cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Za górami, za lasami, Czarnogóra
  • Wycieczka objazdowa Za górami, za lasami, Czarnogóra
  • Wycieczka objazdowa Za górami, za lasami, Czarnogóra
  • Wycieczka objazdowa Za górami, za lasami, Czarnogóra
  • Wycieczka objazdowa Za górami, za lasami, Czarnogóra
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Za górami, za lasami

Czarnogóra
Ocena wycieczki objazdowej Za górami, za lasami:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Za górami, za lasami w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Czarnogóry?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Czarnogóra / Czarnogóra

Opis oferty:

Kotor • Dubrownik • Trebinje • Park Narodowy Durmitor • Kanion Tary • Monastyr Visoko Dečani • Prisztina • Monastyr Gračanica • Prizren • Szkodra • Ulcinj • Bar • Sutomore • Podgorica • Budva • Cetynia • Park Narodowy LovcenO Bałkanach mówi się, że są najbardziej nieodkrytym regionem turystycznym w Europie. W programie wycieczki są słynne zabytki z listy UNESCO i najbardziej urokliwe miejsca czterech bałkańskich krajów. Stare miasto Dubrownika - cud architektoniczny dalmackiego wybrzeża, Boka Kotorska z "fiordami południa", wielokulturowy Ulcinj i tajemnicze Kosowo - to tylko część atrakcji programu. Wypoczynek blisko natury zapewni niezwykły Park Durmitor z jeziorami i zapierającym dech kanionem Tary, a słynne monastery i cerkwie skłonią do refleksji. Lokalne przysmaki i bałkańskie krajobrazy działają na wszystkie zmysły - warto się skusić! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1100 km.

