cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Spełnione marzenia, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Spełnione marzenia, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Spełnione marzenia, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Spełnione marzenia, Włochy
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Spełnione marzenia

Włochy
Ocena wycieczki objazdowej Spełnione marzenia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Spełnione marzenia w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

MASSA MARITTIMA - SAN GALGANO - VOLTERRA - FLORENCJA - CARRARA - GARFAGNANA - LUKKA - MONTECATINI TERME - MONTECATINI ALTO - PISTOIA - VINCI - SAN GIMIGNANO - SIENA - AREZZO - CORTONA - MONTEPULCIANO - SAN QUIRICO D'ORCIA - PITIGLIANOMalownicze miasteczka na wzgórzach, wspaniałe miasta sztuki, cyprysowe aleje, winnice, to sceneria podróży marzeń po Toskanii. Idealna propozycja dla miłośników Włoch, sztuki i romantycznych widoków. Na trasie są niezwykłe miejsca, gdzie zatrzymał się czas jak Volterra, Montepulciano, ruiny opactwa San Galgano. Toskańską klasykę reprezentują Florencja i Siena. W programie jest także mniej znany rejon: Garfagnana z malowniczymi Alpami Apuańskimi. Trasa we Włoszech: ok. 1000 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Włoch. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. MASSA MARITTIMA - SAN GALGANO - VOLTERRA

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do MASSA MARITTIMA. Spacer urokliwymi uliczkami klimatycznej starówki. Zwiedzanie wspaniałej katedry, w której znajduje się Madonna delle Grazie - jeden z najpiękniejszych obrazów sakralnych w Toskanii. Przejazd do SAN GALGANO. Spacer wśród romantycznych, często uwiecznianych na fotografiach ruin gotyckiego opactwa. Przejazd do VOLTERRY. Popularność słynnego miasteczka dodatkowo wzrosła, od kiedy S. Mayer umieściła je w swojej słynnej książce "Zmierzch". Spacer po średniowiecznym centrum z urokliwymi zaułkami i sklepikami z wyrobami z alabastru do Piazza dei Priori z pięknym ratuszem Palazzo dei Piori, uważanym za najstarszą budowlę tego typu we Włoszech. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. FLORENCJA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FLORENCJI. Zwiedzanie wnętrza kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio - Mostu Złotników ze sklepikami jubilerskimi. Czas wolny, dla zainteresowanych (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w galerii Uffizi - najwspanialszej galerii malarstwa we Włoszech. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. CARRARA - GARFAGNANA - LUKKA

