cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
 • Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4, Indie
1 / 15
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4
star 4

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Boska Kerala 4:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Boska Kerala 4 w ofercie Biura podróży:

BestReisen

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa wycieczki

POLSKA - COCHIN - MUNNAR - THEKKADY - ALLEPPY - KUMARAKOM - COCHIN - POLSKA

Dzień 1

Wylot z Polski i przelot do Cochin z przesiadką w Dubaju lub Doha. Przelot odbywa się samolotem rejsowym z posiłkiem i napojami na każdym z odcinków lotu.

Dzień 2

Przylot do Cochin. Po dopełnieniu formalności wizowych spotkanie z przedstawicielem Best Reisen Group w hali przylotów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie miasta. Cochin to wizytówka Kerali, urokliwie usytuowana na kilku wysepkach połączonych mostami nad jeziorem, ma kolonialną atmosferę, unikatowe zabytki, szczyci się wielokulturowością. Zwiedzanie obejmuje dzielnicę żydowską z zabytkową synagogą, Pałac Holenderski, kościół św. Franciszka z 1503 r. (najstarsza, nieprzerwanie działająca świątynia chrześcijańska w Indiach), spacer wzdłuż wybrzeża, gdzie można zobaczyć pracę rybaków stosujących oryginalne chińskie sieci, które są tu w powszechnym użyciu od XIV w. Wycieczka kończy się przy Fort Cochin. Wieczorem pokaz tradycyjnego tańca Kathakali, który nawiązuje do mitycznych historii z Ramayany i Mahabharaty. Taniec, gesty, mimika, ruch rąk, palców i oczu opowiadają mityczne historie ze świętych ksiąg Indii. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Munnar w górzystej prowincji Idukki. Niegdyś było to ulubione miejsce wypoczynku plantatorów brytyjskich, obecnie mieszkańców Indii i turystów złaknionych ciszy, ochłody i pięknych widoków górskich. Po drodze bajeczne krajobrazy soczyście zielonych z pofałdowanymi wzgórzami plantacji herbacianych. Należą one do najwyżej położonych na świecie. Wizyta w muzeum Tata Tea w którym znajdują się  fotografie i maszyny, z których każda przedstawia punkt zwrotny, który przyczyniał się do rozkwitu branży herbacianej w regionie. Następnie zwiedzanie Parku Narodowego Eravikulam, sanktuarium dla zagrożonych górskich kóz południowych Indii, Nilgiri Tahr. Park wyróżnia się również pięknem traw i łąk, rozłożonyyc na 97 km kw. na wzgórzach Kannan Devan. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Thekkady - miasteczka będącego bramą do Periyar Widlife Sanctuary, jednego z największych indyjskich rezerwatów przyrody. Utworzono go by chronić największe żyjące tu stado tygrysów, a także słonie, bizony, leopardy, daniele, małpy i inne zwierzęta. Park znany jest z wyjątkowo malowniczej scenerii, dzikiej roślinności otaczającej tutejsze jezioro. Po południu rejs po jeziorze Periyar. Relaksujące spotkanie z przyrodą: woda, soczysta zieleń, kormorany wysiadujące na pniach, zwierzęta schodzące do wodopoju i cisza przerywana tylko odgłosami ptactwa. Reszta dnia to czas wolny na spacery po tym uroczym terenie. Powrót i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Rano po śniadaniu wyruszamy w podróż do Alleppey, po drodze obowiązkowa wizyta na plantacji przypraw. Przyprawy zawsze były ważną częścią życia w Kerali. Oto mistrzowie Ayurvedy, nauki życia, odkryli używanie przypraw do celów leczniczych. Przyprawy odgrywają ważną rolę w kuchni i medycynie regionu. Miejscowość Periyar jest, ze względu na jego położenie w niższych górach około 1000 metrów nad poziomem morza, urodzajna w wiele rodzajów przypraw. W związku z tym zwiedzanie plantacji przypraw jest tak ważne w celu poznania specyfiki regionu. Jest to okazja, aby zobaczyć, dlaczego kuchnia w Kerali jest tak różna od większości innych kuchni indyjskich. Kardamon, pieprz, goździki, cynamon, gałka muszkatołowa, wanilia, to tylko niektóre z przypraw występujących w okolicy. Po wizycie na plantacji czas na przejazd do przystani i zaokrętowanie na komfortowej łodzi Kettuvalam. Niegdyś takie łodzie służyły do transportu ryżu, dziś służą turystom, są odpowiednikiem pływających apartamentów, prowadzonych przez doświadczonego motorniczego. Mają sypialnię, łazienkę, kuchnię, taras z siedziskami i stołem - a wszystko w naturalnych barwach i z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Rejs odbywa się po wodnej krainie backwaters. To określenie tutejszych rozlewisk, kanałów wodnych, rzek, malowniczych lagun i wysepek wokół jeziora Vembanad. Rozlewiska są bogactwem rejonu, stąd pochodzą najlepsze gatunki ryb i najokazalsze skorupiaki, tu też mieszka mnóstwo ptaków. Posiłki przygotowuje osobisty kucharz! Taki rejs to niebanalny wypoczynek w otoczeniu zmieniającej się dzikiej, tropikalnej przyrody i doskonała okazja do poznania warunków życia tutejszych osad. Kolacja i nocleg na łodzi.

