cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
 • Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA, RPA
1 / 18
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA

RPA
Ocena wycieczki objazdowej Zimbabwe - Botswana - RPA:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Zimbabwe - Botswana - RPA w ofercie Biura podróży:

Air Tours Club

Szukasz wakacji w kraju RPA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa

WARSZAWA/DUBAJ - JOHANESBURG - PILANESBURG -  VICTORIA FALLS (Zimbabwe) -CHOBE NATIONAL PARK (Botswana) - VICTORIA FALLS - HWANGE - CAPE TOWN (RPA)- DUBAJ/WARSZAWA.

Opis kraju / atrakcji

 Republika Południowej Afryki - jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych krajów na świecie; to mieszanka nowoczesnych metropolii m.in. w Johanessburgu i Pretorii oraz dzikiej przyrody. Można tutaj zobaczyć zwierzęta z tzw. Wielkiej Piątki", czyli: słonia, czarnego nosorożca, bawoła, lwa i lamparta.  Sun City - czyli afrykańskie Las Vegas, luksusowy kompleks wypoczynkowy położony w pobliżu miasta Rustenburg. Sun City zostało wybudowane przez Sola Kerznera i oficjalnie otwarte w 1979 roku. W skład obiektu wchodzi Lost City - miasteczko zbudowane na kształt legendarnego afrykańskiego królestwa, a także kasyna, hotele, sztuczna plaża, jezioro do uprawiania sportów wodnych oraz pola golfowe. Park Narodowy Pilanesburg -  Dzięki położeniu pomiędzy suchą Pustynią Kalahari i wilgotniejszym terenem, w Pilanesbergu występują zróżnicowane gatunki zwierząt i roślin Dzięki różnorodnej roślinności warunki do życia znalazło wiele gatunków zwierząt, począwszy od Wielkeij Piątki  50 gatunków większych ssaków, 354 gatunków ptaków, 65 gatunków gadów, 18 gatunków płazów i tysięcy innych małych zwierząt basenie.  Wodospady Wiktorii - uznawane za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, zlokalizowane są na rzece Zambezi na granicy Zimbabwe i Zambii w Parku Narodowym Wodospadów Wiktorii. Wysokość spadku wody wynosi 108 m, a szerokość 1,7 km. Wodospady zostały odkryte w 1855 rok przez szkockiego badacza Davida Livingstone'a. Od 1989 roku wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Park Narodowy Chobe -  jest najstarszym parkiem narodowym Botswany, a także jednym z  największych rezerwatów przyrody na świecie. Park został założony w 1967 roku, jego powierzchnia zajmuje 10 566 km. Park porastają suche lasy podrównikowe, kolczaste zarośla, sawanny, rozległe bagna, a w dolinie rzeki Chobe lasy galeriowe. Występują tutaj m.in.: hipopotamy, słonie afrykańskie, zebry, żyrafy, nosorożce białe, bawoły afrykańskie, lwy, gepardy, hieny, a także  liczne gatunki antylop oraz ptaków. Park Narodowy Hwange - park narodowy położony w zachodniej części Zimbabwe, przy granicy z Botswaną. Został założony w 1930 roku, jego powierzchnia wynosi 14 651 km2. Występują tutaj m.in.: słonie ,bawoły, żyrafy, zebry, hipopotamy, koczkodany zielone oraz liczne antylopy - impale, kudu, oryksy południowe . Wśród drapieżników spotyka się: lwy, lamparty, gepardy, hieny i szakale. Park stanowi ostoję dla nosorożca zwyczajnego. Przylądek Dobrej Nadziei - dawniej nazywany Przylądkiem Burz, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Ziemi. Półwysep leży w nizinnym otoczeniu skalistych wzgórz około 150 km na północny zachód od Przylądka Igielnego - najbardziej wysuniętego na południe punktu kontynentu afrykańskiego. Część półwyspu, łącznie z urozmaiconą linią brzegową stanowi rezerwat  przyrody, w którym znajdują się liczne endemity. 

Program ramowy

OFERTA GRUPOWA  - POLSKOJĘZYCZNY PILOT  

1 dzień

WARSZAWA - DUBAJ - JOHANESBURG Odprawa paszportowo - bagażowa na lotnisku w Warszawie;Wylot z Warszawy do Dubaju;  Przylot do Dubaju; Wylot do Johannesburga. 

