cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Karaiby - Kuba - Jamajka - Kajmany

Kuba
Ocena wycieczki objazdowej Karaiby - Kuba - Jamajka - Kajmany:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Karaiby - Kuba - Jamajka - Kajmany w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji na Kubie?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

KUBA

Szlak

KUBA JAMAJKA KAJMANY -wycieczka 15 dni

Główne atrakcje

•Havana - Perła Karaibów •Trynidad - urocze, kolonialne miasto •Malownicza Dolina Vinales •Jamajka - wyspa słońca i muzyki reagge •Góry Błękitne i plantacje jamajskiej kawy •Piękne wodospady Dunn's River Falls •Long Bay Beach - Wielki Kajman •Varadero - wypoczynek na tropikalnych plażach

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem wyjazdu. Wylot z przesiadką na Kubę. Przylot do Hawany pod wieczór. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w stolicy Kuby.

Czas na przywitanie się z piękną Perłą Karaibów - Hawaną. Rano kierujemy się do hawańskiej fabryki cygar. Zobaczymy jak pracochłonny jest proces ich wytwarzania i z jaką wprawą robią je Kubańczycy. Następnie zwiedzanie wytwórni związanej z kolejnym symbolem wyspy - rumem. Nie obędzie się bez testowania narodowego napoju. Po południu dalsze zwiedzanie Hawany

Budynek Parlamentu - Capitolio de La Habana i znany z podobizny "towarzysza Che", Plac Rewolucji. Wieczorem dla chętnych (dodatkowo płatne, tylko w przypadku dostępnych miejsc) wieczór w słynnym klubie Tropicana. Tutaj właśnie bywał Al Capone i inne sławy ówczesnego świata. W klubie co wieczór występuje ponad dwustu tancerzy, muzyków i wokalistów w rytm kubańskiej muzyki. Kolacja i nocleg w Hawanie.

Dzień 3

Wcześnie rano wyjazd na wycieczkę w okolice Vinales (ok. 200 km w jedną stronę). UNESCO wpisało krasową dolinę Vinales w zachodniej części Kuby na listę światowego dziedzictwa ludzkości. Dolina to chyba najbardziej malowniczy zakątek wyspy. To tam znajdują się słynne "mogotes", czyli wapienne wzgórza, przypominające stogi siana porozrzucane po dolinie, jaskinie oraz najlepsze uprawy tytoniu. Wizyta w jednej z jaskiń. Późny lunch podczas wycieczki. Wieczorem powrót do Hawany. Nocleg w hotelu w Hawanie.

Dzień 4

Bardzo wcześnie rano długa wycieczka do Trynidadu. Zwiedzanie uroczego, kolonialnego miasta. Czas na włóczęgę brukowanymi uliczkami, podziwianie najważniejszych zabytków i rozmowy z Kubańczykami. Warto poczuć ducha tego miasta, w którym ciągle roześmiani mieszkańcy wieszają przy wejściach do kamienic klatki z kanarkami, by zapewnić domostwu szczęście i dostatek. Trynidad jest wpisany na listę UNESCO i dzięki tej organizacji został częściowo odnowiony. Lunch podczas wycieczki.Przejazd w kierunku miasteczka Santa Clara, to zabytkowe miasto odegrało istotną rolę w czasie rewolucji kubańskiej, a oprócz pomnika Che Guevary zobaczymy tu pomnik Jana Pawła II, unikat w tym komunistycznym kraju. Droga powrotna do stolicy, przyjazd późno w nocy. Nocleg w hotelu w Hawanie.