Dzień 7

Śniadanie przygotowane przez kucharza na pokładzie łodzi. Poranny rejs po kanałach rozlewisk. Kiedy natura jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby odzyskać przytomność, Kumarkom jest niewątpliwie najbardziej orzeźwiającym, fascynującym rajem w Kerali. Nigdy nie kończące się pola, meandrujące laguny i rozlewiska, gniazda ponad 100 gatunów patków wpływają kojąco na stan ducha i pobudzają zmysły. Kumarkomskie rezerwaty ptaków, położone nad brzegiem jeziora Vembanad, są ulubionymi przystankiem wędrownych ptaków, takich jak syberyjski bocian, czapla biała, czapla purpurowa. Rejs statkiem po jeziorze sprawi, że poczujesz się zdumiony i podekscytowany.  Po rejsie zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na relaks.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu, około południa wykwaterowanie i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko w Cochin. Opcjonalnie możliwość wydłużenia wycieczki o pobyt w jednym z hoteli przy plaży w rejonie Kerali.

Przelot

Podane ceny obliczone są dla uśrednionych taryf biletów lotniczych, obowiązujących w okresie ważności cennika. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego (na zapytanie możemy przygotować wycenę takich wariantów).

Uwagi

Wycieczka obejmuje zakwaterowanie w hotelach 4*.  Wycieczka obejmuje wyżywienie HB (dwa posiłki).  Wycieczka obejmuje usługi anglojęzycznego przewodnika.  Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki objazdowej o wypoczynek w Kovalam.  Impreza możliwa do realizacji dla dowolnej liczby uczestników. Przy rezerwacjach dla większej liczby osób możliwe są zniżki.  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani. W przypadku wystąpienia siły wyższej (warunki pogodowe, demonstracje, czasowe zamknięcie dróg itp.) - w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów - Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu podczas jego realizacji.

Wizy

Przy wyjazdach do Indii wymagane są wizy. Uprawniają do dwukrotnego przekraczania granicy, dzięki czemu można odwiedzić także sąsiednie kraje. Najłatwiej jest uzyskać wizę w Ambasadzie Republiki Indii w Warszawie. Proces aplikacyjny należy rozpocząć na minimum 10 dni roboczych (około 2 tygodnie) przed planowaną datą wylotu.   Do uzyskania wizy turystycznej wymagane są:   - paszport ważny przez minimum rok (licząc od daty wylotu z Indii) z dwiema pustymi stronami na wizę  - formularz wniosku wizowego, wypełniony w języku angielskim, wydrukowany i podpisany na obydwu stronach przez wnioskodawcę (dostępny na stronie internetowej indianvisaonline.gov.in/visa/, zakładka "Online Visa Application Registration")  - kolorowa fotografia paszportowa (3,5 x 4,5 cm)  - kserokopia biletu lotniczego i/lub potwierdzenie rezerwacji  - opłata za wizę, wynosząca 232 zł + 100 zł za ewentualne pośrednictwo naszego biura      W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, prosimy o przesłanie powyższych dokumentów na adres Best Reisen Group, maksymalnie na 18 dni przed datą wylotu. W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty z gotową wizą odsyłane są klientowi kurierem.   W przypadku wyjazu do Indii osoby niepełnoletniej pod opieką osoby nie będącej jej rodzicem, konieczne jest przesłanie aktu notarialnego, przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na język angielski, informującego, iż dana osoba będzie sprawowała opiekę nad osobą niepełnoletnią podczas jej pobytu w Indiach. Bez takowego dokumentu ambasada odmawia przyjmowania wniosków wizowych. UWAGA! Od sierpnia 2015 istnieje również możliwość wyrobienia wizy indyjskiej przez internet na stronie https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html. Jej koszt to 60 USD + opłata za transakcję kartą. W celu otrzymania e-visy należy wypełnić wniosek wizowy dostępny na wyżej wymienionej stronie. Podczas jego wypełniania konieczne będzie załączenie zdjęcia paszportowego twarzy w formacie jpg oraz skanu pierwszej strony paszportu (strona ze zdjęciem) w formacie pdf. Rozmiar każdego z plików nie powinien przekraczać 1 MB. Płatności za e-visę dokonuje się za pomocą karty kredytowej lub debetowej. O  e-visę można ubiegać się najwcześniej na 30 dni przed wylotem, najpóźniej zaś 4 dni (96 h) przed planowaną datą lądowania w Indiach (wniesienie opłaty po przekroczeniu tego terminu skutkować będzie odrzuceniem aplikacji). E-visa jest wizą wjazdu jednokrotnego, jej ważność to 30 dni od dnia przekroczenia granicy z Indiami.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transport klimatyzowanym samochodem/autokarem, zakwaterowanie w hotelach wg oferty, wyżywienie wg oferty, usługi anglojęzycznego przewodnika, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera

