Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Zapraszamy na Bałkany

Bułgaria
Ocena wycieczki objazdowej Zapraszamy na Bałkany:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Zapraszamy na Bałkany w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Bułgarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Bułgaria / Bułgaria

Opis oferty:

Konstanca • Tulcza • Kaguł • Besalma • Kiszyniów • Cricova • Orheiul Vechi • Capriana • Prejmer • Braszów • Bran • Sinaia • Bukareszt • Ruse • Iwanowo • Weliko Tyrnowo • Etara • Sofia • Płowdiw • Kazanłyk • NesebarIntensywna wycieczka z bogatym programem zwiedzania to najlepszy sposób na poznanie Bałkanów. Na trasie są 3 kraje: Rumunia, Mołdawia i Bułgaria, które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów z całego świata. Tajemnicze zamki w Rumunii, bułgarska Dolina Róż, mołdawskie zabytki i wspaniałe winnice to tylko mała część niezwykłych miejsc na trasie. Zobacz jak mieszkał Dracula, poznaj trzy stolice Bułgarii, podziwiaj piękne pejzaże Mołdawii, a jeżeli to jeszcze mało przedłuż wakacje o tydzień w hotel na wybrzeżu Bułgarii. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2500 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bułgarii. Przejazd od hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. KONSTANCA - TULCZA (trasa: ok. 300 km)

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do KONSTANCY w Rumunii. Spacer: zabytkowe Kasyno tuż przy nadmorskiej promenadzie, okazała katedra prawosławna. Wizyta w Wielkim Meczecie z wejściem do minaretu. Spacer po starym mieście, gdzie zobaczyć można wspaniały posąg Owidiusza. Przejazd do TULCZY. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kilkugodzinny rejs po Dunaju, podczas którego można podziwiać bogactwo flory i fauny, a zwłaszcza wiele gatunków ptaków. Teren rejsu to Rezerwat Biosfery Delty Dunaju wpisany na listę UNESCO. Podczas rejsu kolacja z rybnymi specjałami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. KAGUŁ - BESALMA (trasa: ok. 360 km)

