cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Szlakiem Maurów, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Szlakiem Maurów, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Szlakiem Maurów, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Szlakiem Maurów, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Szlakiem Maurów, Hiszpania
  • Wycieczka objazdowa Szlakiem Maurów, Hiszpania
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Szlakiem Maurów

Hiszpania
Ocena wycieczki objazdowej Szlakiem Maurów:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Szlakiem Maurów w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Hiszpanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Hiszpania / Hiszpania

Opis oferty:

Alicante • Cuevas De Canelobre • Guadalest • Wodospady Fuente De Algar • Javea • Denia • Sagunto• Walencja • Xativa • Bocairent • Alcoy • Fuentes De La Rioja • Muzeum Turrona • Murcja • KartagenaBogata kultura i ciekawa historia sprawiają, że każdy zakątek Hiszpanii jest wart odwiedzenia. Trasa wycieczki wiedzie drogą urokliwych miast wybrzeża oraz ważnych ośrodków historycznych z czasów starożytnych i panowania arabskiego. Świadectwem niezwykłej przeszłości są zabytki wtopione w malowniczy śródziemnomorski krajobraz. Wodospady Algar i jaskinia Candelobre to prawdziwe pomniki przyrody, których piękno na długo pozostaje w pamięci. Kuchnia hiszpańska zachwyca różnorodnością smaków, a atmosfera roztańczonej letniej fiesty w miasteczkach przyciąga turystów z całego świata! Trasa: ok. 800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Alicante. Przejazd do hotelu w okolicy Guardamar. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. DZIEŃ. ALICANTE - CUEVAS DE CANELOBRE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ALICANTE - Białego Miasta na Costa Blanca, najbardziej słonecznego miejsca na wybrzeżu Hiszpanii. Spacer uliczkami miasta, zwiedzanie: starówka, Katedra św. Mikołaja z Bari, bazylika gotycka św. Barbary, promenada nadmorska, port. Czas wolny. Przejazd do Busot. Zwiedzanie CUEVAS DE CANELOBRE, jaskini liczącej 150 mln lat, z bogactwem stalagmitów i stalaktytów. Wejście do niej znajduje się 700 m n.p.m., zostało wykute przez wojska republikanów w latach 1936-1939. Z tarasu, gdzie znajduje się wejście rozciąga się malowniczy widok na góry i morze w oddali. Wizyta w Muzeum Czekolady w Villajoyosa, gdzie można poznać historię produkcji czekolady i dawne technologie jej wytwarzania. Przejazd do hotelu w Benidorm/Albir, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ. GUADALEST - WODOSPADY FUENTE DE ALGAR

Śniadanie. Przejazd do GUADALEST, spacer po urokliwej XVI-wiecznej miejscowości. Zwiedzanie San Jose, średniowiecznego zamku Maurów, dominującego nad miastem. Położony na prawie pionowych, skalistych zboczach uważany był za twierdzę nie do zdobycia. Do zamku, wbudowanego w skałę, wiedzie wydrążony w kamieniu 15-metrowy tunel, zwany wrotami św. Jana. Przejazd do malowniczych WODOSPADÓW FUENTE DE ALGAR. Wodospady leżą w parku krajobrazowym, który jest idealnym miejscem do wypoczynku, występuje tu niespotykana w innych rejonach Hiszpanii roślinność tropikalna, główne kaktusy. Czas wolny. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. JAVEA - DENIA - SAGUNTO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do historycznego miasteczka JAVEA u podnóża masywu górskiego Montgó. Spacer po centrum, zwiedzanie: kościół Iglesia de San Bartolome z XVI w., kościół La Virgen del Loreto. Wizyta przy średniowiecznych młynach Los Molinos. Przejazd do DENII, popularnego kurortu wypoczynkowego, słynącego z 15-kilometrowych piaszczystych plaż. Wizyta na wzgórzu ponad miastem gdzie znajduje się mauretański zamek z przełomu XI/XII w., skąd można podziwiać krajobraz walenckiego wybrzeża. Następnie zwiedzanie kościoła Iglesia de la Asuncion z przepiękną kopułą, spacer główną ulicą Marques de Campo. Czas wolny. Przejazd do SAGUNTO, miasta położonego w regionie Costa del Azahar - Wybrzeża Kwiatu Pomarańczy. Spacer po starym mieście: rzymski amfiteatr, kościół Santa Maria oraz Iglesia de El Salvador, domy kupieckie i średniowieczne mury obronne. Przejazd do hotelu w okolicach Walencji. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. WALENCJA - XATIVA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do WALENCJI, trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii. Spacer: katedra z XIII w., barokowy kościół Desamparats, dzwonnica Miguelete, Plaza de la Reina, Mercado Central - jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia i Lontxa de la Seda - dawny budynek giełdy jedwabiu, wpisany na listę UNESCO oraz imponujące Miasteczko Sztuki i Nauki, którego wybudowanie kosztowało ponad miliard EUR. Przejazd w kierunku nadmorskiej promenady w Walencji i czas wolny. Przejazd do miasteczka XATIVA, pierwszego ośrodka na kontynencie produkującego papier i słynnego ośrodka jedwabniczego. Zwiedzanie średniowiecznego kompleksu zamkowego na wzgórzu Vernisa: dwa zamki z różnych okresów połączone murem, w których znajdują się sarkofagi, więzienie, kaplica, zbrojownia i ogrody. Spacer: kolegiata La Seo, 69-metrowa wieża z dzwonnicą, dawny szpital Major de Pobres. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Biar. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ. BOCAIRENT - ALCOY - MUZEUM TURRONA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do BOCAIRENT, spacer wąskimi uliczkami miasta, arena korridy z kamienia, następnie wizyta w unikalnych jaskiniach Maurów Covetes dels Moros. Średniowieczna część miasta Bocairent zostało uznane za miejsce o znaczeniu artystyczno-historycznym o randze państwowej. Przejazd do ALCOY, nazywanego "miastem mostów", w dolinie u podnóża gór Sierra de Mariola i czas wolny. Przejazd obok średniowiecznego zamku Barchell z XIII w. do FUENTES DE LA RIOJA, rezerwatu przyrody o malowniczych górskich pejzażach, czas wolny.  Przyjazd do MUZEUM TURRONA w Xixona, zwiedzanie muzeum i fabryki produkującej turron tj. nugat. Lokalny smakołyk składa się z cukru, miodu, migdałów i jaj, w miejscowej fabryce jest produkowany nieprzerwanie od XIX w. Przejazd do hotelu w okolicach Guardamar. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ. MURCJA - KARTAGENA

