cellphone519195695

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Bałkany (Buł.- Maced.- Koso.- Alba.- Czarn.)

Bułgaria
Ocena wycieczki objazdowej Bałkany (Buł.- Maced.- Koso.- Alba.- Czarn.):
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Bałkany (Buł.- Maced.- Koso.- Alba.- Czarn.) w ofercie Biura podróży:

Logos Tour

Szukasz wakacji do Bułgarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KRAJ

BUłGARIA-MACEDONIA-KOSOWO-ALBANIA-CZARNOGóRA-BOśNIA I HERCEGOWINA-SERBIA

OPIS

BAŁKANY (Bułgaria - Macedonia - Kosowo - Albania - Czarnogóra - Bośnia i Hercegowina - Serbia)Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Bułgarii. Przylot do Sofii.SOFIA (Bułgaria)Dzień 2Zwiedzanie stolicy Bułgarii – Sofii. Przejazd do centrum miasta – sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew Sveta Nedela. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Archeologicznego. Po południu wycieczka na górę Witosza; po drodze zwiedzanie średniowiecznej cerkwi Bojańskiej z freskami z XIII w. Na zakończenie łatwa wycieczka piesza na Czerni Wrych (1641 m n.p.m.). Inną opcją jest wyjazd do Wąwozu Iskyr i zwiedzanie monastyru Sedemte Prestola.SKOPJE (Macedonia)Dzień 3Przejazd do Skopje w Macedonii. Po drodze zwiedzanie monastyru Rilskiego Monastyru ważnego symbolu bułgarskiego oporu przeciwko okupacji tureckiej. Przejazd przez góry Riła sięgające nawet 3 tys.m n.p.m.SKOPJE Dzień 4Zwiedzanie Skopje. Spacer na Stare Miasto, gdzie można zobaczyć meczet, akwedukt rzymsko-bizantyński z I wieku n.e., rozbudowany trzy wieki później przez Justyniana Wielkiego. Przejazd na przedmieścia w Nerezi, do zabytkowej cerkwi św. Pantelejmona z 1164 r. z zachowanymi freskami będącymi wspaniałym przykładem malarstwa bizantyjskiego. Postój w miejscu, z którego można podziwiać kanion Matka, tzw. macedoński raj, położony ok. 15 km od Skopje tzw. macedoński raj. Jest to malownicze miejsce, gdzie po jednej i drugiej stronie widać pasma górskie z poukrywanymi monastyrami pamiętającymi czasy prześladowań tureckich. W kanionie odkryto niedawno najgłębszą podwodną jaskinię.SKOPJE - PRISZTINA (Kosowo) - SKOPJEDzień 5Wycieczka do Kosowa. Zwiedzanie monastyru Gracanica. Przejazd do Prisztiny, stolicy Kosowa. Postój na Kosowym Polu, w miejscu słynnej bitwy toczonej w 1389 r., w której wyniku wojska osmańskie pokonały armię złożoną z Serbów i ich słowiańskich sprzymierzeńców. Przyjazd do Prizren, miasta leżącego w południowym Kosowie. Zwiedzanie cerkwi Bogurodzicy Ljeviškiej z XII w., ufundowanej przez króla Stefana Nemanię oraz cerkwi Chrystusa Zbawiciela z XIV w.OHRID - DURRĂ


Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Logos Tour, które w ciągu ponad 30 lat swojej działalności zdobylo mnóstwo doświadczenia w organizacji podrózy i wypraw w najodleglejsze zakątki świata. Biuro Podróży Logos Tour oferuje interesujące programy wycieczek objazdowych po wszystkich kontynentach dla klientów oczekujących indywidualnego podejścia, szukających unikalnych atrakcji i wyjątkowej jakości usług.

Każdy program zwiedzania przygotowywany jest w oparciu o dotychczasowe doświadczenie i opinie turystów, a jego realizacja przebiega na najwyższym poziomie i z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Indywidualne podejście do klienta, niewielkie grupy, programy szyte na miarę i stawianie bezpieczeństwa i dobre klientów na pierwszym miejscu gwarantuje wypoczynek na najwyższym poziomie.

Wykwalifikowani piloci i przewodnicy czuwają nad realizacją każdej wycieczki. Wszystkie programy są bardzo urozmaicone i pokazują wszystko co najlepsze w danym regionie – od atrakcji przyrodniczych, wspaniałych zabytków historycznych, spotkań z egzotyczną miejscową ludnością, uczestnictwo w wyjątkowych festiwalach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, po poznawanie lokalnych obrzędów i tradycji.