cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy, Indie
  • Wycieczka objazdowa Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy, Indie
1 / 3
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
24.06 - 07.07
już od 12211 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
12.08 - 25.08
już od 11628 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy

Indie
Ocena wycieczki objazdowej Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 24 czerwca 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 12 sierpnia 2019

Wycieczka objazdowa Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Indii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

INDIE

Szlak

INDIE LADAKH - 14 dni

Główne atrakcje

Piękne miejsca w luksusowych warunkach Leh - stolica "Małego Tybetu" liczne buddyjskie klasztory wyjątkowa Dolina Nubry, zwana "Doliną Kwiatów" malownicze jeziora pogranicza z Tybetem wysokogórskie przełęcze i żyjący w górach nomadzi

O wycieczce

Ladakh to wyjątkowe miejsce, w ogóle nie podobne do znanych nam Indii. To kraina wysokich gór i przepięknych dolin. Ladakh położony jest między dwoma najwyższymi pasmami górskimi na świecie Himalajami i Karakorum. W tych przepięknych okolicznych przyrody znajdowało się kiedyś niezależne królestwo, a pozostałe po tym okresie pałace przyjdzie nam zobaczyć. Zwany "Małym Tybetem" Ladakh to miejsce, gdzie wciąż żywa jest kultura tybetańska. Będziemy tam podziwiać panoramę najwyższych gór świata, oglądać zachody słońca nad jeziorami i zwiedzać buddyjskie klasztory. O szybsze bicie serca przyprawią nas przejazdy przez najwyższe drogowe trasy na świecie. Nie jest to wyjazd dla osób ceniących nade wszystko wygodę. Podczas wyprawy czekają nas trudne przejazdy po wertepach, surowy klimat Ladakhu i kilka nocy w prostych warunkach. Warto jednak się trochę poświęcić - wrażenia zostaną do końca życia.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie (ewentualnie na lotnisku innego miasta w Polsce) dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Przelot do Delhi.

Dzień 2

Przylot do Delhi w nocy lub nad ranem, transfer do hotelu. Po odpoczynku i przespaniu się dla chętnych organizujemy zwiedzanie - Świątynia Sikhów słynąca ze złotej kopuły, grobowiec Humajuna, Meczet Piątkowy - uznawany za najbardziej okazały w całym kraju. Przejażdżka rowerowymi rikszami po Starym Delhi. Spacer zatłoczonymi ulicami, gdzie święte krowy spacerują między tłumem ludzi, setkami motorków i riksz. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 3

Przelot z Delhi do Leh - dawnej stolicy Królestwa Ladakh, położonej na wysokości ponad 3500 m n.p.m. Leh stanowił kiedyś ważny ośrodek na trasie Jedwabnego Szlaku, gdzie spotykali się kupcy z całego świata i handlowali herbatą, jedwabiem i przyprawami. Po przylocie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po południu wybierzemy się na wspólny spacer po mieście, gdzie zapoznamy się z lokalną kuchnią z przysmakami w postaci pierożków momos i zupy thukpa na czele. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 4

W tym dniu wybierzemy się na zwiedzanie najwspanialszych zabytków miasta. Zaczniemy od wizyty w pałacu królewskim w Leh, który do złudzenia przypomina słynny tybetański pałac Potala w Lhasie. Następnie odwiedzimy klasztor Namgyal Tsemo, zwany Czerwonym Klasztorem. W jego wnętrzu zobaczymy wysoki na trzy piętra posąg Buddy oraz starożytne manuskrypty i freski. Ze znajdującego się powyżej zniszczonego fortu będziemy podziwiać wspaniałą panoramę Lehu. Malowniczy zachód słońca będziemy obserwować z górującej nad miastem Stupy Shanti. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 5

Tego dnia wybierzemy się na wycieczkę po klasztorach w dolinie Indusu. Najpierw odwiedzimy klasztor w Hemis, gdzie co roku odbywa się wielobarwny festiwal, na który ściągają mieszkańcy Ladakh, jak i turyści z całego świata. Na dziedzińcu tancerze w bogatych strojach wykonują rytualne tańce symbolizujące zwycięstwo dobra nad złem. Następnie odwiedzimy klasztory w Stakna i Matho. Po południu zaglądniemy do pałacu w Stok, gdzie przeniosła się ladakhijska rodzina królewska w XIX wieku. Obecnie mieści się tu muzeum z unikalną kolekcją królewskich strojów, biżuterii i malowideł thangka. Po powrocie do Leh, czas wolny na odkrywanie uroków krętych uliczek i zakup pamiątek. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu opuszczamy Leh i udajemy się do Doliny Nubry, zwanej też doliną kwiatów. Trasa prowadzi przez przełęcz Khardung La, która sięga 5600 m n.p.m. Biegnąca tamtędy droga jest jedną z najwyżej położonych dróg samochodowych na świecie - wspaniałe widoki i skacząca adrenalina gwarantowane! Po przekroczeniu przełęczy ujrzymy malowniczą, zieloną dolinę, w której unikalny mikroklimat pozwala na uprawę jabłek i brzoskwiń. Po drodze odwiedzimy pochodzący z XIV wieku klasztor Diskit, będący największym i najstarszym takim obiektem w Dolinie Nubry. Przejazd do Hunder, dla chętnych przejażdżka na grzbietach baktryjskich wielbłądów po jednej z najwyżej położonych piaszczystych pustyń. Nocleg w Dolinie Nubry.