Śniadanie. Przejazd do MURCJI, nazywanej "miastem morw". Murcja to znaczący ośrodek akademicki z jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie (1272 r.), spacer: Stary Most - Puente Viejo, plac La Glorieta z Casa Consistorial i Palacio Episcopal, starówka Calle Trapería, od zarania dziejów miejsce handlowe, wielostylowe kasyno. Następnie zwiedzanie barokowej katedry Santa Maria, której wieża o wysokości 92 m jest drugą co do wielkości w Hiszpanii. Czas wolny. Przyjazd do KARTAGENY, spacer: teatr rzymski, pozostałości bizantyjskich murów, budynki projektu Victora Beltri, ucznia Gaudiego, zwiedzanie kościoła Santa Maria de Gracia z dziełami sztuki Salzilla. Czas wolny. Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 49 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy: ok. 125 EUR/os.W poniedziałki, święta państwowe oraz lokalne niektóre obiekty muzealne są zamknięte.


Opis hotelu Szlakiem Maurów według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Hiszpania / Hiszpania

Opis oferty:

ALICANTE - CUEVAS DE CANDELOBRE  - GUADALEST - WODOSPADY FUENTE DE ALGAR - JAVEA - DENIA - SAGUNTO- WALENCJA - XATIVA - BOCAIRENT - ALCOY - MUZEUM TURRONA - MURCJA - KARTAGENABogata kultura i ciekawa historia sprawiają, że każdy zakątek Hiszpanii jest wart odwiedzenia. Trasa wycieczki wiedzie drogą urokliwych miast wybrzeża oraz ważnych ośrodków historycznych z czasów starożytnych i panowania arabskiego. Świadectwem niezwykłej przeszłości są zabytki wtopione w malowniczy śródziemnomorski krajobraz. Wodospady Algar i jaskinia Candelobre to prawdziwe pomniki przyrody, których piękno na długo pozostaje w pamięci. Kuchnia hiszpańska zachwyca różnorodnością smaków, a atmosfera roztańczonej letniej fiesty w miasteczkach przyciąga turystów z całego świata! Trasa: ok. 800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Alicante. Przejazd do hotelu w okolicy Guardamar. Zakwaterowanie, nocleg.

2. DZIEŃ. ALICANTE - CUEVAS DE CANDELOBRE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ALICANTE - Białego Miasta na Costa Blanca, najbardziej słonecznym wybrzeżu Hiszpanii. Spacer uliczkami miasta, zwiedzanie: starówka, Katedra św. Mikołaja z Bari, bazylika gotycka św. Barbary, promenada nadmorska, port. Czas wolny. Przejazd do Busot. Zwiedzanie CUEVAS DE CANDELOBRE, jaskini liczącej 150 mln lat, z bogactwem stalagmitów i stalaktytów. Wejście do niej znajduje się 700 m n.p.m., zostało wykute przez wojska republikanów w latach 1936-1939. Z tarasu, gdzie znajduje się wejście rozciąga się malowniczy widok na góry i morze w oddali. Wizyta w Muzeum Czekolady w Villajoyosa, gdzie można poznać historię produkcji czekolady i dawne technologie jej wytwarzania. Przejazd do hotelu w Benidorm/Albir, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. GUADALEST - WODOSPADY FUENTE DE ALGAR

