cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
 • Wycieczka objazdowa Widok na Ararat, Armenia
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
13.05 - 20.05
już od 3990 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
13.05 - 20.05
już od 3990 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Widok na Ararat

Armenia
Ocena wycieczki objazdowej Widok na Ararat:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 13 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 13 maja 2019

Wycieczka objazdowa Widok na Ararat w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Armenii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Armenia / Armenia

Opis oferty:

Erywań • Garni • Monastyr Geghard • Monastyr Chor Wirap • Monastyr Norawank • Monastyr Tatew • Jezioro Sewan • Dilidżan • Monastyr Haghpat • Monastyr Akhtala • Twierdza Amberd • Monastyr Saghmosawank • Erywań • EczmiadzynPiękna podróżnicza trasa po Armenii, kraju, którego początki sięgają czasów biblijnych. Symbole Hajastanu, jak mówią o swojej ojczyźnie Ormianie, to święta góra Ararat, która dziś znajduje się na terenie Turcji, ale jest doskonale widoczna z każdego miejsca w Armenii, wspaniałe klasztory i chaczkary - kamienne krzyże, których jest ponoć ponad 100 tys. Gościnność mieszkańców, bogactwo tradycji i obrzędów, wspaniała przyroda i światowej klasy zabytki sprawiają, że Armenia jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów z całego świata. W programie są ciekawe, pełne zabytków miasta i twierdze z czasów urartyjskich, tajemnicze monastyry, przepięknie harmonizujące z krajobrazem, intrygujące chaczkary, pogańska świątynia, a także wiele lokalnych smaczków i klimatów. Trasa w Armenii: ok. 1600 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Armenii.

2. DZIEŃ. ERYWAŃ - GARNI - MONASTYR GEGHARD

Wcześnie rano przylot do ERYWANIA, stolicy i największego miasta Armenii, założonego w 782 r. p.n.e., czyli starszego od Rzymu o 29 lat. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Późne śniadanie. Wizyta w Matenadaran, muzeum starożytnych rękopisów. Przejazd w okolice GARNI, niewielkiej wsi położonej w prowincji Kotajk. Z kompleksu budowli obejmujących twierdzę, pałac i świątynię do dziś zachowała się jedynie ta ostatnia. Roztacza się stąd wspaniały widok na okolicę, opisany przez Ryszarda Kapuścińskiego w "Imperium". Zwiedzanie Świątyni Słońca z III w.p.n.e., jedynej pogańskiej świątyni na terenie współczesnej Armenii. Przerwa na obiad. Następnie zwiedzanie MONASTYRU GEGHARD , któremu nadano nazwę na cześć świętej włóczni, która ugodziła Chrystusa na krzyżu. Klasztor, wpisany na listę UNESCO, jest spektakularnie położony w wielkiej dolinie i częściowo wykuty w skale. Jest to miejsce święte dla Ormian i cel licznych pielgrzymek. Obiad w domu mieszkańców i udział w przygotowaniu wypieku tradycyjnego chleba ormiańskiego "lavash". Powrót do Erywania. Wizyta w destylarni brandy Ararat, fakultatywnie (za dodatkową opłatą): degustacja trunku. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. MONASTYR CHOR WIRAP - MONASTYR NORAWANK - MONASTYR TATEW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie MONASTYRU CHOR WIRAP, jednej z największych atrakcji turystycznych Armenii. Przez 13 lat był tu więziony św. Grzegorz Oświeciciel. Z klasztoru roztacza się niezapomniany widok na ośnieżone stoki góry Ararat (5165 m n.p.m.). Przejazd do regionu Vayots Dzor słynącego z wyrobu wina i pięknych krajobrazów. Zwiedzanie MONASTYRU NORAWANK z XIII w., zbudowanego na skalnej półce w głębokim wąwozie rzeki Arpa. Obiad w restauracji w pobliżu rzeki, serwującej tradycyjną kuchnie ormiańską. Następnie przejazd kolejką linową, której trasa ma ponad 5,7 km i jest najdłuższa na świecie! W najwyższym punkcie wagoniki znajdują się na wysokości 320 m nad ziemią, skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Trasa przebiega ponad malowniczym kanionem rzeki Worotan i wiedzie do MONASTYRU TATEW. Zwiedzanie największego w Armenii monastyru, ważnego celu pielgrzymek. Przejazd do hotelu w okolicy Goris. Zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. JEZIORO SEWAN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Vayots Dzor, do ruin starożytnego obserwatorium astronomicznego. Przejazd przez przełęcz Selim, przerwa na zdjęcia przy ruinach zajazdu Selim Caravanserai z 1332 r. Pobyt nad niezwykle malowniczym JEZIOREM SEWAN, położonym na wysokości ok. 1916 m n.p.m., jednym z największych jezior Kaukazu. Obiad w restauracji nad rzeka Arpa. Następnie wizyta w dwóch kościołach na półwyspie Sevan, pochodzących z IX w. Przejazd do Dylidżan, zielonego serca Armenii. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. DILIDŻAN - MONASTYR HAGHPAT - MONASTYR AKHTALA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie DILIDŻAN, miejscowości uzdrowiskowej. Spacer po ulicy Sharabeyan, gdzie znajdują się liczne warsztaty artystów. Dalej trasa prowadzi przez malownicze wsie, jedna z nich to Molokans, gdzie osiedlili się wygnańcy z Rosji. Obiad w formie grilla w tawernie w Alaverdi. Zwiedzanie MONASTYRU HAGHPAT, który jest uznawany za jeden z najznamienitszych przykładów armeńskiej architektury średniowiecznej i figuruje na liście UNESCO. Następnie MONASTYR AKHTALA z X-XII w., znany z pięknych średniowiecznych fresków. Przejazd do hotelu w Dzoraghet/Dilidżan. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. TWIERDZA AMBERD - MONASTYR SAGHMOSAWANK