Dzień 7

Dzień rozpoczniemy od wizyty w niewielkim, ale malowniczym klasztorze Samstanling położonego w miejscowości Sumur, w którym mieszka kilkudziesięciu mnichów. Następnie ruszymy wzdłuż doliny Nubry do Panamik, gdzie przekroczymy rzekę oraz ruszymy w krótki trekking do gompy Ensa. Trudy marszu zrekompensujemy sobie podczas kąpieli w gorących źródłach. Nocleg w Dolinie Nubry.

Dzień 8

Tego dnia czeka nas kilkugodzinna jazda samochodem nad jezioro Pangong, które rozciąga się na długości 134 km a większość powierzchni znajduje się już po stronie chińskiej. Po przyjeździe czeka nas zakwaterowanie w namiotach a następnie wybierzemy się na spacer wzdłuż brzegów jeziora. W szmaragdowych wodach jeziora odbijają się potężne szczyty górskie dając niezapomniany efekt, szczególnie o zachodzie słońca. Nocleg w namiotach nad jeziorem.

Dzień 9

Kolejna piękna pora nad jeziorem to wschód słońca, gdy góry rozświetlane są stopniowo przez pierwsze promienie. Droga powrotna do Leh z postojami w ładniejszych punktach widokowych. Znajdziemy się między innymi na kolejnej, wysoko położonej przełęczy - Chang La (5300 m n.p.m.). Po drodze zatrzymamy się w klasztorze Thikse, który swoją architekturą również przypomina Pałac Potala w Lhasie. W klasztorze zobaczymy między innymi 12-metrowy posąd Buddy, wykonany z miedzi i pokryty złotem. W miarę możliwości czasowych zatrzymamy się w Shey, gdzie znajduje się letni pałac królów Ladakhu. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 10

Ponownie opuszczamy stolicę Ladakhu i udajemy się nad wysokogórskie jezioro Tsomoriri położone na wysokości 4200 m n.p.m. Rejon ten do niedawna był niedostępny dla turystów. Płaskowyż Rupshi jest zamieszkany przez liczną dziką zwierzynę. Zobaczymy dzikie osły, czerwone lisy, a być może nawet rzadką śnieżną panterę. Czas wolny w bajecznej scenerii. Nocleg w namiotach.

Dzień 11

W tym dniu czeka nas droga powrotna do Leh. Po drodze zatrzymamy się przy niezwykłym jeziorze Tsokar i przekroczymy kolejną wysoką przełęcz Tanglang La (5359 m n.p.m.). Dalsza droga prowadzi malowniczą trasą Manali-Leh. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 12

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie klasztorów położonych na zachód od Leh, gdzie widać będzie kaszmirskie wpływy w architekturze i sztuce. Zaczniemy od wizyty w klasztorze Likir założonego w XIV wieku, słynącego z wielkiego, złotego posągu Buddy. Następnie odwiedzimy Alchi, gdzie w kompleksie klasztornym znajdziemy gliniane posągi Buddy, bogate drzeworyty i malowidła ścienne w kaszmirskim stylu. Trzecim miejscem do jakiego zawitamy jest Lamayuru, gdzie znajduje się klasztor zwany "siedzibą wolności". Powrót do hotelu w Leh.

