cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
 • Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*, Indie
1 / 15
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3*
star 3

Indie
Ocena wycieczki objazdowej ZŁOTY TRÓJKĄT 3*:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa ZŁOTY TRÓJKĄT 3* w ofercie Biura podróży:

BestReisen

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa wycieczki

POLSKA - DELHI - SEKHAWATI- JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA - DELHI - POLSKA

Dzień 1

Wylot z Polski i przelot do Delhi przez jeden z portów zagranicznych.  

Dzień 2

Przylot do Delhi, spotkanie z przedstawicielem Best Reisen Group, transfer do hotelu (pokoje dostępne od godziny 12.00 w południe). Po południu możliwa wycieczka fakultatywna do miejsc nieobjętych podstawowym programem: świątynia Akshardham, sikhijska gurdwara, świątynia bahaistyczna.

Dzień 3

Od rana ruszamy na zwiedzanie Delhi. Stolica Indii jest tętniącą życiem metropolią, która z powodzeniem łączy historyczną przeszłość z nowoczesnością. Zaczynamy od Starego Delhi, gdzie przejedziemy pod murami wpisanego na listę UNESCO Czerwonego Fortu (Red Fort), okazałego przykładu architektury mogolskiej i wstąpimy do pobliskiego Meczetu Zgromadzeń (Jama Masjid), jednego z największych w całej Azji, gdzie jednocześnie może się modlić 25000 wiernych. W Nowym Delhi zobaczymy Qutub Minar, najwyższą kamienną wieżę w Indiach, pozostałość po pierwszym meczecie miasta oraz pochodzący z XVI wieku grobowiec cesarza Humajuna, drugiego władcy z dynastii Wielkich Mogołów, architektoniczny przedsmak" dla Tadż Mahalu. W centrum miasta, pochodzącym z czasów brytyjskich, zobaczymy imponującą Bramę Indii (India Gate) - pomnik ku czci żołnierzy indyjskich poległych na frontach różnych wojen, zabudowania parlamentu oraz pałacu prezydenckiego (Rashtrapati Bhavan).

Dzień 4

Rano po śniadaniu jedziemy odwiedzić region Śekhawati, słynący z przepięknych malowideł na ścianach rezydencji (haveli), dzięki którym bywa określany mianem radżasthańskiej galerii sztuki na otwartej przestrzeni. Malowidła pokrywające mury mają różnorodną tematykę. Można tam zobaczyć portrety przodków, postacie z mitologii, historii i współczesności. Nie brakuje też scen erotycznych, zabawnych historyjek rysunkowych, wizerunków zwierząt i roślin, pociągów i samochodów oraz motywów czysto dekoracyjnych. Pięknie zdobione haveli zachowały się w ponad 30 miejscowościach. Unikalny architektoniczny styl tego rejonu zakłada koncentrowanie domostwa wokół dziedzińca zarezerwowanego tylko dla kobiet, który zapewniał im prywatność i ochronę przed upałem. Na nocleg zatrzymamy się w Mandawie. Oprócz malowanych haveli  można zwiedzić tu również świątynię Śiwy zawierającą lingam wyrzeźbiony z kryształu górskiego.

Dzień 5

Rano mamy jeszcze chwilę żeby napawać się urokiem Śekhawati.  Dzisiaj jedziemy do stolicy Radżasthanu - Dżajpuru. (170 km / około 4,5 godziny jazdy)  Radżasthan, kraina określana jako kwintesencja indyjskości, leży na skraju niegościnnej pustyni Thar, przez którą prowadziły niegdyś ważne szlaki karawan kupieckich. Rozwój handlu przyczynił się do rozkwitu  wspaniałych miast, a jego zanik spowodował, że czas się tu zatrzymał. Tak jak przed wiekami, miejscowe kobiety noszą wielobarwne, błyszczące od świecidełek stroje, a mężczyźni zawijają na głowach wymyślne turbany. Niezdobyte forty, wspaniałe pałace, piaszczyste wydmy i pustynne wioski tworzą unikalny, fascynujący koloryt.

