cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu, Singapur
 • Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu, Singapur
 • Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu, Singapur
 • Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu, Singapur
 • Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu, Singapur
 • Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu, Singapur
 • Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu, Singapur
 • Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu, Singapur
 • Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu, Singapur
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu
star 3

Singapur
Ocena wycieczki objazdowej Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Singapuru?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele*** dobrej klasy.
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z wc i często minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy, to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
Lodge - (1 nocleg)- wygodne, ale prosto urządzone, z łazienkami
Do dyspozycji gości:

w hotelach restauracja, bar
Program

Dzień 1
Wylot samolotem rejsowym do Singapuru (bez przesiadki). Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie “Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu “Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na .
Dzień 2
Lądowanie w Singapurze, odprawa paszportowa. Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. Nocleg w hotelu w Singapurze.
Dzień 3
Wczesne śniadanie w hotelu, a następnie przelot do Kuala Lumpur. Zwiedzanie rozpoczniemy od najbardziej rozpoznawalnego drapacza chmur w mieście - Petronas Twin Towers, bliźniaczych wież, w których mieści się największy dom handlowy Malezji (wjazd na wieżę dla chętnych - dodatkowo płatny). Krótki czas wolny na zrobienie zdjęć. Następnie zobaczymy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masijd Negara (z zewnątrz), Plac Niepodległości i położony nieopodal budynek Sułtana Abdula Samada - zbudowany w mauretańskim stylu, mieszczący obecnie Sąd Najwyższy. W przerwie - lunch. Następnie udamy się do Jaskiń Batu, które są miejscem świętym dla hinduistów. Można tu podziwiać rozmaite wapienne formacje oraz obserwować wiernych w czasie modlitw. Nocleg w hotelu w Kuala Lumpur. (Trasa: przelot wewnętrzny).
Dzień 4
Uwaga! Na dzień 4 i 5 należy spakować torbę podręczną. Śniadanie w hotelu. Następnie przelot do Sandakanu na Borneo. Transfer łodzią (ok. 1 godz.) na wyspę Selingan na terenie Morskiego Parku Narodowego chroniącego żółwie. Zakwaterowanie w domkach na wyspie. Po lunchu czas wolny na pływanie i nurkowanie (możliwość wynajęcia sprzętu do snorkelingu za opłatą). Po kolacji, w asyście strażników parku, będziemy obserwować dzikie żółwie składające jaja. Są one następnie zabierane do centrum ochrony żółwi, gdzie zostają złożone do czasu wylęgnięcia się małych żółwi. Jeśli w centrum pojawią się młode, będziemy świadkami ich wypuszczenia do morza. Nocleg na wyspie. (Trasa ok. 50 km + przelot wewnętrzny).
Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu opuścimy wyspę i udamy się do Sepilok, gdzie czeka nas wizyta w Ośrodku Opieki nad Orangutanami. Te zagrożone wyginięciem małpy człekokształtne występują tylko na terenie lasów deszczowych Borneo i Sumatry. W centrum zobaczyć można między innymi, jak osierocone lub porzucone orangutany są karmione i przygotowywane do wypuszczenia na wolność. Po lunchu przejazd do Sukau. Po południu rejs po rzece. Wśród lasów mangrowych obserwować można liczne gatunki małp (m.in. nosacze), ptaków i innych przedstawicieli lokalnej fauny zamieszkujących dorzecze Kinabatangan. Kolacja i nocleg w lodgy (proste, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami). (Trasa ok. 100 km).
Dzień 6
Wcześnie rano wykwaterowanie i transfer łodzią do Sandakanu- kolejna okazja do obcowania z naturą w najstarszym lesie tropikalnym świata. Następnie wizyta na targu, słynącym ze świeżych owoców morza, gdzie będzie także szansa na zakup pamiątek. Odwiedzimy także wioskę na wodzie oraz buddyjską świątynię. Po lunchu udamy się do w kierunku plantacji herbaty w rejonie Ranau. Kolacja, zakwaterowanie i nocleg w domkach na terenie plantacji. (Trasa ok. 230 km).
Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie plantacji herbaty, położonej na skraju lasu tropikalnego i parku narodowego, gdzie zapoznamy się z procesem wytwarzania organicznych herbat, z których słynie prowincja Sabah (między innymi z dodatkiem trawy cytrynowej czy pandanu). W trakcie zwiedzania lunch i możliwość skorzystania z kąpieli i fish spa w miejscowej rzece (w przypadku deszczowej pogody zamiennie na zajęcia z malowania batików). Jeżeli czas pozwoli, a w okolicy będą kwitły raflezje, będziemy mogli zobaczyć te największy kwiaty świata (za dodatkową opłatą ok. 20 USD). Następie przejazd w stronę Kota Kinabalu w drodze lunch. Po południu odwiedzimy wioskę kulturową poświęconą różnym grupom etnicznym zamieszkującym wyspę. Poznamy tradycyjną architekturę i kulturę plemion (m. in. techniki krzesania ognia oraz wyrobu lin z kory drzew, a także przygotowywania odświeżających napojów z miejscowych roślin). Na zakończenie weźmiemy udział w kolacji z pokazami tańca i muzyki na żywo, gdzie serwowane będą wyjątkowe potrawy charakterystyczne dla prowincji Sabah. Po kolacji zakwaterowanie i nocleg w Kota Kinabalu. (Trasa ok. 120 km).
Dzień 8
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu transfer promem do Bandar Seri Begawan. Całodzienne zwiedzanie stolicy Brunei, jednego z najmniejszych, a zarazem najbogatszych państw świata. Rozpoczniemy wizytą na nadrzecznym targu, gdzie sprzedaje się lokalne warzywa, owoce i przyprawy, przysmaki miejscowej kuchni i wyroby rękodzielnicze. Następnie odwiedzimy Muzeum Brunei, meczet Omara Alego Saifuddiena, największy w kraju meczet Jame' Asr Hassanal Bolkiah oraz zatrzymamy się przed imponującym Pałacem Sułtana i obejrzymy ekspozycję w Muzeum Insygniów Królewskich. Kolacja i nocleg w stolicy Brunei (Trasa: rejs).
Dzień 9
Po śniadaniu udamy się łodzią do największej malajskiej wioski na palach, gdzie będziemy mieli okazję podejrzeć tradycyjny tryb życia jej mieszkańców. Następnie przejazd do Miri. W drodze lunch. Po południu czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg w Miri. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Niah. Odwiedzimy dzikie wybrzeże Tanjung Batu, z piękną plażą i ciekawymi formacjami skalnymi, a także udamy się w 3-kilometrowy spacer do imponujących rozmiarów krasowej jaskini Niah. Późny lunch przed powrotem do Miri na nocleg. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, następnie przelot do Singapuru lub przelot do Johor Bahru i transfer autokarem do Singapuru. Po południu czas wolny. Dla chętnych do wyboru - przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 35 USD) lub wycieczka na Wyspę Sentosa, na którą udamy się szybkim tramwajem (cena ok. 95 USD). W programie główne atrakcje wyspy - oceanarium i wodny park rozrywki lub też pobyt na tutejszej. Zostanie zrealizowana ta wycieczka fakultatywna, na którą zgłosi się więcej chętnych. Nocleg w hotelu w okolicach stolicy Singapuru.
Dzień 12
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Zatrzymamy się również w Parku Merliona, mitycznego pół lwa, pół ryby, będącego jednym z symboli Singapuru. W drodze do chińskiej Świątyni Thian Hock Keng (Niebiańskiego Szczęścia), najstarszej taoistycznej świątyni w mieście, przejedziemy przez Dzielnicę Chińską. Z pobliskiej Góry Faber będą Państwo mieli możliwość zobaczenia panoramy miasta i portu. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 60 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Późnym wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski (bez przesiadki).
Dzień 13
Lądowanie na lotnisku w Warszawie.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. -
Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 15 kg.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Singapur - Warszawa (bez przesiadki), przeloty lokalnymi liniami na trasie Singapur - Kuala Lumpur, Kuala Lumpur - Sandakan oraz Miri - Johor Bahru/Singapur, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (10 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach/lodgach j.w, transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, obowiązkowej opłaty na napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu, koszt przewodników i napiwki ok. 210 USD, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek lokalnych.
Wizy - informacje dla sprzedawców

