cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Wyprawa na plaże, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Wyprawa na plaże, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Wyprawa na plaże, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Wyprawa na plaże, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Wyprawa na plaże, Włochy
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Wyprawa na plaże

Włochy
Ocena wycieczki objazdowej Wyprawa na plaże:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Wyprawa na plaże w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Florencja • Rzym • Watykan • Neapol • Pompeje • Castel del Monte • Bari • Alberobello • Lecce • Matera • San Benedetto del Tronto • Urbino • Wenecja Apulia to region mało znany nie tylko Polakom, ale także samym Włochom. Ta niedoceniana kraina to piękne, piaszczyste plaże, góry i niezwykłe miejsca, takie jak Alberobello - z bajkowymi domkami "trulli", Lecce - uważane za najpiękniejsze miasto na południe od Rzymu, czy Bari - stolica regionu i miejsce pochówku królowej Bony. Na trasie są także stolice czterech regionów: Toskanii, Lazio, Kampanii i Veneto,  w tym stolica Włoch z Watykanem. Trudno nie wspomnieć o Materze i jej dzielnicy Sassi, rozsławionej m.in. w filmie M. Gibsona, gdzie były kręcone sceny do filmu "Pasja".  Niepowtarzalna okazja do zwiedzenia wyjątkowych miejsc i spędzenia kilku słonecznych dni w czterogwiazdkowym hotelu, przy piaszczystych plażach Apulii. Trasa we Włoszech: ok. 2950 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

Przyjazd do FLORENCJI w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie stolicy Toskanii: kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, wieża Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RZYMU - zwiedzanie Wiecznego Miasta: spacer obok Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu, przez plac Wenecki, z wejściem do Panteonu. Kolejno plac Navona, plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, fontanna di Trevi, most i zamek św. Anioła. Spacer kończy wizyta w WATYKANIE - najmniejszym mieście-państwie i siedzibie najwyższych władz Kościoła katolickiego. Zwiedzanie wnętrza Bazyliki św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny. Przejazd do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NEAPOLU, stolicy regionu Kampania. Zwiedzanie miasta rozpoczyna wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Następnie spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z kościołami: San Lorenzo, Santa Chiara, Chiesa del Ges? (Nowy Kościół Jezusa) i Sant'Anna dei Lombardi. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do POMPEJÓW. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta, zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do Andrii, w środkowej części regionu Apulia, zwiedzanie zamku CASTEL DEL MONTE - tajemniczej budowli o nieznanym przeznaczeniu, wokół której wyrosły legendy i domysły. Przejazd do hotelu w Giovinazzo nad Morzem Adriatyckim. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka do Bari i bajkowych domków znanych z wielu fotografii. Przejazd do BARI - stolicy regionu Apulia, zwiedzanie: bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy, katedra San Sabino, spacer po starym mieście. Przejazd do ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnicę "trulli" - bajkowych domków o kamiennych stożkowatych dachach i tajemniczym pochodzeniu. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka. Przejazd do centrum LECCE - miasta zwanego Florencją Południa, położonego w sercu Półwyspu Saletyńskiego na obcasie włoskiego buta i słynącego z pięknej zabudowy w stylu zwanym barokiem z Lecce. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piazza Sant'Oronzo, bazylika Santa Croce, Teatro Romano, Piazza del Duomo. Przejazd do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale. Powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN BENEDETTO DEL TRONTO, najsłynniejszego kurortu regionu Marche. Spacer po nadmorskiej promenadzie z tysiącami palm. Krótki postój na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Przejazd do URBINO - zwiedzanie ojczyzny Rafaela i Bramantego: katedra, Palazzo Ducale - najładniejszy we Włoszech renesansowy pałac. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do WENECJI na parking Tronchetto. Rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Spacer od Mostu Westchnień, obok pałacu Dożów, przez Plac św. Marka z wejściem do bazyliki św. Marka, następnie Ponte Rialto. Czas wolny. Powrotny rejs, wyjazd do Polski z krótkimi postojami po drodze.

13. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach klasy turystycznej na trasie ***: 1 w Chianciano Terme, 1 we Fiuggi, 1 w okolicy Neapolu, 1 w okolicy Rimini oraz 6 w Giovinazzo (Hotel**** Riva del Sole nad Adriatykiem http://www.rivadelsolegiovinazzo.it); 2-os. pokoje (możliwość 1 i 2 dostawek) z łazienkami • hotel Riva del Sole: klimatyzacja, tv, suszarka do włosów, wi-fi, serwis plażowy • wyżywienie (serwowane): 10 śniadań i 4 obiadokolacje zgodnie z programem • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji miejskiej, rejsy i taksa klimatyczna: ok. 125 EUR.Opłaty fakultatywne: Bari i Alberobello: ok. 10 EUR; Lecce i Matera: ok. 15 EUR (ceny nie zawierają opłat za lokalnych przewodników, biletów wstępu); wymagane min. 20 os.Przejazdy po Rzymie środkami komunikacji miejskiej.


Opis hotelu Wyprawa na plaże według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Ferrara • Caserta • Castel del Monte • Bari • Alberobello • Lecce • Matera • San Benedetto del Tronto • Urbino • Grado Apulia to region mało znany nie tylko Polakom, ale także samym Włochom. Ta niedoceniana kraina to piękne, piaszczyste plaże, góry i niezwykłe miejsca, takie jak Alberobello - z bajkowymi domkami "trulli", Lecce - uważane za najpiękniejsze miasto na południe od Rzymu, czy Bari - stolica regionu i miejsce pochówku królowej Bony. Trudno nie wspomnieć o Materze i jej dzielnicy Sassi, rozsławionej m.in. w filmie M. Gibsona, gdzie były kręcone sceny do filmu "Pasja". Niepowtarzalna okazja do zwiedzenia wyjątkowych miejsc i spędzenia kilku słonecznych dni w hotelu, przy urokliwych i czystych plażach Apulii. Trasa we Włoszech: ok. 2650 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY - Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej - La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Następnie przejazd do Andrii, w środkowej części regionu Apulia, zwiedzanie zamku CASTEL DEL MONTE - tajemniczej budowli o nieznanym przeznaczeniu, wokół której wyrosły legendy i domysły. Przejazd do hotelu w okolicy Bari nad Morzem Adriatyckim. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wycieczka do stolicy regionu i bajkowych domków znanych z wielu fotografii. Przejazd do BARI - stolicy regionu Apulia, zwiedzanie: bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy, katedra San Sabino, spacer po starym mieście. Przejazd do ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnicę "trulli" - bajkowych domków o kamiennych stożkowatych dachach i tajemniczym pochodzeniu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka. Przejazd do centrum LECCE - miasta zwanego Florencją Południa, położonego w sercu Półwyspu Saletyńskiego na obcasie włoskiego buta i słynącego z pięknej zabudowy w stylu zwanym barokiem z Lecce. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piazza Sant'Oronzo, bazylika Santa Croce, Teatro Romano, Piazza del Duomo. Przejazd do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN BENEDETTO DEL TRONTO, najsłynniejszego kurortu regionu Marche. Spacer po nadmorskiej promenadzie z tysiącami palm. Krótki postój na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Przejazd do URBINO - zwiedzanie ojczyzny Rafaela i Bramantego: katedra, Palazzo Ducale - najładniejszy we Włoszech renesansowy pałac. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na Wyspę Słońca - GRADO, położoną na lagunie o tej samej nazwie. W przeszłości ważny port rzymskiego miasta Aquilea, obecnie jest znaną miejscowością wypoczynkową z piękną starówką i kanałem, na którym można podziwiać cumujące statki i żaglówki. Spacer po malowniczym rynku i wąskich uliczkach. Wizyta w bazylice św. Eufemii i baptysterium, pochodzących z V w., spacer po przyległych ogrodach z rzymskimi sarkofagami datowanymi na I i II w., zwiedzanie bazyliki Santa Maria delle Grazie, której początki sięgają również V w. Czas wolny. Przejazd do UDINE. Miasta rzadko odwiedzanego przez turystów, a posiadającego liczne zabytki. Spacer po centrum, zwiedzanie: Porta Aquileia, czyli brama wjazdowa, XVI-wieczny kościół Beaty Vergine del Carmine, Plac Wolności. Czas wolny. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami po drodze.

10. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach klasy turystycznej*** na trasie: 1 we Fiuggi, 5 w okolicy Bari w pobliżu plaży, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 lub 2 dostawek) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań i 7 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 100 EUR.Opłaty fakultatywne: Lecce i Matera: ok. 15 EUR (ceny nie zawierają opłat za lokalnych przewodników, biletów wstępu: ok. 15 EUR); wymagane min. 20 os.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Ferrara • Caserta • Castel del Monte • Bari • Alberobello • Lecce • Matera • San Benedetto del Tronto • Urbino • Grado Apulia to region mało znany nie tylko Polakom, ale także samym Włochom. Ta niedoceniana kraina to piękne, piaszczyste plaże, góry i niezwykłe miejsca, takie jak Alberobello - z bajkowymi domkami "trulli", Lecce - uważane za najpiękniejsze miasto na południe od Rzymu, czy Bari - stolica regionu i miejsce pochówku królowej Bony. Trudno nie wspomnieć o Materze i jej dzielnicy Sassi, rozsławionej m.in. w filmie M. Gibsona, gdzie były kręcone sceny do filmu "Pasja". Niepowtarzalna okazja do zwiedzenia wyjątkowych miejsc i spędzenia kilku słonecznych dni w hotelu, przy urokliwych i czystych plażach Apulii. Trasa we Włoszech: ok. 2650 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY - Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej - La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Następnie przejazd do Andrii, w środkowej części regionu Apulia, zwiedzanie zamku CASTEL DEL MONTE - tajemniczej budowli o nieznanym przeznaczeniu, wokół której wyrosły legendy i domysły. Przejazd do hotelu w okolicy Bari nad Morzem Adriatyckim. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wycieczka do stolicy regionu i bajkowych domków znanych z wielu fotografii. Przejazd do BARI - stolicy regionu Apulia, zwiedzanie: bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy, katedra San Sabino, spacer po starym mieście. Przejazd do ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnicę "trulli" - bajkowych domków o kamiennych stożkowatych dachach i tajemniczym pochodzeniu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka. Przejazd do centrum LECCE - miasta zwanego Florencją Południa, położonego w sercu Półwyspu Saletyńskiego na obcasie włoskiego buta i słynącego z pięknej zabudowy w stylu zwanym barokiem z Lecce. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piazza Sant'Oronzo, bazylika Santa Croce, Teatro Romano, Piazza del Duomo. Przejazd do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN BENEDETTO DEL TRONTO, najsłynniejszego kurortu regionu Marche. Spacer po nadmorskiej promenadzie z tysiącami palm. Krótki postój na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Przejazd do URBINO - zwiedzanie ojczyzny Rafaela i Bramantego: katedra, Palazzo Ducale - najładniejszy we Włoszech renesansowy pałac. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na Wyspę Słońca - GRADO, położoną na lagunie o tej samej nazwie. W przeszłości ważny port rzymskiego miasta Aquilea, obecnie jest znaną miejscowością wypoczynkową z piękną starówką i kanałem, na którym można podziwiać cumujące statki i żaglówki. Spacer po malowniczym rynku i wąskich uliczkach. Wizyta w bazylice św. Eufemii i baptysterium, pochodzących z V w., spacer po przyległych ogrodach z rzymskimi sarkofagami datowanymi na I i II w., zwiedzanie bazyliki Santa Maria delle Grazie, której początki sięgają również V w. Czas wolny. Przejazd do UDINE. Miasta rzadko odwiedzanego przez turystów, a posiadającego liczne zabytki. Spacer po centrum, zwiedzanie: Porta Aquileia, czyli brama wjazdowa, XVI-wieczny kościół Beaty Vergine del Carmine, Plac Wolności. Czas wolny. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami po drodze.

10. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach klasy turystycznej*** na trasie: 1 we Fiuggi, 5 w okolicy Bari w pobliżu plaży, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 lub 2 dostawek) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań i 7 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 100 EUR.Opłaty fakultatywne: Lecce i Matera: ok. 15 EUR (ceny nie zawierają opłat za lokalnych przewodników, biletów wstępu: ok. 15 EUR); wymagane min. 20 os.


