cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
08.11 - 23.11
już od 14577 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
08.11 - 23.11
już od 14577 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Togo - Benin - Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej

Togo
Ocena wycieczki objazdowej Togo - Benin - Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 08 listopada 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 08 listopada 2019

Wycieczka objazdowa Togo - Benin - Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji w kraju Togo?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

TOGO

Szlak

TOGO BENIN GHANA WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - 16dni

Główne atrakcje

Plemiona Zachodniej Afryki Świat wyznawców voodoo Życie na wodzie nad jeziorem Nokoue Kolonialne fortece Postoje w afrykańskich wioskach Plaże i wybrzeże Ghany Zabytki kolonialne i pozostałości królestw afrykańskich Tropikalne parki narodowe Bazylika w Jamusukro

O wycieczce

Nie jest to wyprawa dla każdego. Podróżujemy po afrykańskich drogach i bezdrożach. Będziemy z kurzem za pan brat, a wyboje odczujemy na sobie. Co otrzymujemy w zamian? Docieramy do miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów. Jesteśmy w krajach, gdzie komercja jeszcze nie dotarła. Widzimy autentyczne życie. Poznajemy barwne plemiona i wioski dziwiąc się, że takie miejsca wciąż istnieją w XXI wieku. Przeżywamy przygodę, która pozostanie w naszej pamięci. Spędzamy czas ciekawie i wesoło. Zauważymy, że podróżowanie po tym regionie nie jest tak niebezpieczne, jak przedstawia się to w mediach. Prosimy jednak o staranne przemyślenie udziału w tej wyprawie, wymagającej pewnej odporności psychicznej i nieco mniejszej fizycznej. Podczas wyjazdu dbamy, by pojazdy były wygodne, a noclegi zarezerwowane w możliwie dobrych i czystych miejscach. Posiadamy już duże doświadczenie w tych stosunkowo trudnych do podróżowania krajach, nasze grupy przemierzyły je wielokrotnie.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Berlinie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Cotonou. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Udajemy się nad jezioro Nokoue. Tysiące bambusowych chatek sprawiły, że miejsce to jest nieco ironicznie nazywane "Wenecją Zachodniej Afryki". Płynąc łodzią poznajemy tą ciekawą społeczność żyjącą wprost na wodzie. Mieszkańcy wodnych wiosek przybyli tu przed laty chroniąc się przed zagrożeniami i życie na jeziorze ocaliło ich przed zagładą. Powrót do hotelu.

Dzień 3

Podróż do Abomey - stolicy słynnego królestwa Dahomeju. Zwiedzanie miasta i siedziby królewskiej wpisanej na światową listę UNESCO. Okrutny król Dahomeju budował niektóre obiekty z gliny zmieszanej z ludzką krwią, co przypomina nam czerwonawy kolor budowli. Z przewodnikiem odwiedzamy zakamarki pałacu poznając burzliwą historię tego miejsca. Powrót do hotelu.

Dzień 4

Wycieczka do Ouidah, stolicy kultu voodoo. To właśnie tu praktykuje się na wielką skalę tajemnicze wierzenia i obrzędy. Czeka nas robiące nieco dziwne wrażenie spotkanie z wysokim kapłanem voodoo. Zobaczymy także fort i słynną "drogę niewolników", którą przeszło w kajdanach tysiące wywożonych stąd przymusowo Afrykańczyków. W mieście tym katolicka katedra sąsiaduje ze świątynią pytonów, którą odwiedzamy. W niektórych walizkach znajdą się w tym dniu amuletu voodoo. Po południu wjeżdżamy do Togo, jednego z najmniejszych afrykańskich krajów i byłej kolonii niemieckiej, a potem francuskiej. Nocleg w hotelu w okolicach Lome.

Dzień 5

Zwiedzanie Lome, czyli stolicę Togo, uchodzące za czasów kolonialnych za jedno z najładniejszych miast Afryki Zachodniej. Blask dawnej przeszłości widać do dziś. Wizyta na popularnym wśród wyznawców voodoo targu fetyszy, jeden z najbardziej niesamowitych targów, jaki można w ogóle zobaczyć. Wśród amuletów zobaczymy wiele z gatunków zwierząt chronionych oraz przedziwne przedmioty mające zaskakujące zastosowanie. Kolacja. Powrót do hotelu.

