cellphone519195695

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Róże dla Draculi

Bułgaria
Ocena wycieczki objazdowej Róże dla Draculi:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Róże dla Draculi w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Bułgarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Rumunia / Rumunia

Opis oferty:

Konstanca • Tulcza • Slanic Prahova • Rasnov • Prejmer • Braszów • Bran • Bukareszt • Ruse • Weliko Tyrnowo • Etara • Kazanłyk • Płowdiw • Nessebar Wyjątkowa wycieczka na Bałkany. Bułgaria i Rumunia - dwa kraje znane z wakacji nad morzem, teraz w ciekawym i zróżnicowanym programie pokazującym to, co w nich najpiękniejsze. Trasa wiedzie przez malownicze Karpaty, Siedmiogród, Transylwanię i przepiękną bułgarską Dolinę Róż. Liczne zabytki wpisane na listę UNESCO, klimatyczne miasta, wspaniałe zamki i malownicze widoki to nie wszystko. Zobacz, gdzie według legendy mieszkał Dracula, dowiedz się jak powstaje słynny olejek różany, daj się namówić na wieczór bułgarski z tańcem z wieloma atrakcjami. Warto przedłużyć wakacje o tydzień pobytu w hotelu w Bułgarii. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bułgarii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. KONSTANCA - TULCZA (trasa: ok. 300 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do granicy z Rumunią, a następnie do KONSTANCY. Spacer nadmorską promenadą do zabytkowego budynku kasyna i na starówkę, gdzie podziwiać można okazałą katedrę prawosławną i posąg Owidiusza. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu i wejście na minaret. Przejazd do TULCZY. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kilkugodzinny rejs po Dunaju, podczas którego można podziwiać bogactwo flory i fauny, a zwłaszcza wiele gatunków ptaków. Rejs odbywa się na terenie Rezerwatu Biosfery Delty Dunaju, wpisanym na listę UNESCO. Podczas rejsu kolacja z rybnymi specjałami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. SLANIC PRAHOVA - RASNOV (trasa: ok. 400 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SLANIC PRAHOVA. Wizyta w największej kopalni soli w Rumunii. Przejazd do RASNOV. Zwiedzanie pozostałości jednego z zamków Siedmiogrodu. Droga do zamku - zwanego również twierdzą chłopską, porwadzi przez las. Udoskonalana przez stulecie twierdza nigdy nie została zdobyta przez wroga. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. PREJMER - BRASZÓW - BRAN (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Przejazd do PREJMER. Zwiedzanie najważniejszego w Rumuni kościoła warownego, którego mury obronne sięgają 14 metrów wysokości i niemal 10 m szerokości. Przejazd do BRASZOWA. Zwiedzanie miasta i jego starej średniowiecznej części, gdzie zobaczyć można wszystkie najważniejsze, powstałe w tym okresie, budynki: wspaniały Ratusz, tak zwany Czarny Kościół, dobrze zachowane mury miejskie, czarno-białe wieże i wiele innych ciekawych obiektów. Przejazd do BRAN. Zwiedzanie średniowiecznego zamku, gdzie miał mieszkać Dracula, słynny hrabia i wampir. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. BUKARESZT - RUSE (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BUKARESZTU. Panoramiczne zwiedzanie miasta: Biblioteka Uniwersytecka, ratusz, łuk triumfalny, Opera Narodowa, Ogrody Cişmigiu, przejazd reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż wielu secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Wizyta w gmachu parlamentu - drugim największym na świecie budynku rządowym po waszyngtońskim Pentagonie. Przejazd do malowniczego RUSE - największego bułgarskiego miasta w dolinie Dunaju. Panoramiczne zwiedzanie miasta zwanego "Bułgarskim Wiedniem". Wizyta w skalnym klasztorze wpisanym na listę UNESCO, gdzie podziwiać można wspaniałe, dobrze zachowane freski z XIV w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. WELIKO TYRNOWO - ETARA - KAZANŁYK (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do WELIKO TYRNOWO. Zwiedzanie starej bułgarskiej stolicy: historyczne wzgórze Carewec z Pałacem Cara, katedra Patriarchy z malowidłami pokazującymi historię państwa, imponujące ruiny twierdzy z widokiem na pobliskie wzgórza i starówkę. Wizyta w muzeum figur woskowych. Spacer po starej ulicy handlowej, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, warsztaty rzemieślnicze i kawiarnie. Przejazd do miejscowości ETARA. Wizyta w wyjątkowym Muzeum Etnograficznym na świeżym powietrzu. W skansenie podziwiać można niepowtarzalne zbiory starych, ale działających do dzisiaj maszyn. Przejazd do KAZANŁYKA - stolicy Doliny Róż i Królów Tyrańskich. Wizyta w Muzeum Róż, gdzie można zobaczyć jak powstaje słynny bułgarski olej różany, wykorzystywany między innymi do produkcji perfum. Możliwość zakupu oryginalnych perfum na bazie różanego olejku. Następnie wizyta przy grobowcu trackim z IV w. p.n.e. z malowidłami ściennymi, wpisanym na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. PŁOWDIW - NESSEBAR (trasa: ok. 400 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie PŁOWDIWU, miasta siedmiu wzgórz. W IV w. p.n.e. król Filip II Macedoński zdobył istniejącą tu osadę i nazwał ją swoim imieniem: Filipopolis. Zwiedzanie starej części miasta: rzymski teatr - jeden z najlepiej zachowanych antycznych zabytków Bułgarii, cerkiew św. Konstantyna i Heleny - najstarsza świątynia prawosławia w Płowdiwie, pozostałości rzymskiego stadionu. Przejazd do NESSEBARU, wpisanego na listę UNESCO. Jego średniowieczna architektura uważana jest za najlepiej zachowaną na Bałkanach. Spacer labiryntem klimatycznych, wąskich, brukowanych uliczek. Wizyta w Cerkwi św. Stefana. Przejazd w kierunku Warny. Zakwaterowanie w hotelu. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): bułgarski wieczór folklorystyczny z tradycyjną kolacją i programem artystycznym. Podczas wieczoru podziwiać można tańce nad rozżarzonymi węglami. Nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 5 kolacji; przelot; przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, audioguide: ok. 120 EUR.Opłaty fakultatywne: rejs po delcie Dunaju z kolacją: ok. 45 EUR; wieczór bułgarski: ok. 30 EUR.