Dzień 5

Spacer po starym mieście - katedra i najważniejsze place i ulice, gmach teatru i inne ciekawe budowle. Centrum miasta pełne jest starych, pięknych domów, wiele z nich jednak popadło już w ruinę. Przespacerujemy się też promenadą nadmorską, zwaną Malecón. Przejazd na lotnisko i wylot do Kingston z przesiadką na Kajmanach.Jamajka to tropikalna wyspa, przyciąga pięknymi widokami, egzotyczną i barwną florą i fauną oraz ciekawą kulturą. Czarnoskórzy mieszkańcy wyspy są bardzo pogodni oraz niezwykle "rozrywkowi". Charakteryzuje ich zamiłowanie do swobodnego stylu życia, muzyki reggae, Boba Marleya, a wielu z nich wierzy w reinkarnację. Przylot do Kingston pod wieczór. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Kingston.

Dzień 6

Zwiedzanie stolicy. Kingston to wspaniałe, kosmopolityczne miasto, położone u stóp Gór Błękitnych, w którym mieści się m.in. muzeum Boba Marley'a. Tam właśnie skierujemy soje kroki. W Kingston mamy zabytkowe pozostałości epoki kolonialnej z czasów panowania hiszpańskiego i brytyjskiego. Udamy się do słynnego domu, pierwszego jamajskiego, czarnoskórego milionera, tzw. Devon House, gdzie oprócz wyśmienitej kuchni serwują tam jedne z najsmaczniejszych lodów na świecie (około 27 smaków, smakowanie lodów za dodatkową opłatą). Lunch podczas wycieczki. Przejazd w kierunku Gór Błękitnych, w zachodniej części wyspy. Góry Błękitne prawie w całości porośnięte są lasami. Występują tu rośliny, których nie zobaczymy nigdzie indziej na świecie. Na licznych plantacjach uprawia się doskonałą kawę. Wieczorem powrót do Kingston. Nocleg w hotelu w Kingston.

Dzień 7

Po śniadaniu całodniowa wycieczka w kierunku północnej części wyspy. Przejazd w kierunku starego miasta zwanego Spanish Town z jego charakterystyczną zabudową. Spanish Town to pierwsza historyczna stolica Jamajki. Spacer po mieście podczas którego zobaczymy centralny plac miasta, Iron Bridge, pomnik admirała Rodneya oraz katedrę św. Jakuba, najstarszą anglikańską świątynię na Karaibach.Następnie przejazd w kierunku pięknych wodospadów Dunn's River Falls, spadających z wysokości ok 180 m, gdzie największą atrakcją jest wspinaczka po kaskadach wodnych i kąpiel w naturalnych basenach. To tutaj kręcono również sceny do słynnego filmu o Jamesie Bondzie " Dr No ". Po tych przeżyciach udajemy się w kierunku kolejnego jamajskiego miasta Ocho Rios. Jest to miejscowość leżąca nad oceanem, otoczona gajami palm kokosowych i plantacjami trzciny cukrowej. Późno wieczorem przyjazd do Kingston. Nocleg w hotelu w Kingston.

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu przejazd na pobliskie lotnisko i wylot z Kingston na Kajmany. Kajmany to terytorium zależne Wielkiej Brytanii składające się z trzech wysp. Archipelag na początku XVI w., został odkryty przez Krzysztofa Kolumba, który nadał im nazwę "Tortugas" ze względu na wielką ilość żyjących tam żółwi morskich. Obecną nazwę zawdzięczamy Francisowi Drakeowi. Objazd wyspy. Zatrzymamy się na siedmiomilowej plaży, jak twierdzą miejscowi najpiękniejszej karaibskiej plaży. Idealnie biały piasek, błękitna woda i palmy kokosowe. To wszystko będzie w zasięgu ręki. Spacerujemy po George Town, niewielkie miasteczko, którem ma kilka kościołów oraz wiele barów i restauracji, oferujących dobre jedzenie. Odwiedzimy także tradycyjną destylarnie. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Śniadanie i wczesnym popołudniem przelot do Hawany. Przylot do Hawany i przejazd do Varadero, nadmorskiego kurortu. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Varadero to najsłynniejszy kurort wyspy. Długie piaszczyste, tropikalne plaże ciągną się przez wiele kilometrów. Hotele zostały zbudowane przy samej plaży. Wypoczynek w Varadero z pakietem All Inclusive. Nocleg w hotelu przy plaży z pakietem All Inclusive.