Dzień 6

Przejazd wzdłuż Złotego Wybrzeża do kolejnego kraju na naszej trasie - Ghany. Postój na tej granicy bywa często długi. Przejazd do hotelu w Akrze. Odpoczynek po podróży i nocleg.

Dzień 7

Poranne zwiedzanie Akry, 137-letniego miasta pełnego budynków w stylu kolonialnym i modernistycznym. Odwiedzimy Centrum W. E. B. Dubios, Plac Czarnej Gwiazdy oraz Kwame Nkrumah Memorial Park upamiętniający pierwszego prezydenta Ghany. Następnie odwiedzimy lokalny targ, gdzie będziemy mieli szansę kupić artefakty rodem z Ghany czy całej zachodniej Afryki. Po południu przejazd wzdłuż Złotego Wybrzeża do Elminy. Nocleg w hotelu nad oceanem.

Dzień 8

Czas na wypoczynek nad oceanem. Czas na rozkoszowanie się zadziwiająco atrakcyjną jak na Afrykę plażą, basenem i świeżymi owocami morza lub rybami. Taki moment przyda się w przypadku tego typu podróży. Zachowując ostrożność można wykąpać się w ciepłym oceanie. Po południu wycieczka do centrum Elminy. Nad malowniczym portem wznoszą się świetnie zachowane forty - holenderski i portugalski, najstarszy w całej subsaharyjskiej Afryce. Zwiedzamy fort, który był też ogromnym centrum wywozu niewolników. Dowiadujemy się tu dużo o bolesnej, wielowiekowej historii tych rejonów. Nocleg nad oceanem.

Dzień 9

Dzień wypoczynku nad oceanem. Dla chętnych całodzienna, dodatkowo płatna (ok. 85 USD) wycieczka do Parku Narodowego Kakum. Park ten chroni wilgotną dżunglę - unikat w Afryce Zachodniej. Przetrwało tu 40 gatunków ssaków i aż 400 gatunków motyli. Lunch w formie pikniku. Szlaki poprowadzono specjalnymi mostkami wysoko pośród koron drzew. Po tym dniu spędzonym na łonie przyrody wracamy na wybrzeże. Nocleg nad oceanem.

Dzień 10

Rano wyruszamy na zachód - zmierzamy w kierunku granicy z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Jak wiele afrykańskich granic jej pokonanie to szkoła cierpliwości i pokaz specyficznych zwyczajów związanych z przekraczaniem. Wyjeżdżamy z Ghany, czyli zmieniamy strefę języka angielskiego na język francuski. Podróż wzdłuż wybrzeża i nocleg w Abidżanie.

Dzień 11

Zwiedzanie Parku Narodowego Assagny, który chroni gęste lasy i wybrzeże. Park oglądamy poruszając się łodzią i częściowo na piechotę. Oprócz wielu gatunków ptaków w parku żyje wiele ssaków, między innymi leśne słonie. Po południu spędzamy chwilę na ładnej, piaszczystej plaży. Powrót na nocleg.

Dzień 12

Czas opuścić ogromne miasto. Pokonując korki kierujemy się do oddalonej o ponad 200 km stolicy kraju - Jamusukro. Pomysł, aby z Jamusukro zrobić stolicę godną miast europejskich pochodził od jednego z przywódców kraju, który stąd pochodził. Zobaczymy co pozostało z tego szalonego projektu. Zwiedzanie bazyliki, która miała być kopią (i to większą kopią!) watykańskiej Bazyliki św. Piotra. Świątynia może pomieścić prawie 20 tysięcy osób, ale podczas mszy zjawia się zaledwie kilkuset wiernych. Zobaczymy też niszczejące inne rządowe budowle świadczące o nieprawdopodobnym ego rządzących, którzy wyrzucali pochodzące z pomocy europejskie pieniądze na swoje szalone wizje. Nocleg w Jamusukro.

Dzień 13

Po opuszczeniu stolicy poruszamy się przez zielony kraj, mając okazję zobaczyć autentyczne wioski do których niemal nie trafiają turyści. Poznajemy zwyczaje mieszkającego tu plemienia Baule. Ludzie ci znani są z ciekawych zwyczajów i głębokiego przeżywania swoich wierzeń. Baule są znakomitymi rzemieślnikami. Ich maski znane są wśród koneserów na całym świecie. Powrót na nocleg.