Dzień 6

Wcześnie rano ruszamy do bajecznego fortu Amber, który wznosi się na wzgórzu w odległości 11 km od stolicy stanu. Zanim powstało miasto Dżajpur, tutaj mieściła się siedziba lokalnego maharadży. Z wysokich murów fortu można dostrzec ruiny innych ufortyfikowań i leżącą u podnóża osadę. Na jego wewnętrzny dziedziniec wjeżdża się na grzbiecie słonia (lub jeepem), a za bramą wejściową można zagłębić się w labirynt korytarzy i mniejszych dziedzińców, i podziwiać sztukę architektoniczną i zdobniczą dawnych Radżputów, wojowniczych władców tej niegościnnej krainy. Choć większość dekoracji i malowideł uległo już zniszczeniu, do dziś widać tu ślady dawnej świetności. Najurokliwszy zakątek fortu to Sala Lustrzana (Shish Mahal) z sufitem i ścianami pokrytymi lusterkami, którą może rozświetlić pojedyncza lampka. Po powrocie do miasta zatrzymamy się przy Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal), którego koronkowa fasada z czerwonego piaskowca jest wizytówką miasta. Z jego okien kobiety z haremu mogły, same niezauważone, obserwować codzienne życie miasta. Po południu czeka nas wizyta w Pałacu Maharadży (City Palace), kompleksie pałaców, ogrodów i  dziedzińców z misternie zdobionymi bramami. Pałacowe muzeum mieści kolekcje tekstyliów, broni i interesujące portrety kolejnych władców.  Wieczorem proponujemy spacer po kolorowych bazarach Dżajpuru.

Dzień 7

Rano ruszamy w kierunku Agry  (235 km / 6 godzin jazdy). Po drodze zatrzymamy się w wymarłym mieście Fatehpur Sikri. Pod koniec XVI wieku cesarz Akbar kazał je wybudować i przenieść tu z Agry stolicę cesarstwa. Z powodu trudności w zaopatrzeniu w wodę, po kilkunastu latach miasto zostało opuszczone, i dziś wygląda jak pozostawiono je 300 lat temu. Po przyjeździe do Agry zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Współczesna Agra nie ma czym zachwycić, ale to właśnie tutaj wspaniali budowniczowie z czasów dynastii Wielkich Mogołów pozostawili swoje najpiękniejsze dzieła.

Dzień 8

Rano jedziemy konnymi zaprzęgami (tonga) zobaczyć Tadż Mahal - poemat w marmurze, najpiękniejszy pomnik miłości jaki zbudowały ludzkie dłonie. Budowa tego grobowca dla swojej ukochanej żony Mumtaz Mahal, zajęła cesarzowi Szah Dżahanowi 22 lata. Pracowało przy niej 20 000 robotników, rzemieślników i artystów, biały marmur sprowadzano z odległości ponad 300 km na grzbietach 1000 słoni - a działo się to w połowie XVII wieku. Tadż Mahal jest niewątpliwie jednym z cudów świata. Następnie zapraszamy do potężnego Czerwonego Fortu (Red Fort), z którego przez wiele lat mogolscy cesarze władali swoim imperium. Akbar wybudował z czerwonego piaskowca solidną warownię otoczoną wysokim murem i fosą, a  jego następcy dobudowywali wewnątrz kolejne pałace - im spokojniejsze były czasy, tym rezydencje stawały się bardziej wyrafinowane i bogatsze. Koło południa wyjeżdżamy do Delhi (220 km / 4 godziny jazdy).  Po przyjeździe do stolicy wolna chwila na ostatnie zakupy. Można również skorzystać z opcji fakultatywnej: wyjścia na przedstawienie do Kingdom of Dreams. Od 2010 roku w zbudowanym z rozmachem i pełnym orientalnego przepychu Królestwie Marzeń można między innymi obejrzeć bajeczne przedstawienie rodem prosto z Bollywood.

Dzień 9

Transfer na lotnisko w Delhi. Przelot do Polski przez jeden z portów europejskich.

Przelot

Podane ceny obliczone są dla uśrednionych taryf biletów lotniczych, obowiązujących w okresie ważności cennika. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

Uwagi

Wycieczka obejmuje zakwaterowanie w hotelach 3*. Wycieczka obejmuje wyżywienie HB (dwa posiłki).  Wycieczka obejmuje usługi polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki oraz miejscowych przewodników w zwiedzanych miejscach. Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki objazdowej o wypoczynek w hotelu w Goa lub Kovalam.  Impreza możliwa do realizacji przy minimalnej liczbie 6 uczestników. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani. W przypadku wystąpienia siły wyższej (warunki pogodowe, demonstracje, czasowe zamknięcie dróg itp.) - w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów - Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu podczas jego realizacji.