Dzień 10-13

Wypoczynek w Varadero z pakietem All Inclusive. Podczas pobytu możliwość fakultatywnych wycieczek, rejsów i wypraw nurkowych. Nocleg w hotelu przy plaży z pakietem All Inclusive.

Dzień 14

Ostatni dzień na Kubie. Wyjazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

- wszystkie przeloty wg programu - opłaty i podatki lotniskowe - przejazdy wygodnymi i klimatyzowanymi busami - minimum 20kg bagażu nadawanego/os. - transfery wg programu - wycieczki wg programu - wstępy do zwiedzanych obiektów wg programu - noclegi w hotelach 4*, Grand Cayman hotel 3* - nocleg w Varadero w hotelu Memories Varadero (4*) lub podobnym z pakietem All Inclusive przy plaży - śniadania w hotelach, kolacje lub obiady wg programu, pakiet All Inclusive w Varadero (wyżywienie, napoje alkoholowe, napoje bezalkoholowe) - ubezpieczenie TU AXA (KL, NNW i bagaż) - karta turystyczna (wiza) na Kubę - opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) - lokalni przewodnicy w wybranych miejscach - polski pilot - przewodnik na całej trasie

Cena nie obejmuje

- posiłki niewymienione w programie - napoje do obiadów lub kolacji (poza pakietem All Inclusive) - zwyczajowe napiwki (łącznie ok. 75 USD/os) - ewentualne wycieczki fakultatywne, wieczorne wyjścia (np. wieczór w Klubie Tropicana w Hawanie, wycieczki z Varadero) - ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego (cena na zapytanie)

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - ok 18. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Opis hotelu Karaiby - Kuba - Jamajka - Kajmany według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

KUBA

Szlak

KUBA JAMAJKA KAJMANY -wycieczka 15 dni

Główne atrakcje

•Havana - Perła Karaibów •Trynidad - urocze, kolonialne miasto •Malownicza Dolina Vinales •Jamajka - wyspa słońca i muzyki reagge •Góry Błękitne i plantacje jamajskiej kawy •Piękne wodospady Dunn's River Falls •Long Bay Beach - Wielki Kajman •Varadero - wypoczynek na tropikalnych plażach

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem wyjazdu. Wylot z przesiadką na Kubę. Przylot do Hawany pod wieczór. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w stolicy Kuby.

Czas na przywitanie się z piękną Perłą Karaibów - Hawaną. Rano kierujemy się do hawańskiej fabryki cygar. Zobaczymy jak pracochłonny jest proces ich wytwarzania i z jaką wprawą robią je Kubańczycy. Następnie zwiedzanie wytwórni związanej z kolejnym symbolem wyspy - rumem. Nie obędzie się bez testowania narodowego napoju. Po południu dalsze zwiedzanie Hawany

Budynek Parlamentu - Capitolio de La Habana i znany z podobizny "towarzysza Che", Plac Rewolucji. Wieczorem dla chętnych (dodatkowo płatne, tylko w przypadku dostępnych miejsc) wieczór w słynnym klubie Tropicana. Tutaj właśnie bywał Al Capone i inne sławy ówczesnego świata. W klubie co wieczór występuje ponad dwustu tancerzy, muzyków i wokalistów w rytm kubańskiej muzyki. Kolacja i nocleg w Hawanie.

Dzień 3

Wcześnie rano wyjazd na wycieczkę w okolice Vinales (ok. 200 km w jedną stronę). UNESCO wpisało krasową dolinę Vinales w zachodniej części Kuby na listę światowego dziedzictwa ludzkości. Dolina to chyba najbardziej malowniczy zakątek wyspy. To tam znajdują się słynne "mogotes", czyli wapienne wzgórza, przypominające stogi siana porozrzucane po dolinie, jaskinie oraz najlepsze uprawy tytoniu. Wizyta w jednej z jaskiń. Późny lunch podczas wycieczki. Wieczorem powrót do Hawany. Nocleg w hotelu w Hawanie.

