cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Wiedeń i Dolina Wachau
star 2

Austria
Ocena wycieczki objazdowej Wiedeń i Dolina Wachau:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Wiedeń i Dolina Wachau w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Austrii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Hotel
-położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (2 rozpoczęte doby hotelowe w okolicy Wiednia).
Pokoje:
1-, 2- i 3 - osobowe z łazienką, TV.
Do dyspozycji gości:
w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie:
śniadania w formie bufetu.
Kategoria lokalna:
***


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Exim Tours

Szukasz wakacji do Austrii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

2*/3* Austria/Objazd - Austria

PROGRAM WYCIECZKI

Dolina Wachau to unikalne widoki, architektoniczne perełki i kulturowe dziedzictwo - z powodu tych atutów została wpisana na listę UNESCO. Program oprócz zwiedzania cesarskiego Wiednia zawiera rejs malowniczym Dunajem przez winną Dolinę Wachau. 1 DZIEŃ Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z wybraną opcją (miejsca i godziny wyjazdów zawarte są na stronie www.eximtours.pl). Przyjazd do Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja wg wykupionej opcji. Nocleg. W miarę możliwości czasowych, dla chętnych fakultatywny wyjazd Wiedeń nocą", podczas którego będą mogli się Państwo przyjrzeć jednej z najpiękniejszych stolic europejskich o romantycznej, wieczornej porze, wypić kawę po wiedeńsku, zapoznać się z miastem. 2 DZIEŃ Śniadanie, a po nim całodzienne zwiedzanie Wiednia, które rozpoczniemy od Ringstrasse - okazałego bulwaru powstałego pod koniec XIX wieku. Obecnie jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy Austrii. Warta zobaczenia jest bogata zabudowa przy Ringstrasse opera, Teatr Zamkowy, parlament, Nowy Ratusz, Muzeum Historii Sztuki i uniwersytet. Dalej spacer po starówce poprzez najelegantsze ulice, areał Hofburga - dawna zimowa rezydencja Habsburgów, zachwycające dziedzińce - aż do katedry św. Szczepana - dumy i jednego z symboli miasta. Zbudowana w XIII wieku nosi liczne cechy stylu gotyckiego i barokowego. W jej wnętrzu kryje się monumentalny grobowiec Fryderyka III oraz kilkanaście barokowych ołtarzy, z których najbardziej znanym jest ten z obrazem przedstawiającym męczeńską śmierć św. Szczepana. Następnie czas wolny. Po nim spacer zaułkami miasta, reprezentacyjnymi deptakami starówki, oglądanie kamienic, kościoła i zakonu krzyżackiego, domu Mozarta oraz dzielnicy greckiej. Wjazd na wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się kościół Św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego. Obiadokolacja wg wykupionej opcji i nocleg. 3 DZIEŃ