Śniadanie. Przejazd w okolice CARRARY. Wizyta w Muzeum Marmuru. Zwiedzanie kamieniołomów, z których marmur pozyskiwał sam Michał Anioł. Dalej trasa prowadzi do mniej znanego rejonu Toskanii - GARFAGNANA, gdzie zachwycają Alpy Apuańskie. Przejazd niezwykle malowniczą trasą przez Borgo a Mozzano z legendarnym Diabelskim Mostem do Grotta del Vento. Zwiedzanie tajemniczego podziemnego świata z imponującymi formami skalnymi i podziemnymi rzekami. Przejazd do otoczonej renesansowymi murami LUKKI. Zwiedzanie: katedra di San Martino, kościół San Michele in Foro i bazylika San Frediano. Powrót do hotelu. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w starej Fattoria il Poggio produkującej wina. Kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym toskańskich win, przystawek i ciasteczek cantuccini. W menu: wędliny, makaron z grzybami, 4 rodzaje wina, espresso lub limoncello. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. MONTECATINI TERME - MONTECATINI ALTO - PISTOIA - VINCI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MONTECATINI TERME. Spacer po eleganckim centrum znanego uzdrowiska. Wjazd kolejką do najstarszej części miasta - MONTECATINI ALTO, położonej na wzgórzu, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę. Przejazd do PISTOI, która kiedyś konkurowała z Florencją. Zwiedzanie centrum z jednym z najpiękniejszych średniowiecznych placów we Włoszech: Piazza del Duomo. Wizyta w katedrze św. Zenona z ołtarzem wykonanym z wytłaczanego srebra. Przejazd do VINCI - miasteczka, gdzie urodził się jeden z największych geniuszy w historii ludzkości - Leonardo da Vinci. Wizyta w muzeum Leonarda da Vinci, gdzie podziwiać można przestrzenne rekonstrukcje wynalazków twórcy z Toskanii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SAN GIMIGNANO - SIENA - AREZZO - CORTONA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN GIMIGNANO, nazywanego "średniowiecznym Manhattanem". Spacer po zabytkowej starówce wpisanej na listę UNESCO. Przejazd do SIENY - jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie wnętrza kościoła św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej. Wizyta na Campo, amfiteatralnym placu w kształcie muszli, gdzie raz w roku odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Spacer po Via di Cittá z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami. Przejazd do AREZZO. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka z cyklem fresków Piera della Francesca "Historia Krzyża Świętego", Piazza Grande otoczony średniowiecznymi domami. Przejazd do CORTONY. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z doskonale zachowaną średniowieczną zabudową. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. MONTEPULCIANO - SAN QUIRICO D'ORCIA - PITIGLIANO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MONTEPULCIANO, jednego z najwyżej położonych toskańskich miasteczek, znanego z wina Montepulciano Nobile. Spacer po Corso z pięknymi pałacami, Piazza Grande z ratuszem, katedra. Przejazd do SAN QUIRICO D'ORCA. Spacer po renesansowym miasteczku otoczonym zabytkowymi murami miejskimi z 14 niewielkimi wieżami obronnymi. Przejazd do PITIGLIANO, zbudowanego na wysokich tufowych skałach. Spacer po wąskich i krętych ulicach starówki. Spacer po centrum: Piazza Garibaldi z Palazzo Orsini, który z zewnątrz przypomina twierdzę, katedra św. Piotra i Pawła. Wizyta w starym getcie z odrestaurowaną synagogą żydowską, pełniącą rolę muzeum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie i transfer do wybranego hotelu w Toskanii.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 120 EUR/os.Opłaty fakultatywne: wizyta w Fattoria il Poggio i degustacja: ok. 20 EUR/os.


Opis hotelu Spełnione marzenia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Massa Marittima -  San Galgano - Volterra -  Carrara - Garfagnana - Lukka - Montecatani Terme -  Montecatani Alto - Pistoia - Vinci - Florencja - San Gimignano - Siena - Arrezzo - Cortona - Montepulciano - San Quirico D'orcia - PitigilianoMalownicze miasteczka na wzgórzach, wspaniałe miasta sztuki, cyprysowe aleje, winnice, to sceneria podróży marzeń po Toskanii. Idealna propozycja dla miłośników Włoch, sztuki i romantycznych widoków. Na trasie są niezwykłe miejsca, gdzie zatrzymał się czas jak Volterra, Montepulciano, ruiny opactwa San Galgano. Toskańską klasykę reprezentują Florencja i Siena. W programie jest także mniej znany rejon: Garfagnana z malowniczymi Alpami Apuańskimi. Trasa we Włoszech: ok. 1000 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Włoch. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. MASSA MARITTIMA - SAN GALGANO - VOLTERRA

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do MASSA MARTIMA. Spacer urokliwymi uliczkami klimatycznej starówki. Zwiedzanie wspaniałej katedry, w której znajduje się Madonna delle Grazie - jeden z najpiękniejszych obrazów sakralnych w Toskanii. Przejazd do SAN GALGANO. Spacer wśród romantycznych, często uwiecznianych na fotografiach ruin gotyckiego opactwa. Przejazd do VOLTERRY. Popularność słynnego miasteczka dodatkowo wzrosła, od kiedy S. Mayer umieściła je w swojej słynnej książce "Zmierzch". Spacer po średniowiecznym centrum z urokliwymi zaułkami i sklepikami z wyrobami z alabastru do Piazza dei Priori z pięknym ratuszem Palazzo dei Piori, uważanym za najstarszą budowlę tego typu we Włoszech. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. CARRARA - GARFAGNANA - LUKKA