Śniadanie. Wykwaterowanie . Przejazd do TWIERDZY AMBERD. Zwiedzanie fortyfikacji położonej na południowym stoku Aragac (4095 m n.p.m.), najwyższej góry Armenii. Twierdza leży na na wysokości 2300 m n.p.m. na cyplu między przełomami rzek Amberd i Arkashen. Zbudowana w XI w., była ważnym punktem strategicznym. Obiad w domu mieszkańców wsi. Przejazd i zwiedzanie XIII w. MONASTYRU SAGHMOSAWANK, nazywanego Klasztorem Psalmów, ponieważ przepisywano i ozdabiano tutaj manuskrypty. Przejazd do hotelu w Erywaniu. Zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. ERYWAŃ - ECZMIADZYN

Śniadanie. Zwiedzanie ERYWANIA. Panoramiczny objazd: Plac Republiki ze śpiewającymi fontannami, gmach opery, Aleja Północna z najdroższymi sklepami, Kaskada - słynny kompleks architektoniczny, pomnik Matki Armenii, wzgórze Tsitsernakaberd, Uniwersytet Armenii i wiele innych. Przejazd do ECZMIADZYNU, centrum religijnego , nazywanego Watykanem Ormian. Zwiedzanie: kościół Hripsime, jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych Armenii; katedra - najstarsza chrześcijańska świątynia w Armenii, wzniesiona przez św. Grzegorza Oświeciciela po przyjęciu przez Armenię chrześcijaństwa; ruiny katedry Zwartnoc z VII w. Kompleks katedralny w Eczmiadzynie i ruiny katedry w Zwartnoc zostały wpisane na listę UNESCO. Na zakończenie wizyta na Wernisażu - targu, gdzie można kupić wszystko , w tym ciekawe rękodzieło i dużo innych pamiątek. Powrót do hotelu. Pożegnalna obiadokolacja w hotelu i koncert folkowy. Nocleg.

8. DZIEŃ.

Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie we wczesnych godzinach porannych, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach*** klasy turystycznej: 4 w Erywaniu, 1 w Goris, 1 w Dilidżanie, 1 w Dzoraghet lub Dilidżanie; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań, 1 suchy prowiant, 6 obiadów • przelot • przejazdy na trasie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 60 EUR; napiwki: ok. 4 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: degustacja: ok. 12 EUR.