Śniadanie i drugi dzień zwiedzania Wiednia. Czas na nowoczesną część miasta

Dunaj, budynki ONZ, przejazd koło Prateru, panoramiczne zwiedzanie bajecznego domu Hundertwassera - budynku mieszkalnego będącego przykładem dialogu twórcy z przyrodą. Na tarasach i balkonach domu rośnie wiele gatunków roślin. Budynek jest pomalowany na wiele kolorów, niemożliwością jest znalezienie na jego fasadzie choć jednej linii prostej. Następnie przeniesiemy się do barokowego Wiednia, w którym zachwyci kompleks pałaców Belwederu, ogrody i słynny widok na Stare Miasto. Na zakończenie wizyty w stolicy Austrii, zwiedzanie pałacu Schönbrunn, letniej rezydencji Marii Teresy. W 1996 r. Schönbrunn zostało wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecny, barokowy wystrój został nadany pałacowi za panowania Marii Teresy. Zespół pałacowy otoczony jest wspaniałym ogrodem w stylu francuskim. Po zwiedzaniu obiadokolacja wg wykupionej opcji i nocleg. 4 DZIEŃ Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie wyjazd wzdłuż Dunaju (Drogą Cesarską) do malowniczej Doliny Wachau. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w bajecznym zamku Kreuzenstein. Zamek zbudowany na wysokim wzniesieniu, otoczony murami obronnymi i fosą robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Zbudowany został pod koniec XIX w. z fragmentów budowli ściąganych z niemal całej Europy. Następnie udajemy się do Melk, gdzie znajduje się barokowy klasztor Benedyktynów. Do obiektów klasztoru należy m.in. biblioteka gromadząca ok. 100 tys. ksiąg w tym ponad tysiąc rękopisów średniowiecznych. Po zwiedzeniu wnętrz klasztoru proponujemy podróż statkiem wzdłuż Dunaju (ok. godzinny rejs) podziwiając wzgórza porośnięte winnicami oraz średniowieczne miasteczka. Zwiedzanie Durnstein gdzie znajdują się ruiny zamku z pięknym widokiem na Dunaj. Zamek ten został wsławiony dzięki historii króla angielskiego Ryszarda Lwie Serce, który był tu więziony przez Leopolda V Babenberg. Czas wolny. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski piątego dnia we wczesnych godzinach porannych.

TRASA WYCIECZKI

Trasa wycieczki ok. 1 640 km. WARSZAWA - WIEDEŃ - KREUZENSTEIN - MELK - DURNSTEIN - WARSZAWA

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

3 noclegi w pensjonacie lub hotelu 2/3 gwiazdkowym w okolicach Wiednia (pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki) 3 śniadania przejazd klimatyzowanym autokarem ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu opiekę pilota

DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO

pakiet za wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodnicy lokalni ok. 125 EUR/os. (przy minimalnej liczbie osób 35)

DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE

Wiedeń nocą" ok. 25 EUR/os. istnieje możliwość dokupienia w biurze 3 obiadokolacji, realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie), cena 219 PLN/os.

UWAGI

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Exim Tours, które działa na rynku turystycznym od 1993 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wykwalifikowanym pracownikom i pasji do podróży, zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród polskich touroperatorów. Długa obecność na rynku zagwarantowały stworzenie oferty dostosowanej do potrzeb i zainteresowań każdego polskiego turysty.

Wśród proponowanych przez Exim Tours kierunków znajdziemy zarówno te najchętniej wybierane przez polskich turystów, takie jak Egipt, Grecja, Turcja, Tunezja, czy Hiszpania, jak i dalsze destynacje: Indie, Wenezuelę, Sri Lankę, czy Mauritius. Całkowitą nowością są propozycje hoteli all inclusive i apartamentów na dojazd własny w Austrii, Włoszech, Chorwacji oraz Grecji.

Turyści mogą wybierać spośród setek wycieczek samolotowych oraz coraz popularniejszego w ostatnich latach dojazdu własnego. Szeroka jest również oferta wycieczek objazdowych a wśród nich najchętniej wybierany "Rejs po Nilu".

Wysoka jakość oferowanych usług, atrakcyjne ceny wakacji last minute, posiadający dużą wiedzę rezydenci i piloci oraz dobre relacje z zagranicznymi kontrahentami Exim Tours, zapewniają udany wypoczynek wszystkim turystom.


Almatur

Szukasz wakacji do Austrii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

AUSTRIA

Opis

Wiedeń - Relaks na Praterze - Cesarskie rezydencje Wiednia - Schoenbrunn - letnia rezydencja cesarzowej Sisi - Dolina Wachau - najpiękniejszy zakątek Austrii

