i morzem. Dzięki specjalnemu mikroklimatowi, region ten został uznany przez WHO za jeden z najzdrowszych na świecie. Spacer po mieście i dwu- kilometrowym molo. Następnie wizyta w LAGUNA ROSA, nazywanej w Hiszpanii naturalną świątynią piękna, gdzie zażywa się zdrowotnych kąpieli błotnych i solankowych. Czas wolny. Przejazd do ELCHE. Spacer po Gaju Palmowym, gdzie arabski system irygacyjny do dziś utrzymuje największe skupisko palm w Europie, największą atrakcję miasta. Wizyta przy Pałacu Altamira, Łaźniach Arabskich i na starym mieście z cudną Bazyliką św. Marii, gdzie w połowie sierpnia odgrywane jest misterium ku czci Matki Bożej - Misteri d'Elx, wpisane na listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy: ok. 120 EUR.