Opis hotelu Wyprawa na plaże według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Ferrara • Caserta • Castel del Monte • Bari • Alberobello • Lecce • Matera • San Benedetto del Tronto • Urbino • Grado Apulia to region mało znany nie tylko Polakom, ale także samym Włochom. Ta niedoceniana kraina to piękne, piaszczyste plaże, góry i niezwykłe miejsca, takie jak Alberobello - z bajkowymi domkami "trulli", Lecce - uważane za najpiękniejsze miasto na południe od Rzymu, czy Bari - stolica regionu i miejsce pochówku królowej Bony. Trudno nie wspomnieć o Materze i jej dzielnicy Sassi, rozsławionej m.in. w filmie M. Gibsona, gdzie były kręcone sceny do filmu "Pasja". Niepowtarzalna okazja do zwiedzenia wyjątkowych miejsc i spędzenia kilku słonecznych dni w hotelu, przy urokliwych i czystych plażach Apulii. Trasa we Włoszech: ok. 2650 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

W godzinach porannych przyjazd do FERRARY. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d'Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Przejazd do hotelu we Fiuggi w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY - Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej - La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Następnie przejazd do Andrii, w środkowej części regionu Apulia, zwiedzanie zamku CASTEL DEL MONTE - tajemniczej budowli o nieznanym przeznaczeniu, wokół której wyrosły legendy i domysły. Przejazd do hotelu w okolicy Bari nad Morzem Adriatyckim. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wycieczka do stolicy regionu i bajkowych domków znanych z wielu fotografii. Przejazd do BARI - stolicy regionu Apulia, zwiedzanie: bazylika San Nicola z grobem Bony Sforzy, katedra San Sabino, spacer po starym mieście. Przejazd do ALBEROBELLO, gdzie podziwiać można dzielnicę "trulli" - bajkowych domków o kamiennych stożkowatych dachach i tajemniczym pochodzeniu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): całodzienna wycieczka. Przejazd do centrum LECCE - miasta zwanego Florencją Południa, położonego w sercu Półwyspu Saletyńskiego na obcasie włoskiego buta i słynącego z pięknej zabudowy w stylu zwanym barokiem z Lecce. Spacer po zabytkowym starym mieście: Piazza Sant'Oronzo, bazylika Santa Croce, Teatro Romano, Piazza del Duomo. Przejazd do MATERY. Wizyta w zjawiskowym mieście, zawieszonym na skale głębokiego wąwozu. Zwiedzanie dzielnicy Sassi, dawnego centrum Matery z domami wykutymi w skale. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SAN BENEDETTO DEL TRONTO, najsłynniejszego kurortu regionu Marche. Spacer po nadmorskiej promenadzie z tysiącami palm. Krótki postój na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Przejazd do URBINO - zwiedzanie ojczyzny Rafaela i Bramantego: katedra, Palazzo Ducale - najładniejszy we Włoszech renesansowy pałac. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na Wyspę Słońca - GRADO, położoną na lagunie o tej samej nazwie. W przeszłości ważny port rzymskiego miasta Aquilea, obecnie jest znaną miejscowością wypoczynkową z piękną starówką i kanałem, na którym można podziwiać cumujące statki i żaglówki. Spacer po malowniczym rynku i wąskich uliczkach. Wizyta w bazylice św. Eufemii i baptysterium, pochodzących z V w., spacer po przyległych ogrodach z rzymskimi sarkofagami datowanymi na I i II w., zwiedzanie bazyliki Santa Maria delle Grazie, której początki sięgają również V w. Czas wolny. Przejazd do UDINE. Miasta rzadko odwiedzanego przez turystów, a posiadającego liczne zabytki. Spacer po centrum, zwiedzanie: Porta Aquileia, czyli brama wjazdowa, XVI-wieczny kościół Beaty Vergine del Carmine, Plac Wolności. Czas wolny. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami po drodze.

10. DZIEŃ.

Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach klasy turystycznej*** na trasie: 1 we Fiuggi, 5 w okolicy Bari w pobliżu plaży, 1 w okolicy Rimini; 2-os. pokoje (możliwość 1 lub 2 dostawek) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 7 śniadań i 7 obiadokolacji zgodnie z programem • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 100 EUR.Opłaty fakultatywne: Lecce i Matera: ok. 15 EUR (ceny nie zawierają opłat za lokalnych przewodników, biletów wstępu: ok. 15 EUR); wymagane min. 20 os.