cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy, Kostaryka
1 / 14
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy
star 3

Kostaryka
Ocena wycieczki objazdowej Raj nie tylko podatkowy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Raj nie tylko podatkowy w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Kostarykę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele/Logde o standardzie **/*** - (10 rozpoczętych dób hotelowych)
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje. Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na2 godziny przed wylotem. Przelot samolotemrejsowym(z przesiądką w jednym z europejskich portów) do Panamy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 2
Po śniadaniu wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około80 statków. Jego długość wynosi 81 km. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz. Niektóre z nich posiadają centra obserwacyjne: Gatun, Pedro Miguel, Miraflores. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć jak wygląda to wąskie gardło, przez któreprzeprawiają się ogromne statki. Całe przedsięwzięcie związane z Kanałem Panamskim to również Park Narodowy w Chagres. Park Narodowy pozwala zachować naturalne zasoby tego miejsca, lasy tropikalne, rzeki, jeziora. np. J. Alajuela jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym regulującym poziom wody w jeziorze Gatum, które jest częścią Kanału Panamskiego. Obszar Chagres zamieszkuje plemię Indian Embera, które próbuje zachować styl życia praktycznie niezmienny od czasów przybycia Kolumba. Po przeprawie czółnami odwiedzimy wioskę Embera, podczas której dowiemy się jak żyją i czym się zajmują tubylcy. Przelot do Bocas del Toro. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 120 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka łodzią do Crawl Cay i plaży czerwonej żaby na wyspie Bastimentos. Crawl Cay to jedno z najatrakcyjniejszych i kolorowych miejsc na wyspach, gdzie cisza, czysta woda i tropikalna roślinność tworzą miejsce idealne do wypoczynku oraz nurkowania z maską. Z kolei plaża Czerwonej Żaby swoją nazwęzawdzięcza niewielkiej żabie, którą znaleźć można tylko na wzgórzu nieopodal plaży. Łatwo jest je wypatrzyć, jako że wydają z siebie dość głośny, ochrypły dźwięk. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Bocas del Toro to idealne miejsce do wypoczynku na pięknych, piaszczystych plażach, nurkowania w krystalicznie czystym morzu, podziwiania raf koralowych i życia podwodnego. Otaczające wyspy palmowe i tropikalne lasy, bogaty ekosystem archipelagu oraz tradycyjne indiańskie wioski tworzą niebywały klimat, a bogactwo kulturowe i architektoniczne, mili ludzie, lokalna wyśmienita kuchnia sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe. Czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie. Kolacja i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu przeprawa łódzią do Almirante oraz przejazd do Sixaola na granicy z Kostaryką.Wizyta w Parku Cahuita, w którym będziemy mieli okazję wypatrywać leniwców, czepiaków, kapucynek, bazyliszków, pająków, iguanoraz licznie występujących tu gatunków ptaków. Czas na chwilę relaksu na rajskiej, dzikiej plaży. Następnie udamy się w kierunkuSan Jose. Po drodze możliwość wizyty w Sanktuarium Leniwców (fakultatywnie, dodatkowo płatne ok. 50 USD), miejscu gdzie można obserwować leniwce. Te niezwykle ciekawe i powolne (potrafią pokonać do 7 metrów na minutę) stworzenia zamieszkują lasy tropikalne Ameryki Środkowej i Południowej. Pędzą nadrzewny tryb życia i niemal cały czas spędzają wisząc głową w dół, trzymając się konarów bardzo długimi pazurami. Niektóre gatunki śpią nawet 22 godziny na dobę, schodząc na ziemię co 7-8 dni głównie w celu zmiany drzewa. Leniwce pożywiają się liśćmi, pędami kwiatów i owocami, a ponieważ nie regulują swojej temperatury przez zmianę tempa metabolizmu, tylko przemieszczając się z miejsca nasłonecznionego do zacienionego, potrzebują niemal o połowę mniej kalorii niż inne ssaki o podobnych rozmiarach. Panoramiczne zwiedzanie stolicy Kostaryki. