cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento, Włochy
1 / 13
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
17.04 - 23.04
już od 1898 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
17.04 - 23.04
już od 1898 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento

Włochy
Ocena wycieczki objazdowej Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 17 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 17 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Orvieto • Monte Cassino • Caserta • Sorrento • Neapol • Pompeje • Siena Wielkopiątkowe procesje przedstawiające mękę Chrystusa to tradycja w wielu miejscach świata, ta jednak jest wyjątkowa. Wywodząca się z XV w., umiejscowiona w pięknej wieczornej scenerii Sorrento, której towarzyszą zapalone pochodnie dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zróżnicowany program wycieczki sprawi, że nie będzie to tylko historia śmierci Jezusa, ale interesująca podróż przez wiele wieków historii. Wspaniała stolica Kampanii - Neapol, miasto wyścigów konnych Siena i królewska rezydencja z pięknymi ogradami w Casercie sprawią, że piękno Włoch na długo pozostanie w pamięci. Polskim akcentem będzie wizyta na cmentarzu na Monte Cassino z grobem gen. Andersa. Całkowita trasa we Włoszech: ok. 2200 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ. ORVIETO

Około południa przyjazd do ORVIETO, dawnego miasta etruskiego, słynącego z katedry - jednej z najwspanialszych gotyckich budowli we Włoszech i orzeźwiającego białego wina. Spacer główną aleją do Piazza Duomo. Zwiedzanie katedry z kaplicą San Brizio, z fascynującym cyklem fresków Beato Angelico i Lucca Signorelli. Przejazd do hotelu we Fiuggi, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. MONTE CASSINO- CASERTA - SORRENTO

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na MONTE CASSINO, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Wizyta w opactwie benedyktyńskim. Chwila zadumy na Polskim Cmentarzu Wojennym. Przejazd do CASERTY i Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej - La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej.Przejazd do SORRENTO, zakwaterowanie w hotelu. Wczesna obiadokolacja. Ok. godz. 20.00 wyjście z hotelu, krótki spacer po słynnym, kolorowym, pełnym życia i radości kurorcie z pięknymi widokami. Udział w obchodach "czarnej procesji", w której udział biorą aktorzy, orkiestry i chóry, przedstawiając drogę krzyżową i śmierć Jezusa na krzyżu. Początki obchodów tej procesji sięgają XV w. Spektakl przedstawiany na ulicach Sorrento, spowitych ciemnościami, rozświetlanych pochodniami niesionymi przez uczestników jest bardzo widowiskowy i co roku przyciąga tłumy turystów z kraju i zagranicy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. NEAPOL

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie NEAPOLU - stolicy regionu Kampania. Wizyta w XIII-wiecznej katedrze św. Januarego. Słynie ona z cudu przemiany krwi patrona miasta z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO, m.in. słynna uliczka szopkarzy neapolitańskich z wieloma kościołami. Zwiedzanie XVII-wiecznej Cappella Sansevero ze słynnymi rzeźbami, wśród których wyróżnia się "Chrystus spowity całunem". Przejście do Piazza Municipio z Castel Nuovo. Spacer obok Opery San Carlo, Galerii Humberta I, dalej ulicą Toledo i Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim. Panoramiczny objazd miasta wzdłuż wybrzeża, z widokiem na Zatokę Neapolitańską i Zamek Castel dell'Ovo. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. POMPEJE

Śniadanie wielkanocne z polskimi akcentami. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do POMPEJÓW. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do hotelu w Chianciano Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. SIENA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIENY. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych, średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, katedra i spacer po via di Cittá ze wspaniałymi pałacami. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

7. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelach klasy turystycznej***: 1 we Fiuggi, 2 w Sorrento, 1 w Chianciano Terme; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 4 śniadania (3 śniadania kontynentalne, wzmocnione; śniadanie wielkanocne) i 4 obiadokolacje • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 105 EUR.Miejsce uczestnictwa w czasie obchodów uroczystości na ulicach miasta uzależnione od dostępności miejsc na trasie procesji.