Opis hotelu Widok na Ararat według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Armenia / Armenia

Opis oferty:

ERYWAŃ - GARNI - MONASTYR GEGHARD  - MONASTYR CHOR WIRAP - MONASTYR NORAWANK -  MONASTYR TATEW  - JEZIORO SEWAN  - DILIDŻAN - MONASTYR HAGHPAT - MONASTYR AKHTALA - TWIERDZA AMBERD - MONASTYR SAGHMOSAWANK  - ECZMIADZYN Piękna podróżnicza trasa po Armenii, kraju, którego początki sięgają czasów biblijnych. Symbole Hajastanu, jak mówią o swojej ojczyźnie Ormianie, to święta góra Ararat, która dziś znajduje się na terenie Turcji, ale jest doskonale widoczna z każdego miejsca w Armenii, wspaniałe klasztory i chaczkary - kamienne krzyże, których jest ponoć ponad 100 tys. Gościnność mieszkańców, bogactwo tradycji i obrzędów, wspaniała przyroda i światowej klasy zabytki sprawiają, że Armenia jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów z całego świata. W programie są ciekawe, pełne zabytków miasta i twierdze z czasów urartyjskich, tajemnicze monastyry, przepięknie harmonizujące z krajobrazem, intrygujące chaczkary, pogańska świątynia, a także wiele lokalnych smaczków i klimatów. Trasa w Armenii: ok. 1600 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Armenii.

2. DZIEŃ. ERYWAŃ - GARNI - MONASTYR GEGHARD

Wcześnie rano przylot do ERYWANIA, stolicy i największego miasta Armenii, założonego w 782 r.p.n.e., czyli starszego od Rzymu o 29 lat. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Późne śniadanie. Wizyta w Matenadaran, muzeum starożytnych rękopisów. Przejazd w okolice GARNI, niewielkiej wsi położonej w prowincji Kotajk. Z kompleksu budowli obejmujących twierdzę, pałac i świątynię do dziś zachowała się jedynie ta ostatnia. Roztacza się stąd wspaniały widok na okolicę, opisany przez Ryszarda Kapuścińskiego w "Imperium". Zwiedzanie Świątyni Słońca z III w.p.n.e., jedynej pogańskiej świątyni na terenie współczesnej Armenii. Przerwa na obiad. Następnie zwiedzanie MONASTYRU GEGHARD , któremu nadano nazwę na cześć świętej włóczni, która ugodziła Chrystusa na krzyżu. Klasztor, wpisany na listę UNESCO, jest spektakularnie położony w wielkiej dolinie i częściowo wykuty w skale. Jest to miejsce święte dla Ormian i cel licznych pielgrzymek. Obiad w domu mieszkańców i udział w przygotowaniu wypieku tradycyjnego chleba ormiańskiego "lavash". Powrót do Erywania. Wizyta w destylarni brandy Ararat, degustacja trunku. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. MONASTYR CHOR WIRAP - MONASTYR NORAWANK - MONASTYR TATEW

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd i zwiedzanie MONASTYRU CHOR WIRAP, jednej z największych atrakcji turystycznych Armenii. Przez 13 lat był tu więziony św. Grzegorz Oświeciciel. Z klasztoru roztacza się niezapomniany widok na ośnieżone stoki góry Ararat (5165 m n.p.m.). Przejazd do regionu Vayots Dzor słynącego z wyrobu wina i pięknych krajobrazów. Zwiedzanie MONASTYRU NORAWANK z XIII w., zbudowanego na skalnej półce w głębokim wąwozie rzeki Arpa. Obiad w restauracji w pobliżu rzeki, serwującej tradycyjną kuchnie ormiańską. Następnie przejazd kolejką linową, której trasa ma ponad 5,7 km i jest najdłuższa na świecie! W najwyższym punkcie wagoniki znajdują się na wysokości 320 m nad ziemią, skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Trasa przebiega ponad malowniczym kanionem rzeki Worotan i wiedzie do MONASTYRU TATEW. Zwiedzanie największego w Armenii monastyru, ważnego celu pielgrzymek. Przejazd do hotelu w okolicy Goris. Zakwaterowanie, nocleg.