Opłaty wizowej (info w punkcie Wizy), zezwoleń na fotografowanie/filmowanie, posiłków innych niż wymienione w programie, napiwków, wydatków własnych, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.


Opis hotelu Boska Kerala 4 według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Trasa wycieczki

POLSKA - COCHIN - MUNNAR - THEKKADY - ALLEPPY - KUMARAKOM - COCHIN - POLSKA

Dzień 1

Wylot z Polski i przelot do Cochin z przesiadką w Dubaju lub Doha. Przelot odbywa się samolotem rejsowym z posiłkiem i napojami na każdym z odcinków lotu.

Dzień 2

Przylot do Cochin. Po dopełnieniu formalności wizowych spotkanie z przedstawicielem Best Reisen Group w hali przylotów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie miasta. Cochin to wizytówka Kerali, urokliwie usytuowana na kilku wysepkach połączonych mostami nad jeziorem, ma kolonialną atmosferę, unikatowe zabytki, szczyci się wielokulturowością. Zwiedzanie obejmuje dzielnicę żydowską z zabytkową synagogą, Pałac Holenderski, kościół św. Franciszka z 1503 r. (najstarsza, nieprzerwanie działająca świątynia chrześcijańska w Indiach), spacer wzdłuż wybrzeża, gdzie można zobaczyć pracę rybaków stosujących oryginalne chińskie sieci, które są tu w powszechnym użyciu od XIV w. Wycieczka kończy się przy Fort Cochin. Wieczorem pokaz tradycyjnego tańca Kathakali, który nawiązuje do mitycznych historii z Ramayany i Mahabharaty. Taniec, gesty, mimika, ruch rąk, palców i oczu opowiadają mityczne historie ze świętych ksiąg Indii. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Munnar w górzystej prowincji Idukki. Niegdyś było to ulubione miejsce wypoczynku plantatorów brytyjskich, obecnie mieszkańców Indii i turystów złaknionych ciszy, ochłody i pięknych widoków górskich. Po drodze bajeczne krajobrazy soczyście zielonych z pofałdowanymi wzgórzami plantacji herbacianych. Należą one do najwyżej położonych na świecie. Wizyta w muzeum Tata Tea w którym znajdują się  fotografie i maszyny, z których każda przedstawia punkt zwrotny, który przyczyniał się do rozkwitu branży herbacianej w regionie. Następnie zwiedzanie Parku Narodowego Eravikulam, sanktuarium dla zagrożonych górskich kóz południowych Indii, Nilgiri Tahr. Park wyróżnia się również pięknem traw i łąk, rozłożonyyc na 97 km kw. na wzgórzach Kannan Devan. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Thekkady - miasteczka będącego bramą do Periyar Widlife Sanctuary, jednego z największych indyjskich rezerwatów przyrody. Utworzono go by chronić największe żyjące tu stado tygrysów, a także słonie, bizony, leopardy, daniele, małpy i inne zwierzęta. Park znany jest z wyjątkowo malowniczej scenerii, dzikiej roślinności otaczającej tutejsze jezioro. Po południu rejs po jeziorze Periyar. Relaksujące spotkanie z przyrodą: woda, soczysta zieleń, kormorany wysiadujące na pniach, zwierzęta schodzące do wodopoju i cisza przerywana tylko odgłosami ptactwa. Reszta dnia to czas wolny na spacery po tym uroczym terenie. Powrót i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Rano po śniadaniu wyruszamy w podróż do Alleppey, po drodze obowiązkowa wizyta na plantacji przypraw. Przyprawy zawsze były ważną częścią życia w Kerali. Oto mistrzowie Ayurvedy, nauki życia, odkryli używanie przypraw do celów leczniczych. Przyprawy odgrywają ważną rolę w kuchni i medycynie regionu. Miejscowość Periyar jest, ze względu na jego położenie w niższych górach około 1000 metrów nad poziomem morza, urodzajna w wiele rodzajów przypraw. W związku z tym zwiedzanie plantacji przypraw jest tak ważne w celu poznania specyfiki regionu. Jest to okazja, aby zobaczyć, dlaczego kuchnia w Kerali jest tak różna od większości innych kuchni indyjskich. Kardamon, pieprz, goździki, cynamon, gałka muszkatołowa, wanilia, to tylko niektóre z przypraw występujących w okolicy. Po wizycie na plantacji czas na przejazd do przystani i zaokrętowanie na komfortowej łodzi Kettuvalam. Niegdyś takie łodzie służyły do transportu ryżu, dziś służą turystom, są odpowiednikiem pływających apartamentów, prowadzonych przez doświadczonego motorniczego. Mają sypialnię, łazienkę, kuchnię, taras z siedziskami i stołem - a wszystko w naturalnych barwach i z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Rejs odbywa się po wodnej krainie backwaters. To określenie tutejszych rozlewisk, kanałów wodnych, rzek, malowniczych lagun i wysepek wokół jeziora Vembanad. Rozlewiska są bogactwem rejonu, stąd pochodzą najlepsze gatunki ryb i najokazalsze skorupiaki, tu też mieszka mnóstwo ptaków. Posiłki przygotowuje osobisty kucharz! Taki rejs to niebanalny wypoczynek w otoczeniu zmieniającej się dzikiej, tropikalnej przyrody i doskonała okazja do poznania warunków życia tutejszych osad. Kolacja i nocleg na łodzi.