Dzień 13

To pożegnalny dzień naszego pobytu w Ladakh. Poranne godziny spędzimy na ostatnich zakupach i spacerach. Przelot z Leh do Delhi. Z okien samolotu rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki Himalajów. Przejazd do hotelu. Czas na dalsze zwiedzanie miasta w miarę wolnego czasu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 14

W nocy lub wcześnie rano wylot do Europy i przylot do Polski.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Świadczenia

Przeloty na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, wszelkie przejazdy (w Ladakhu część przejazdów luksusowymi toyotami -- maksymalnie 4 uczestników w 1 samochodzie); wyżywienie - codzienne śniadania, kolacje i obiady - łącznie 10 posiłków, noclegi (pokoje 2-osobowe) w wersji de luxe - Delhi hotel 4*, Ladakh - najlepsze dostępne hotele i stałe namioty z łóżkami przystosowane dla turystów, opłaty za wstępy do parków narodowych, rezerwatów i zwiedzanych obiektów; pozwolenia i inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot doskonale znający miejscowe realia od wylotu z Warszawy.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 400 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wizy do Indii i jej uzyskania (ok. 90 USD), pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków, ewentualnych dodatkowych wstępów, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 8 do 14, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Ze względu na znaczne wysokości osoby mające problemy z układem krążenia powinny skonsultować sprawę udziału w wyprawie z lekarzem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

dostępne na naszej stronie www


Opis hotelu Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

INDIE

Szlak

INDIE LADAKH I KASZMIR - 15 dni

Główne atrakcje

Srinagar i jezioro Dal w Kaszmirze Leh - stolica "Małego Tybetu" Buddyjskie klasztory Doliny Nubra Malownicze jeziora pogranicza z Tybetem Wysokogórskie przełęcze i żyjący w górach nomadzi

O wycieczce

Choć Ladakh i Kaszmir znajdują się Indiach, bardzo różnią się od "klasycznych" Indii. Zwany "Małym Tybetem" Ladakh to miejsce, gdzie wciąż żywa jest kultura tybetańska. Będziemy tam podziwiać panoramę najwyższych gór świata, oglądać zachody słońca nad jeziorami i zwiedzać buddyjskie klasztory. Z kolei pełen uroku Kaszmir to dawne muzułmańskie księstwo włączone do Indii po podziale kolonialnego brytyjskiego imperium. Zaplanowana przez nas trasa pozwala zobaczyć nietypowe, choć nie mniej fascynujące Indie - pograniczne zakątki z dala od utartych szlaków. Nie jest to wyjazd dla osób ceniących wygodę. Podczas wyprawy czekają nas trudne przejazdy po wertepach, surowy klimat Ladakhu i kilka nocy w prostych hostelach lub pokojach gościnnych do których najlepiej pasuje angielskie słowo "basic". Warto jednak pomęczyć się, będzie ciekawie.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z polskim przewodnikiem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wyloty do Delhi.

Dzień 2

Przylot do Delhi w nocy lub nad ranem, transfer do hotelu. Po odpoczynku okazja do zwiedzania. Czerwony Fort - bastion dynastii Wielkich Mogołów, Meczet Piątkowy - uznawany za najbardziej okazały w całym kraju. Przejażdżka rowerowymi rikszami po Starym Delhi. Spacer zatłoczonymi ulicami, gdzie święte krowy spacerują między tłumem ludzi, setkami motorków i riksz. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 3

Przelot z Delhi do Srinagaru w Kaszmirze. Oglądamy miasto, m.in. położoną na wzgórzu świątynię Shankara Chariya, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta z jeziorem Dal. Piękne ogrody Shalimar. Nocleg w pływającym hotelu na jeziorze Dal.

Dzień 4

Tego dnia pojedziemy do położonego ok. 50 km na zachód Gulmarg - ośrodka sportów zimowych, ale też miejsca z jednymi z najwyżej na świecie położonymi polami golfowymi. Leżące na wysokości ok. 2700 m n.p.m. Gulmarg to otoczona przez ośnieżone szczyty miejscowość, z okolicznych wzgórz przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet leżący już w Pakistanie ośmiotysięcznik Nanga Parbat. Powrót do hotelu na łodzi w Srinagarze.

Dzień 5

Wyruszamy autami terenowymi w kierunku wysokogórskiego Ladakhu. Tego dnia pokonamy około 200 km po górskich drogach podziwiając po drodze malownicze, prawie bezludne pejzaże. Postój w Sonmarg będzie świetną okazją do zrobienia pięknych zdjęć. Stopniowo wjedziemy w rejony coraz bardziej przypominające Tybet. Po drodze pokonamy przełęcz Zoji La (3529 m n.p.m.). Nocleg w hostelu w Kargil.

Dzień 6

Dalsza droga przez góry z postojem w Mulbek, gdzie zobaczymy wycięty w ścianie skalnej posąg Buddy Maitreji - Buddy czasów przyszłych. Przejazd przez kolejne wysokie przełęcze - Namika La (3760 m n.p.m.) i Fotu La (4095 m n.p.m.). Po drodze zwiedzanie położonego pośród księżycowego krajobrazu klasztoru Lamayuru. Po przejechaniu ok. 170 km, dojazd do wioski Alchi i nocleg w hostelu.