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Republiki Mołdawii. Po drodze zwiedzanie jednego z najstarszych klasztorów prawosławnych w Rumuni. Przejście formalności na granicy z Mołdawią. Panoramiczny przejazd przez tatarskie miasto CAHUL do BESALMY. Wizyta w gagauskim muzeum, którego eksponaty pokazują życie tamtejszej ludności od starożytności do czasów obecnych. Przejazd w okolice Kiszyniowa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. KISZYNIÓW - CRICOVA - ORHEIUL VECHI (trasa: ok. 180 km)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Mołdawii - KISZYNIOWA: zabytkowy kościół Narodzenia. Spacer główną ulicą - bulwarem z posągiem Stefana Wielkiego, aż do Łuku Triumfalnego. Przejazd do winnicy w CRICOVA. Spacer po korytarzach jednej z największych winnych piwnic na świecie. Piwnica wpisana jest do księgi rekordów Guinessa. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja lokalnych produktów i mołdawskiego wina. Przejazd do ORHEIUL VECHI, kompleksu archeologiczno-krajobrazowego, z zapierającym dech widokiem doliny otoczonej wzgórzami, przez którą malowniczo przepływa rzeka Răut i wykutym w skale monastyrem Peştera. Na miejscu zobaczyć można najbardziej rozpoznawalny element Mołdawii - kamienny krzyż. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. CAPRIANA - PREJMER (trasa: ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CAPRIANA, jednego z najstarszych monastyrów z XV w. ze wspaniałymi freskami. Wyjazd do Rumunii. Przejście formalności granicznych i przejazd do PREJMER. Zwiedzanie warownego kościoła, doskonałego przykładu architektury obronnej, wpisanego na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Braszowa. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BRASZÓW - BRAN -SINAIA (trasa: ok. 100 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BRASZOWA - średniowiecznego miasta z historycznym centrum, dużym rynkiem, starym ratuszem i tzw. Czarnym Kościołem, gdzie narodziła się rumuńska reformacja. Przejazd do wsi BRAN. Zwiedzanie malowniczego, znanego na całym świecie, zamku Drakuli, położonego na wysokiej skale. Przejazd do SINAIA - resortu zwanego Perłą Karpat. Zwiedzanie pałacu Peleş - bajkowej letniej rezydencji rodziny królewskiej - będącego jednym z piękniejszych pałaców w Europie. Przejazd do hotelu w okolicy Bukaresztu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. BUKARESZT - RUSE - IWANOWO (trasa: ok. 210 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Panoramiczne zwiedzanie BUKARESZTU: biblioteka uniwersytecka, ratusz, łuk triumfalny, Opera Narodowa, ogrody Cişmigiu, przejazd reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż wielu secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Wizyta w gmachu parlamentu - drugim największym na świecie budynku rządowym po waszyngtońskim Pentagonie. Przejazd do malowniczego RUSE - największego bułgarskiego miasta w dolinie Dunaju. Panoramiczne zwiedzanie miasta zwanego "Bułgarskim Wiedniem". Przejazd do IWANOWA - maleńkiej wioski gdzie znajduje się Klasztor Skalny. Zwiedzanie świątyni, której paleolityczne freski przedstawiające "Świętą Marię" zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. WELIKO TYRNOWO - ETARA (trasa: ok. 300 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WELIKO TYRNOWO. Zwiedzanie starej bułgarskiej stolicy: historyczne wzgórze Carevec z Pałacem Cara, Katedra Patriarchy z malowidłami pokazującymi historię państwa, imponujące ruiny twierdzy z widokiem na pobliskie wzgórza i starówkę. Wizyta w muzeum figur woskowych. Spacer po starej ulicy handlowej, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, warsztaty rzemieślnicze i kawiarnie. Przejazd do miejscowości ETARA. Wizyta w wyjątkowym Muzeum Etnograficznym na świeżym powietrzu. W skansenie podziwiać można niepowtarzalne zbiory starych, ale działających do dzisiaj maszyn. Przejazd do Monasteru Trojańskiego - trzeciego, co do wielkości w Bułgarii. Wizyta w prawosławnym klasztorze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. SOFIA - PŁOWDIW (trasa: ok. 300 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SOFII, obecnej stolicy Bułgarii. Wizyta w katedrze Aleksandra Newskiego i kościele św. Sofii - patronki miasta. Spacer do zabytkowego kompleksu Serdika - ulubionego miejsca cesarza Konstantyna Wielkiego. W Sofii zobaczyć można również zabytkowy Parlament i wspaniały gmach Teatru Narodowego. Czas wolny na deptaku Witosza. Przejazd i zwiedzanie PŁOWDIWU, miasta siedmiu wzgórz. W IV w. p.n.e. król Filip II Macedoński zdobył istniejącą tu osadę i nazwał ją swoim imieniem: Filipopolis. Zwiedzanie starej części miasta: rzymski teatr - jeden z najlepiej zachowanych antycznych zabytków Bułgarii, cerkiew św. Konstantyna i Heleny - najstarsza świątynia prawosławia w Płowdiwie, pozostałości rzymskiego stadionu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. KAZANŁYK - NESEBAR (trasa: ok. 400 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KAZANŁYKA - stolicy bułgarskiej Doliny Róż i Królów Tyrańskich. Wizyta w kompleksie etnograficznym - "Damascene", gdzie można zobaczyć, jak powstaje słynny bułgarski olej różany wykorzystywany między innymi do produkcji perfum. Możliwość zakupu oryginalnych perfum na bazie różanego olejku. Przejazd do NESEBARU nazywanego perłą Morza Czarnego, wpisanego na listę UNESCO. Jego architektura uważana jest za najlepiej zachowaną zabudowę średniowieczną na Bałkanach. Spacer labiryntem klimatycznych, wąskich, brukowanych uliczek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): bułgarski wieczór folklorystyczny z tradycyjną kolacją i programem artystycznym. Podczas wieczoru podziwiać można tańce nad rozżarzonymi węglami. Nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań, 8 kolacji; przelot; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 135 EUR.Opłaty fakultatywne: rejs po delcie Dunaju z kolacją: 45 EUR; wieczór bułgarski: ok. 30 EUR; degustacja w mołdawskiej winnicy: ok. 55 EUR.Formalności graniczne podczas przekraczania granicy rumuńsko-mołdawskiej mogą potrwać ok. 2-3 godz.


