cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Przewodnik po raju

Malezja
Ocena wycieczki objazdowej Przewodnik po raju:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Przewodnik po raju w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Malezji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Malezja / Malezja

Opis oferty:

Kuala Lumpur • Borobudur• Yogyakarta  • Prambanan • Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru • Lombok • Malimbu • Park Narodowy Rinjani • Gili Trawangan • Bali • Klungkung • UbudJawa, Lombok, Bali, Gili Trawangan - już same nazwy wysp Indonezji skłaniają do marzeń o pięknej podróży. Przekrojowa trasa po Indonezji, przybliża ten fascynujący kraj, krok po kroku odkrywając jego skarby. Pełna przygód wyprawa prowadzi przez Jawę, serce Indonezji, która oszałamia kontrastami, przez zachwycający potęgą przyrody Lombok, na magiczną Bali i klimatyczne Gili Trawangan. W znakomicie zaplanowanym programie jest czas na wszystko: wizyty w starożytnych świątyniach, podziwianie nieziemskich krajobrazów dżungli i wulkanów, zabytki z listy UNESCO, parki narodowe. Przewidziano nawet krótki wypoczynek na rajskich plażach Lombok i Gili Trawangan.

1. DZIEŃ.

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malezji.

2. DZIEŃ.

Przylot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. KUALA LUMPUR

Śniadanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR, stolicy Malezji: Tugu Negara - pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, zaliczanych do najwyższych budynków świata, wznoszących się na wysokośc ponad 450 metrów, będących symbolem współczesnego, wielokulturowego miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogjakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. BOROBUDUR -YOGYAKARTA- PRAMBANAN

Śniadanie. Przejazd do świątyni BOROBUDUR - klejnotu sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Zwiedzanie YOGJAKARTY: otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kraton, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokerto. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

6. DZIEŃ. P. N. BROMO-TENGGER-SEMERU - LOMBOK

Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt, z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Kilkugodzinny przejazd na lotnisko nieopodal miasta Surabaya. Po drodze obiad. Przelot na LOMBOK. Transfer do hotelu w okolicy Senggigi. Zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. LOMBOK

Śniadanie. Przejazd do Sukarara, wioski słynącej z techniki tkackiej tzw. "songket". Obok batiku jest to tradycja głęboko osadzona w historii Indonezji. Czas wolny. Przejazd do wioski Sade zamieszkanej przez mniejszość etniczną Sasak. Tradycyjnym zajęciem ludu Sasak jest tkactwo, w którym osiągnęli mistrzowski poziom. Spacer po wiosce, w której znajdują się tradycyjne domostwa charakterystyczne dla tego ludu. Sasakowie do dnia dzisiejszego posługują się własnym językiem i pomimo islamizacji nadal kultywują dawne wierzenia i tradycje. Czas wolny. Dalsza droga wiedzie w okolice miejscowości Kuta. Obiad. Czas wolny na plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż Lombok. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. MALIMBU - P. N. RINJANI - GILI TRAWANGAN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą do punktu widokowego MALIMBU. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na piękne plaże, błękitne morze i trzy sąsiadujące wysepki Gili. Przejazd krajobrazową trasą do PARKU NARODOWEGO RINJANI do wodospadu Sendang Gile. Spacer do wodospadu pośród wszechobecnej zieleni lasu tropikalnego. Wodospad jest jednym z najbardziej malowniczych w Indonezji. Pośród zielonego lasu woda spada z wysokości około 50 metrów tworząc łagodną bryzę przynoszącą ulgę w gorącym i wilgotnym klimacie. Wizyta w obozie skąd rozpoczynają się wyprawy trekkingowe na szczyt najwyższego szczytu Indonezji - Rinjani. Stożek wulkaniczny wznosi się na wysokość 3726 m n.p.m. Obiad. Transfer do portu. Przeprawa promowa na niewielką wysepkę GILI TRAWANGAN. Transfer do hotelu bryczką konną. Zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ. GILI TRAWANGAN

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Gili Trawangan to niewielka wysepka licznie odwiedzana przez turystów ze względu na piękne plaże, przejrzystą wodę i jedne z najlepszych na świecie miejsc nurkowych. Na wyspie jest zakaz poruszania się pojazdów spalinowych. Transport odbywa się wyłącznie przy pomocy powozów konnych i rowerów. Za dodatkową opłatą na miejscu możliwość nurkowania, snurkowania i odwiedzenia sąsiednich wysepek Gili Air i Gili Manu. Nocleg.

10. DZIEŃ. BALI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do przystani. Przeprawa promowa na BALI. Przejazd do hotelu w okolicy Kuta. Zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ. KLUNGKUNG - TENGANAN

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX w. Zwiedzanie światyni Goa Lawah ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dzisiaj kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego Bukit Jambul. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie Pura Besakih, najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.