Program

1 dzień: Wyjazd z Katowic według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy, przyjazd na Kahlenberg słynne wzgórze pod Wiedniem, z którego w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami. Z Kahlenbergu roztacza się wspaniała panorama Wiednia. Przejazd na Prater – najstarsze wesołe miasteczko Europy z Diabelskim Młynem, najsłynniejszy symbolem Wiednia. Czas wolny – ok. 2 godziny na dobrą zabawę, relaksujące spacery. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. 2 dzień:           Po śniadaniu przejazd do Wiednia. Zobaczymy z zewnątrz Belweder i pospacerujemy po jego ogrodach. Następnie przyjrzymy się bajkowemu Domowi Hundertwassera, który zadziwia nawiązaniami do natury i ekologii. Objedziemy autokarem centrum Wiednia: Ringstrasse – wspaniały bulwar wiedeński z niezliczoną ilością zabytków, restauracji, hoteli i kawiarni; Wiedeńska Opera Państwowa otwarta w 1869 roku; Parlament, przypominający świątynię grecką; wieże neogotyckiego Ratusza wzorowanego na ratuszu w Brukseli. Następnie spacer z przewodnikiem po Starym Mieście: ogród różany, Plac Bohaterów, zimowa rezydencja cesarska Hofburg; gotycka katedra św. Szczepana (Stephansdom), słynąca ze swoich kolorowych dachówek i wysokiej na ok. 137 m wieży południowej; ulice handlowe Kohlmarkt, Graben oraz Kärntnerstrasse – z wieloma eleganckimi sklepami i kawiarniami. Czas wolny (możliwość wejścia do katedry św. Szczepana oraz spaceru pod Wiedeńską Operę Państwową). Następnie przejazd do dawnej letniej rezydencji cesarskiej Schönbrunn, gdzie czeka nas zwiedzanie zabytkowych wnętrz (m. in. gabinet Franciszka Józefa, apartamenty Sisi, sypialnia Marii Teresy, sala balowa tzw. Wielka Galeria) oraz spacer po barokowym, rozległym parku. Wieczorem przejazd do dzielnicy Grinzing, tradycyjnej wioski winiarzy, słynącej z niezliczonej ilości restauracji i winiarni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. 3 dzień:           Po śniadaniu przejazd do Krems – najstarszego miasta Dolnej Austrii, malowniczo położonego nad Dunajem. Miasto leży na krańcu słynnej Doliny Wachau – rejonu znanego od czasów rzymskich z uprawy wina. Krótki spacer po starej dzielnicy Stein, a następnie 2-3 godzinny rejs statkiem po Dunaju do Melk (poza okresem maj – październik przejazd autokarem) słynną doliną Wachau wśród winnic, średniowiecznych zamków, barokowych kościołów (ze statku zobaczymy m. in. Dürnstein, Spitz, Willendorf). Na statku możliwość skorzystania odpłatnie z restauracji. Melk to drugie co do wielkości opactwo Benedyktynów w Europie, miejsce pielgrzymek austriackich cesarzy. Z dziedzińca rozciąga się zachwycająca panorama na Dunaj. Zwiedzanie Klasztoru Benedyktynów z przepięknym kościołem p.w. św. Piotra i Pawła oraz biblioteką, które należą do najwspanialszych obiektów barokowych w Europie. W godzinach popołudniowych wyjazd do w drogę powrotną. Powrót do Katowic w godzinach wieczornych.

Program fakultatywny

- kolacja na Grinzingu - 60 zł/os. - Koncet muzyki klasycznej – od ok. 25 EUR/os.

Zakwaterowanie

2 noclegi w hotelu w okolicy Wiednia. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie

2 śniadania, 2 obiadokolacje w hotelu lub restauracji w Wiedniu

Transport

autokar z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A.   Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Uwagi praktyczne

Cena podstawowa nie zawiera: - kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, system Alma Tour Guide) - orientacyjny koszt: ok. 95 EUR , - programu fakultatywnego: kolacja na Grinzingu - 60 zł/os., Koncet muzyki klasycznej – od ok. 25 EUR/os. - dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdu z Katowic. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom chęci wykupienia kolacji na Grinzingu najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy. Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na realizację programu. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Przejazd: Katowice - Wiedeń (ok. 400 km). Filmy:


Opinie o wycieczce objazdowej Wiedeń i Dolina Wachau

Wiedeń i Dolina Wachau - możliwości zakwaterowania:

Pokój 2 osobowy
Miejsce w pokoju
Pokój 1 osobowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Wiedeń i Dolina Wachau? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00