Dzień 14

Kierujemy się w kierunku wybrzeża Atlantyku. Mijamy niewielkie miejscowości, ludzi pracujących na polach. Łatwo można zauważyć tropikalne plantacje, Wybrzeże Kości Słoniowej znane jest m.in. z plantacji kakao, cennego towaru eksportowego. Dojazd do Abidżanu. Nocleg.

Dzień 15

Po śniadaniu zwiedzanie Abidżanu, największego miasta Wybrzeża Kości Słoniowej. Miasto jest wielkim molochem położonym nad lagunami. Obok nowoczesnych gmachów widzimy typową afrykańską ulicę z chaotycznymi ulicami i urzędowymi gmachami z różnych epok pozbawionymi stylu. Zwiedzamy największy targ z tysiącami barwnie ubranych osób, głównie kobiet. Czeka nas też objazd przez eleganckie dzielnice rządowe z zachowanymi budynkami z czasów francuskiego kolonializmu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 16

Przylot do Berlina.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy i samochody terenowe), rejs w Beninie, noclegi w pokojach 2-osobowych (hotele odpowiadające minimum 3*, klimatyzacja lub wentylator, łazienka w pokoju), wyżywienie

śniadania, pozostałe posiłki wymienione w programie (łącznie 5 posiłków), bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny), lokalni przewodnicy, opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 600 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, koszty wiz i ich uzyskania (obecnie łącznie ok. 400 USD/os.), pozostałe wyżywienie (organizuje na bieżąco pilot), zwyczajowe napiwki, dopłata do pok. 1-osobowego 660 USD. Dla chętnych całodzienna, dodatkowo płatna (ok. 85 USD) wycieczka do Parku Narodowego Kakum.

Orientacyjna liczba uczestników

od 7 do 15, program wraz z godzinami zbiórki i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem, obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty zakończenia wycieczki z przynajmniej 6 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Dokumentacja wizowa wg wskazówek biura wraz z paszportem musi być złożona w biurze najpóźniej 2 miesiące przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Opis hotelu Togo - Benin - Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

TOGO

Szlak

TOGO BENIN GHANA WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ - 16dni

Główne atrakcje

Plemiona Zachodniej Afryki Świat wyznawców voodoo Bazylika w Jamusukro Tropikalne parki narodowe Kolonialne fortece Postoje w afrykańskich wioskach Plaże i wybrzeże Ghany Zabytki kolonialne i pozostałości królestw afrykańskich Życie na wodzie nad jeziorem Nokoue

O wycieczce

Nie jest to wyprawa dla każdego. Podróżujemy po afrykańskich drogach i bezdrożach. Będziemy z kurzem za pan brat, a wyboje odczujemy na sobie. Co otrzymujemy w zamian? Docieramy do miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów. Jesteśmy w krajach, gdzie komercja jeszcze nie dotarła. Widzimy autentyczne życie. Poznajemy barwne plemiona i wioski dziwiąc się, że takie miejsca wciąż istnieją w XXI wieku. Przeżywamy przygodę, która pozostanie w naszej pamięci. Spędzamy czas ciekawie i wesoło. Zauważymy, że podróżowanie po tym regionie nie jest tak niebezpieczne, jak przedstawia się to w mediach. Prosimy jednak o staranne przemyślenie udziału w tej wyprawie, wymagającej pewnej odporności psychicznej i nieco mniejszej fizycznej. Podczas wyjazdu dbamy, by pojazdy były wygodne, a noclegi zarezerwowane w możliwie dobrych i czystych miejscach. Posiadamy już duże doświadczenie w tych stosunkowo trudnych do podróżowania krajach, nasze grupy przemierzyły je wielokrotnie.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Abidżanu. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Po odpoczynku zwiedzanie Abidżanu, największego miasta Wybrzeża Kości Słoniowej. Miasto jest wielkim molochem. Obok nowoczesnych gmachów widzimy typową afrykańską ulicę z chaotycznymi ulicami i urzędowymi gmachami z różnych epok pozbawionymi stylu. Zwiedzamy największy targ z tysiącami barwnie ubranych osób, głównie kobiet. Miasto położone jest nad lagunami, aby poznać życie przeprawimy się lokalnym promem przez jedną z lagun. Czeka nas też objazd przez eleganckie dzielnice rządowe z zachowanymi budynkami z czasów francuskiego kolonializmu. Kolacja. Nocleg w Abidżanie.