12. DZIEŃ. UBUD

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w całodziennej wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd i czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór. Przejazd do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni Ulun Danu malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Popołudniu zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Następnie czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***, 1 nocleg w pensjonacie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 5 obiadów, 1 kolacja • przelot: Polska-Kuala Lumpur, Denpasar-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) i bryczką konną, przejazd pociągiem Yogyakarta-Mojokerto • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przeloty wewnętrzne: Kuala Lumpur-Yogyakarta, Surabaya-Lombok: ok. 290 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień, podatek turystyczny: ok. 10 MYR/pokój/noc.Opłaty fakultatywne: wycieczka w 11. i 12. dniu: każda ok. 60 EUR.W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10?C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.Zabierając do Indonezji dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Limit bagażu na przelotach wewnętrznych (dot. sezonu Lato 18): Kuala Lumpur-Yogyakarta: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg, Surabaya-Lombok: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.


Opis hotelu Przewodnik po raju według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Malezja / Malezja

Opis oferty:

Kuala Lumpur • Borobudur• Yogjakarta  • Prambanan • Park Narodowy Bromo-Tengger-Semeru • Lombok • Malimbu • Park Narodowy Rinjani • Gili Trawangan • Bali • Klungkung • UbudJawa, Lombok, Bali, Gili Trawangan - już same nazwy wysp Indonezji skłaniają do marzeń o pięknej podróży. Przekrojowa trasa po Indonezji, przybliża ten fascynujący kraj, krok po kroku odkrywając jego skarby. Pełna przygód wyprawa prowadzi przez Jawę, serce Indonezji, która oszałamia kontrastami, przez zachwycający potęgą przyrody Lombok, na magiczną Bali i klimatyczne Gili Trawangan. W znakomicie zaplanowanym programie jest czas na wszystko: wizyty w starożytnych świątyniach, podziwianie nieziemskich krajobrazów dżungli i wulkanów, zabytki z listy UNESCO, parki narodowe. Przewidziano nawet krótki wypoczynek na rajskich plażach Lombok i Gili Trawangan.

1. DZIEŃ.

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Malezji.

2. DZIEŃ.

Przylot do Kuala Lumpur. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. KUALA LUMPUR

Śniadanie. Zwiedzanie KUALA LUMPUR, stolicy Malezji: Tugu Negara - pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, zaliczanych do najwyższych budynków świata, wznoszących się na wysokośc ponad 450 metrów, będących symbolem współczesnego, wielokulturowego miasta. Transfer na lotnisko. Przelot do Yogjakarty na indonezyjskiej wyspie Jawa. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ. BOROBUDUR - YOGJAKARTA - PRAMBANAN

Śniadanie. Przejazd do świątyni BOROBUDUR - klejnotu sztuki i architektury buddyjskiej. Cały kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Świątynia zaprojektowana jako mandala jest swoistym labiryntem. Trasa przejścia przez świątynię zaprojektowana jest zgodnie z filozofią buddyzmu i ma symbolicznie zaprowadzić odwiedzającego do mądrości, czyli zrozumienia, które jest jednym z podstawowych pojęć buddyzmu. Obiad. Zwiedzanie YOGJAKARTY: otoczone wysokimi murami stare miasto odkrywa swoje niezwykłe piękno dopiero po przekroczeniu pierwszego pierścienia murów, wewnątrz których ukryte są liczne warsztaty batiku, zakłady rzemieślnicze, niewielkie targowiska, meczety. Czas wolny. Zwiedzanie Kraton, czyli pałacu sułtana. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO świątyni PRAMBANAN. Pochodzący z IX w. kompleks świątyń jest jednym z najpiękniejszych i największych w Indonezji. Na szczególną uwagę zasługują posągi poświęcone bogom Wisznu, Siwa i Brahma oraz dekoracje zewnętrzne. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd pociągiem do Mojokerto. Obiad. Przejazd autokarem w okolice wulkanu Bromo. Zakwaterowanie w pensjonacie, nocleg.

6. DZIEŃ. P. N. BROMO-TENGGER-SEMERU - LOMBOK

Wcześnie rano przejazd minibusami lub samochodami terenowymi do PARKU NARODOWEGO BROMO-TENGGER-SEMERU. Obserwacja wschodu słońca z kaldery to zapierający dech spektakl budzącego się do życia niezwykłego świata. Wschodzące słońce powoli oświetla całą kalderę, ukazując poszczególne stożki wulkanów położone pośród niemal pustynnego krajobrazu. Czas wolny na śniadanie (w formie pakietu). Przejazd pod wulkan Bromo. Czas wolny lub dla osób chętnych możliwość wejścia na szczyt wulkanu. Różnica w wysokości od podnóża do krawędzi to jedynie około 130 metrów, pomimo tego widok jest niezapomniany. Pylista droga prowadzi najpierw ścieżką, następnie schodami na sam szczyt, z którego z jednej strony widać kalderę w pełnej okazałości, z drugiej głębię krateru wulkanicznego, który wydaje się być żywym organizmem. Powrót do pensjonatu, wykwaterowanie. Kilkugodzinny przejazd na lotnisko nieopodal miasta Surabaya. Po drodze obiad. Przelot na LOMBOK. Transfer do hotelu w okolicy Senggigi. Zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. LOMBOK