4. DZIEŃ. JEZIORO SEWAN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Vayots Dzor, do ruin starożytnego obserwatorium astronomicznego. Przejazd przez przełęcz Selim, przerwa na zdjęcia przy ruinach zajazdu Selim Caravanserai z 1332 r. Pobyt nad niezwykle malowniczym JEZIOREM SEWAN, położonym na wysokości ok. 1916 m n.p.m., jednym z największych jezior Kaukazu. Obiad nad jeziorem, w menu świeże ryby. Następnie wizyta w dwóch kościołach na półwyspie Sevan, pochodzących z IX w. Przejazd do Dylidżan, zielonego serca Armenii. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. DILIDŻAN - MONASTYR HAGHPAT - MONASTYR AKHTALA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie DILIDŻAN, miejscowości uzdrowiskowej. Spacer po ulicy Sharabeyan, gdzie znajdują się liczne warsztaty artystów. Dalej trasa prowadzi przez malownicze wsie, jedna z nich to Molokans, gdzie osiedlili się wygnańcy z Rosji. Obiad w formie grilla w tawernie w Alaverdi. Zwiedzanie MONASTYRU HAGHPAT, który jest uznawany za jeden z najznamienitszych przykładów armeńskiej architektury średniowiecznej i figuruje na liście UNESCO. Następnie MONASTYR AKHTALA z X-XII w., znany z pięknych średniowiecznych fresków. Przejazd do hotelu w Dzoraghet/Dilidżan. Zakwaterowanie, nocleg.

6. DZIEŃ. TWIERDZA AMBERD - MONASTYR SAGHMOSAWANK

Śniadanie. Wykwaterowanie . Przejazd do TWIERDZY AMBERD. Zwiedzanie fortyfikacji położonej na południowym stoku Aragac (4095 m n.p.m.), najwyższej góry Armenii. Twierdza leży na na wysokości 2300 m n.p.m. na cyplu między przełomami rzek Amberd i Arkashen. Zbudowana w XI w., była ważnym punktem strategicznym. Obiad w domu mieszkańców wsi. Przejazd i zwiedzanie XIII w. MONASTYRU SAGHMOSAWANK, nazywanego Klasztorem Psalmów, ponieważ przepisywano i ozdabiano tutaj manuskrypty. Przejazd do hotelu w Erywaniu. Zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. ERYWAŃ - ECZMIADZYN

Śniadanie. Zwiedzanie ERYWANIA. Panoramiczny objazd: Plac Republiki ze śpiewającymi fontannami, gmach opery, Aleja Północna z najdroższymi sklepami, Kaskada - słynny kompleks architektoniczny, pomnik Matki Armenii, wzgórze Tsitsernakaberd, Uniwersytet Armenii i wiele innych. Przejazd do ECZMIADZYNU, centrum religijnego , nazywanego Watykanem Ormian. Zwiedzanie: kościół Hripsime, jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych Armenii; katedra - najstarsza chrześcijańska świątynia w Armenii, wzniesiona przez św. Grzegorza Oświeciciela po przyjęciu przez Armenię chrześcijaństwa; ruiny katedry Zwartnoc z VII w. Kompleks katedralny w Eczmiadzynie i ruiny katedry w Zwartnoc zostały wpisane na listę UNESCO. Na zakończenie wizyta na Wernisażu - targu, gdzie można kupić wszystko , w tym ciekawe rękodzieło i dużo innych pamiątek. Powrót do hotelu. Pożegnalna obiadokolacja w hotelu i koncert folkowy. Nocleg.

8. DZIEŃ.

Pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie we wczesnych godzinach porannych, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach*** klasy turystycznej: 4 w Erywaniu, 1 w Goris, 1 w Dilidżanie, 1 w Dzoraghet lub Dilidżanie; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadów • przelot • przejazdy na trasie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 60 EUR.Opłaty fakultatywne: degustacja: ok. 12 EUR.Opinie o wycieczce objazdowej Widok na Ararat

Widok na Ararat - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Widok na Ararat? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00