cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia, Argentyna
 • Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia, Argentyna
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
06.01 - 30.01
już od 62618 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
06.01 - 30.01
już od 62618 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia

Argentyna
Ocena wycieczki objazdowej Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 06 stycznia 2020
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 06 stycznia 2020

Wycieczka objazdowa Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Argentyny?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ARGENTYNA

Szlak

ANTARKTYDA FALKLANDY (MALWINY) POŁUDNIOWA GEORGIA - 24 dni

Główne atrakcje

Dotarcie do Półwyspu Antarktycznego Liczne zejścia na właściwy ląd Antarktydy Lądowanie na Szetlandach Południowych Falklandy - brytyjskie dalekie południe Georgia Południowa - surowe piękno krańców świata Kolonie pingwinów i inne spotkania z fauną Zwiedzanie stacji naukowej Ziemia Ognista (Ushuaia)

O wycieczce

Dni spędzone w wygodnych kabinach na morzu pozwalają nam dotrzeć do miejsc niezwykłych. Są to dwa brytyjskie terytoria zamorskie do których dostęp nie jest łatwy. I Falklandy i Południowa Georgia to archipelagi pełne życia, wspaniałych górskich krajobrazów i ciekawych osad ludzkich. Oczywiście głównym celem jest postawienie stopy na Białym Kontynencie i chłonięcie niezwykłej scenerii Półwyspu Antarktycznego. Skały, często niebieskie niebo, białe lodowce i mnóstwo ssaków, pingwinów i innych ptaków przenoszą nas w bajkowy świat. Podczas wycieczki przewidzianych jest wiele lądowań przy pomocy pontonów. Doświadczona i chętna do pomocy załoga dba o pełne bezpieczeństwo i każdy niezależnie od wieku i kondycji poradzi sobie doskonale z wszystkimi wycieczkami. Statek oferuje wygodne kabiny, świetną restaurację, miejsca relaksu i gabinet lekarski.

Dzień 1

Spotkanie z przedstawicielem biura na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot do Buenos Aires z przesiadkami.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires. Pobyt w Buenos Aires i zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem - dzielnica La Boca, San Telmo i okolice Placu Republiki. Wieczorem chętni udają się na pokaz tanga z kolacją lub do jednego z tanecznych klubów (koszty wieczornych rozrywek nie są ujęte w cenie wyprawy). Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Wylot do Ushuaia na odległą Ziemię Ognistą, która będzie dopiero punktem startowym naszej wyprawy. Czas na ostatnie zakupy przed antarktycznym rejsem. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 4

Czas wolny w Ushuaia. Po południu zaokrętowanie na statek i początek rejsu. Na początku droga wiedzie przez spokojne wody kanału Beagle'a, aby potem poprowadzić nas przez wody Południowego Atlantyku.

Dzień 5

Dzień na oceanie. Prowadzone są zajęcia i ćwiczenia związane z bezpieczeństwem uczestników wyprawy. Identyfikujemy ptaki morskie, spędzając na pokładzie znaczną część czasu. Prowadzone są dla chętnych pierwsze ciekawe zajęcia.

Dzień 6-7

Dopływamy do archipelagu Falklandów. Jest to terytorium brytyjskie, o które spór toczy Argentyna. Przybijamy do Port Stanley, stolicy kolonii. To pełne uroku i atmosfery dalekiej prowincji miasteczko nosi zdecydowanie brytyjski charakter. Mamy czas, by poznać Port Stanley i odwiedzić tam jeden z pubów. Podziwiamy obie największe wyspy Falklandów fotografując nadzwyczajną faunę i krajobrazy wysp. Żyje tu m.in. kilka gatunków pingwinów, w tym pingwin królewski.

Dzień 8-9

Rejs w kierunku Georgii Południowej, kolejnego zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii. Kierując się na południe wpływamy na zimne wody antarktyczne. Bogactwo wód, a przede wszystkim ogromne ilości kryla przyciąga wiele morskich zwierząt. Szczególnie wiele jest tu wielorybów, a spotkanie z tymi potężnymi ssakami jest niemal pewne. Podczas rejsu liderzy ekspedycji kontynuują pokazy i prelekcje.

Dzień 10-13

Pobyt na Georgii Południowej. Ten odległy archipelag od lat był przystanią przed wyprawami na Antarktydę i miejscem dającym schronienie załogom polującym na foki i słonie morskie. Przede wszystkim jednak na wyspach zbudowano wielkie bazy wielorybnicze, na szczęście dziś już nieczynne. W miejscowości Grytviken odwiedzimy miejsce, gdzie spoczywa Ernest Shackleton, jeden z największych polarników w historii. To właśnie z tymi wyspami wiąże się szczęśliwy finał jego antarktycznej epopei, o której usłyszymy podczas wyprawy. Georgia Południowa ze względu na niesamowitą faunę nazywana jest czasem "Wyspami Galapagos Południa". Lądowania pontonami w różnych miejscach dadzą nam obraz tych niesamowitych miejsc.

