cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja, Rosja
 • Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja, Rosja
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
15.06 - 28.06
już od 11441 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
15.06 - 28.06
już od 11441 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja

Rosja
Ocena wycieczki objazdowej Mongolia - Rosja:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 15 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 15 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Mongolia - Rosja w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ROSJA

SZLAK

MONGOLIA ROSJA z Bajkałem i przelotem na pustynię Gobi - 14 dni (17 dni)

Główne atrakcje

• Gobi - pustynia, jakich mało • Piękny Bajkał z Wyspą Olchon • Przejazd fragmentami Kolei Transsyberyjskiej • Buriacja - buddyzm i starowiercy • Ułan Bator i okolice • Moskwa i Siergijew Posad

O wycieczce

Bajkał - najgłębsze jezioro świata, Kolej Transsyberyjska i mongolskie stepy poruszają wyobraźnię. W Rosji zobaczymy nie tylko "Syberyjskie Morze", jak nazywany jest Bajkał, ale odwiedzimy też Buriację - region, któremu kulturowo bliżej jest do Mongolii niż do Rosji. Mongolia to kraj wielkich przestrzeni, jeden z najrzadziej zaludnionych rejonów świata. Mongołowie swe tradycje wywodzą wprost od Czyngis Chana, więc szczególną miłością darzą konie, broń i walkę. Jest to też naród, który wraca do korzeni buddyjskich. Będąc w Mongolii nie można ominąć Pustyni Gobi, jak twierdzą znawcy, najpiękniejszej z pustyń świata. Spędzimy tam dwie noce w prawdziwych jurtach. Są to jednak jurty "cywilizowane", wyposażone w łóżka, pościel, a zimne noce wstawia się tam nawet piecyki zwane niegdyś u nas "kozami". Opcjonalnie proponujemy odwiedziny wielkiej i nieco zwariowanej Moskwy oraz pięknego Siergijew Posad, serca Rosji.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot z przesiadką do Ułan Bator.

Dzień 2

Przylot do Ułan Bator i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzamy mongolską stolicę, która jest jedynym wielkim miastem kraju. Spacerujemy przez ogromny plac Czyngis Chana, wokół którego rozmieszczone są najważniejsze gmachy. Widzimy też pomnik Czyngis Chana i Suchebatara - bohatera rewolucji. Następnie zwiedzamy pałac ostatniego buddyjskiego władcy Mongolii - Bogdo Gegeena. W latach komunizmu zburzono i spalono setki zabytkowych budynków w Mongolii i przetrwały tylko nieliczne. Widzimy też buddyjski klasztor Gandan, który był jedynym czynnym klasztorem w kraju do 1990 roku. Wyjazd na Zaisan Memorial, z którego roztacza się wspaniała panorama otoczonego wzgórzami miasta. Wieczorem kolacja składająca się ze specjałów kuchni mongolskiej, opartej na różnych rodzajach bardzo smacznego mięsa. Nocleg w hotelu w centrum Ułan Bator.

Dzień 3

Przejazd na lotnisko i lot do miasteczka Dalanzadgad, stolicy ajmaku (mongolskiego województwa) południowogobijskiego, który graniczy z Chinami. Dalsza podróż przebiega samochodami terenowymi. Ruszamy przez Gobi, pustynię bardzo urozmaiconą i ciekawą. Dojazd do tzw. śpiewających piasków Khongor z najwyższymi w Mongolii wydmami. Ich wysokość dochodzi do kilkudziesięciu metrów, a ze szczytów rozciąga się wspaniała panorama pustyni Gobi, o czym przekonamy się naocznie. O zachodzie słońca Gobi przybiera szczególnie piękne kolory. Kolacja. Nocleg w "hotelu jurtowym" na Gobi (jurty dla turystów wyposażona w łóżka z pościelą).

Dzień 4

Tego dnia spotkamy ludzi pustyni - prawdziwych nomadów, gdzie będzie można podejrzeć tradycyjny sposób życia tych nawykłych do wędrówek ludzi. Odważniejsi mogą spróbować kumysu lub innych "specjałów". Chętni zasiądą na jednego z baktrianów - dwugarbnych wielbłądów. W planie mamy też pieszą wycieczkę do rysunków naskalnych, które w suchym klimacie przetrwały w idealnym stanie tysiące lat. Obiad. Przejazd do Bayanzag - Płonących Klifów, gdzie amerykański badacz Roy Chapman Andrews (pierwowzór Indiany Jones'a) odnalazł ponad sto lat temu największe szkielety dinozaurów. Kolacja i nocleg w "hotelu jurtowym".