1. DZIEŃ. KOTOR

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tivatu. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny. Przejazd do KOTORU. Średniowieczne miasto wraz z Zatoką Kotorską jest wpisane na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: katedra św. Tryfona z 1166 r., starożytne mury miejskie o długości 4,5 km. Panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża Boki Kotorskiej - podziwianie malowniczego wybrzeża, nazywanego "fiordami południa". Przejazd do hotelu w okolicy Dubrownika, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. DUBROWNIK - TREBINJE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Chorwacji i zwiedzanie DUBROWNIKA, wpisanego na listę UNESCO. Spacer unikalnym starym miastem: barokowy kościół św. Błażeja, klasztor Franciszkanów z XIV w. wraz z najstarszą apteką na Bałkanach, Wielka Studnia Onofria. Przejazd do TREBINJE, nazywanego "miastem na wodzie", słynnego z winnic i urokliwych cerkwi. Zwiedzanie: kamienny most Arslanagic z XVI w., prawosławna świątynia Hercegovacka Gračanica z muzeum ikon. Spacer po starówce: Meczet Tvrdos - jeden z najpiękniejszych w Bośni, czas wolny. Wizyta w winnicy Vukoje z degustacją win. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. PARK NARODOWY DURMITOR - KANION TARA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na teren PARKU NARODOWEGO DURMITOR w Czarnogórze, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd nad malownicze Jezioro Czarne leżące na wysokości 1416 m n. p. m., między najwyższymi szczytami gór pasma Durmitor. Przejazd do TARY - największego kanionu Europy i trzeciego najgłębszego na świecie. Wizyta na ogromnym moście o długości prawie pół kilometra, który zawieszony 150 m nad rzeką łączy dwa brzegi kanionu. Do połowy XX w. był to najpotężniejszy most w całej Europie! Czas wolny na odpoczynek i pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. MONASTYR VISOKO DEČANI - PRISZTINA - MONASTYR GRAČANICA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na teren Republiki Kosowa. Wizyta w MONASTERZE VISOKO DEČANI, wpisanego na listę UNESCO. Monastyr został założony w XIV w., wyróżnia się pięknymi freskami i oryginalnymi drewnianymi ikonostasami. Przejazd do PRISZTINY, stolicy Kosowa położonej pośród gór Dynarskich. Zwiedzanie panoramiczne: Teatr Narodowy, otomańskie meczety z XV w.: Carashi wybudowany przez sułtana Bajezyda i meczet Faith sułtana Mehmeda II, wieża zegarowa, pomnik Skanderberga, pomnik Matki Teresy i nowoczesny pomnik Newborn z 2008 r. Wizyta w średniowiecznym, prawosławnym MONASTERZE GRAČANICA, wpisanym na listę UNESCO. Wnętrza klasztoru zdobią freski, przedstawiające m.in. portrety fundatora - króla Milutina oraz cykle ikonograficzne ze Starego i Nowego Testamentu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. PRIZREN - SZKODRA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PRIZRENU, spacer po starym mieście: cerkiew Bogurodzicy Ljeviškiej wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SZKODRY, jednego z najstarszych miast Albanii. Wizyta na średniowiecznym Zamku Rozafa, gdzie według legendy zamurowano żywcem kobietę o imieniu Rosaphy (tł. szczęśliwa róża). Spacer po starym mieście, czas wolny. Przejazd nad uroczy kamienny most Mes o długości 108 m. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przyjazd do hotelu w okolicy Szkodry, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. ULCINJ - BAR - SUTOMORE - PODGORICA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Czarnogóry i wizyta w rodzinnej wytwórni oliwy z oliwek. To wspaniała okazja do poznania historii produkcji oliwy oraz degustacja i możliwość zakupu wyrobów z oliwy. Przejazd do nadbrzeżnego miasta ULCINJ, centrum albańskiej społeczności w Czarnogórze, wyróżniającym się trzema stylami architektonicznymi: romańskim, gotyckim i orientalnym. Spacer po malowniczej starówce. Przejazd do nadbrzeżnego BARU, którego nazwa pochodzi od położonego naprzeciwko włoskiego miasta Bari. Wizyta przy uważanym za najstarsze na świecie drzewie oliwnym, liczącym ok. 2500 lat. Spacer po zabytkowej części miasta, zniszczonej przez trzęsienie ziemi, nazywanej "Bałkańskimi Pompejami". Wizyta przy akwedukcie zbudowanym przez Wenecjan. Przejazd do popularnego miasteczka turystycznego SUTOMORE, spacer, czas wolny. Przejazd do stolicy Czarnogóry PODGORICY, spacer po zabytkowej starówce i Placu Republiki, zwiedzanie sławnej neogotyckiej Katedry Zmartwychwstania - symbolu Podgoricy. Przejazd przez Most Milenium. Przyjazd do hotelu w okolicy Podgoricy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. BUDVA - CETYNIA - PARK NARODOWY LOVCEN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BUDVY, słynnego centrum turystycznego Czarnogóry. Spacer po uroczym starym mieście otoczonym weneckimi murami z XV w: Cytadela, Konkatedra św. Jana Chrzciciela, kościół Santa Marija in Punta - najstarsza budowla w mieście, cerkiew św. Sawy. Czas wolny. Przejazd do CETYNI, dawnej stolicy Czarnogóry, spacer po mieście. Wizyta w Mauzoleum Piotra II w PARKU NARODOWYM LOVCEN. Jest to grobowiec ostatniego władcy Czarnogóry, usytuowany na szczycie malowniczego wzgórza. Do grobowca prowadzą 462 schody, wewnątrz znajduje się 28-tonowy pomnik władyki, a dach mauzoleum pokryty jest złotem. Wzgórze jest wspaniałym punktem widokowym na pobliską Bokę Kotorską i najbardziej malowniczym miejscem przyrodniczym w Czarnogórze. Przyjazd do hotelu w okolicach Tivat, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Tivacie i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalni przewodnicy i taksa klimatyczna: ok. 90 EUR.Do przekroczenia granicy Kosowa wymagane jest posiadanie paszportu ważnego minimum 3 miesiące od daty powrotu do Polski.Zwiedzanie Monastyru Visoki Dečani jest poprzedzone 2-kilometrowym spacerem.Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany odpowiedni strój: zakryte kolana i ramiona.