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu wyruszymy na plantację kawy Doka Coffe Estate, która jest w posiadaniu najstarszego na Kostaryce młyna do mielenia kawy, napędzanego wodą. Podczas wycieczki po plantacji, zapoznamy się z etapami produkcji kawy - od posadzenia krzewów, aż do zbiorów i wypalania. Następnie przejazd do wodospadów La Paz i czas wolny w cudownej scenerii jednego z nich. Możliwość oglądania między innymi tukanów, kolibrów czy przepięknych motyli morfo. Przejazd do hotelu w La Fortuna, kolacja i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego wulkanu Arenal (w przypadku wzmożonej aktywności wulkanu zaproponujemy inny),który jest najmłodszym, a zarazem najbardziej aktywnym iznanym wulkanem Kostaryki.Wulkan jest licznie odwiedzany zarówno przez turystów jak i naukowców, dzięki nieustającej aktywności wulkanicznej, która nieco spada, dlatego warto zobaczyć gojak najszybciej.Arenal charakteryzuje się niemal symetrycznym, stożkowatym kształtem,a u jego podnóży znajduje się jezioro o tej samej nazwie. Jezioro Arenal to największy zbiornik wodny Kostaryki, to również największy projekt hydroenergetyczny kraju. Udamy się w rejs po jeziorze zzachwycającym widokiem na wulkan.Dla chętnych możliwość wizyty wbasenachgeotermalnych w okolicy miejscowościLa Fortuna (w ramach możliwości czasowych, dodatkowo płatne ok. 60 USD). Przejazd do hotelu w Monteverde, kolacja i nocleg.
Dzień 8
Po śniadaniu spacer "podniebnym szlakiem"- dzięki zawieszonym na różnych wysokościach mostom będziecie mogli Państwo eksplorować florę i faunę tego lasu chmurowego. Dżunglę zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków (w tym kwezale herbowe, kolibry, ary oliwkowe), ponad 480 gatunków motyli, ok. 100 gatunków ssaków (w tym jaguary, małpy, aguti) i występuje w niej ponad 2500 gatunków roślin (np. orchidee, paprocie, bromelie). Chętnym, za dodatkową opłatą, proponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 70 USD/os. Powrót do hotelu w okolicy Monteverde, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd nad rzekę Tarcoles, której górny bieg tworzy północną granicę Carara Biological Reserve. Rzeka i bagna położone na ujściu rzeki tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Wśród wielu występujących tu gatunków, znajdziemy czaple, rakojady, tygryska nagobrodego. Tarcoles jest powszechnie znana jako główne siedlisko krokodyli. Postój na krokodylim moście, z którego będziemy wypatrywać tych olbrzymich gadów. Dla chętnych rejs po rzece (dodatkowo płatne 60 USD). Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie w okolicach parku Narodowego Marino Ballena. Kolacja i nocleg w hotelu (trasa ok. 280 km)
Dzień 10
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Marino Ballena, jednego z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową oraz namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Czas na odpoczynek na plaży, trekking i zwiedzanie okolicy. Opcjonalnie za dopłatą (ok. 90 USD) możliwa wyprawa łodzią na poszukiwanie delfinów i wielorybów, które migrują tu każdej zimy, by uczyć swoje młode życia. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 11
Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie a Ocean Spokojny po drugiej - tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Czas wolny na plażowanie i kąpiele. Następnie przejazd do San Jose, transfer na lotnisko, wylot do Polski (z przesiądką w jednym z europejskich portów).
Dzień 12
Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.
Uwagi do programu
- Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki. - Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotemrejsowym do Panamy z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie,przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie iKostaryce , pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok.370 USD/os.
Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 2.0/6. Sprawdź opinie:
META Description

Panama i Kanał Panamski • rajskie wyspy Bocas del Toro • plaże Crawl Cay i Czerwonej Żaby • kolorowe rafy koralowe • leniwce • Kostaryka • plantacje kawy • wyprawa na poszukiwanie delfinów i wielorybów • Arenal - najaktywniejszy wulkan Kostaryki
Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.


Opis hotelu Raj nie tylko podatkowy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele/Logde o standardzie **/*** - (10 lub 11rozpoczętych dób hotelowych w zależności od terminu). Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km). Dzień 2 Po śniadaniu wyprawa nad Kanał Panamski. Kanał Panamski jest bardzo ważnym traktem morskim łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. Dzienna przepustowość kanału to około 1400 statków. Jego długość wynosi 81 km. Kanał Panamski posiada 3 pary śluz. Niektóre z nich posiadają centra obserwacyjne: Gatun, Agua Clara i Miraflores. Zatrzymamy się przy śluzie Miraflores, aby zobaczyć jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Całe przedsięwzięcie związane z Kanałem Panamskim to również Park Narodowy w Chagres. Park Narodowy pozwala zachować naturalne zasoby tego miejsca, lasy tropikalne, rzeki, jeziora. np. J. Alajuela jest naturalnym zbiornikiem retencyjnym regulującym poziom wody w Kanale Panamskim. Obszar Chagres zamieszkuje plemię Indian Embera Drua, które próbuje zachować styl życia praktycznie niezmienny od czasów przybycia Kolumba. Ok. 20 minutowa przeprawa czółnami, następnie wizyta w wiosce, podczas której dowiemy się jak żyją i czym się zajmują tubylcy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 120 km). Dzień 3 Po śniadaniu, transfer na lotnisko i lot na rajskie wyspy Bocas del Toro. Jest to idealne miejsce do wypoczynku na pięknych, piaszczystych plażach, nurkowania w krystalicznie czystym morzu, podziwiania raf koralowych i życia podwodnego. Otaczające wyspy palmowe i tropikalne lasy, bogaty ekosystem archipelagu oraz tradycyjne indiańskie wioski tworzą niebywały klimat, a bogactwo kulturowe i architektoniczne, mili ludzie, lokalna wyśmienita kuchnia sprawiają, że jest to miejsce niezwykłe. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie. Kolacja i nocleg. Dzień 4 Po śniadaniu wycieczka łodzią do Crawl Cay i plaży czerwonej żaby na wyspie Bastimentos. Crawl Cay to jedno z najatrakcyjniejszych i kolorowych miejsc na wyspach, gdzie cisza, czysta woda i tropikalna roślinność tworzą miejsce idealne do wypoczynku oraz snurkowania. Z kolei plaża Czerwonej Żaby, nazwę i sławę swą zawdzięcza niewielkiej żabie, którą znaleźć można tylko na wzgórzu nieopodal plaży. Łatwo jest je wypatrzyć, jako że wydają z siebie dość głośny, ochrypły dźwięk. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dzień 5 Po śniadaniu przejazd do Sixaola na granicy z Kostaryką. Następnie wizyta na plantacji bananów. Niedaleko granicy z Panamą zaczyna się tzw. banana land - znajdują się tu jedne z największych plantacji bananów na świecie (Panama jest, po Ekwadorze, największym eksporterem bananów na świecie). Historia bananów w Ameryce Centralnej rozpoczęła się w 1870 roku, kiedy to, amerykański żeglarz, Lorenzo Dow Barker, dokonał pierwszej odnotowanej transakcji sprzedaży bananów, sprzedając 160 pęków z Jamajki w Jersey City w Ameryce. 3 lata później, deweloper kolejowy z Ameryki Centralnej zasadził bananowce wzdłuż linii kolejowej w Kostaryce, dając podwaliny pod utworzenie firmy Chiquita. Przejazd do San Jose. Panoramiczne zwiedzanie stolicy Kostaryki. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wizyta w Sloth Sanctuary, miejscu gdzie można obserwować leniwce. Te niezwykle ciekawe i powolne (potrafią pokonać do 7 metrów na minutę) stworzenia zamieszkują lasy tropikalne Ameryki Środkowej i Południowej. Pędzą nadrzewny tryb życia i niemal cały czas spędzają wisząc głową w dół, trzymając się konarów bardzo długimi pazurami. Niektóre gatunki śpią nawet 22 godziny na dobę, schodząc na ziemię co 7-8 dni głównie w celu zmiany drzewa. Leniwce pożywiają się liśćmi, pędami kwiatów i owocami, a ponieważ nie regulują swojej temperatury przez zmianę tempa metabolizmu, tylko przemieszczając się z miejsca nasłonecznionego do zacienionego, potrzebują niemal o połowę mniej kalorii niż inne ssaki o podobnych rozmiarach. