cellphone519195695

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Bałkany (Bułgaria Macedonia Kosowo Albania)

Serbia
Ocena wycieczki objazdowej Bałkany (Bułgaria Macedonia Kosowo Albania):
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Bałkany (Bułgaria Macedonia Kosowo Albania) w ofercie Biura podróży:

Logos Tour

Szukasz wakacji do Serbii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KRAJ

BUłGARIA-MACEDONIA-KOSOWO-ALBANIA-CZARNOGóRA-BOśNIA I HERCEGOWINA-SERBIA

Dzień 1

SOFIA (Bułgaria) Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Bułgarii. Przylot do Sofii.

Dzień 2

SOFIA Zwiedzanie stolicy Bułgarii - Sofii. Przejazd do centrum miasta - sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew Sveta Nedela. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Archeologicznego. Po południu wycieczka na górę Witosza; po drodze zwiedzanie średniowiecznej cerkwi Bojańskiej z freskami z XIII w. Na zakończenie łatwa wycieczka piesza na Czerni Wrych (1641 m n.p.m.). Inną opcją jest wyjazd do Wąwozu Iskyr i zwiedzanie monastyru Sedemte Prestola.

Dzień 3

SKOPJE (Macedonia) Przejazd do Skopje w Macedonii. Po drodze zwiedzanie Rilskiego Monastyru ważnego symbolu bułgarskiego oporu przeciwko okupacji tureckiej. Przejazd przez góry Riła sięgające nawet 3 tys.m n.p.m.

Dzień 4

SKOPJE Zwiedzanie Skopje. Spacer na Stare Miasto, gdzie można zobaczyć meczet, akwedukt rzymsko-bizantyński z I wieku n.e., rozbudowany trzy wieki później przez Justyniana Wielkiego. Przejazd na przedmieścia w Nerezi, do zabytkowej cerkwi św. Pantelejmona z 1164 r. z zachowanymi freskami będącymi wspaniałym przykładem malarstwa bizantyjskiego. Postój w miejscu, z którego można podziwiać kanion Matka, tzw. macedoński raj, położony ok. 15 km od Skopje. Jest to malownicze miejsce, gdzie po jednej i drugiej stronie widać pasma górskie z poukrywanymi monastyrami pamiętającymi czasy prześladowań tureckich. W kanionie odkryto niedawno najgłębszą podwodną jaskinię.

Dzień 5

SKOPJE - PRISZTINA (Kosowo) - SKOPJE Wycieczka do Kosowa. Zwiedzanie monastyru Gracanica. Przejazd do Prisztiny, stolicy Kosowa. Postój na Kosowym Polu, w miejscu słynnej bitwy toczonej w 1389 r., w której wyniku wojska osmańskie pokonały armię złożoną z Serbów i ich słowiańskich sprzymierzeńców. Przyjazd do Prizren, miasta leżącego w południowym Kosowie. Zwiedzanie cerkwi Bogurodzicy Ljeviskiej z XII w., ufundowanej przez króla Stefana Nemanię oraz cerkwi Chrystusa Zbawiciela z XIV w.

Dzień 6

OHRID - DURRES ( Albania) Przejazd do Ohrid. Zwiedzanie jednego z najstarszych w Macedonii ośrodków prawosławia, miasta pełnego zabytków. Najciekawszymi atrakcjami są mury obronne zbudowane przez Rzymian, cerkiew św. Pantelejmona oraz średniowieczna cerkiew św. Zofii. Przejazd do Elbasan i zwiedzanie dawnego Castrum Romanum położonego na starożytnej Via Egnatia, przebudowanego za panowania osmańskiego. Przejazd do Durres. Zakwaterowanie w hotelu (na 2 noce).

Dzień 7

DURRES - KRUJE - TIRANA - DURRES Wycieczka do Tirany. Objazd centrum stolicy Albanii. Następnie przejazd do miejscowości Kruje. Zwiedzanie, mieszczącego się w nowym budynku przypominającym XV-wieczną twierdzę, muzeum poświęconego historii Albanii, a głównie postaci bohatera narodowego Skanderbega. Wizyta w Muzeum Etnograficznym urządzonym w dawnym domu tureckiej rodziny. Zakupy na tradycyjnej uliczce z zabytkowymi sklepami, jednym z najlepiej zachowanych bazarów na Bałkanach. Wizyta w ośrodku religijnym sekty muzułmańskiej Bektaszytów. Po południu odpoczynek nad Morzem Adriatyckim. Nocleg w Durres.

Dzień 8. - 9.