Śniadanie. Przejazd w okolice CARRARY. Wizyta w Muzeum Marmuru. Zwiedzanie kamieniołomów, z których marmur pozyskiwał sam Michał Anioł. Dalej trasa prowadzi do mniej znanego rejonu Toskanii - GARFAGNANA, gdzie zachwycają Alpy Apuańskie. Przejazd niezwykle malowniczą trasą przez Borgo a Mozzano z legendarnym Diabelskim Mostem do Grotta del Vento. Zwiedzanie tajemniczego podziemnego świata z imponującymi formami skalnymi i podziemnymi rzekami. Przejazd do otoczonej renesansowymi murami LUKKI. Zwiedzanie: katedra di San Martino, kościół San Michele in Foro i bazylika San Frediano. Powrót do hotelu. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w starej Fattoria il Poggio produkującej wina. Kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym toskańskich win, przystawek i ciasteczek cantuccini. W menu: wędliny, makaron z grzybami, 4 rodzaje wina, espresso lub limoncello. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. MONTECATANI TERME - MONTECATANI ALTO - PISTOIA - VINCI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MONTECATANI TERME. Spacer po eleganckim centrum znanego uzdrowiska. Wjazd kolejką do najstarszej części miasta - Montecatini Alto, położonej na wzgórzu, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę. Przejazd do PISTOI, która kiedyś konkurowała z Florencją. Zwiedzanie centrum z jednym z najpiękniejszych średniowiecznych placów we Włoszech: Piazza del Duomo. Wizyta w katedrze św. Zenona z ołtarzem wykonanym z wytłaczanego srebra. Przejazd do VINCI - miasteczka, gdzie urodził się jeden z największych geniuszy w historii ludzkości - Leonardo da Vinci. Wizyta w muzeum Leonarda da Vinci, gdzie podziwiać można przestrzenne rekonstrukcje wynalazków twórcy z Toskanii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. FLORENCJA - SAN GIMIGNANO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FLORENCJI. Zwiedzanie wnętrza kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium ze słynnymi Drzwiami Raju, wejście do katedry Santa Maria del Fiore, której monumentalna kopuła jest symbolem miasta. Kontynuacja spaceru obok wieży Giotta, przez Piazza della Signoria przy Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio - Mostu Złotników ze sklepikami jubilerskimi. Czas wolny, dla zainteresowanych (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w galerii Uffizi - najwspanialszej galerii malarstwa we Włoszech. Przejazd do SAN GIMIGNANO, nazywanego "średniowiecznym Manhattanem". Spacer po zabytkowej starówce wpisanej na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SIENA - ARREZZO - CORTONA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIENY - jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie wnętrza kościoła św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej. Wizyta na Campo, amfiteatralnym placu w kształcie muszli, gdzie raz w roku odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Spacer po Via di Cittá z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami. Przejazd do Arezzo. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka z cyklem fresków Piera della Francesca "Historia Krzyża Świętego", Piazza Grande otoczony średniowiecznymi domami. Przejazd do CORTONY. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z doskonale zachowaną średniowieczną zabudową. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. MONTEPULCIANO - SAN QUIRICO D'ORCIA - PITIGILIANO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MONTEPULCIANO, jednego z najwyżej położonych toskańskich miasteczek, znanego z wina Montepulciano Nobile. Spacer po Corso z pięknymi pałacami, Piazza Grande z ratuszem, katedra. Przejazd do SAN QUIRICO D'ORCA. Spacer po renesansowym miasteczku otoczonym zabytkowymi murami miejskimi z 14 niewielkimi wieżami obronnymi. Przejazd do PITIGILIANO, zbudowanego na wysokich tufowych skałach. Spacer po wąskich i krętych ulicach starówki. Spacer po centrum: Piazza Garibaldi z Palazzo Orsini, który z zewnątrz przypomina twierdzę, katedra św. Piotra i Pawła. Wizyta w starym getcie z odrestaurowaną synagogą żydowską, pełniącą rolę muzeum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie i transfer do wybranego hotelu w Toskanii.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, bilety komunikacji miejskiej i taksa klimatyczna: ok. 120 EUR/os.Opłaty fakultatywne: wizyta w Fattoria il Poggio i degustacja: ok. 20 EUR/os.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.