Wizy

Przy wyjazdach do Indii wymagane są wizy. Uprawniają do dwukrotnego przekraczania granicy, dzięki czemu można odwiedzić także sąsiednie kraje. Najłatwiej jest uzyskać wizę w Ambasadzie Republiki Indii w Warszawie. Proces aplikacyjny należy rozpocząć na minimum 10 dni roboczych (około 2 tygodnie) przed planowaną datą wylotu.   Do uzyskania wizy turystycznej wymagane są:   - paszport ważny przez minimum rok (licząc od daty wylotu z Indii) z dwiema pustymi stronami na wizę  - formularz wniosku wizowego, wypełniony w języku angielskim, wydrukowany i podpisany na obydwu stronach przez wnioskodawcę (dostępny na stronie internetowej indianvisaonline.gov.in/visa/, zakładka "Online Visa Application Registration")  - kolorowa fotografia paszportowa (3,5 x 4,5 cm)  - kserokopia biletu lotniczego i/lub potwierdzenie rezerwacji  - opłata za wizę, wynosząca 232 zł + 100 zł za ewentualne pośrednictwo naszego biura      W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, prosimy o przesłanie powyższych dokumentów na adres Best Reisen Group, maksymalnie na 18 dni przed datą wylotu. W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty z gotową wizą odsyłane są klientowi kurierem.   W przypadku wyjazu do Indii osoby niepełnoletniej pod opieką osoby nie będącej jej rodzicem, konieczne jest przesłanie aktu notarialnego, przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na język angielski, informującego, iż dana osoba będzie sprawowała opiekę nad osobą niepełnoletnią podczas jej pobytu w Indiach. Bez takowego dokumentu ambasada odmawia przyjmowania wniosków wizowych. UWAGA! Od sierpnia 2015 istnieje również możliwość wyrobienia wizy indyjskiej przez internet na stronie https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html. Jej koszt to 60 USD + opłata za transakcję kartą. W celu otrzymania e-visy należy wypełnić wniosek wizowy dostępny na wyżej wymienionej stronie. Podczas jego wypełniania konieczne będzie załączenie zdjęcia paszportowego twarzy w formacie jpg oraz skanu pierwszej strony paszportu (strona ze zdjęciem) w formacie pdf. Rozmiar każdego z plików nie powinien przekraczać 1 MB. Płatności za e-visę dokonuje się za pomocą karty kredytowej lub debetowej. O  e-visę można ubiegać się najwcześniej na 30 dni przed wylotem, najpóźniej zaś 4 dni (96 h) przed planowaną datą lądowania w Indiach (wniesienie opłaty po przekroczeniu tego terminu skutkować będzie odrzuceniem aplikacji). E-visa jest wizą wjazdu jednokrotnego, jej ważność to 30 dni od dnia przekroczenia granicy z Indiami.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transport klimatyzowanym busem, zakwaterowanie w hotelach wg oferty, wyżywienie wg oferty, usługi polskojęzycznego przewodnika, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera

Opłaty wizowej (232 zł + 100 zł za pośrednictwo wizowe Best Reisen Group), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz obsługi lokalnych przewodników (165 USD - obowiązkowo płatne na miejscu u rezydenta), zezwoleń na fotografowanie/filmowanie, posiłków innych niż wymienione w programie, napiwków, wydatków własnych, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, dodatkowych wycieczek fakultatywnych proponowanych podczas realizacji programu (dzień 2 półdniowa wycieczka po Delhi - ok. 15 $/os., dzień 8 przedstawienie w Kingdom of Dreams - ok. 45 $/os.)


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Best Reisen działającego w Polsce już od 22 lat. Biuro zdobyło uznanie znacznej grupy klientów i agencji turystycznych, z którymi ma przyjemność współpracować. Jest członkiem międzynarodowej grupy Flash Tours, która prężnie działa w zakresie promocji i rozwoju turystyki. Biuro Podróży Best Reisen może poszczycić się certyfikatem rzetelna firma, oraz tytułem BIURO PODRÓŻY 2012 przyznanym przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej

Dzięki wsparciu w działaniach i wieloletniemu doświadczeniu, Best Reisen oferuje wyjazdy na wysokim poziomie i dostosowane do oczekiwań swoich klientów. Specjalizuje się w organizacji wakacji w Egipcie, Tunezji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, choć stale poszerza swoją ofertę o doskonałe hotele w Grecji czy Bułgarii. Biuro Podróży Best Reisen jest także ekspertem w organizacji luksusowych wyjazdów egzotycznych - ich wakacje na Malediwach, Seszelach, Sri Lance czy w Tajlandii to gwarancja najwyższej jakości wypoczynku.