cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
 • Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy, Chile
1 / 19
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy

Chile
Ocena wycieczki objazdowej Kosmiczne piękno Atacamy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Kosmiczne piękno Atacamy w ofercie Biura podróży:

Air Tours Club

Szukasz wakacji do Chile?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa

Warszawa - Paryż - Santiago de Chile - Calama - San Pedro de Atacama - Salar de Atacama - Termas de Puritama - Pukara de Quitor - Dolina Tęczowa - San Pedro de Atacama - Santiago de Chile - Via del Mar - Santiago de Chile - Paryż - Warszawa

Opis kraju / atrakcji

Chile - państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Najstarsze stanowiska archeologiczne (Tagua Tagua, Quereo) wskazują na zamieszkanie obszarów Chile 12 tys. lat temu. Przed przybyciem Hiszpanów tereny obecnego Chile były zamieszkane przez Indian - na północy Ajmarowie, Atacamo i Diaguici, na wybrzeżu Changos, na południu Araukanie, Huillche i Picunche, zaś w Patagonii Chonos. San Pedro de Atacama - to chilijskie miasto i gmina w prowincji El Loa, w regionie Antofagasta. Znajduje się na wschód od Antofagasty, około 106 km na południowy wschód od Calamy i kopalni miedzi Chuquicamata, z widokiem na wulkan Licancabur. Znajduje się w niej znaczące muzeum archeologiczne, Muzeum Archeologiczne R. P. Gustavo Le Paige z dużą kolekcją reliktów i artefaktów z regionu. Ruiny natury w pobliżu przyciągają coraz większą liczbę turystów zainteresowanych poznaniem kultur prekolumbijskich. 

Program ramowy

Oferta indywidualna dla min. 4 osób

1 dzień

Warszawa - Paryż - Santiago de Chile Odprawa paszportowo-biletowa na lotnisku w Warszawie; Odlot do paryża; Przylot do paryża; Odlot do santiago de Chile.

2 dzień

Santiago de Chile Przylot do Santiago; Przywitanie na lotnisku; Następnie city tour. Wycieczka po mieście zacznie się od jego centralnego miejsca: Plaza de Armas z katedrą Metropolitana. Następnie przejście do pałacu La Moneda - siedziby prezydentów Chile. Po kilku minutach drogi pieszo, dojście do Mercado Central, miejsca z licznymi restauracjami i sprzedawcami owoców morza. Następnie przejście się na najwyższe wzniesienie w Santiago, Wzgórze Świętego Krzysztofa. Z góry można podziwiać przepiękną panoramę miasta w otoczeniu Andów. Na górę można dostać się samochodem, jak również kolejką linową nazywaną funicular, której wejście zaprojektował chilijski architekt pochodzenia polskiego - Luciano Kulczewski (bilet wliczony). Na szczycie znajduje się kościół i amfiteatr. Obok całego kompleksu znajduje się 22-metrowa statua Matki Boskiej, patronki państwa. W tym miejscu w 1987 roku Jan Paweł II odprawił mszę świętą w trakcie swej wizyty w Chile. Następnie przejazd do Cementerio General, gdzie znajduje się grobowiec zasłużonego dla narodu chilijskiego Polaka, Ignacego Domeyki oraz wielu znanych Chilijczyków oraz okoliczne historyczne dzielnice miasta. Przejazd do Los Dominicos, miejsca pełnego kramów i butików prowadzonymi przez lokalnych rzemieślników i jubilerów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Providencia 4* lub podobnym na 1 noc ze śniadaniem, czas wolny i nocleg.

3 dzień

Santiago de Chile - Calama - San Pedro de Atacama - Dolina Księżycowa Śniadanie w hotelu. Prywatny transfer na lotnisko w Santiago. Odlot do Calamy; Przylot do Calamy; Po przylocie przywitanie i transfer do San Pedro de Atacama. (Czas podróży to ok. 2 godz.) Zakwaterowanie w hotelu Hotel Diego de Almagro 4* lub podobnym na 4 noce ze śniadaniami.              Po południu wycieczka do Dwóch Pustynnych Dolin: Doliny Księżycowej i Doliny Śmierci, podczas której poza pięknym pustynnym krajobrazem, zobaczyć można naturalnie powstały amfiteatr, 3 Maryje, czyli formy skalne przypominające postaci kobiet, powstałe w wyniku erozji wietrznej oraz Kordylierę Domeyki - nazwanej tak w hołdzie Ignacemu Domeyce - polskiemu geologowi i twórcy górnictwa chilijskiego. Następnie przejazd przez pasmo Cordillera de la Sal, gdzie można podziwiać wspaniałe, naturalne formacje solne o niesamowitych kształtach. Możliwość podziwiania zachodu Słońca. Powrót do hotelu i nocleg.Fakultatywnie: W godzinach nocnych, ok. 21.00 tour astronomiczny (dopłata 37 USD/os). Przez ponad 300 dni w roku niebo nad Atakamą jest pozbawione chmur, przez co obserwacja konstelacji gwiazd w towarzystwie astronomów-pasjonatów jest jedną z głównych atrakcji pobytu w San Pedro de Atacama. Nota: Tour nie odbywa się podczas pełni Księżyca. 