Śniadanie. Przejazd do Sukarara, wioski słynącej z techniki tkackiej tzw. "songket". Obok batiku jest to tradycja głęboko osadzona w historii Indonezji. Czas wolny. Przejazd do wioski Sade zamieszkanej przez mniejszość etniczną Sasak. Tradycyjnym zajęciem ludu Sasak jest tkactwo, w którym osiągnęli mistrzowski poziom. Spacer po wiosce, w której znajdują się tradycyjne domostwa charakterystyczne dla tego ludu. Sasakowie do dnia dzisiejszego posługują się własnym językiem i pomimo islamizacji nadal kultywują dawne wierzenia i tradycje. Czas wolny. Dalsza droga wiedzie w okolice miejscowości Kuta. Obiad. Czas wolny na plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż Lombok. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. MALIMBU - P. N. RINJANI - GILI TRAWANGAN

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd malowniczą trasą do punktu widokowego MALIMBU. Ze wzgórza roztacza się wspaniały widok na piękne plaże, błękitne morze i trzy sąsiadujące wysepki Gili. Przejazd krajobrazową trasą do PARKU NARODOWEGO RINJANI do wodospadu Sendang Gile. Spacer do wodospadu pośród wszechobecnej zieleni lasu tropikalnego. Wodospad jest jednym z najbardziej malowniczych w Indonezji. Pośród zielonego lasu woda spada z wysokości około 50 metrów tworząc łagodną bryzę przynoszącą ulgę w gorącym i wilgotnym klimacie. Wizyta w obozie skąd rozpoczynają się wyprawy trekkingowe na szczyt najwyższego szczytu Indonezji - Rinjani. Stożek wulkaniczny wznosi się na wysokość 3726 m n.p.m. Obiad. Transfer do portu. Przeprawa promowa na niewielką wysepkę GILI TRAWANGAN. Transfer do hotelu bryczką konną. Zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ. GILI TRAWANGAN

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Gili Trawangan to niewielka wysepka licznie odwiedzana przez turystów ze względu na piękne plaże, przejrzystą wodę i jedne z najlepszych na świecie miejsc nurkowych. Na wyspie jest zakaz poruszania się pojazdów spalinowych. Transport odbywa się wyłącznie przy pomocy powozów konnych i rowerów. Za dodatkową opłatą na miejscu możliwość nurkowania, snurkowania i odwiedzenia sąsiednich wysepek Gili Air i Gili Manu. Nocleg.

10. DZIEŃ. BALI

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer do przystani. Przeprawa promowa na BALI. Przejazd do hotelu w okolicy Kuta. Zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ. KLUNGKUNG - TENGANAN

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd do KLUNGKUNG, zwiedzanie pałacu wybudowanego w XVII w. W czasach świetności pałac otoczony był fosą, liczne dziedzińce i pawilony zatopione były w zieleni parku. Do dnia dzisiejszego zachowały się jedynie nieliczne zabudowania, większość została zniszczona przez Holendrów na początku XX w. Zwiedzanie światyni Goa Lawah ufundowanej w XI wieku przez hinduskiego mnicha. Świątynia znajduje się przy jaskini, którą licznie zamieszkują nietoperze. Następnie w programie postój w niewielkiej wsi TENGANAN. Mieszkańcy osady do dzisiaj kultywują pradawne tradycje. Na uwagę zasługuje również charakterystyczna architektura domów. Dalej trasa wiedzie do punktu widokowego Bukit Jambul. Obiad. Na koniec dnia zwiedzanie Pura Besakih, najważniejszej i największej świątyni Bali. Powrót do hotelu. Nocleg.

12. DZIEŃ. UBUD

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w całodziennej wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu). Przejazd i czas wolny na lokalnym rynku, gdzie kupić można oryginalne pamiątki balijskie oraz egzotyczne owoce. Przejazd do świątyni Taman Ayun, gdzie czczone są liczne bóstwa gór. Przejazd do punktu widokowego, skąd roztacza się piękny widok na tarasy ryżowe. Przejazd i zwiedzanie świątyni Ulun Danu malowniczo położonej nad brzegami jeziora Bratan. Obiad. Popołudniu zwiedzanie pałacu Puri Saren Agung w UBUD. Następnie czas wolny. Ubud słynie w całej Indonezji z licznych warsztatów rzemieślniczych, galerii sztuki i niezliczonej ilości świątyń. Powrót do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***, 1 nocleg w pensjonacie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 5 obiadów, 1 kolacja • przelot: Polska-Kuala Lumpur, Denpasar-Polska • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) i bryczką konną, przejazd pociągiem Yogjakarta-Mojokerto • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Kuala Lumpur - Yogjakarta - Lombok: ok. 290 EUR, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień; podatek turystyczny: ok. 5 MYR/os./noc.Opłaty fakultatywne: wycieczka w 10. i 11. dniu: każda ok. 60 EUR.3. W Parku Narodowym Bromo-Tengger-Semeru mogą wystąpić niskie temperatury, nocą nawet ok. 10?C. Należy zabrać polar, długie spodnie i pełne buty.4. Zabierając do Indonezji dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Opinie o wycieczce objazdowej Przewodnik po raju

Przewodnik po raju - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Przewodnik po raju? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00