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. Dzień 6 Po śniadaniu wyruszymy na plantację kawy Doka Coffe Estate, która jest w posiadaniu najstarszego na Kostaryce młyna do mielenia kawy, napędzanego wodą. Podczas wycieczki po plantacji, zapoznamy się z etapami produkcji kawy - od posadzenia krzewów, aż do zbiorów i wypalania. Przejazd do Parku Narodowego wulkany Poas, gdzie z platformy widokowej rozciąga się piękny widok na krater z turkusowym kwasowym jeziorem. Krater jest jednym z największych na świecie, wokół rozciągają się szlaki gęsto porośnięte dzikimi kwiatami, mchami i paprociami. Przejazd do wodospadów La Paz i czas wolny w cudownej scenerii jednego z nich. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. Dzień 7 Po śniadaniu przejazd do rezerwatu narodowego Caño Negro, który znajduje się przy granicy z Nikaraguą. Lasy, łąki i bagna tego parku zapewniają schronienie dla wielu zagrożonych gatunków zwierząt, takich jak pumy, jaguary, oceloty, tapiry, pekari i kilka gatunków małp (kapucynka czarnobiała, wyjec płaszczowy i czepiak czarnoręki). W porze suchej rzeka zamienia się w małe laguny, kanały i plaże, które są domem dla tysięcy ptaków wędrownych wielu gatunków, takich jak bociany, różne gatunki ibisów, wężówki amerykańskie, kaczki i kormorany. Wyprawa łodzią do miejsca idealnego do obserwacji wielu gatunków ptaków, które są największą atrakcją rezerwatu. Po południu fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) kąpiel w geotermalnych źródłach wulkanicznych. Jest tu aż 16 podświetlanych basenów, otoczonych tropikalną roślinnością. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dzień 8 Po śniadaniu przejazd nad rzekę Tarcoles, której górny bieg tworzy północną granicę Carara Biological Reserve. Rzeka i bagna położone na ujściu rzeki tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Wśród wielu występujących tu gatunków, znajdziemy czaple, rakojady, tygryska nagobrodego, lasówkę złotawą i zimorodka. Fakultatywnie, za dodatkową opłatą na miejscu, rejs łodziami po rzece. Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie w okolicach parku Narodowego Manuel Antonio. Kolacja i nocleg w hotelu. Dzień 9 Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie a Ocean Spokojny po drugiej - tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. Dzień 10 Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Marino Ballena, jednego z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową oraz namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Czas na odpoczynek na plaży, trekking i zwiedzanie okolicy. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dzień 11 lub 12 Śniadanie. W zależności od wybranego terminu, transfer na lotnisko, przelot do Panamy i dzień wolny na odpoczynek (możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, które na miejscu zaproponuje pilot) lub transfer na lotnisko, przelot do Panama City i lot powrotny do Polski. Dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow na miejscu. Dzień 12 lub 13 Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina. Uwagi do programu - Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki. - Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski. Świadczenia Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie iKostaryce , pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok.260 USD. Inne Wyloty Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 lub 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Panamie iKostaryce , pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok.260 USD.

Inne

Wyloty Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.