Dzień 14-15

Statek obiera kurs na południe, wprost w kierunku Antarktydy. Z każdą godziną czujemy chłodniejszy powiew i bliskość siódmego kontynentu. Czas mija na spacerach po pokładzie, rozmowach w barze i prezentacjach. Warto poczytać sobie w tym czasie kilka najciekawszych lektur związanych z wyprawami na Antarktydę. Jeśli pozwoli pogoda i warunki na morzu nastąpi próba lądowania na South Orkney, zagubionej w bezmiarze oceanu małej wyspie.

Dzień 16-19

W końcu następuje długo oczekiwana chwila, wyprawa dociera na Półwysep Antarktyczny. Zejścia na ląd odbywają się zodiakami - specjalnymi pontonami motorowymi. Przewidziane są dwa zejścia na ląd dziennie. Zejście może być odwołane przez kapitana w wyniku złych warunków pogodowych lub lodowych. Przewidziane jest dotarcie dość daleko na południe w rejon Półwyspu Arctowskiego (tutaj dotarł nasz polarnik na statku "Belgica"), kanałów Neumayer, Lemaire i jeśli warunki lodowe pozwolą, jeszcze dalej. Na lądzie obserwujemy kolonie pingwinów, dosłownie wchodząc między te ciekawskie i fotogeniczne ptaki. Tropimy pontonami lamparty morskie i inne fokowate, szukamy też wielorybów. Mamy też okazję zwiedzić jedną lub kilka baz naukowych i poznać jak mieszkają polarnicy. Przewidziane jest też lądowanie na jednej z wysp antarktycznych Szetlandów Południowych, być może będzie to Deception Island. Tu znajduje się największy aktywny wulkan w regionie. W zatoce utworzonej w wygasłym kraterze znajdują się zabudowania dawnych baz wielorybniczych. Po nieobecności spowodowanej polowaniami na wyspę powróciły już foki. Korzystając z faktu, że woda w zatoce jest o dwa stopni wyższa, niektórzy decydują się w tym miejscu na morską kąpiel! O bezpieczeństwo kąpiących dbają liderzy ekspedycji. Wody otaczających Antarktydę, między wyspami, są zwykle bardzo spokojne i dolegliwości związane z chorobą morską nie występują. Czas spędzony na Antarktydzie nie da się z niczym porównać, pozostawi piękne wspomnienie do końca życia.

Dzień 20-21

Rejs powrotny do Argentyny przez Cieśninę Drake'a i Kanał Beagle'a. Załoga ekspedycji w drodze powrotnej również organizuje zajęcia, dochodzi do podsumowania wyprawy oraz pożegnalnej kolacji.

Dzień 22

Do południa przybycie do Ushuaia i opuszczenie statku. Ciesząc się z faktu posiadania stałego gruntu pod nogami, mamy nieco wolnego czasu w Ushuaia. Wylot do Buenos Aires i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 23

Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 24

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

2% ceny - zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu)

Płatność

W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 120 dni przed wyjazdem

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi, koszty rejsu antarktycznego, pełne wyżywienie podczas rejsu (3x dziennie), wybór napojów bezalkoholowych, noclegi w kabinie na statku, zejścia na ląd zodiakami (pontonami z silnikiem), wycieczki, zajęcia na statku, grupa wykwalifikowanych przewodników, wszelkie zezwolenia i koszty administracyjne, przejazdy między lotniskami i hotelami, wszelkie inne koszty transportu, wycieczki, bilety wstępu, noclegi w pokojach 2-osobowych - hotele 4*, śniadania w hotelach, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku, materiały w jęz. polskim.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, pozostałych posiłków, napojów zamawianych w barze na statku (w tym napojów alkoholowych).