Dzień 5

Rano wyruszamy w góry Gurvan Saikhan, których najwyższy szczyt osiąga 2825 m n.p.m. Celem wyprawy jest kolejny park narodowy Gobi Gurvan Saikhan i kanion Jolin Am (Kanion Sępów). Spacer kanionem przyniesie wiele wrażeń estetycznych. W tym dniu mamy też szansę ujrzeć wiele ciekawych ptaków i innych zwierząt. Chętni za dodatkową opłatą mają możliwość przejażdżki na niewielkich, mongolskich konikach. Obiad. Po przeżyciach związanych z górskimi krajobrazami kierujemy się na nocleg do hotelu w Dalanzadgad.

Dzień 6

Przejazd na lotnisko i wylot do Ułan Bator. Prosto z lotniska wycieczka do położonego w pobliżu stolicy Parku Narodowego Tereldż. Tam udamy się na spacer do położonego na wzgórzu klasztoru buddyjskiego, kolejnego cudem ocalałego zabytku. Postój pod Żółwią Skałą pod którą spełniają się ponoć najskrytsze życzenia. Park narodowy obejmuje górzyste, zielone tereny. Jest to obszar przejściowy między stepami i lasami. Podczas wycieczki będziemy też podziwiać ogromny pomnik Czyngis Chana, największy konny pomnik świata, który stoi w ważnym dla historii kraju miejscu. Po powrocie do Ułan Bator czeka nas jeszcze folklorystyczny koncert. Nocleg w Ułan Bator.

Dzień 7

Do południa czas wolny w Ułan Bator. Spacerujemy po głównym placu i przyległych ulicach mając okazję do ostatnich fotografii. Zaglądamy na Plac Beatlesów, miejsce spotkań młodych mieszkańców miasta. Przejazd na stację kolejową i wyjazd do Ułan Ude w Rosji. Trasa wciąż biegnie odnogą Kolei Transsyberyjskiej poprowadzonej z Moskwy przez Ułan Bator aż do Pekinu. Długi postój pociągu na granicy. W Rosji wjedziemy w granice Republiki Buriacji - jednej z półautonomicznych rosyjskich republik, gdzie znaczącą grupą etniczną są należący do narodów mongolskich Buriaci. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia, przedziały 4-osobowe).

Dzień 8

Rano przyjazd do Ułan Ude, stolicy Buriacji. Zwiedzanie miasta założonego w 1666 roku przez Kozaków, w którym mieszały się wpływy rosyjskie, mongolskie i chińskie. Spacerujemy po centrum miasta oglądając sobór Odigitrijewski i inne budowle. Znajdziemy się też na Placu Sowietów. Ciekawostką jest tutaj największa na świecie głowa Lenina, która przypomina nam o minionych czasach. Wyjazd do pobliskiego Iwolginska - centrum buddyjskiego. To dynamicznie rozwijający się ośrodek buddyzmu i centrum nauczania. Popołudnie spędzamy na wsi u rosyjskich starowierców. Ludzie ci byli prześladowani w Rosji i schronili się do Polski, gdzie mieszkali niemal sto lat. Po rozbiorach trafili znów pod władzę cara i zostali zesłani właśnie do Buriacji. Poznajemy tradycję i muzykę starowierców. Kolacja u starowierców, wieczorem powrót do Ułan Ude i nocleg.

Dzień 9

Przejazd na stacje kolejową i dalsza podróż pociągiem do Irkucka (ok. 8 h). Czeka nas kolejna podróż fragmentem Kolei Transsyberyjskiej. Tego dnia po raz pierwszy zobaczymy Bajkał - najgłębsze jezioro na świecie. Linia kolejowa została poprowadzona południowymi brzegami Bajkału. Po drodze otwiera nam się widok na jezioro. Dojazd do Irkucka, przejazd do hotelu i nocleg w mieście.

