cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wulkaniczne ogrody Atlantyku, Madera
 • Wycieczka objazdowa Wulkaniczne ogrody Atlantyku, Madera
 • Wycieczka objazdowa Wulkaniczne ogrody Atlantyku, Madera
 • Wycieczka objazdowa Wulkaniczne ogrody Atlantyku, Madera
 • Wycieczka objazdowa Wulkaniczne ogrody Atlantyku, Madera
 • Wycieczka objazdowa Wulkaniczne ogrody Atlantyku, Madera
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
01.04 - 06.04
już od 4309 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
01.04 - 06.04
już od 4309 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Wulkaniczne ogrody Atlantyku
star 3

Portugalia: Madera
Ocena wycieczki objazdowej Wulkaniczne ogrody Atlantyku:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 01 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 01 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Wulkaniczne ogrody Atlantyku w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Portugalii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Położenie:

Hotele ***/**** - położone na Azorach - Sao Miguel
Zakwaterowanie:

Hotele ***/**** - położone na Azorach - Sao Miguel oraz w Lizbonie
Do dyspozycji gości:

restauracja i bar
Pokoje:

2 - osobowe, wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem , TV i klimatyzacją
Wyżywienie:

śniadania w formie bufetu za dopłatą 4 obiadokolacje
Kategoria lokalna:

***/****
Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot na Azory na wyspę Sao Miguel (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma fakultatywnej obiadokolacji w hotelu).
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie wyspy Sao Miguel, jednej z 9 wysp w archipelagu Azorów, która wyróżnia się swą wielkością oraz aktywnością wulkaniczną i sejsmiczną. Zwiedzanie rozpoczniemy od fabryki ceramiki w miejscowości Lagoa, której wzornictwo charakterystyczne jest dla całej Portugali. Następnie skierujemy się w stronę Lagoa do Fogo - "jeziora ognia" które ulokowało się w kraterze wulkanicznym. Otoczone endemiczną roślinnością, ogromne jezioro z przejrzystymi wodami i piaszczystymi plażami jest niezwykłym rezerwatem przyrody. Zatrzymamy się również przy Caldeira Velha, jeziorku wulkanicznym położonym na stoku wulkanu Lago do Fogo, gdzie będzie możliwość zakosztowania kąpieli w gorących wulkanicznych źródłach. Dalej przejedziemy do Ribeira Grande, typowego miasteczka Azorów na północnym krańcu wyspy z interesującą architekturą wykorzystującą często bazaltowe, wulkaniczne skały w które obfituje wyspa. Na zakończenie degustacja miejscowych likierów wyrabianych tu w co najmniej kilku gatunkach. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie), czas wolny i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie zachodnich terenów wyspy, gdzie prowadzi droga ze spektakularnymi widokami kraterów wulkanicznych. Zatrzymamy się na punkcie widokowym Vista do Rei, skąd będziemy mogli podziwiać dwa jeziora: Green Lake oraz Blue Lake i przekonać się czy ich nazwy odzwierciedlają kolory wód, które kontrastują ze stromymi bokami 12 km krateru wulkanicznego Caldeira das Sete Cidades, gdzie ulokowane są jeziora. Jadąc w dół drogi "zajrzymy" do wnętrza wulkanu i dotrzemy do malowniczej wioski Sete Cidades z jej charakterystyczną architekturą, wspaniałymi drzewami i kwiatami. W drodze powrotnej przejedziemy w okolice Ponta Delegada na plantację ananasów aby poznać specyfikę uprawy tych owoców i skosztować wyrabianego z nich lokalnie likieru ananasowego. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie), czas wolny i nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu całodniowa wycieczka do doliny Furnas i gorących źródeł. Rozpoczniemy od przejazdu w stronę jeziora Lago Das Furnas, gdzie będziemy mogli obserwować geotermalną aktywność: bulgoczące, lecznicze błota oraz naturalną wodę mineralną ze specyficznym składem pierwiastków i minerałów a wszystko to w oparach wulkanicznych wyziewów. Lokalni mieszkańcy wykorzystują te właściwości wulkanu do gotowania tradycyjnej potrawy cozido - swego rodzaju gulaszu z rożnymi rodzajami mięsiwa i warzyw, które w dużych glinianych naczyniach zasypuje się w dołach popiołami wulkanicznymi i "gotuje" kilka godzin w gorącej ziemi. Będziemy mogli skosztować tego niezwykłego przysmaku podczas przerwy na lunch (dodatkowo płatne ok. 20 eur/os). Następnie przejazd do Parku Terra Nostra z egzotycznymi kwiatami, starymi drzewami i naturalnymi basenami z wodą termalną. Dalej przejedziemy do Pico do Ferro, skąd roztacza się panorama na całą dolinę Furnas. Na zakończenie dnia, wizyta na plantacji herbaty w jednej z dwóch czynnych fabryk herbaty w Europie. Przyjazny klimat Azorów, pozwala na uprawę krzewów herbacianych i produkcję dobrej jakości herbat: zielonych i czarnych. Po zwiedzaniu fabryki Gorreana, czas wolny na herbatę w tutejszej herbaciarni. Powrót do hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie) i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Sao Miguel, przelot do Lizbony - stolicy Portugalii. Po przylocie zwiedzanie Lizbony, zobaczymy między innymi zamek de Sao Jorge (św. Jerzego) - pozostałości po dawnej królewskiej siedzibie, z której rozciąga się piękna panorama miasta, katedrę, malowniczą dzielnicę Alfama, dzielnicę Belem z klasztorem dos Jeronimos i wieżą de Belem, różą wiatrów oraz pomnikiem odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama, Magellana. Przejazd na nocleg hotelu w okolicy Lizbony. Obiadokolacja (fakultatywnie).
Dzień 6
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (w zależności od godzin przelotu, zamiast śniadania pakiety śniadaniowe) a następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy (możliwe międzylądowanie).
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot na Azory - Sao Miguel (możliwe międzylądowanie), przelot powrotny z Azorów do Lizbony oraz z Lizbony do Warszawy opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, 5 rozpoczętych dób hotelowych (4 na Azorach, 1 w Lizbonie), śniadania, program turystyczny j. w., obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, usług transportowych podczas objazdu wyspy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, taksy turystycznej,napiwków dla kierowców 125 EUR. W tej kwocie nie jest zawarty lunch w 4 dniu imprezy (cena podana w programie). Możliwa dopłata do 4 obiadokolacji w systemie rezerwacyjnym.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.0/6. Sprawdź opinie:
META Description