UWAGI

Do osób podróżujących samodzielnie do kabiny i pokoju zostaje dokwaterowana osoba tej samej płci. Nie ma obowiązku wykupywania kabin i pokoi jednoosobowych. Uwagi praktyczne wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 miesiące przed wyjazdem. Dokładna trasa rejsu leży wyłącznie w gestii kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Zgodę na lądowanie w poszczególnych miejscach wydaje wyłącznie kapitan w porozumieniu z szefem ekspedycji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ARGENTYNA

Szlak

ANTARKTYDA FALKLANDY (MALWINY) POŁUDNIOWA GEORGIA - 24 dni

Główne atrakcje

Dotarcie do Półwyspu Antarktycznego Liczne zejścia na właściwy ląd Antarktydy Lądowanie na Szetlandach Południowych Falklandy - brytyjskie dalekie południe Georgia Południowa - surowe piękno krańców świata Kolonie pingwinów i inne spotkania z fauną Zwiedzanie stacji naukowej Ziemia Ognista (Ushuaia)

O wycieczce

Dni spędzone w wygodnych kabinach na morzu pozwalają nam dotrzeć do miejsc niezwykłych. Są to dwa brytyjskie terytoria zamorskie do których dostęp nie jest łatwy. I Falklandy i Południowa Georgia to archipelagi pełne życia, wspaniałych górskich krajobrazów i ciekawych osad ludzkich. Oczywiście głównym celem jest postawienie stopy na Białym Kontynencie i chłonięcie niezwykłej scenerii Półwyspu Antarktycznego. Skały, często niebieskie niebo, białe lodowce i mnóstwo ssaków, pingwinów i innych ptaków przenoszą nas w bajkowy świat. Podczas wycieczki przewidzianych jest wiele lądowań przy pomocy pontonów. Doświadczona i chętna do pomocy załoga dba o pełne bezpieczeństwo i każdy niezależnie od wieku i kondycji poradzi sobie doskonale z wszystkimi wycieczkami. Statek oferuje wygodne kabiny, świetną restaurację, miejsca relaksu i gabinet lekarski.

Dzień 1

Spotkanie z przedstawicielem biura na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot do Buenos Aires z przesiadkami.

Dzień 2

Przylot do Buenos Aires. Pobyt w Buenos Aires i zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem - dzielnica La Boca, San Telmo i okolice Placu Republiki. Wieczorem chętni udają się na pokaz tanga z kolacją lub do jednego z tanecznych klubów (koszty wieczornych rozrywek nie są ujęte w cenie wyprawy). Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Wylot do Ushuaia na odległą Ziemię Ognistą, która będzie dopiero punktem startowym naszej wyprawy. Czas na ostatnie zakupy przed antarktycznym rejsem. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 4

Czas wolny w Ushuaia. Po południu zaokrętowanie na statek i początek rejsu. Na początku droga wiedzie przez spokojne wody kanału Beagle'a, aby potem poprowadzić nas przez wody Południowego Atlantyku.

Dzień 5

Dzień na oceanie. Prowadzone są zajęcia i ćwiczenia związane z bezpieczeństwem uczestników wyprawy. Identyfikujemy ptaki morskie, spędzając na pokładzie znaczną część czasu. Prowadzone są dla chętnych pierwsze ciekawe zajęcia.

Dzień 6-7

Dopływamy do archipelagu Falklandów. Jest to terytorium brytyjskie, o które spór toczy Argentyna. Przybijamy do Port Stanley, stolicy kolonii. To pełne uroku i atmosfery dalekiej prowincji miasteczko nosi zdecydowanie brytyjski charakter. Mamy czas, by poznać Port Stanley i odwiedzić tam jeden z pubów. Podziwiamy obie największe wyspy Falklandów fotografując nadzwyczajną faunę i krajobrazy wysp. Żyje tu m.in. kilka gatunków pingwinów, w tym pingwin królewski.

Dzień 8-9

Rejs w kierunku Georgii Południowej, kolejnego zamorskiego terytorium Wielkiej Brytanii. Kierując się na południe wpływamy na zimne wody antarktyczne. Bogactwo wód, a przede wszystkim ogromne ilości kryla przyciąga wiele morskich zwierząt. Szczególnie wiele jest tu wielorybów, a spotkanie z tymi potężnymi ssakami jest niemal pewne. Podczas rejsu liderzy ekspedycji kontynuują pokazy i prelekcje.

Dzień 10-13

Pobyt na Georgii Południowej. Ten odległy archipelag od lat był przystanią przed wyprawami na Antarktydę i miejscem dającym schronienie załogom polującym na foki i słonie morskie. Przede wszystkim jednak na wyspach zbudowano wielkie bazy wielorybnicze, na szczęście dziś już nieczynne. W miejscowości Grytviken odwiedzimy miejsce, gdzie spoczywa Ernest Shackleton, jeden z największych polarników w historii. To właśnie z tymi wyspami wiąże się szczęśliwy finał jego antarktycznej epopei, o której usłyszymy podczas wyprawy. Georgia Południowa ze względu na niesamowitą faunę nazywana jest czasem "Wyspami Galapagos Południa". Lądowania pontonami w różnych miejscach dadzą nam obraz tych niesamowitych miejsc.