Monastyr OSTROG (Czarnogóra) - SARAJEWO (Bośnia i Hercegowina) Przejazd do Sarajewa. Po drodze zwiedzanie kontrastującego białymi murami na tle górskiej ściany, niezwykłego monastyru Ostrog, który wykuto w skale. Jest on jednym z symboli Czarnogóry. Przejazd nad Pivsko Jezero; widok na szmaragdową wodę. Noclegi - tranzytowy na trasie przejazdu (monastyr) oraz w Sarajewie.

Dzień 10

SARAJEWO - BELGRAD Zwiedzanie Sarajewa. Przejazd na Stare Miasto, gdzie znajduje się wiele obiektów religijnych oraz przykładów architektury bośniackiej. We wschodniej części tej dzielnicy widoczne są wpływy tureckie, natomiast zachodnia część charakteryzuje się wpływem architektury z czasów Austro-Węgier. Zwiedzanie katedry Serca Jezusowego. Postój przy meczecie Ali Paszy i starej synagodze. Przejazd do Belgradu. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po starówce; Kalemegdan - pozostałości rzymskiej warowni, forteca z czasów Imperium Osmańskiego. Spacer po mającej ok.400 m długości, zabytkowej i artystycznej ulicy Skadarljia, która zaczyna się obok placu Republiki.

Dzień 11

BELGRAD - NOVI SAD - FRUSKA GORA - BELGRAD (Serbia) Całodniowa wycieczka po okolicach Belgradu. Przejazd w okolice miasta Novi Sad. Zwiedzanie leżącej w pobliżu twierdzy Petrovaradin. Przejazd do Parku Narodowego Fruska Gora, na terenie którego od XVI wieku istniał ośrodek życia monastycznego serbskiej Cerkwi prawosławnej. Zbudowano tu wtedy 35 prawosławnych klasztorów; do dziś zachowało się 17 z nich. W czasach okupacji tureckiej tutejsze klasztory kultywowały serbską tradycję narodową i chroniły jej zabytki. W miarę wolnego czasu przejazd do twierdzy Smederevo wybudowanej w XV wieku, za czasów panowania despoty Durad Brankovića, ostatniego ze średniowiecznych władców Serbii. Otoczona obronnymi murami i wieżami twierdza, była przez długi czas ostatnim bastionem przeciwko tureckim atakom.

Dzień 12

BELGRAD Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

I RATA

1500 PLN - płatna przy zapisie

II RATA

płatna na 35 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

* przeloty międzynarodowe, * przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem w zależności od wielkości grupy,

* zakwaterowanie

hotele 3*, pokoje 2-osob., dopłata do pok. 1-osob. 700 PLN, * śniadania i kolacje (napoje do kolacji dodatkowo płatne), * opiekę pilota, * ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL ).

UWAGA !

* Na bilety wstępu oraz lokalnych przewodników należy przeznaczyć dodatkowo ok. 80 EUR. * Zajmowanie miejsc w autokarze wg kolejności zapisów na listę uczestników. * W monastyrze Ostrog sale noclegowe są wieloosobowe - żeńskie i męskie

Terminy

21.05 - 01.06.2018, 5700.00 PLN22.09 - 03.10.2018, 5700.00 PLN


Opis hotelu Bałkany (Bułgaria Macedonia Kosowo Albania) według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

BUłGARIA-MACEDONIA-KOSOWO-ALBANIA-CZARNOGóRA-BOśNIA I HERCEGOWINA-SERBIAWycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Logos Tour, które w ciągu ponad 30 lat swojej działalności zdobylo mnóstwo doświadczenia w organizacji podrózy i wypraw w najodleglejsze zakątki świata. Biuro Podróży Logos Tour oferuje interesujące programy wycieczek objazdowych po wszystkich kontynentach dla klientów oczekujących indywidualnego podejścia, szukających unikalnych atrakcji i wyjątkowej jakości usług.

Każdy program zwiedzania przygotowywany jest w oparciu o dotychczasowe doświadczenie i opinie turystów, a jego realizacja przebiega na najwyższym poziomie i z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Indywidualne podejście do klienta, niewielkie grupy, programy szyte na miarę i stawianie bezpieczeństwa i dobre klientów na pierwszym miejscu gwarantuje wypoczynek na najwyższym poziomie.

Wykwalifikowani piloci i przewodnicy czuwają nad realizacją każdej wycieczki. Wszystkie programy są bardzo urozmaicone i pokazują wszystko co najlepsze w danym regionie – od atrakcji przyrodniczych, wspaniałych zabytków historycznych, spotkań z egzotyczną miejscową ludnością, uczestnictwo w wyjątkowych festiwalach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, po poznawanie lokalnych obrzędów i tradycji.