cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Balkańskie fascynacje, Czarnogóra
  • Wycieczka objazdowa Balkańskie fascynacje, Czarnogóra
  • Wycieczka objazdowa Balkańskie fascynacje, Czarnogóra
  • Wycieczka objazdowa Balkańskie fascynacje, Czarnogóra
  • Wycieczka objazdowa Balkańskie fascynacje, Czarnogóra
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Balkańskie fascynacje

Czarnogóra
Ocena wycieczki objazdowej Balkańskie fascynacje:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Balkańskie fascynacje w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Czarnogóry?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Czarnogóra / Czarnogóra

Opis oferty:

Dubrownik • Rzeka Neretwa • Mostar • Wodospady Kravica • Pocitelj • Sarajewo • Visoko • Travnik • Drvengrad • Wiszegrad • Zabljak • Tara • Monastyr Mileseva • Uvac • Kotor • Budva • Monastyr OstrogPiękna trasa po zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego obejmująca wszystkie miejsca, które powinny znaleźć się na liście podróżnika - odkrywcy. W programie są tak niezwykłe miejsca jak kaniony Uvac i Tara, wodospady Kravica w bajkowej scenerii i Kotor z fiordami południa. Na trasie jest Dubrownik z zachwycającym starym miastem, Mostar ze słynnym kamiennym Starym Mostem, a także klimatyczne miasteczko Pocitelj, kiedyś ulubione miejsce schronienia piratów. Bałkańskie monastery i Góra Objawień to wytchnienie od zgiełku pędzącego świata. Mówią, że na Bałkany się powraca. Wyrusz w podróż z ITAKĄ i przekonaj się czy to prawda! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1300 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tivat. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin przylotu). Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. DUBROWNIK

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do bajkowego DUBROWNIKA w Chorwacji, w całości wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: Wielka i Mała Studnia Onofria, barokowy klasztor Franciszkanów z XIV w. z najstarszą apteką na Bałkanach, kościół św. Błażeja, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której znajduje się oryginalny tryptyk Tycjana. Spacer murami miasta, skąd rozciąga się malowniczy widok na dalmackie wybrzeże. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. RZEKA NERETWA - MOSTAR - WODOSPADY KRAVICA - POCITELJ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd wzdłuż RZEKI NERETWY, gdzie nadal widoczne są zniszczenia z okresu II Wojny Światowej. Przejazd do MOSTARU. Zwiedzanie zabytkowego centrum średniowiecznego miasteczka: Stary Most - symbol Mostaru wpisany na listę UNESCO, meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki, dzielnica Stara Carsija. Czas wolny. Przejazd do WODOSPADÓW KRAVICA, rozciągających się wzdłuż rzeki Trebizat na obszarze ponad 100 m szerokości. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę zaliczane są w poczet najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Europie. Czas wolny. Przejazd do POCITELJ, gdzie znajduje się jeden z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu panowania tureckiego na terytorium Bośni i Hercegowiny. Panoramiczne zwiedzanie miasta, nad którym góruje twierdza turecka. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SARAJEWO - VISOKO -TRAVNIK

Śniadanie. Przejazd do SARAJEWA. Panoramiczne zwiedzanie: fontanna Sebilj, ulica Kazandziluk - znana z handlu i garnków produkcji miedzianej, Meczet Bega z 1530 r., Stara Cerkiew, katedra, Wieczny Ogień, ratusz, Łaciński Most, na którym miał miejsce zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Następnie przejście do Muzeum Tunelu, znajdującego się pod lotniskiem. Czas wolny na bazarze Bas Carsija. Przejazd do miejscowości VISOKO, gdzie wg. teorii bośniackiego archeologa - amatora znajduje się kompleks piramid, przykrytych ziemią i porośniętych trawą. Przyjazd do TRAVNIKA. Zwiedzanie starego miasta: zamek, Jeni Meczet z 1549r. i Meczet Kolorowy - najważniejszy zabytek kultury islamskiej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. DRVENGRAD - WISZEGRAD

Śniadanie. Wykwaterowanie. Krótki postój na targowisku w Zlatibor, gdzie można kupić wyroby lokalne jak np. kajmak, rakije. Przejazd do DRVENGRAD - przejażdżka wąskotorową koleją, trasą prowadzącą pięknymi zboczami kanionu, wiodącą przez 22 tuneli, pięć mostów i pokonującą różnicę poziomów ok. 300 m na długości ok. 16 km. Zwiedzanie drewnianego miasta na Mećavnik, tradycyjnej wsi słynnej dzięki Akademii Filmowej, która została założona przez sławnego reżysera Emira Kusturicę. Krótki pokaz filmu i spacer po skansenie, miejscu festiwali filmowych i wystaw. Przejazd do WISZEGRADU (Bośnia i Hercegowina). Spacer słynnym mostem Mehmeda Paza Sokolovic z XVI w., wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przyjazd do Sarajewa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. ZABLJAK - TARA - MONASTYR MILESEVA - UVAC