Dzień 14-15

Statek obiera kurs na południe, wprost w kierunku Antarktydy. Z każdą godziną czujemy chłodniejszy powiew i bliskość siódmego kontynentu. Czas mija na spacerach po pokładzie, rozmowach w barze i prezentacjach. Warto poczytać sobie w tym czasie kilka najciekawszych lektur związanych z wyprawami na Antarktydę. Jeśli pozwoli pogoda i warunki na morzu nastąpi próba lądowania na South Orkney, zagubionej w bezmiarze oceanu małej wyspie.

Dzień 16-19

W końcu następuje długo oczekiwana chwila, wyprawa dociera na Półwysep Antarktyczny. Zejścia na ląd odbywają się zodiakami - specjalnymi pontonami motorowymi. Przewidziane są dwa zejścia na ląd dziennie. Zejście może być odwołane przez kapitana w wyniku złych warunków pogodowych lub lodowych. Przewidziane jest dotarcie dość daleko na południe w rejon Półwyspu Arctowskiego (tutaj dotarł nasz polarnik na statku "Belgica"), kanałów Neumayer, Lemaire i jeśli warunki lodowe pozwolą, jeszcze dalej. Na lądzie obserwujemy kolonie pingwinów, dosłownie wchodząc między te ciekawskie i fotogeniczne ptaki. Tropimy pontonami lamparty morskie i inne fokowate, szukamy też wielorybów. Mamy też okazję zwiedzić jedną lub kilka baz naukowych i poznać jak mieszkają polarnicy. Przewidziane jest też lądowanie na jednej z wysp antarktycznych Szetlandów Południowych, być może będzie to Deception Island. Tu znajduje się największy aktywny wulkan w regionie. W zatoce utworzonej w wygasłym kraterze znajdują się zabudowania dawnych baz wielorybniczych. Po nieobecności spowodowanej polowaniami na wyspę powróciły już foki. Korzystając z faktu, że woda w zatoce jest o dwa stopni wyższa, niektórzy decydują się w tym miejscu na morską kąpiel! O bezpieczeństwo kąpiących dbają liderzy ekspedycji. Wody otaczających Antarktydę, między wyspami, są zwykle bardzo spokojne i dolegliwości związane z chorobą morską nie występują. Czas spędzony na Antarktydzie nie da się z niczym porównać, pozostawi piękne wspomnienie do końca życia.

Dzień 20-21

Rejs powrotny do Argentyny przez Cieśninę Drake'a i Kanał Beagle'a. Załoga ekspedycji w drodze powrotnej również organizuje zajęcia, dochodzi do podsumowania wyprawy oraz pożegnalnej kolacji.

Dzień 22

Do południa przybycie do Ushuaia i opuszczenie statku. Ciesząc się z faktu posiadania stałego gruntu pod nogami, mamy nieco wolnego czasu w Ushuaia. Wylot do Buenos Aires i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 23

Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 24

Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

2% ceny - zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu)

Płatność

W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 120 dni przed wyjazdem

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi, koszty rejsu antarktycznego, pełne wyżywienie podczas rejsu (3x dziennie), wybór napojów bezalkoholowych, noclegi w kabinie na statku, zejścia na ląd zodiakami (pontonami z silnikiem), wycieczki, zajęcia na statku, grupa wykwalifikowanych przewodników, wszelkie zezwolenia i koszty administracyjne, przejazdy między lotniskami i hotelami, wszelkie inne koszty transportu, wycieczki, bilety wstępu, noclegi w pokojach 2-osobowych - hotele 4*, śniadania w hotelach, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku, materiały w jęz. polskim.

CENA NIE OBEJMUJE

Obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków, pozostałych posiłków, napojów zamawianych w barze na statku (w tym napojów alkoholowych).

UWAGI

Do osób podróżujących samodzielnie do kabiny i pokoju zostaje dokwaterowana osoba tej samej płci. Nie ma obowiązku wykupywania kabin i pokoi jednoosobowych. Uwagi praktyczne wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 miesiące przed wyjazdem. Dokładna trasa rejsu leży wyłącznie w gestii kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Zgodę na lądowanie w poszczególnych miejscach wydaje wyłącznie kapitan w porozumieniu z szefem ekspedycji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.Opinie o wycieczce objazdowej Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia

Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia - możliwości zakwaterowania:

dokwaterowanie w kab. 3-os.
dokwaterowanie w kab. 3-os.
dokw. do 2-os z lazienka
dokw.do 2-os wsp. lazienka
kabina 2-os wspolna lazienka
kabina 2-os z lazienka

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Antarktyda - Falklandy - Południowa Georgia? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00