Opis hotelu Zapraszamy na Bałkany według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Bułgaria / Bułgaria

Opis oferty:

KONSTANCA - TULCZA  - KAGUŁ - BESALMA - KISZYNIÓW - CRICOVA - ORHEIUL VECHI - CAPRIANA - PREJMER - BRASZÓW - BRAN - SINAIA - BUKARESZT - RUSE - IWANOWO - SOFIA - WELIKO TYRNOWO - GABROWO - KAZANŁYK - PŁOWDIW - STARA ZAGORA - NESSEBARIntensywna wycieczka z bogatym programem zwiedzania to najlepszy sposób na poznanie Bałkanów. Na trasie są 3 kraje: Rumunia, Mołdawia i Bułgaria, które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów z całego świata. Tajemnicze zamki w Rumunii, bułgarska Dolina Róż, mołdawskie zabytki i wspaniałe winnice to tylko mała część niezwykłych miejsc na trasie. Zobacz jak mieszkał Dracula, poznaj trzy stolice Bułgarii, podziwiaj piękne pejzaże Mołdawii, a jeżeli to jeszcze mało przedłuż wakacje o tydzień w hotel na wybrzeżu Bułgarii. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 2000 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bułgarii. Przejazd od hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. KONSTANCA - TULCZA

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do KONSTANCY w Rumunii. Spacer: zabytkowe Kasyno tuż przy nadmorskiej promenadzie, okazała katedra prawosławna. Wizyta w Wielkim Meczecie z wejściem do minaretu. Spacer po starym mieście, gdzie zobaczyć można wspaniały posąg Owidiusza. Przejazd do TULCZY. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kilkugodzinny rejs po Dunaju, podczas którego można podziwiać bogactwo flory i fauny, a zwłaszcza wiele gatunków ptaków. Teren rejsu to Rezerwat Biosfery Delty Dunaju wpisany na listę UNESCO. Podczas rejsu kolacja z rybnymi specjałami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. KAGUŁ - BESALMA

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Republiki Mołdawii. Po drodze zwiedzanie jednego z najstarszych klasztorów prawosławnych w Rumuni. Przejście formalności na granicy z Mołdawią. Panoramiczny przejazd przez tatarskie miasto CAHUL do BESALMY. Wizyta w gagauskim muzeum, którego eksponaty pokazują życie tamtejszej ludności od starożytności do czasów obecnych. Przejazd w okolice Kiszyniowa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. KISZYNIÓW - CRICOVA - ORHEIUL VECHI

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Mołdawii - KISZYNIOWA: zabytkowy kościół Narodzenia. Spacer główną ulicą - bulwarem z posągiem Stefana Wielkiego, aż do Łuku Triumfalnego. Przejazd do winnicy w CRICOVA. Spacer po korytarzach jednej z największych winnych piwnic na świecie. Piwnica wpisana jest do księgi rekordów Guinessa. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja lokalnych produktów i mołdawskiego wina. Przejazd do ORHEIUL VECHI, kompleksu archeologiczno-krajobrazowego, z zapierającym dech widokiem doliny otoczonej wzgórzami, przez którą malowniczo przepływa rzeka Răut i wykutym w skale monastyrem Peştera. Na miejscu zobaczyć można najbardziej rozpoznawalny element Mołdawii - kamienny krzyż. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. CAPRIANA - PREJMER

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CAPRIANA, jednego z najstarszych monastyrów z XV w. ze wspaniałymi freskami. Wyjazd do Rumunii. Przejście formalności granicznych i przejazd do PREJMER. Zwiedzanie warownego kościoła, doskonałego przykładu architektury obronnej, wpisanego na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu w okolicy Braszowa. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. BRASZÓW - BRAN -SINAIA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BRASZOWA - średniowiecznego miasta z historycznym centrum, dużym rynkiem, starym ratuszem i tzw. Czarnym Kościołem, gdzie narodziła się rumuńska reformacja. Przejazd do wsi BRAN. Zwiedzanie malowniczego, znanego na całym świecie, zamku Drakuli, położonego na wysokiej skale. Przejazd do SINAIA - resortu zwanego Perłą Karpat. Zwiedzanie pałacu Peleş - bajkowej letniej rezydencji rodziny królewskiej - będącego jednym z piękniejszych pałaców w Europie. Przejazd do hotelu w okolicy Bukaresztu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. BUKARESZT - RUSE - IWANOWO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Panoramiczne zwiedzanie BUKARESZTU: biblioteka uniwersytecka, ratusz, łuk triumfalny, Opera Narodowa, ogrody Cişmigiu, przejazd reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż wielu secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Wizyta w gmachu parlamentu - drugim największym na świecie budynku rządowym po waszyngtońskim Pentagonie. Przejazd do malowniczego RUSE - największego bułgarskiego miasta w dolinie Dunaju. Panoramiczne zwiedzanie miasta zwanego "Bułgarskim Wiedniem". Przejazd do IWANOWA - maleńkiej wioski gdzie znajduje się Klasztor Skalny. Zwiedzanie świątyni, której paleolityczne freski przedstawiające "Świętą Marię" zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. SOFIA

