cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Chiny wczoraj i dziś, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny wczoraj i dziś, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny wczoraj i dziś, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny wczoraj i dziś, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny wczoraj i dziś, Chiny
  • Wycieczka objazdowa Chiny wczoraj i dziś, Chiny
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Chiny wczoraj i dziś

Chiny
Ocena wycieczki objazdowej Chiny wczoraj i dziś:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Chiny wczoraj i dziś w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Chin?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Wielki Mur • Xi'an • Szanghaj • Suzhou • Luzhi Najwspanialsze zabytki Chin, spotkania z tradycją i kulturą Państwa Środka to spełnienie marzeń o podróży do kraju, który jeszcze do niedawna wydawał się tak odległy. Na trasie są tak słynne miejsca jak Zakazane Miasto, Wielki Mur, wieżowce Szanghaju, a także pokaz Kung-Fu. Na koniec spotkanie z Chinami nowoczesnymi i rewolucyjną technologią - podróż superszybkim pociągiem, który trasę ponad 1300 kilometrów pokonuje w niecałe 5 godzin. Niezwykła historia i fascynująca współczesność przeplatają się każdego dnia wycieczki. Łącznie trasa w Chinach: ok. 450 km plus przejazdy pociągami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Boeingiem 787 Dreamliner PLL LOT na trasie Warszawa - Pekin.

2. DZIEŃ. PEKIN

Przylot do PEKINU, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie, jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ. WIELKI MUR - PEKIN

Śniadanie. Przejazd do WIELKIEGO MURU, wpisanego na listę UNESCO, jednej z najsłynniejszych budowli świata. Czas wolny. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3000 pawilonów i malowniczym jeziorem z niezwykłą marmurową łodzią, jest jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 10 CNY): krótki rejs po jeziorze z widokiem na wzgórza i pawilony pałacowe. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim, czas na zdjęcia. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - wspaniały pokaz chińskich sztuk walki i świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. PEKIN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Pekinu. Przejazd na Plac Tiananmen, największy publiczny place na świecie. Przejście do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie pałacu cesarskiego rozpoczyna się od Bramy Niebiańskiego Spokoju przez część administracyjną, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych, do prywatnych sypialni i dziedzińców, gdzie mieszkały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer po Parku Węglowego Wzgórza, oazie zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi'an (przedziały sypialne).

5. DZIEŃ. XI'AN

Przyjazd do XI'AN, kolebki chińskiej cywilizacji. Przejazd do hotelu na śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8000 naturalnej wielkości terakotowych wojowników, ustawionych w szyku wojennym zwróconych twarzami na wschód, miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Figurująca na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi'an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Czas wolny na obiad i zakupy. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. SZANGHAJ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego Paryżem Wchodu. Wieczorny spacer po słynnej Nanjing - głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajdują niezliczone domy towarowe, sklepy i restauracje z potrawami niemal z całego świata. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. SUZHU - LUZHI

Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Szanghaju lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do SUZHOU i LUZHI. Suzhou to słynny ośrodek produkcji jedwabiu, uznawany za jedno z najpiękniejszych miast w Chinach. Słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci. Wizyta w fabryce jedwabiu, poznanie procesu jego produkcji, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd do Luzhi - "wodnej wioski", malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Powrót do Szanghaju.

8. DZIEŃ. SZANGHAJ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Szanghaju. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej - posąg Buddy o wysokości 1,9 m wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Jego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do Pekinu superszybkim pociągiem, rozwijającym prędkość do 350 km/godz. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach*** w: 3 w Pekinie, 1 w Xi'an, 2 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem (kuszetki) • przejazd superszybkim pociągiem Szanghaj-Pekin • wyżywienie: 7 śniadań • przelot• przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, napiwki, serwis bagażowy: ok. 230 USD.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 14 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD, wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 USD, Dynasty Show: ok. 25 USD, Suzhou i Luzhi: ok. 70 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os.Dopłata do 6 obiadokolacji/os.: 370 PLN.


Opis hotelu Chiny wczoraj i dziś według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Pekin • Wielki Mur • Xi'an • Szanghaj • Suzhou • Luzhi Najwspanialsze zabytki Chin, spotkania z tradycją i kulturą Państwa Środka to spełnienie marzeń o podróży do kraju, który jeszcze do niedawna wydawał się tak odległy. Na trasie są tak słynne miejsca jak Zakazane Miasto, Wielki Mur, wieżowce Szanghaju, a także pokaz Kung-Fu. Na koniec spotkanie z Chinami nowoczesnymi i rewolucyjną technologią - podróż superszybkim pociągiem, który trasę ponad 1300 kilometrów pokonuje w niecałe 5 godzin. Niezwykła historia i fascynująca współczesność przeplatają się każdego dnia wycieczki. Łącznie trasa w Chinach: ok. 450 km plus przejazdy pociągami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Boeingiem 787 Dreamliner PLL LOT na trasie Warszawa - Pekin.

2. DZIEŃ. PEKIN

Przylot do PEKINU, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie, jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ. WIELKI MUR - PEKIN

Śniadanie. Przejazd do WIELKIEGO MURU, wpisanego na listę UNESCO, jednej z najsłynniejszych budowli świata. Czas wolny. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3000 pawilonów i malowniczym jeziorem z niezwykłą marmurową łodzią, jest jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 10 CNY): krótki rejs po jeziorze z widokiem na wzgórza i pawilony pałacowe. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim, czas na zdjęcia. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - wspaniały pokaz chińskich sztuk walki i świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. PEKIN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Pekinu. Przejazd na Plac Tiananmen, największy publiczny place na świecie. Przejście do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie pałacu cesarskiego rozpoczyna się od Bramy Niebiańskiego Spokoju przez część administracyjną, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych, do prywatnych sypialni i dziedzińców, gdzie mieszkały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer po Parku Węglowego Wzgórza, oazie zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi'an (przedziały sypialne).

5. DZIEŃ. XI'AN

Przyjazd do XI'AN, kolebki chińskiej cywilizacji. Przejazd do hotelu na śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8000 naturalnej wielkości terakotowych wojowników, ustawionych w szyku wojennym zwróconych twarzami na wschód, miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Figurująca na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi'an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Czas wolny na obiad i zakupy. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. SZANGHAJ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego Paryżem Wchodu. Wieczorny spacer po słynnej Nanjing - głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajdują niezliczone domy towarowe, sklepy i restauracje z potrawami niemal z całego świata. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. SUZHU - LUZHI

Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Szanghaju lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do SUZHOU i LUZHI. Suzhou to słynny ośrodek produkcji jedwabiu, uznawany za jedno z najpiękniejszych miast w Chinach. Słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci. Wizyta w fabryce jedwabiu, poznanie procesu jego produkcji, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd do Luzhi - "wodnej wioski", malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Powrót do Szanghaju.

8. DZIEŃ. SZANGHAJ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Szanghaju. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej - posąg Buddy o wysokości 1,9 m wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Jego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do Pekinu superszybkim pociągiem, rozwijającym prędkość do 350 km/godz. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach*** w: 3 w Pekinie, 1 w Xi'an, 2 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem (kuszetki) • przejazd superszybkim pociągiem Szanghaj-Pekin • wyżywienie: 7 śniadań • przelot• przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, napiwki, serwis bagażowy: ok. 230 USD.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na stronie www.itaka.pl. Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 14 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD, wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 USD, Dynasty Show: ok. 25 USD, Suzhou i Luzhi: ok. 70 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os. 6. Dopłata do 6 obiadokolacji/os.: 370 PLN.