2 dzień

JOHANNESBURG - PARK NARODOWY PHILANESBURG   Przylot do Johannesburga według czasu lokalnego; przejazd do Parku Narodowego Philanesburg ok. 2 godz., zakwaterowanie w Kwa Maritane Bush Lodge na 2 noce, ze śniadaniami kolacjami. Odpoczynek po podrózy. Wycieczka do Sun City - afrykańskiego Las Vegas.Możliwość korzystania z atrakcji miasta, o oryginalnej architekturze, otoczonej bajecznymi ogrodami z tropikalną roślinnością i romantycznymi wodospadami. Na terenie Sun City znajduje się także farma krokodyli - Crocodile Sanctuary, pola golfowe, kilka hoteli (w tym pałac Zaginionego Miasta - jeden z najsłynniejszych hoteli świata), liczne kasyna oraz Dolina Fal - basen do złudzenia przypominający prawdziwą tropikalną plażę wysypaną białym piaskiem. Powrót do Lodge na kolację, nocleg.

3 dzień

PILANESBURG Wcześnie rano wyjazd jeepami na poranne safari, powrót do Lodge na śniadanie, odpoczynek przy basenie. O godz. 16.00 wyjazd na popołudniowe safari. Powrót na kolację do Lodge.

4 dzień

JOHANNESBURG - VICTORIA FALLS (Zimbabwe) Transfer na lotnisko.Odlot do Victoria Falls; Przylot do Victoria Falls; Transfer do hotelu, zakwaterowanie w Zambezi River Lodge 4*, w pokoju z widokiem na rzekę. Czas wolny na odpoczynek po podróży, po południu wizyta w Parku Victoria Falls, podziwianie wodospadów, powrót do hotelu,  nocleg.

5 dzień

VICTORIA FALLS - CHOBE NATIONAL PARK (BOTSWANA) - VICTORIA FALLS  Śniadanie; wyjazd na całodniową wycieczkę między 7.10, a 7.30 do Parku Narodowego Chobe. Przejazd do Kazunguli, spotkanie z przewodnikiem po Botswanie. Rejs po rzece Chobe, w trakcie podawana będzie herbata, kawa i ciastka. Zakończenie rejsu ok. 12.30, lunch. Po obiedzie safari w Chobe National Park. Przejazd do Kazungula spotkanie z przewodnikiem po Zimbabwe. Powrót do hotelu w Victoria Falls ok. 18.30, nocleg. 

6 dzień

VICTORIA FALLS (Zimbabwe) Pobyt wypoczynkowy w Victoria Falls, możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych, m.in. spływ pontonami, spływ kajakami lub rafting na Rzece Zambezi w Wąwozie Batoka, do którego spadają wody Wodospadów Wiktorii. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych raftingów świata gwarantujący niezapomniane przeżycia i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Powrót do hotelu. Wieczorem pokaz filmu nagranego w trakcie raftingu - czyli Przeżyj to jeszcze raz" i ponownie wielkie emocje! Wieczorem kolacja w słynnej restauracji The Boma, gdzie można spróbować tradycyjnych potraw, zobaczyć pokaz tańców plemiennych oraz spróbować swych sił wygrywając rytmy na afrykańskich bębnach. Nocleg.

7 dzień

VICTORIA FALLS - HWANGE (Zimbabwe) Śniadanie; wykwaterowanie i przejazd do Elephant's Eye 5* , czas przejazdu ok. 2 godziny. Zakwaterowanie w luksusowym domku-namiocie na 2 noclegi  z pakietem All inclusive. Obiad. Odpoczynek przy basenie. Po południu safari w poszukiwaniu wielkiej piątki. Powrót do hotelu na kolację. Po kolacji odpoczynek przy ognisku i podziwianie nieba południowej półkuli.

8 dzień

HWANGE (Zimbabwe) Podczas pobytu 3 razy safari w Parku Narodowym Hwange; wcześnie rano oraz po południu wizyta w lokalnej wiosce. Obiady, kolacje, napoje i drinki alkoholowe. 

9 dzień

HWANGE - VICTORIA FALLS - JOHANNESBURG - CAPE TOWN(RPA) Śniadanie;Transfer na lotnisko; Wylot z Victoria Falls do Johannesburga, Przylot do Johannesburga; Odlot do Cape Town; Przylot do Cape Town; Transfer do hotelu Lagoon Beach Hotel 4*,  usytuowanym tuż przy plaży, zakwaterowanie na 4 noce.  