Opis hotelu Róże dla Draculi według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rumunia / Rumunia

Opis oferty:

KONSTANCA - TULCZA - SLANIC PRAHOVA - SINAIA - BRAN - SIGHSOARA - BRASZÓW - BUKARESZT - RUSE - WELIKO TYRNOWO -  ETARA - KAZANŁYK - PŁOWDIW - STARA ZAGORA - NESSEBARWyjątkowa wycieczka na Bałkany. Bułgaria i Rumunia - dwa kraje znane z wakacji nad morzem, teraz w ciekawym i zróżnicowanym programie pokazującym to, co w nich najpiękniejsze. Trasa wiedzie przez malownicze Karpaty, Siedmiogród, Transylwanię i przepiękną bułgarską Dolinę Róż. Liczne zabytki wpisane na listę UNESCO, klimatyczne miasta, wspaniałe zamki i malownicze widoki to nie wszystko. Zobacz jak mieszkał Dracula, poznaj jak powstaje słynny olejek różany, dodatkowo skosztuj jak smakuje prawdziwe rumuńskie wino i daj się namówić na wieczór bułgarski z tańcem z wieloma atrakcjami. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1900 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Bułgarii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. KONSTANCA - TULCZA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do granicy z Rumunią i następnie do KONSTANCY. Spacer nadmorską promenadą do zabytkowego budynku kasyna i na starówkę, gdzie podziwiać można okazałą katedrę prawosławną i posąg Owidiusza. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu i wejście na minaret. Przejazd do TULCZY. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): kilkugodzinny rejs po Dunaju, podczas którego można podziwiać bogactwo flory i fauny, a zwłaszcza wiele gatunków ptaków. Rejs odbywa się na terenie Rezerwatu Biosfery Delty Dunaju, wpisanym na listę UNESCO. Podczas rejsu kolacja z rybnymi specjałami. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. SLANIC PRAHOVA - SINAIA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SLANIC PRAHOVA. Wizyta w największej kopalni soli w Rumunii. Przejazd do SINAIA - resortu zwanego Perłą Karpat. Zwiedzanie pałacu Peleş - bajkowej letniej rezydencji rodziny królewskiej, jednego z piękniejszych pałaców w Europie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): obiad i degustacja lokalnego wina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. BRAN - SIGHSOARA - BRASZÓW