Dzień 3

Czas opuścić ogromne miasto. Pokonując korki kierujemy się do oddalonej o ponad 200 km stolicy kraju - Jamusukro. Pomysł, aby z Jamusukro zrobić stolicę godną miast europejskich pochodził od jednego z przywódców kraju, które stąd pochodził. Zobaczymy co pozostało z tego szalonego projektu. Zwiedzanie bazyliki, która miała być kopią (i to większą kopią!) oryginału. Bazylika może pomieścić prawie 20 tysięcy osób, ale podczas mszy zjawia się zaledwie kilkuset wiernych. Zobaczymy też niszczejące inne rządowe budowle świadczące o nieprawdopodobnym ego rządzących, którzy wyrzucali pochodzące z pomocy europejskie pieniądze na swoje szalone wizje. Nocleg w Jamusukro.

Dzień 4

Po opuszczeniu stolicy poruszamy się przez zielony kraj, mając okazję zobaczyć autentyczne wioski do których niemal nie trafiają turyści. Poznajemy zwyczaje mieszkającego tu plemienia Baule. Ludzie ci znani są z ciekawych zwyczajów i głębokiego przeżywania swoich wierzeń. Baule są znakomitymi rzemieślnikami. Ich maski znane są wśród koneserów na całym świecie. Powrót na nocleg.

Dzień 5

Kierujemy się w kierunku wybrzeża Atlantyku. Mijamy niewielkie miejscowości, ludzi pracujących na polach. Łatwo można zauważyć tropikalne plantacje, Wybrzeże Kości Słoniowej znane jest m.in. z plantacji kakao, cennego towaru eksportowego. Dojazd na wybrzeże i nocleg.

Dzień 6

Zwiedzanie Parku Narodowego Assagny, który chroni gęste lasy i wybrzeże. Park oglądamy poruszając się łodzią i częściowo na piechotę. Oprócz wielu gatunków ptaków w parku żyje wiele ssaków, między innymi leśne słonie. Po południu spędzamy chwilę na ładnej, piaszczystej plaży. Nocleg.

Dzień 7

To będzie długi dzień. Rano wyruszamy na wschód. Po minięciu Abidżanu zmierzamy w kierunku granicy z Ghaną. Jak wiele afrykańskich granic jaj pokonanie to szkoła cierpliwości i pokaz specyficznych zwyczajów związanych z jej przekraczaniem. Wjeżdżamy do Ghany, czyli zmieniamy strefę jeżyka francuskiego na język angielski. Podróż wzdłuż wybrzeża i nocleg po drodze.

Dzień 8

Dojazd do miejscowości Elmina położonej nad oceanem. Czas na rozkoszowanie się zadziwiająco atrakcyjną jak na Afrykę plażą, basenem i świeżymi owocami morza lub rybami. Taki moment przyda się w przypadku tego typu podróży. Zachowując ostrożność można wykąpać się w ciepłym oceanie. Nocleg nad oceanem.

Dzień 9

Czas na wypoczynek nad oceanem. Po południu wycieczka do centrum Elminy. Nad malowniczym portem wznoszą się świetnie zachowane forty - holenderski i portugalski, najstarszy w całej subsaharyjskiej Afryce. Zwiedzamy fort, który był też ogromnym centrum wywozu niewolników. Dowiadujemy się tu dużo o bolesnej, wielowiekowej historii tych rejonów. Nocleg nad oceanem.

Dzień 10

Dzień wypoczynku nad oceanem. Dla chętnych całodzienna, dodatkowo płatna (ok. 85 USD) wycieczka do Parku Narodowego Kakum. Park ten chroni wilgotną dżunglę - unikat w Afryce Zachodniej. Przetrwało tu 40 gatunków ssaków i aż 400 gatunków motyli. Lunch w formie pikniku. Szlaki poprowadzono specjalnymi mostkami wysoko pośród koron drzew. Po tym dniu spędzonym na łonie przyrody wracamy na wybrzeże. Nocleg nad oceanem.