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ZABLJAK, spacer po mieście. Przejazd nad malownicze Jezioro Czarne leżące na wysokości 1416 m n. p. m. między najwyższymi szczytami gór pasma Durmitor. Przejazd do TARY - największego kanionu Europy i trzeciego najgłębszego na świecie. Wizyta na ogromnym moście o długości prawie pół kilometra, który zawieszony 150 m nad rzeką łączy dwa brzegi kanionu. Do połowy XX w. był to najpotężniejszy most w całej Europie! Przejazd do Serbii i wizyta w MONASTERZE MILESEVA, gdzie spoczywają relikwie św. Sawy, pierwszego zwierzchnika Serbskiego Kościoła Prawosławnego. Przejazd do Zlatar i wyprawa busami na punkt widokowy, skąd podziwiać można przyrodę kanionu UVAC. Są tu zjawiskowe meandry rzeki oraz jedyne na świecie miejsce występowania najrzadszych gatunków orłów i sępów. Następnie pełen wrażeń rejs meandrami rzeki kanionu Uvac. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. KOTOR - BUDVA - MONASTYR OSTROG

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do średniowiecznego KOTORU, leżącego nad przepiękną Zatoką Kotorską przypominającą fiordy północy. Miasto wraz z otaczającym krajobrazem przyrodniczym jest wpisane na listę UNESCO. Panoramiczne zwiedzanie starówki, gdzie znajdują się najważniejsze zabytki m. in. katedra św. Tryfona z 1166 r., starożytne mury miejskie o długości 4,5 km. Przejazd do BUDVY, słynnego ośrodka turystycznego Czarnogóry. Spacer po starym mieście otoczonym weneckimi murami obronnymi. Postój w punkcie widokowym, skąd rozciąga się przepiękna panorama na wysepkę Sveti Stefan, gdzie obecnie na całym jej obszarze znajduje się luksusowy kompleks hotelowy. Następnie wizyta w MONASTYRZE OSTROG, wbudowanym w zbocze skały, skąd rozciąga się wspaniały widok na dolinę i rzekę Zetę. Jest to jeden z najsławniejszych ośrodków kultu religijnego i pielgrzymkowego całych Bałkanów za sprawą rzekomych uzdrowień, jakie miały tu miejsce. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Tivat i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach **/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty za przewodników lokalnych: ok. 90 EUR, taksa klimatyczna: ok. 1,5 EUR/os./dzień.Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany odpowiedni strój: zakryte kolana i ramiona.


Opis hotelu Balkańskie fascynacje według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Czarnogóra / Czarnogóra

Opis oferty:

KOTOR - BUDVA  - MONASTYR OSTROG - ZABLJAK - TARA - MONASTYR MILESEVA - UVAC - DRVENGRAD - WISZEGRAD - SARAJEWO - VISOKO  - TRAVNIK - RZEKA NERETWA - MOSTAR - WODOSPADY KRAVICA - POCITELJ - DUBROWNIKPiękna trasa po zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego obejmująca wszystkie miejsca, które powinny znaleźć się na liście podróżnika - odkrywcy. W programie są tak niezwykłe miejsca jak kaniony Uvac i Tara, wodospady Kravica w bajkowej scenerii i Kotor z fiordami południa. Na trasie jest Dubrownik z zachwycającym starym miastem, Mostar ze słynnym kamiennym Starym Mostem, a także klimatyczne miasteczko Pocitelj, kiedyś ulubione miejsce schronienia piratów. Bałkańskie monastery i Góra Objawień to wytchnienie od zgiełku pędzącego świata. Mówią, że na Bałkany się powraca. Wyrusz w podróż z ITAKĄ i przekonaj się czy to prawda! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1300 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Tivat. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin przylotu). Kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. ZABLJAK - TARA - MONASTYR MILESEVA - UVAC

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do ZABLJAK, spacer po mieście. Przejazd nad malownicze Jezioro Czarne leżące na wysokości 1416 m n. p. m. między najwyższymi szczytami gór pasma Durmitor. Przejazd do TARY - największego kanionu Europy i trzeciego najgłębszego na świecie. Wizyta na ogromnym moście o długości prawie pół kilometra, który zawieszony 150 m nad rzeką łączy dwa brzegi kanionu. Do połowy XX w. był to najpotężniejszy most w całej Europie! Przejazd do Serbii i wizyta w MONASTERZE MILESEVA, gdzie spoczywają relikwie św. Sawy, pierwszego zwierzchnika Serbskiego Kościoła Prawosławnego. Przejazd do Zlatar i wyprawa busami na punkt widokowy, skąd podziwiać można przyrodę kanionu UVAC. Są tu zjawiskowe meandry rzeki oraz jedyne na świecie miejsce występowania najrzadszych gatunków orłów i sępów. Następnie pełen wrażeń rejs meandrami rzeki kanionu Uvac. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SARAJEWO - VISOKO -TRAVNIK

Śniadanie. Przejazd do SARAJEWA. Panormiaczne zwiedzanie: fontanna Sebilj, ulica Kazandziluk - znana z handlu i garnków produkcji miedzianej, Meczet Bega z 1530 r., Stara Cerkiew, katedra, Wieczny Ogień, ratusz, Łaciński Most, na którym miał miejsce zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Następnie przejście do Muzeum Tunelu, znajdującego się pod lotniskiem. Czas wolny na bazarze Bas Carsija. Przejazd do miejscowości VISOKO, gdzie wg. teorii bośniackiego archeologa - amatora znajduje się kompleks piramid, przykrytych ziemią i porośniętych trawą. Przyjazd do TRAVNIKA. Zwiedzanie starego miasta: zamek, Jeni Meczet z 1549r. i Meczet Kolorowy - najważniejszy zabytek kultury islamskiej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko w Tivat i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach **/***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty za przewodników lokalnych: ok. 90 EUR.Opinie o wycieczce objazdowej Balkańskie fascynacje

Balkańskie fascynacje - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Balkańskie fascynacje? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00