Dzień 4

Bardzo wcześnie rano długa wycieczka do Trynidadu. Zwiedzanie uroczego, kolonialnego miasta. Czas na włóczęgę brukowanymi uliczkami, podziwianie najważniejszych zabytków i rozmowy z Kubańczykami. Warto poczuć ducha tego miasta, w którym ciągle roześmiani mieszkańcy wieszają przy wejściach do kamienic klatki z kanarkami, by zapewnić domostwu szczęście i dostatek. Trynidad jest wpisany na listę UNESCO i dzięki tej organizacji został częściowo odnowiony. Lunch podczas wycieczki.Przejazd w kierunku miasteczka Santa Clara, to zabytkowe miasto odegrało istotną rolę w czasie rewolucji kubańskiej, a oprócz pomnika Che Guevary zobaczymy tu pomnik Jana Pawła II, unikat w tym komunistycznym kraju. Droga powrotna do stolicy, przyjazd późno w nocy. Nocleg w hotelu w Hawanie.

Dzień 5

Spacer po starym mieście - katedra i najważniejsze place i ulice, gmach teatru i inne ciekawe budowle. Centrum miasta pełne jest starych, pięknych domów, wiele z nich jednak popadło już w ruinę. Przespacerujemy się też promenadą nadmorską, zwaną Malecón. Przejazd na lotnisko i wylot do Kingston z przesiadką na Kajmanach.Jamajka to tropikalna wyspa, przyciąga pięknymi widokami, egzotyczną i barwną florą i fauną oraz ciekawą kulturą. Czarnoskórzy mieszkańcy wyspy są bardzo pogodni oraz niezwykle "rozrywkowi". Charakteryzuje ich zamiłowanie do swobodnego stylu życia, muzyki reggae, Boba Marleya, a wielu z nich wierzy w reinkarnację. Przylot do Kingston pod wieczór. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Kingston.

Dzień 6

Zwiedzanie stolicy. Kingston to wspaniałe, kosmopolityczne miasto, położone u stóp Gór Błękitnych, w którym mieści się m.in. muzeum Boba Marley'a. Tam właśnie skierujemy soje kroki. W Kingston mamy zabytkowe pozostałości epoki kolonialnej z czasów panowania hiszpańskiego i brytyjskiego. Udamy się do słynnego domu, pierwszego jamajskiego, czarnoskórego milionera, tzw. Devon House, gdzie oprócz wyśmienitej kuchni serwują tam jedne z najsmaczniejszych lodów na świecie (około 27 smaków, smakowanie lodów za dodatkową opłatą). Lunch podczas wycieczki. Przejazd w kierunku Gór Błękitnych, w zachodniej części wyspy. Góry Błękitne prawie w całości porośnięte są lasami. Występują tu rośliny, których nie zobaczymy nigdzie indziej na świecie. Na licznych plantacjach uprawia się doskonałą kawę. Wieczorem powrót do Kingston. Nocleg w hotelu w Kingston.

Dzień 7

Po śniadaniu całodniowa wycieczka w kierunku północnej części wyspy. Przejazd w kierunku starego miasta zwanego Spanish Town z jego charakterystyczną zabudową. Spanish Town to pierwsza historyczna stolica Jamajki. Spacer po mieście podczas którego zobaczymy centralny plac miasta, Iron Bridge, pomnik admirała Rodneya oraz katedrę św. Jakuba, najstarszą anglikańską świątynię na Karaibach.Następnie przejazd w kierunku pięknych wodospadów Dunn's River Falls, spadających z wysokości ok 180 m, gdzie największą atrakcją jest wspinaczka po kaskadach wodnych i kąpiel w naturalnych basenach. To tutaj kręcono również sceny do słynnego filmu o Jamesie Bondzie " Dr No ". Po tych przeżyciach udajemy się w kierunku kolejnego jamajskiego miasta Ocho Rios. Jest to miejscowość leżąca nad oceanem, otoczona gajami palm kokosowych i plantacjami trzciny cukrowej. Późno wieczorem przyjazd do Kingston. Nocleg w hotelu w Kingston.