W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji, Brunei jak i Singapuru wiza nie jest wymagana. Konieczny jest natomiast paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.
META Description

Singapur - miasto lwów • mieszanka historii i nowoczesności - Sułtanat Brunei • najstarszy las deszczowy świata • orangutany, nosacze i żółwie morskie
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie:
Wizy

W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji, Brunei jak i Singapuru wiza nie jest wymagana. Konieczny jest natomiast paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.


Opis hotelu Singapur i Malezja - Malajski wehikuł czasu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele*** dobrej klasy. Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z wc i często minibar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy, to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy). Lodge - (1 nocleg)- wygodne, ale prosto urządzone, z łazienkami Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar

Program

Dzień 1 Wylot samolotem rejsowym do Kuala Lumpur (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub arabskich). Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów, stanowisko Rainbow numer 270. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Dzień 2 Lądowanie w Kuala Lumpur, odprawa paszportowa. Następnie transfer z lotniska do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek po podróży. W miarę możliwości czasowych, wieczorem dla chętnych wycieczka "Kuala Lumpur nocą" (płatna dodatkowo ok. 60 USD). W programie m.in. największa i najstarsza świątynia hinduistyczna w mieście - Sri Maha Mariamman, nocny targ w Dzielnicy Chińskiej, a na zakończenie uroczysta kolacja w malezyjskiej restauracji, wraz z pokazami tańców z różnych regionów Malezji. Nocleg w hotelu w Kuala Lumpur. Dzień 3 Wczesne śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Kuala Lumpur. Rozpoczniemy od najbardziej rozpoznawalnego drapacza chmur w mieście - Petronas Twin Towers, bliźniaczych wież, w których mieści się największy dom handlowy Malezji (wjazd na wieżę dla chętnych - dodatkowo płatny). Krótki czas wolny na zrobienie zdjęć. Następnie zobaczymy Pałac Królewski, postmodernistyczny Meczet Narodowy Masijd Negara (z zewnątrz), Plac Niepodległości i położony nieopodal budynek Sułtana Abdula Samada - zbudowany w mauretańskim stylu, mieszczący obecnie Sąd Najwyższy. W przerwie - lunch. Następnie udamy się do Jaskiń Batu, które są miejscem świętym dla hinduistów. Można tu podziwiać rozmaite wapienne formacje oraz obserwować wiernych w czasie modlitw. Po południu przelot do Sandakanu na Borneo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa: przelot wewnętrzny). Dzień 4 Uwaga! Na dzień4 i5 należy spakować torbę podręczną. Śniadanie w hotelu. Następnie transfer łodzią (ok. 1 godz.) na wyspę Selingan na terenie Morskiego Parku Narodowego chroniącego żółwie. Zakwaterowanie w domkach na wyspie. Po lunchu czas wolny na pływanie i nurkowanie (możliwość wynajęcia sprzętu do snorkelingu za opłatą). Po kolacji, w asyście strażników parku, będziemy obserwować dzikie żółwie składające jaja. Są one następnie zabierane do centrum ochrony żółwi, gdzie zostają złożone do czasu wylęgnięcia się małych żółwi. Jeśli w centrum pojawią się młode, będziemy świadkami ich wypuszczenia do morza. Nocleg na wyspie. (Trasa ok. 50 km). Dzień 5 Po wczesnym śniadaniu opuścimy wyspę i udamy się do Sepilok, gdzie czeka nas wizyta w Ośrodku Opieki nad Orangutanami. Te zagrożone wyginięciem małpy człekokształtne występują tylko na terenie lasów deszczowych Borneo i Sumatry. W centrum zobaczyć można między innymi, jak osierocone lub porzucone orangutany są karmione i przygotowywane do wypuszczenia na wolność. Po lunchu przejazd do Sukau. Po południu rejs po rzece. Wśród lasów mangrowych obserwować można liczne gatunki małp (m.in. nosacze), ptaków i innych przedstawicieli lokalnej fauny zamieszkujących dorzecze Kinabatangan. Kolacja i nocleg w lodgy (proste, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami). (Trasa ok. 100 km). Dzień 6 Wcześnie rano wykwaterowanie i transfer łodzią do Sandakanu- kolejna okazja do obcowania z naturą w najstarszym lesie tropikalnym świata. Następnie wizyta na targu, słynącym ze świeżych owoców morza, gdzie będzie także szansa na zakup pamiątek. Odwiedzimy także wioskę na wodzie oraz buddyjską świątynię. Po lunchu udamy się do w kierunku plantacji herbaty w rejonie Ranau. Kolacja, zakwaterowanie i nocleg w domkach na terenie plantacji. (Trasa ok. 230 km). Dzień 7 Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie plantacji herbaty, położonej na skraju lasu tropikalnego i parku narodowego, gdzie zapoznamy się z procesem wytwarzania organicznych herbat, z których słynie prowincja Sabah (między innymi z dodatkiem trawy cytrynowej czy pandanu). W trakcie zwiedzania lunch i możliwość skorzystania z kąpieli i fish spa w miejscowej rzece (w przypadku deszczowej pogody zamiennie na zajęcia z malowania batików). Jeżeli czas pozwoli, a w okolicy będą kwitły raflezje, będziemy mogli zobaczyć te największy kwiaty świata (za dodatkową opłatą ok. 20 USD). Następie przejazd w stronę Kota Kinabalu w drodze lunch. Po południu odwiedzimy wioskę kulturową poświęconą różnym grupom etnicznym zamieszkującym wyspę. Poznamy tradycyjną