Dzień 7

Zwiedzanie klasztoru w Alchi założonego przez Ringchen Zangpo zwanego Wielkim Tłumaczem. W architekturze i sztuce tego znanego z unikatowych fresków klasztoru widać wpływy kaszmirskie. Następnie krótki spacer do położonej w pobliżu gompy Tsa-Tsa-Puri, gdzie również znajdują się interesujące malowidła. Podróż do oddalonego o ok. 70 km miasta Leh. W trakcie dalszej drogi zboczymy nieco do klasztoru Likir zamieszkanego przez mnichów szkoły Gelukpa. Późno wieczorem przyjazd do stolicy Ladakhu, wielowiekowego centrum kultury buddyjsko-tybetańskiej - Leh. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 8

Ten dzień spędzimy leniwie w Leh (3505 m n.p.m.), dając sobie czas na aklimatyzację do znacznej wysokości. Zwiedzanie pałacu będącego niegdyś siedzibą rodziny królewskiej w Ladakhu, i który jest pierwowzorem pałacu Potala w Lhasie. Odwiedziny w klasztorze Thiksey i Spituk, spacery wąskimi uliczkami starej części Leh. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 9

Wyjazd w kierunku doliny Nubra. Przejazd najwyżej na świecie położoną przejezdną drogą przez przełęcz Khardung La (5359 m n.p.m.). Następnie zjazd do położonej przy granicy doliny rzeki Nubra. Odwiedzimy liczący pół tysiąca lat klasztor Diskit - jeden z najważniejszych w dolinie. Spektakularne widoki otwierają się tutaj dosłownie za każdym zakrętem. Dojazd w rejon wioski Hunder. Nocleg w hostelu lub w pokojach gościnnych u mieszkańców.

Dzień 10

Dzień w dolinie Nubra. Zwiedzamy klasztor Ensa i zatrzymujemy się przy gorących źródłach. Po południu czeka nas wędrówka do Samthaling, gdzie w klasztorze mieszka ponad stu mnichów. Czas na spacery piękną doliną. Powrót na nocleg.

Dzień 11

Droga powrotna z Doliny Nubra do Leh przez przełęcz Khardungla. Kolejny dzień podróży przez nieprawdopodobne górskie obszary. Po drodze oglądamy gompę Tsemo. Po południu przejazd do hotelu, wieczorem czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu w Leh.

Dzień 12

Czas na kolejną wrażenia. Naszym celem jest wielkie i piękne jezioro Pangong, które częściowo leży już na terytorium Tybetu. Feria kolorów oszałamia, szczególnie, gdy słońce chyli się już ku zachodowi. Zdjęcia robione tego dnia będą niezwykłe. Nocleg w pokojach u ubogich lecz bardzo gościnnych mieszkańców.

Dzień 13

Kolejna piękna pora nad jeziorem to wschód słońca, gdy góry rozświetlane są stopniowo przez pierwsze promienie. Droga powrotna do Leh z postojami w ładniejszych punktach widokowych. W stolicy Ladakhu czas na ostatnie zakupy pamiątek i kulinarne rozkosze. Nocleg w Leh.

Dzień 14

Przelot z Leh do Delhi. Z okien samolotu rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki Himalajów. Przejazd do hotelu. Czas na dalsze zwiedzanie miasta w miarę wolnego czasu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 15

W nocy lub wcześnie rano wylot do Europy i przylot do Polski.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

W USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu

Świadczenia

Przeloty na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, wszelkie inne koszty transportu (mikrobusy, samochody 4x4 w Kaszmirze i Ladakhu), minimum 20kg bagażu nadawanego/os.; wyżywienie - codzienne śniadania, 11 innych posiłków (kolacje i obiady), noclegi (pokoje 2-osobowe) - Delhi. Leh - hotel minimum 3*, Srinagar - hotel na łodzi, pozostałe noclegi w prostych hostelach (często bez łazienek w pokojach) lub w pokojach gościnnych u mieszkańców; opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów i zwiedzanych obiektów, pozwolenia i inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 700 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wizy do Indii, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków, ewentualnych dodatkowych wstępów, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego 345 USD/os.

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 14 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Ze względu na znaczne wysokości osoby mające problemy z układem krążenia powinny skonsultować sprawę udziału w wyprawie z lekarzem. Wyprawa jest przeznaczona dla osób młodych duchem, którym nie są straszne trudy podróży po górskich drogach i bezdrożach. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

dostępne na naszej stronie wwwOpinie o wycieczce objazdowej Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy

Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Indie Ladakh Kaszmir: Podniebne Krainy? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00