• Azory - Sao Miguel - największa wyspa archipelagu • "Jezioro Ognia" i wulkaniczne źródła • krater wulkanu • bulgoczące błota • cozido - danie gotowane w wulkanie • plantacje ananasów i herbaty • Lizbona - czarująca stolica Portugalii.
Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.


Opis hotelu Wulkaniczne ogrody Atlantyku według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Położenie: Hotele ***/**** - położone na Azorach - Sao Miguel Do dyspozycji gości: restauracja i bar Pokoje: 2 - osobowe, wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem , TV i klimatyzacją Wyżywienie: śniadania w formie bufetu za dopłatą 4 obiadokolacje Kategoria lokalna: ***/****

Program

Dzień 1 Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot na Azory na wyspę Sao Miguel (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma fakultatywnej obiadokolacji w hotelu). Dzień 2 Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie wyspy Sao Miguel, jednej z 9 wysp w archipelagu Azorów, która wyróżnia się swą wielkością oraz aktywnością wulkaniczną i sejsmiczną. Zwiedzanie rozpoczniemy od fabryki ceramiki w miejscowości Lagoa, której wzornictwo charakterystyczne jest dla całej Portugali. Następnie skierujemy się w stronę Lagoa do Fogo - "jeziora ognia" które ulokowało się w kraterze wulkanicznym. Otoczone endemiczną roślinnością, ogromne jezioro z przejrzystymi wodami i piaszczystymi plażami jest niezwykłym rezerwatem przyrody. Zatrzymamy się również przy Caldeira Velha, jeziorku wulkanicznym położonym na stoku wulkanu Lago do Fogo, gdzie będzie możliwość zakosztowania kąpieli w gorących wulkanicznych źródłach. Dalej przejedziemy do Ribeira Grande, typowego miasteczka Azorów na północnym krańcu wyspy z interesującą architekturą wykorzystującą często bazaltowe, wulkaniczne skały w które obfituje wyspa. Na zakończenie degustacja miejscowych likierów wyrabianych tu w co najmniej kilku gatunkach. Po południu powrót do hotelu, czas wolny i nocleg. Dzień 3 Po śniadaniu dalsze zwiedzanie zachodnich terenów wyspy, gdzie prowadzi droga ze spektakularnymi widokami kraterów wulkanicznych. Zatrzymamy się na punkcie widokowym Vista do Rei, skąd będziemy mogli podziwiać dwa jeziora: Green Lake oraz Blue Lake i przekonać się czy ich nazwy odzwierciedlają kolory wód, które kontrastują ze stromymi bokami 12 km krateru wulkanicznego Caldeira das Sete Cidades, gdzie ulokowane są jeziora. Jadąc w dół drogi "zajrzymy" do wnętrza wulkanu i dotrzemy do malowniczej wioski Sete Cidades z jej charakterystyczną architekturą, wspaniałymi drzewami i kwiatami. W drodze powrotnej przejedziemy w okolice Ponta Delegada na plantację ananasów aby poznać specyfikę uprawy tych owoców i skosztować wyrabianego z nich lokalnie likieru ananasowego. Po południu powrót do hotelu, czas wolny i nocleg. Dzień 4 Po śniadaniu całodniowa wycieczka do doliny Furnas i gorących źródeł. Rozpoczniemy od przejazdu w stronę jeziora Lago Das Furnas, gdzie będziemy mogli obserwować geotermalną aktywność: bulgoczące, lecznicze błota oraz naturalną wodę mineralną ze specyficznym składem pierwiastków i minerałów a wszystko to w oparach wulkanicznych wyziewów. Lokalni mieszkańcy wykorzystują te właściwości wulkanu do gotowania tradycyjnej potrawy cozido - swego rodzaju gulaszu z rożnymi rodzajami mięsiwa i warzyw, które w dużych glinianych naczyniach zasypuje się w dołach popiołami wulkanicznymi i "gotuje" kilka godzin w gorącej ziemi. Będziemy mogli skosztować tego niezwykłego przysmaku podczas przerwy na lunch (dodatkowo płatne). Następnie przejazd do Parku Terra Nostra z egzotycznymi kwiatami, starymi drzewami i naturalnymi basenami z wodą termalną. Dalej przejedziemy do Pico do Ferro, skąd roztacza się panorama na całą dolinę Furnas. Na zakończenie dnia, wizyta na plantacji herbaty w jednej z dwóch czynnych fabryk herbaty w Europie. Przyjazny klimat Azorów, pozwala na uprawę krzewów herbacianych i produkcję dobrej jakości herbat: zielonych i czarnych. Po zwiedzaniu fabryki Gorreana, czas wolny na herbatę w tutejszej herbaciarni. Powrót do hotelu na nocleg. Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Sao Miguel, przelot do Lizbony - stolicy Portugalii. Po przylocie zwiedzanie Lizbony, zobaczymy między innymi zamek de Sao Jorge (św. Jerzego) - pozostałości po dawnej królewskiej siedzibie, z której rozciąga się piękna panorama miasta, katedrę, malowniczą dzielnicę Alfama, dzielnicę Belem z klasztorem dos Jeronimos i wieżą de Belem, różą wiatrów oraz pomnikiem odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama, Magellana. Przejazd na nocleg hotelu w okolicy Lizbony. Dzień 6 Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (w zależności od godzin przelotu, zamiast śniadania pakiety śniadaniowe) a następnie transfer na lotnisko i wylot do Warszawy (możliwe międzylądowanie). Uwagi do programu - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot na Azory - Sao Miguel (możliwe międzylądowanie), przelot powrotny z Azorów do Lizbony (zwiedzanie i nocleg) oraz z Lizbony do Warszawy opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, 5 rozpoczętych dób hotelowych (4 na Azorach - Sao Miguel, 1 w Lizbonie), śniadania, program turystyczny j. w., obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, usług transportowych podczas objazdu wyspy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, transportu podczas objazdu wyspy, usług przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców 175 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki fakultatywne (ceny podane są w programie imprezy). Możliwa dopłata do 4 obiadokolacji w systemie rezerwacyjnym.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot na Azory - Sao Miguel (możliwe międzylądowanie), przelot powrotny z Azorów do Lizbony (zwiedzanie i nocleg) oraz z Lizbony do Warszawy opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, 5 rozpoczętych dób hotelowych (4 na Azorach - Sao Miguel, 1 w Lizbonie), śniadania, program turystyczny j. w., obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, usług transportowych podczas objazdu wyspy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, transportu podczas objazdu wyspy, usług przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców 175 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki fakultatywne (ceny podane są w programie imprezy). Możliwa dopłata do 4 obiadokolacji w systemie rezerwacyjnym.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Polecamy Wycieczki objazdowe w Madera (Portugalia)
Zdjęcia lokalizacji (Portugalia / Madera)
Klify i skały wyspy Madera w Portugalii
Strelicje, Portugalia, Wakacje na Maderze
Plaża Calheta na wyspie Madera w Portugalii
Hotel Rocamar & Royal Orchid - Portugalia, Madera
Teleferico w mieście Funchal, Madeira
Ogród botaniczny, Madera, Portugalia
Słynna Dolina Zakonnic na Maderze
Słynne lewady na Maderze
Zarco i Machico na Maderze
Strome klify na Maderze
Lawowe baseby w Porto Moniz na Maderze, Portugalia
Tradycyjne domki w Santana na Maderze, Portugalia
Zjazd Toboganem ulicami Funchal na Maderze
Przedłużone na palach lotnisko na Maderze
Popularny punkt widokowy Gabo Girao na Maderze
Targ owocowy i warzywny w Funchal na Maderze, Portugalia

Opinie o wycieczce objazdowej Wulkaniczne ogrody Atlantyku

Wulkaniczne ogrody Atlantyku - możliwości zakwaterowania:

1 os. standard
2 os. standard

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Wulkaniczne ogrody Atlantyku? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00