architekturę i kulturę plemion (m. in. techniki krzesania ognia oraz wyrobu lin z kory drzew, a także przygotowywania odświeżających napojów z miejscowych roślin). Na zakończenie weźmiemy udział w kolacji z pokazami tańca i muzyki na żywo, gdzie serwowane będą wyjątkowe potrawy charakterystyczne dla prowincji Sabah. Po kolacji zakwaterowanie i nocleg w Kota Kinabalu. (Trasa ok. 120 km). Dzień 8 Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu transfer promem do Bandar Seri Begawan. Całodzienne zwiedzanie stolicy Brunei, jednego z najmniejszych, a zarazem najbogatszych państw świata. Rozpoczniemy wizytą na nadrzecznym targu, gdzie sprzedaje się lokalne warzywa, owoce i przyprawy, przysmaki miejscowej kuchni i wyroby rękodzielnicze. Następnie odwiedzimy Muzeum Brunei, meczet Omara Alego Saifuddiena, największy w kraju meczet Jame' Asr Hassanal Bolkiah oraz zatrzymamy się przed imponującym Pałacem Sułtana i obejrzymy ekspozycję w Muzeum Insygniów Królewskich. Kolacja i nocleg w stolicy Brunei (Trasa: rejs). Dzień 9 Po śniadaniu udamy się łodzią do największej malajskiej wioski na palach, gdzie będziemy mieli okazję podejrzeć tradycyjny tryb życia jej mieszkańców. Następnie przejazd do Miri. W drodze lunch. Po południu czas wolny. Zakwaterowanie i nocleg w Miri. (Trasa ok. 160 km). Dzień 10 Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Niah. Odwiedzimy dzikie wybrzeże Tanjung Batu, z piękną plażą i ciekawymi formacjami skalnymi, a także udamy się w 3-kilometrowy spacer do imponujących rozmiarów krasowej jaskini Niah. Późny lunch przed powrotem do Miri na nocleg. (Trasa ok. 200 km). Dzień 11 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, następnie przelot do Singapuru lub przelot do Johor Bahru i transfer autokarem do Singapuru. Po południu czas wolny. Dla chętnych do wyboru - przejazd metrem do hotelu Marina Bay Sands i wjazd na punkt widokowy na szczycie budynku, skąd rozciąga się wspaniały widok na całe miasto (cena ok. 35 USD) lub wycieczka na Wyspę Sentosa, na którą udamy się szybkim tramwajem (cena ok. 95 USD). W programie główne atrakcje wyspy - oceanarium i wodny park rozrywki lub też pobyt na tutejszej. Zostanie zrealizowana ta wycieczka fakultatywna, na którą zgłosi się więcej chętnych. Nocleg w hotelu w okolicach stolicy Singapuru. Dzień 12 Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Singapuru. Na początek zaproponujemy Państwu przejazd przez starą dzielnicę kolonialną, gdzie zobaczymy Padang - tereny rekreacyjne miasta położone w centrum dzielnicy biznesowej, Klub Krykieta, budynki Parlamentu, Sądu Najwyższego i Ratusza - łączące klasyczną architekturę kolonialną z nowoczesnością drapaczy chmur. Zatrzymamy się również w Parku Merliona, mitycznego pół lwa, pół ryby, będącego jednym z symboli Singapuru. W drodze do chińskiej Świątyni Thian Hock Keng (Niebiańskiego Szczęścia), najstarszej taoistycznej świątyni w mieście, przejedziemy przez Dzielnicę Chińską. Z pobliskiej Góry Faber będą Państwo mieli możliwość zobaczenia panoramy miasta i portu. Następnie udamy się do Ogrodów Orchidei, gdzie można będzie podziwiać ok. 60 tys. kwiatów orchidei różnych odmian. Na zakończenie odwiedzą Państwo dzielnicę Małe Indie, gdzie sprzedawcy sari, przypraw i wróżbici tworzą niepowtarzalną atmosferę przypominającą miasta indyjskie. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dzień 13 Przesiadka w jednym z portów europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego. Lądowanie na lotnisku w Warszawie. Uwagi do programu - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 15 kg. Wizy W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji, Brunei jak i Singapuru wiza nie jest wymagana. Konieczny jest natomiast paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Kuala Lumpur i Singapur -Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego), przeloty lokalnymi liniami na trasie Kuala Lumpur - Sandakan oraz Miri - Johor Bahru/Singapur, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (10 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach/lodgach j.w, transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, obowiązkowej opłaty na napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu, koszt przewodników i napiwki ok. 190 USD, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek lokalnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Kuala Lumpur i Singapur -Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego), przeloty lokalnymi liniami na trasie Kuala Lumpur - Sandakan oraz Miri - Johor Bahru/Singapur, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (10 rozpoczętych dób hotelowych) w hotelach/lodgach j.w, transfery klimatyzowanym autokarem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Warszawie, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, obowiązkowej opłaty na napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (łącznie bilety wstępu, koszt przewodników i napiwki ok. 190 USD, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek lokalnych.

Wizy

W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni zarówno do Malezji, Brunei jak i Singapuru wiza nie jest wymagana. Konieczny jest natomiast paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/singapur-i-malezja-malajski-wehikul-czasu/zakwaterowanie-smbHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.