Opis hotelu Za górami, za lasami według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Czarnogóra / Czarnogóra

Opis oferty:

Kotor - Dubrownik - Trebinje - Park Narodowy Durmitor - Kanion Tary - Monastyr Visoko Dečani - Prisztina - Monastyr Gračanica - Prizren - Szkodra - Ulcinj - Bar - Sutomore - Podgorica - Budva - Cetynia - Park Narodowy LovcenO Bałkanach mówi się, że są najbardziej nieodkrytym regionem turystycznym w Europie. W programie wycieczki są słynne zabytki z listy UNESCO i najbardziej urokliwe miejsca czterech bałkańskich krajów. Stare miasto Dubrownika - cud architektoniczny dalmackiego wybrzeża, Boka Kotorska z "fiordami południa", wielokulturowy Ulcinj i tajemnicze Kosowo - to tylko część atrakcji programu. Wypoczynek blisko natury zapewni niezwykły Park Durmitor z jeziorami i zapierającym dech kanionem Tary, a słynne monastery i cerkwie skłonią do refleksji. Lokalne przysmaki i bałkańskie krajobrazy działają na wszystkie zmysły - warto się skusić! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1100 km.

1. DZIEŃ. KOTOR

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tivatu. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu: czas wolny. Przejazd do KOTORU. Średniowieczne miasto wraz z Zatoką Kotorską jest wpisane na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: katedra św. Tryfona z 1166 r., starożytne mury miejskie o długości 4,5 km. Panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża Boki Kotorskiej - podziwianie malowniczego wybrzeża, nazywanego "fiordami południa". Przejazd do hotelu w okolicy Dubrownika, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. DUBROWNIK - TREBINJE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Chorwacji i zwiedzanie DUBROWNIKA, wpisanego na listę UNESCO. Spacer unikalnym starym miastem: barokowy kościół św. Błażeja, klasztor Franciszkanów z XIV w. wraz z najstarszą apteką na Bałkanach, Wielka Studnia Onofria. Przejazd do TREBINJE, nazywanego "miastem na wodzie", słynnego z winnic i urokliwych cerkwi. Zwiedzanie: kamienny most Arslanagic z XVI w., prawosławna świątynia Hercegovacka Gračanica z muzeum ikon. Spacer po starówce: Meczet Tvrdos - jeden z najpiękniejszych w Bośni, czas wolny. Wizyta w winnicy Vukoje z degustacją win. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. PARK NARODOWY DURMITOR - KANION TARA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na teren PARKU NARODOWEGO DURMITOR w Czarnogórze, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd nad malownicze Jezioro Czarne leżące na wysokości 1416 m n. p. m., między najwyższymi szczytami gór pasma Durmitor. Przejazd do TARY - największego kanionu Europy i trzeciego najgłębszego na świecie. Wizyta na ogromnym moście o długości prawie pół kilometra, który zawieszony 150 m nad rzeką łączy dwa brzegi kanionu. Do połowy XX w. był to najpotężniejszy most w całej Europie! Czas wolny na odpoczynek i pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. MONASTYR VISOKO DEČANI - PRISZTINA - MONASTYR GRAČANICA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na teren Republiki Kosowa. Wizyta w MONASTERZE VISOKO DEČANI, wpisanego na listę UNESCO. Monastyr został założony w XIV w., wyróżnia się pięknymi freskami i oryginalnymi drewnianymi ikonostasami. Przejazd do PRISZTINY, stolicy Kosowa położonej pośród gór Dynarskich. Zwiedzanie panoramiczne: Teatr Narodowy, otomańskie meczety z XV w.: Carashi wybudowany przez sułtana Bajezyda i meczet Faith sułtana Mehmeda