Śniadanie. Przejazd do BRAN. Zwiedzanie średniowiecznego zamku, gdzie miał mieszkać Dracula, słynny hrabia - wampir. Przejazd do SIGHSOARA. Zwiedzanie górnego miasta. Wizyta we wpisanej na listę UNESCO cytadeli. Przejście zadaszonymi schodami szkolnymi, zwiedzanie wieży zegarowej. Przejazd do BRASZOWA. Zwiedzanie miasta i jego starej średniowiecznej części, gdzie zobaczyć można wszystkie najważniejsze, powstałe w tym okresie budynki: wspaniały Ratusz, tak zwany Czarny Kościół, dobrze zachowane mury miejskie, czarno-białe wieże i wiele innych ciekawych obiektów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. BUKARESZT - RUSE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BUKARESZTU. Panoramiczne zwiedzanie: biblioteka uniwersytecka, ratusz, łuk triumfalny, Opera Narodowa, ogrody Cişmigiu, przejazd reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż wielu secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Wizyta w gmachu parlamentu - drugim największym na świecie budynku rządowym po waszyngtońskim Pentagonie. Przejazd do malowniczego RUSE - największego bułgarskiego miasta w dolinie Dunaju. Panoramiczne zwiedzanie miasta zwanego "Bułgarskim Wiedniem". Wizyta w skalnym klasztorze wpisanym na listę UNESCO, gdzie podziwiać można wspaniałe, dobrze zachowane freski z XIV w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. WELIKO TYRNOWO - ETARA - KAZANŁYK

Śniadanie. Wykwaterowanie . Przejazd do WELIKO TYRNOWO. Zwiedzanie starej bułgarskiej stolicy: historyczne wzgórze Carewec z Pałacem Cara, katedra Patriarchy z malowidłami pokazującymi historię państwa, imponujące ruiny twierdzy z widokiem na pobliskie wzgórza i starówkę. Wizyta w muzeum figur woskowych. Spacer po starej ulicy handlowej, gdzie znajdują się sklepy z pamiątkami, warsztaty rzemieślnicze i kawiarnie. Przejazd do miejscowości ETARA. Wizyta w wyjątkowym Muzeum Etnograficznym na świeżym powietrzu. W skansenie podziwiać można niepowtarzalne zbiory starych, ale działających do dzisiaj maszyn. Przejazd do KAZANŁYKA - stolicy Doliny Róż i Królów Tyrańskich. Wizyta w kompleksie etnograficznym Damascene, gdzie można zobaczyć, jak powstaje słynny bułgarski olej różany, wykorzystywany między innymi do produkcji perfum. Możliwość zakupu oryginalnych perfum na bazie różanego olejku. Następnie wizyta przy grobowcu trackim z IV w. p.n.e. z malowidłami ściennymi, wpisanym na Listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. PŁOWDIW - STARA ZAGORA - NESEBAR

Śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 5 kolacji; przelot; przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 90 EUR.Opłaty fakultatywne: rejs po delcie Dunaju z kolacją: ok. 45 EUR; obiad i degustacja wina: ok. 35 EUR; wieczór bułgarski: ok. 42 EUR.