4 dzień

San Pedro de Atacama - Salar de Atacama - Lagunas Altiplanicas Śniadanie. Następnie całodzienna wyprawa nad Salar de Atacama. Salar ten jest trzecim co do wielkości złożem soli na świecie, powstałym w wyniku wyschnięcia słonego jeziora. Pierwszy znajduje się w Salt Lake w Stanach Zjednoczonych, drugi zaś w graniczącej z Atakamą Boliwii. Przejazd do Soncor del gran Salar de Atacama i znajdującego się tam rezerwatu flamingów. Następnie odwiedzimy laguny Miscanti i Miiques znajdujące się na wysokości 4 200 m n.p.m. u podnóża wulkanów Kordyliery Andyjskiej. Obiad w miejscowości Socaire. W drodze powrotnej wizyta w miejscowośi Toconao. Powrót do hotelu w San Pedro i nocleg. 

5 dzień

San Pedro de Atacama - Termas de Puritama Śniadanie w hotelu.  Wyjazd na relaks do oddalonych ok. 30 km od San Pedro naturalnych term nad rzeką Puritama. Obecność minerałów pochodzenia wulkanicznego sprawia, że woda w naturalnych basenach jest ciepła. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg. Fakultatywnie Ok. 7.00 transfer do miejsca, z którego rozpocznie się lot balonem nad najbardziej suchym miejscem na świecie. Na miejscu słodki poczęstunek i kawa lub herbata na rozgrzanie oraz krótki instruktaż dotyczący zasad bezpieczeństwa. Rozpoczęcie lotu, podczas którego podziwiać można zapierający dech w piersiach krajobraz Atakamy o wschodzie Słońca. Podczas prawie godzinnego lotu wzniesienie toastu winem musującym. 

6 dzień

San Pedro de Atacama - Pukara de Quitor - Dolina Tęczowa Po śniadaniu tour archeologiczny po najważniejszych stanowiskach archeologicznych dla kultury atakameńskiej. Podczas wyprawy odwiedzimy Aldea de Tulor - najstarszą osadę w regionie, oraz Pukara de Quitor - miejsce pierwszych bitewnych starć pomiędzy rdzenną ludnością Chile a Hiszpanami. Następnie przejazd do typowej dla regionu gospody, w której będzie można okazję do skosztowania tradycyjnych potraw. Po degustacji powrót do San Pedro de Atacama na krótki odpoczynek. W godzinach popołudniowych kolejna wycieczka, tym razem na południe - do stóp Kordyliery Domeyko gdzie znajduje się Dolina Tęczowa - miejsce namalowane kredkami". Niespotykane nigdzie kolorowe góry wskazują na liczne połacie minerałów obecnych w skałach. W drodze powrotnej przejazd przez miejscowość Rio Grande, która zachowując swoją kolonialną architekturę sprawia wrażenie, że czas się w niej zatrzymał. W godzinach wieczornych powrót do hotelu i nocleg. 

7 dzień

San Pedro de Atacama - Santiago de Chile - Via del Mar Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko do Calamy; Wylot do Santiago de Chile; Przylot do Santiago de Chile. Transfer do Via del Mar - największego kurotu w Chile. Czas wolny na plaży. Zakwaterowanie w hotelu O'Higgins 4* lub podobnym na 2 noce ze śniadaniem. Nocleg.

8 dzień

Valparaiso i winnica Casas del Bosque Śniadanie,  następnie zwiedzanie niedaleko położonego Valparaiso - portowego miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpocznie się od "zabranej morzu" części miasta. Przejazd pod katedrę Valparaiso, a następnie do serca miasta - Plaza Sotomayor z bydnkami administracji miejskiej. Niedaleko położony jest port z licznymi statkami marynarki chilijskiej i dużymi transportowcami. Następnie wjazd bardzo starą I skrzypiącą "windą" na wzgórze widokowe, z którego po przemierzeniu kilkunastu malowniczych i przepełnionych artystami uliczkami, ujrzymy zapierającą dech w piersiach panoramę miasta i portu. Następnie wizyta w winnicy Casas del Bosque - w trakcie wizyty degustacja win, czas wolny na lunch na terenie winnicy. Powrót do hotelu, nocleg.

9 dzień

Santiago de Chile - Paryż Śniadanie; Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Santiago de Chile; Odprawa paszportowo - biletowa; Wylot do Paryża.

10 dzień

Paryż - Warszawa Przylot do Paryża; Wylot do Warszawy; Przylot do Warszawy.

Cena zawiera

* Przelot na trasie Warszawa - Paryż - Santiago de Chile i v.v samolotem rejsowym linii lotniczych AIR FRANCE; * Transfery z i na lotnisko w private service; semi private na Pustyni Atacama, * Program turystyczny zgodnie z programem ramowym; * Zakwaterowanie na 1 noc w Santiago de Chile w hotelu Providencia 4* ze śniadaniem, * Zakwaterowanie na 4 noce w San Pedro de Atacama w hotelu Hotel Diego de Almagro 4*  ze śniadaniami; * Zakwaterowanie na 2 noce w Via del Mar w hotelu O'Higgins 4* ze śniadaniami; * Posiłki zgodnie z programem; * Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą w TU Signal Iduna.

Cena nie zawiera

* Zwyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych; * Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 4,43 % łącznej wartości umowy (z wyłączeniem chorób przewlekłych); * Biletów lotniczych na trasie Santiago - Calama - Santiago. (ok. 800 PLN)

Uwagi

* Dozwolony limit bagażu podróżnego wynosi maksymalnie na osobę na linie LAN w klasie ekonomicznej: 1 sztuka bagażu głównego o wadze do 23 kilogramów każda oraz 1 sztuka bagażu podręcznego do 7 kilogramów; * Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronach www.msz.gov.pl