Śniadanie. Przejazd do GUADALEST, spacer po urokliwej XVI-wiecznej miejscowości. Zwiedzanie San Jose, średniowiecznego zamku Maurów, dominującego nad miastem. Położony na prawie pionowych, skalistych zboczach uważany był za twierdzę nie do zdobycia. Do zamku, wbudowanego w skałę, wiedzie wydrążony w kamieniu 15-metrowy tunel, zwany wrotami św. Jana. Przejazd do malowniczych WODOSPADÓW FUENTE DE ALGAR. Wodospady leżą w parku krajobrazowym, który jest idealnym miejscem do wypoczynku, występuje tu niespotykana w innych rejonach Hiszpanii roślinność tropikalna, główne kaktusy. Czas wolny. Przejazd do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. JAVEA - DENIA - SAGUNTO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do historycznego miasteczka JAVEA u podnóża masywu górskiego Montgó. Spacer po centrum, zwiedzanie: kościół Iglesia de San Bartolome z XVI w., kościół La Virgen del Loreto. Wizyta przy średniowiecznych młynach Los Molinos. Przejazd do DENII, popularnego kurortu wypoczynkowego, słynącego z 15-kilometrowych piaszczystych plaż. Wizyta na wzgórzu ponad miastem gdzie znajduje się mauretański zamek z przełomu XI/XII w., skąd można podziwiać krajobraz walenckiego wybrzeża. Następnie zwiedzanie kościoła Iglesia de la Asuncion z przepiękną kopułą, spacer główną ulicą Marques de Campo. Czas wolny. Przejazd do SAGUNTO, miasta położonego w regionie Costa del Azahar - Wybrzeża Kwiatu Pomarańczy. Spacer po starym mieście: rzymski amfiteatr, kościół Santa Maria oraz Iglesia de El Salvador, domy kupieckie i średniowieczne mury obronne. Przejazd do hotelu w okolicach Walencji. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. WALENCJA - XATIVA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do WALENCJI, trzeciego co do wielkości miasta Hiszpanii. Spacer: katedra z XIII w., barokowy kościół Desamparats, dzwonnica Miguelete, Plaza de la Reina, Mercado Central - jeden z największych bazarów w Europie, park w korycie rzeki Turia i Lontxa de la Seda - dawny budynek giełdy jedwabiu, wpisany na listę UNESCO. Przejazd do miasteczka XATIVA, pierwszego ośrodka na kontynencie produkującego papier i słynnego ośrodka jedwabniczego. Zwiedzanie średniowiecznego kompleksu zamkowego na wzgórzu Vernisa: dwa zamki z różnych okresów połączone murem, w których znajdują się sarkofagi, więzienie, kaplica, zbrojownia i ogrody. Spacer: kolegiata La Seo, 69-metrowa wieża z dzwonnicą, dawny szpital Major de Pobres. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach Biar. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. BOCAIRENT - ALCOY - MUZEUM TURRONA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do BOCAIRENT, spacer ulicami miasta, arena korridy z kamienia, następnie wizyta w unikalnych jaskiniach Maurów Covetes dels Moros. Przejazd do ALCOY, nazywanego "miastem mostów", o niespotykanych krajobrazach. Alcoy leży w dolinie u podnóża gór Sierra de Mariola, przecina je kilka rzek, ponad którymi rozpościerają się wspaniałe zabytkowe mosty w różnych stylach architektonicznych. Wizyta w średniowiecznym zamku Barchell z XIII w., spacer: barokowy kościół Santa Maria, pustelnia św. Antoniego, wieża strażnicza, ratusz miejski. Czas wolny. Przyjazd do MUZEUM TURRONA w Xixona, zwiedzanie muzeum i fabryki produkującej turron tj. nugat. Lokalny smakołyk składa się z cukru, miodu, migdałów i jaj, w miejscowej fabryce jest produkowany nieprzerwanie od XIX w. Przejazd do hotelu w okolicach Guardamar. Zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. MURCJA - KARTAGENA

Śniadanie. Przejazd do MURCJI, nazywanej "miastem morw". Murcja to znaczący ośrodek akademicki z jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie (1272 r.), spacer: Stary Most - Puente Viejo, plac La Glorieta z Casa Consistorial i Palacio Episcopal, starówka Calle Trapería, od zarania dziejów miejsce handlowe, wielostylowe kasyno. Następnie zwiedzanie barokowej katedry Santa Maria, której wieża o wysokości 92 m jest drugą co do wielkości w Hiszpanii. Czas wolny. Przyjazd do KARTAGENY, spacer: teatr rzymski, pozostałości bizantyjskich murów, budynki projektu Victora Beltri, ucznia Gaudiego, zwiedzanie kościoła Santa Maria de Gracia z dziełami sztuki Salzilla. Czas wolny. Przyjazd do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy: ok. 125 EUR.