Dzień 7

Śniadanie przygotowane przez kucharza na pokładzie łodzi. Poranny rejs po kanałach rozlewisk. Kiedy natura jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby odzyskać przytomność, Kumarkom jest niewątpliwie najbardziej orzeźwiającym, fascynującym rajem w Kerali. Nigdy nie kończące się pola, meandrujące laguny i rozlewiska, gniazda ponad 100 gatunów patków wpływają kojąco na stan ducha i pobudzają zmysły. Kumarkomskie rezerwaty ptaków, położone nad brzegiem jeziora Vembanad, są ulubionymi przystankiem wędrownych ptaków, takich jak syberyjski bocian, czapla biała, czapla purpurowa. Rejs statkiem po jeziorze sprawi, że poczujesz się zdumiony i podekscytowany.  Po rejsie zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na relaks.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu, około południa wykwaterowanie i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko w Cochin. Opcjonalnie możliwość wydłużenia wycieczki o pobyt w jednym z hoteli przy plaży w rejonie Kerali.

Przelot

Podane ceny obliczone są dla uśrednionych taryf biletów lotniczych, obowiązujących w okresie ważności cennika. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego (na zapytanie możemy przygotować wycenę takich wariantów).

Uwagi

Wycieczka obejmuje zakwaterowanie w hotelach 4*.  Wycieczka obejmuje wyżywienie HB (dwa posiłki).  Wycieczka obejmuje usługi anglojęzycznego przewodnika.  Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki objazdowej o wypoczynek w Kovalam.  Impreza możliwa do realizacji dla dowolnej liczby uczestników. Przy rezerwacjach dla większej liczby osób możliwe są zniżki.  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu w przypadku, gdy zbyt późne lub za wczesne godziny lotu uniemożliwią pełną jego realizację. O wystąpieniu takiej sytuacji klienci będą każdorazowo informowani. W przypadku wystąpienia siły wyższej (warunki pogodowe, demonstracje, czasowe zamknięcie dróg itp.) - w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów - Best Reisen Group zastrzega sobie możliwość zmiany programu podczas jego realizacji.