Opis hotelu Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Orvieto • Monte Cassino • Pola Flegrejskie • Sorrento • Neapol • Pompeje • SienaWielkopiątkowe procesje przedstawiające mękę Chrystusa to tradycja w wielu miejscach świata, ta jednak jest wyjątkowa. Wywodząca się z XV w., umiejscowiona w pięknej wieczornej scenerii Sorrento, której towarzyszą zapalone pochodnie dostarczy niezapomnianych wrażeń. Zróżnicowany program wycieczki sprawi, że nie będzie to tylko historia śmierci Jezusa, ale interesująca podróż przez wiele wieków historii. Wspaniała stolica Kampanii - Neapol, miasto wyścigów konnych Siena i niepowtarzalne, ziejące wulkanicznym dymem Pola Flegrejskie sprawią, że piękno Włoch na długo zostanie w pamięci. Polskim akcentem będzie wizyta na cmentarzu na Monte Cassino z grobem gen. Andersa. Całkowita trasa we Włoszech: ok. 2200 km.

1. DZIEŃ.

(Wielka Środa) Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

(Wielki Czwartek) Około południa przyjazd do ORVIETO, dawnego miasta etruskiego, słynącego z katedry - jednej z najwspanialszych gotyckich budowli we Włoszech i orzeźwiającego białego wina. Spacer główną aleją do Piazza Duomo. Zwiedzanie katedry z kaplicą San Brizio, z fascynującym cyklem fresków Beato Angelico i Lucca Signorelli. Przejazd do hotelu we Fiuggi, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

(Wielki Piątek) Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na MONTE CASSINO, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Wizyta w opactwie benedyktyńskim. Chwila zadumy na cmentarzu wojskowym. Wizyta w Historiale di Cassino - multimedialnym muzeum historii Monte Cassino. Przejazd na POLA FLEGREJSKIE (Płonące Pola), rozległe tereny wulkaniczne na północ od Neapolu, gdzie znajduje się ok. 40 wulkanów, a najsłynniejszy z nich to Solfatara. Wejście do jego kaldery o średnicy 13 km. Niezapomnianych wrażeń dostarczą wydobywające się ze szczelin gazy wulkaniczne - fumarole i mofety oraz bulgoczące błoto. Przejazd do SORRENTO, zakwaterowanie w hotelu. Wczesna obiadokolacja. Ok. godz. 20.00 wyjście z hotelu, krótki spacer po słynnym, kolorowym, pełnym życia i radości kurorcie z pięknymi widokami. Udział w obchodach "czarnej procesji", w której udział biorą aktorzy, orkiestry i chóry, przedstawiając drogę krzyżową i śmierć Jezusa na krzyżu. Początki obchodów tej procesji sięgają XV w. Spektakl przedstawiany na ulicach Sorrento, spowitych ciemnościami, rozświetlanych pochodniami niesionymi przez uczestników jest bardzo widowiskowy i co roku przyciąga tłumy turystów z kraju i zagranicy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

(Wielka Sobota) Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie NEAPOLU - stolicy regionu Kampania. Wizyta w XIII-wiecznej katedrze św. Januarego. Słynie ona z cudu przemiany krwi patrona miasta z postaci skrzepłej w płynną oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO, m.in. słynna uliczka szopkarzy neapolitańskich z wieloma kościołami. Zwiedzanie XVII-wiecznej Cappella Sansevero ze słynnymi rzeźbami, wśród których wyróżnia się "Chrystus spowity całunem". Przejście do Piazza Municipio z Castel Nuovo. Spacer obok Opery San Carlo, Galerii Humberta I, dalej ulicą Toledo i Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim. Panoramiczny objazd miasta wzdłuż wybrzeża, z widokiem na Zatokę Neapolitańską i Zamek Castel dell'Ovo. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

(Wielkanoc) Śniadanie wielkanocne z polskimi akcentami. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do POMPEJÓW. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do hotelu w Chianciano Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

(Poniedziałek Wielkanocny) Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SIENY. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych, średniowiecznych miast europejskich: Piazza del Campo, katedra i spacer po via di Cittá ze wspaniałymi pałacami. Czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami.

7. DZIEŃ.

(Wtorek) Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelach klasy turystycznej***: 1 we Fiuggi, 2 w Sorrento, 1 w Chianciano Terme; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 4 śniadania (3 śniadania kontynentalne, wzmocnione; śniadanie wielkanocne) i 4 obiadokolacje zgodnie z programem • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 100 EUR.Miejsce uczestnictwa w czasie obchodów uroczystości na ulicach miasta uzależnione od dostępności miejsc na trasie procesji.Opinie o wycieczce objazdowej Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento

Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Czarna Procesja i Wielkanoc w Sorrento? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00