Dzień 11

Przejazd wzdłuż Złotego Wybrzeża, na trasie przejazdu leży zatłoczona stolica kraju, Accra. Po niemal całym dniu jazdy wjeżdżamy do Togo, jednego z najmniejszych afrykańskich krajów i byłej kolonii niemieckiej, a potem francuskiej. Nocleg w hotelu w okolicach Lome, stolicy państwa.

Dzień 12

Krótkie zwiedzanie Lome, uchodzącego za czasów kolonialnych za jedno z najładniejszych miast Afryki Zachodniej. Blask dawnej przeszłości widać do dziś. Wizyta na popularnym wśród wyznawców voodoo targu fetyszy, jeden z najbardziej niesamowitych targów, jaki można w ogóle zobaczyć. Wśród amuletów zobaczymy wiele z gatunków zwierząt chronionych oraz przedziwne przedmioty mające zaskakujące zastosowanie. Kolacja. Nocleg w okolicach Lome.

Dzień 13

Przejazd do bliskiego już Beninu, kolejnego, małego kraju Afryki Zachodniej. Podróż do Abomey - stolicy słynnego królestwa Dahomeju. Zwiedzanie miasta i siedziby królewskiej wpisanej na światową listę UNESCO. Okrutny król Dahomeju budował niektóre obiekty z gliny zmieszanej z ludzką krwią, co przypomina nam czerwonawy kolor budowli. Z przewodnikiem odwiedzamy zakamarki pałacu poznając burzliwą historię tego miejsca. Nocleg w Abomey.

Dzień 14

Udajemy się na południe nad jezioro Nokoue. Tysiące bambusowych chatek sprawiły, że miejsce to jest nieco ironicznie nazywane "Wenecją Zachodniej Afryki". Płynąc łodzią poznajemy tą ciekawą społeczność żyjącą wprost na wodzie. Mieszkańcy wodnych wiosek przybyli tu przed laty chroniąc się przed zagrożeniami i życie na jeziorze ocaliło ich przed zagładą. Przejazd do Cotonou, największej metropolii Beninu i tam nocleg.

Dzień 15

Wycieczka do Ouidah, stolicy kultu voodoo. To właśnie tu praktykuje się na wielką skalę tajemnicze wierzenia i obrzędy. Czeka nas robiące nieco dziwne wrażenie spotkanie z wysokim kapłanem voodoo. Zobaczymy także fort i słynną "drogę niewolników", którą przeszło w kajdanach tysiące wywożonych stąd przymusowo Afrykańczyków. W mieście tym katolicka katedra sąsiaduje ze świątynią pytonów, którą odwiedzamy. W niektórych walizkach znajdą się w tym dniu amuletu voodoo. Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 16

Przylot do Warszawy.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

- bilety lotnicze na całej trasie, - opłaty i podatki lotniskowe), - minimum 20kg bagażu nadawanego/os., - wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy i samochody terenowe), - rejs w Beninie, - noclegi w pokojach 2-osobowych (hotele odpowiadające minimum 3*, klimatyzacja lub wentylator, łazienka w pokoju),

- wyżywienie

śniadania, pozostałe posiłki wymienione w programie (łącznie 5 posiłków); - bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, wszelkie inne opłaty administracyjne, - ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; - lokalni przewodnicy, - opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje

- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, - ubezpieczenia od chorób przewlekłych, - koszty wiz i ich uzyskania (obecnie łącznie ok. 270 USD/os.), - pozostałe wyżywienie (organizuje na bieżąco pilot), - zwyczajowe napiwki, - dopłata do pok. 1-osobowego.

Orientacyjna liczba uczestników

od 7 do 15, program wraz z godzinami zbiórki i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje około trzy tygodnie przed wyjazdem, obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty zakończenia wycieczki z przynajmniej 6 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Dokumentacja wizowa wg wskazówek biura wraz z paszportem musi być złożona w biurze najpóźniej 2 miesiące przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.Polecamy Wycieczki objazdowe w Togo (Togo)

Opinie o wycieczce objazdowej Togo - Benin - Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej

Togo - Benin - Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Togo - Benin - Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00