II, wieża zegarowa, pomnik Skanderberga, pomnik Matki Teresy i nowoczesny pomnik Newborn z 2008 r. Wizyta w średniowiecznym, prawosławnym MONASTERZE GRAČANICA, wpisanym na listę UNESCO. Wnętrza klasztoru zdobią freski, przedstawiające m.in. portrety fundatora - króla Milutina oraz cykle ikonograficzne ze Starego i Nowego Testamentu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. PRIZREN - SZKODRA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PRIZRENU, spacer po starym mieście: cerkiew Bogurodzicy Ljeviškiej wpisana na listę UNESCO. Przejazd do SZKODRY, jednego z najstarszych miast Albanii. Wizyta na średniowiecznym Zamku Rozafa, gdzie według legendy zamurowano żywcem kobietę o imieniu Rosaphy (tł. szczęśliwa róża). Spacer po starym mieście, czas wolny. Przejazd nad uroczy kamienny most Mes o długości 108 m. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przyjazd do hotelu w okolicy Szkodry, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. ULCINJ - BAR - SUTOMORE - PODGORICA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Czarnogóry i wizyta w rodzinnej wytwórni oliwy z oliwek. To wspaniała okazja do poznania historii produkcji oliwy oraz degustacja i możliwość zakupu wyrobów z oliwy. Przejazd do nadbrzeżnego miasta ULCINJ, centrum albańskiej społeczności w Czarnogórze, wyróżniającym się trzema stylami architektonicznymi: romańskim, gotyckim i orientalnym. Spacer po malowniczej starówce. Przejazd do nadbrzeżnego BARU, którego nazwa pochodzi od położonego naprzeciwko włoskiego miasta Bari. Wizyta przy uważanym za najstarsze na świecie drzewie oliwnym, liczącym ok. 2500 lat. Spacer po zabytkowej części miasta, zniszczonej przez trzęsienie ziemi, nazywanej "Bałkańskimi Pompejami". Wizyta przy akwedukcie zbudowanym przez Wenecjan. Przejazd do popularnego miasteczka turystycznego SUTOMORE, spacer, czas wolny. Przejazd do stolicy Czarnogóry PODGORICY, spacer po zabytkowej starówce i Placu Republiki, zwiedzanie sławnej neogotyckiej Katedry Zmartwychwstania - symbolu Podgoricy. Przejazd przez Most Milenium. Przyjazd do hotelu w okolicy Podgoricy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. BUDVA - CETYNIA - PARK NARODOWY LOVCEN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BUDVY, słynnego centrum turystycznego Czarnogóry. Spacer po uroczym starym mieście otoczonym weneckimi murami z XV w: Cytadela, Konkatedra św. Jana Chrzciciela, kościół Santa Marija in Punta - najstarsza budowla w mieście, cerkiew św. Sawy. Czas wolny. Przejazd do CETYNI, dawnej stolicy Czarnogóry, spacer po mieście. Wizyta w Mauzoleum Piotra II w PARKU NARODOWYM LOVCEN. Jest to grobowiec ostatniego władcy Czarnogóry, usytuowany na szczycie malowniczego wzgórza. Do grobowca prowadzą 462 schody, wewnątrz znajduje się 28-tonowy pomnik władyki, a dach mauzoleum pokryty jest złotem. Wzgórze jest wspaniałym punktem widokowym na pobliską Bokę Kotorską i najbardziej malowniczym miejscem przyrodniczym w Czarnogórze. Przyjazd do hotelu w okolicach Tivat, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Tiranie i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy: ok. 90 EUR.Zwiedzanie Monastyru Visoki Dečani jest poprzedzone 2-kilometrowym spacerem.Zwiedzanie obiektów sakralnych wymaga odpowiedniego stroju: zakryte kolana i ramiona.Opinie o wycieczce objazdowej Za górami, za lasami

Za górami, za lasami - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Za górami, za lasami? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00