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu przejazd na pobliskie lotnisko i wylot z Kingston na Kajmany. Kajmany to terytorium zależne Wielkiej Brytanii składające się z trzech wysp. Archipelag na początku XVI w., został odkryty przez Krzysztofa Kolumba, który nadał im nazwę "Tortugas" ze względu na wielką ilość żyjących tam żółwi morskich. Obecną nazwę zawdzięczamy Francisowi Drakeowi. Objazd wyspy. Zatrzymamy się na siedmiomilowej plaży, jak twierdzą miejscowi najpiękniejszej karaibskiej plaży. Idealnie biały piasek, błękitna woda i palmy kokosowe. To wszystko będzie w zasięgu ręki. Spacerujemy po George Town, niewielkie miasteczko, którem ma kilka kościołów oraz wiele barów i restauracji, oferujących dobre jedzenie. Odwiedzimy także tradycyjną destylarnie. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Śniadanie i wczesnym popołudniem przelot do Hawany. Przylot do Hawany i przejazd do Varadero, nadmorskiego kurortu. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Varadero to najsłynniejszy kurort wyspy. Długie piaszczyste, tropikalne plaże ciągną się przez wiele kilometrów. Hotele zostały zbudowane przy samej plaży. Wypoczynek w Varadero z pakietem All Inclusive. Nocleg w hotelu przy plaży z pakietem All Inclusive.

Dzień 10-13

Wypoczynek w Varadero z pakietem All Inclusive. Podczas pobytu możliwość fakultatywnych wycieczek, rejsów i wypraw nurkowych. Nocleg w hotelu przy plaży z pakietem All Inclusive.

Dzień 14

Ostatni dzień na Kubie. Wyjazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

- wszystkie przeloty wg programu - opłaty i podatki lotniskowe - przejazdy wygodnymi i klimatyzowanymi busami - minimum 20kg bagażu nadawanego/os. - transfery wg programu - wycieczki wg programu - wstępy do zwiedzanych obiektów wg programu - noclegi w hotelach 4*, Grand Cayman hotel 3* - nocleg w Varadero w hotelu Memories Varadero (4*) lub podobnym z pakietem All Inclusive przy plaży - śniadania w hotelach, kolacje lub obiady wg programu, pakiet All Inclusive w Varadero (wyżywienie, napoje alkoholowe, napoje bezalkoholowe) - ubezpieczenie TU AXA (KL, NNW i bagaż) - karta turystyczna (wiza) na Kubę - opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) - lokalni przewodnicy w wybranych miejscach - polski pilot - przewodnik na całej trasie

Cena nie obejmuje

- posiłki niewymienione w programie - napoje do obiadów lub kolacji (poza pakietem All Inclusive) - zwyczajowe napiwki (łącznie ok. 75 USD/os) - ewentualne wycieczki fakultatywne, wieczorne wyjścia (np. wieczór w Klubie Tropicana w Hawanie, wycieczki z Varadero) - ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego (cena na zapytanie)

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - ok 18. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie na bieżąco organizuje pilot. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Zdjęcia lokalizacji (Kuba)
Hawana, miasto Hemingwaya, cygara, wakacje na Kubie
Wakacje w Varadero, palmy, rajskie plaże
Wakacje w Cayo Coco, flamingi, salsa
Santaigo de Cuba z Placem Rewolucji
Mohito to symbol Kuby
Holguin zachwyca pięknymi i długimi plażami
Kurort Cayo Santa Maria z długą 11 km plażą i luksusowymi resortami
Trinidad to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Kuby

Opinie o wycieczce objazdowej Karaiby - Kuba - Jamajka - Kajmany

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Karaiby - Kuba - Jamajka - Kajmany? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00