Śniadanie. Wykwaterowanie . Przejazd do SOFII, obecnej stolicy Bułgarii. Wizyta w katedrze Aleksandra Newskiego i kościele św. Sofii - patronki miasta. Spacer do zabytkowego kompleksu Serdika - ulubionego miejsca cesarza Konstantyna Wielkiego. W Sofii zobaczyć można również zabytkowy Parlament i wspaniały gmach Teatru Narodowego. Czas wolny na deptaku Witosza. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

9. DZIEŃ. WELIKO TYRNOWO - GABROWO - KAZANŁYK

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WELIKO TYRNOWO. Zwiedzanie starej bułgarskiej stolicy: historyczne wzgórze Carevec z Pałacem Cara, Katedra Patriarchy z malowidłami pokazującymi historię państwa, imponujące ruiny twierdzy z widokiem na pobliskie wzgórza i starówkę. Wizyta w muzeum figur woskowych. Spacer po starej ulicy handlowej, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, warsztaty rzemieślnicze i kawiarnie. Przejazd w okolice GABROWA. Wizyta w Muzeum Etnograficznym, którego niepowtarzalne zbiory starych maszyn napędzanych wodą są rewelacyjnie utrzymane i działają do dnia dzisiejszego. Przejazd do KAZANŁYKA - stolicy bułgarskiej Doliny Róż i Królów Tyrańskich. Wizyta w kompleksie etnograficznym - "Damascene", gdzie można zobaczyć, jak powstaje słynny bułgarski olej różany wykorzystywany między innymi do produkcji perfum. Możliwość zakupu oryginalnych perfum na bazie różanego olejku. Przejazd do hotelu w okolice Płowdiwu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ. PŁOWDIW - STARA ZAGORA - NESSEBAR

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PŁOWDIWU, miasta siedmiu wzgórz. W IV w. p.n.e. król Filip II Macedoński zdobył istniejącą tu osadę i nazwał ją swoim imieniem: Filipopolis. Zwiedzanie starej części miasta: rzymski teatr - jeden z najlepiej zachowanych antycznych zabytków Bułgarii, cerkiew św. Konstantyna i Heleny - najstarsza świątynia prawosławia w Płowdiwie, pozostałości rzymskiego stadionu. Przejazd i zwiedzanie STAREJ ZAGORY z pozostałościami miasta cesarza Trajana. Następnie wizyta w Baczkowskim Monastyrze. Założony w XI w., jest drugim co do wielkości klasztorem w Bułgarii. Podziwiać tu można niezwykle cenne freski, a także cudowną ikonę Maryi Dziewicy. Przejazd do NESSEBARU nazywanego perłą Morza Czarnego, wpisanego na listę UNESCO. Jego architektura uważana jest za najlepiej zachowaną zabudowę średniowieczną na Bałkanach. Spacer labiryntem klimatycznych, wąskich, brukowanych uliczek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): bułgarski wieczór folklorystyczny z tradycyjną kolacją i programem artystycznym. Podczas wieczoru podziwiać można tańce nad rozżarzonymi węglami. Nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 10 śniadań, 8 kolacji; przelot; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejsc: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 115 EUR.Opłaty fakultatywne: rejs po delcie Dunaju z kolacją: 45 EUR; wieczór bułgarski: ok. 42 EUR; degustacja w mołdawskiej winnicy: ok. 58 EUR.Formalności graniczne podczas przekraczania granicy rumuńsko-mołdawskiej mogą potrwać ok. 2-3 godz.