10 dzień

CAPE TOWN Całodniowa wycieczka do Przylądka Dobrej Nadziei;Przejazd malowniczymi trasami wokół półwyspu (włącznie z piękną trasą widokową zwaną Chapmans Peak Drive) połączony będzie z wycieczką statkiem na wyspę fok, wizyta w Rezerwacie Pingwinów zwanym Boulders oraz w Rezerwacie Przylądka Dobrej Nadziei. Lunch będzie podany w restauracji usytuowanej nad brzegiem oceanu i specjalizującej się w daniach z ryb i owoców morza. Na szczyt Punktu Przylądkowego będzie można wjechać kolejką linową lub wejść na piechotę - stąd rozpościera się najpiękniejszy widok Przylądka Dobrej Nadziei. Z Punktu Przylądkowego prowadzi malownicza ścieżka na Przylądek Dobrej Nadziei i proponowalibyśmy spacer tą ścieżką z uwagi na przepiękne widoki jakie można zobaczyć po drodze (przejście trwa ok 30 - 45 min). Powrót do hotelu wieczorem i czas na odświeżenie się.

11 dzień

CAPE TOWN Po śniadaniu wyjazd na orientacyjne zwiedzanie najstarszych części Cape Town połączone z wjazdem kolejką linową na słynną Górę Stołowa. Przejazd do dolnej stacji kolejki linowej i wjazd na słynną Górę Stołowa. Proszę mieć na uwadze, że wyjazd na Górę Stołowa jest uwarunkowany pogodą. Ze szczytu góry można zobaczyć wspaniałą panoramę Cape Town oraz okolic (UWAGA! Jeśli kolejka na Górę Stołową będzie zamknięta z przyczyn od nas niezależnych wówczas wjedziemy na Wzgórze Sygnalne skąd również można zobaczyć imponującą panoramę Cape Town, oceanu oraz gór włącznie z Górą Stołową).Następnie przejazd do malowniczej Krainy Win Kraju Przylądkowego. Region winnic z uwagi na malowniczość krajobrazu oraz produkowane tu wyśmienite wina jest jedną z największych atrakcji Zachodniej Prowincji Przylądkowej. W trakcie wizyty w Krainie Win odwiedzimy lokalną winnice, gdzie zapoznamy sie z procesem produkcji wspaniałych południowo-afrykańskich win i weźmiemy udział w ich degustacji oraz blendowaniu - może uda nam sie stworzyć jakieś wspaniałe wino. Lunch będzie podany w winnicach. Odbędziemy spacer po urokliwym miasteczku Stellenbosch (drugie po Cape Town najstarsze miasteczko RPA założone przez pierwszych europejskich osadników) obfitującym w piękne historyczne budowle wzniesione w stylu zwanym holendersko-przylądkowym (Cape-Dutch) na przestrzeni wieków. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

12 dzień

CAPE TOWN Pobyt wypoczynkowy w Cape Town.

13 dzień

CAPE TOWN - DUBAJ Śniadanie; Czas wolny, po południu transfer na lotnisko; odprawa biletowo - bagażowa na lotnisku w Cape Town; wylot z Cape Town do Dubaju.  

14 dzień

DUBAJ  - WARSZAWA Przylot do Dubaju według czasu lokalnego;Wylot z Dubaju do Warszawy; Przylot  do Warszawy.

Cena zawiera

* Przelot na trasie Warszawa - Dubaj - Johannesburg i Cape Town - Dubaj - Warszawa samolotem rejsowym linii lotniczych EMIRATES; * Przelot na trasie Johannesburg - Victoria Falls - Johannesburg - Cape Town  samolotem rejsowym linii South African Airways; * Zakwaterowanie na 2 noclegi z 2 posiłkami dziennie w Parku Pilanesburg Kwa Maritane Bush Lodge 4*, 3 noclegi ze śniadaniami w River Lodge Zambezi, na 2 noclegi z pakietem all inclusive w Elephant Eye 5* w Parku Hwange oraz na 4 noclegi ze śniadaniami w Cape Town w hotelu Lagoon Beach 4*; * Program turystyczny zgodnie z programem ramowym; * Opieka wykwalifikowanego pilota; * Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą w TU Signal Iduna.

Cena nie zawiera

* Wycieczek fakultatywnych; * Wizy do Zimbabwe (podwójna wiza 70 USD) oraz do Botswany (30 USD); * Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 3,9% łącznej wartości umowy.

Uwagi

* Dozwolony limit bagażu podróżnego wynosi maksymalnie na osobę: 1 sztuka bagażu głównego o wadze do 23 kilogramów oraz 1 sztuka bagażu podręcznego do 8 kilogramów; * Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronach www.msz.gov.pl