Wizy

Przy wyjazdach do Indii wymagane są wizy. Uprawniają do dwukrotnego przekraczania granicy, dzięki czemu można odwiedzić także sąsiednie kraje. Najłatwiej jest uzyskać wizę w Ambasadzie Republiki Indii w Warszawie. Proces aplikacyjny należy rozpocząć na minimum 10 dni roboczych (około 2 tygodnie) przed planowaną datą wylotu.   Do uzyskania wizy turystycznej wymagane są:   - paszport ważny przez minimum rok (licząc od daty wylotu z Indii) z dwiema pustymi stronami na wizę  - formularz wniosku wizowego, wypełniony w języku angielskim, wydrukowany i podpisany na obydwu stronach przez wnioskodawcę (dostępny na stronie internetowej indianvisaonline.gov.in/visa/, zakładka "Online Visa Application Registration")  - kolorowa fotografia paszportowa (3,5 x 4,5 cm)  - kserokopia biletu lotniczego i/lub potwierdzenie rezerwacji  - opłata za wizę, wynosząca 232 zł + 100 zł za ewentualne pośrednictwo naszego biura      W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, prosimy o przesłanie powyższych dokumentów na adres Best Reisen Group, maksymalnie na 18 dni przed datą wylotu. W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty z gotową wizą odsyłane są klientowi kurierem.   W przypadku wyjazu do Indii osoby niepełnoletniej pod opieką osoby nie będącej jej rodzicem, konieczne jest przesłanie aktu notarialnego, przetłumaczonego przez tłumacza przysięgłego na język angielski, informującego, iż dana osoba będzie sprawowała opiekę nad osobą niepełnoletnią podczas jej pobytu w Indiach. Bez takowego dokumentu ambasada odmawia przyjmowania wniosków wizowych. UWAGA! Od sierpnia 2015 istnieje również możliwość wyrobienia wizy indyjskiej przez internet na stronie https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html. Jej koszt to 60 USD + opłata za transakcję kartą. W celu otrzymania e-visy należy wypełnić wniosek wizowy dostępny na wyżej wymienionej stronie. Podczas jego wypełniania konieczne będzie załączenie zdjęcia paszportowego twarzy w formacie jpg oraz skanu pierwszej strony paszportu (strona ze zdjęciem) w formacie pdf. Rozmiar każdego z plików nie powinien przekraczać 1 MB. Płatności za e-visę dokonuje się za pomocą karty kredytowej lub debetowej. O  e-visę można ubiegać się najwcześniej na 30 dni przed wylotem, najpóźniej zaś 4 dni (96 h) przed planowaną datą lądowania w Indiach (wniesienie opłaty po przekroczeniu tego terminu skutkować będzie odrzuceniem aplikacji). E-visa jest wizą wjazdu jednokrotnego, jej ważność to 30 dni od dnia przekroczenia granicy z Indiami.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transport klimatyzowanym samochodem/autokarem, zakwaterowanie w hotelach wg oferty, wyżywienie wg oferty, usługi anglojęzycznego przewodnika, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera

Opłaty wizowej (info w punkcie Wizy), zezwoleń na fotografowanie/filmowanie, posiłków innych niż wymienione w programie, napiwków, wydatków własnych, dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Best Reisen działającego w Polsce już od 22 lat. Biuro zdobyło uznanie znacznej grupy klientów i agencji turystycznych, z którymi ma przyjemność współpracować. Jest członkiem międzynarodowej grupy Flash Tours, która prężnie działa w zakresie promocji i rozwoju turystyki. Biuro Podróży Best Reisen może poszczycić się certyfikatem rzetelna firma, oraz tytułem BIURO PODRÓŻY 2012 przyznanym przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej

Dzięki wsparciu w działaniach i wieloletniemu doświadczeniu, Best Reisen oferuje wyjazdy na wysokim poziomie i dostosowane do oczekiwań swoich klientów. Specjalizuje się w organizacji wakacji w Egipcie, Tunezji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, choć stale poszerza swoją ofertę o doskonałe hotele w Grecji czy Bułgarii. Biuro Podróży Best Reisen jest także ekspertem w organizacji luksusowych wyjazdów egzotycznych - ich wakacje na Malediwach, Seszelach, Sri Lance czy w Tajlandii to gwarancja najwyższej jakości wypoczynku.