Dzień 10

Wycieczka do Talcy - zwiedzanie Muzeum Budownictwa Drewnianego Ludów Bajkału. Przeniesiono tu wiele bardzo ciekawych budowli łącznie z całymi gospodarstwami. Następnie jedziemy do Listwianki, popularnej miejscowości położonej bezpośrednio nad Bajkałem. Zaglądamy tu na lokalny targ. Powrót do Irkucka i nocleg.

Dzień 11

Wyjeżdżamy z Irkucka i podróżujemy kilka godzin przez tajgę zatrzymując się pod drodze. Dojazd do Bajkału. Promem przeprawiamy się na wyspę Olchon. To największa wyspa na Bajkale, Buriaci czczą tu wiele świętych miejsc, a miejsce słynie z unikatowego piękna. Dojeżdżamy do miejscowości Chużyr. Odwiedzimy tu m.in świętą skałę zwaną Szamanka. Kolacja. Nocleg w pensjonacie w Chużyr.

Dzień 12

Wycieczka po wyspie Olchon. Zetkniemy się tutaj ze świętymi miejscami wciąż obecnego szamanizmu. Przejedziemy przez wioskę Pieszczenaja, w której po wojnie znajdował się obóz dla więźniów. Docieramy aż na północny kraniec wyspy, gdzie stojąc na stromych klifach Przylądka Choboj będziemy mogli podziwiać jezioro Bajkał w pełnej krasie. Jeżeli będzie dobra widoczność uda nam się dojrzeć półwysep Święty Nos oraz góry po drugiej stronie "Małego Morza". Podczas wycieczki degustacja na łonie przyrody uchy, rosyjskiej zupy rybnej. Kolacja i nocleg w Chużyr.

Dzień 13

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Irkucka, przeprawa na stały ląd i przejazd do miasta. Objazd Irkucka - Plac Kirowa, Cerkiew Zbawiciela, Sobór Objawienia Pańskiego. Kolacja w lokalnej restauracji - kuchnia rosyjska. Nocleg w Irkucku.

Dzień 14

Rano przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Dzień 14

Przylot do Moskwy. Jeszcze tego samego dnia (wykorzystujemy długi dzień spowodowany różnicą czasu) zwiedzanie Placu Czerwonego i Soboru Błogosławionego Wasyla. Pod wieczór spacer po Arbacie, głównym deptaku i słynnej ulicy bogatej w życie artystyczne. Nocleg w Moskwie.

Dzień 15

Wycieczka poza Moskwę - przejazd do Siergijew Posad - jednego z najważniejszych ośrodków prawosławia. Zwiedzanie kompleksu ławry Troicko-Siergijewskiej, soboru Uśpienskiego, grobu cara Borysa Godunowa, kaplicy Nastudziennej, skarbca, wieży Kalicja. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 16

Zwiedzanie Kremla, widzimy tam m.in. największy dzwon świata i słynną armatę "carpuszkę". Po południu czas wolny do własnego wykorzystania. Wieczorem kolacja z typową rosyjską kuchnią w lokalnej restauracji. Oczywiście nie zabraknie przy tej okazji dobrze schłodzonej wódki. Nocleg w Moskwie.

Dzień 17

Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

DOPŁATA DO OPCJI MOSKWA I OKOLICE

1150 USD

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy (wynajęte mikrobusy, pociągi, prom, auta terenowe na pustyni Gobi); noclegi w pokojach 2-os. - hotele 4* lub 3*, dwa noclegi w jurtach przystosowanych dla turystów (łóżka z pościelą, wspólne łazienki), pensjonat na wyspie Olchon (możliwe wspólne łazienki), 1 nocleg w pociągu (miejsca do leżenia), śniadania w hotelach, pozostałe wyżywienie wg programu (łącznie 10 posiłków nie licząc Moskwy), koszty wstępów, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; inne opłaty administracyjne, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie (poza przedłużeniem o Moskwę).

CENA NIE OBEJMUJE

Ewentualnej dopłaty do opcji "Moskwa i okolice", obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków, kosztów wiz i pośrednictwa (Mongolia i Rosja) - 770 PLN (płatne wraz z III ratą), zwyczajowych napiwków (ok. 80 USD), dopłaty do pok. 1-osobowego 460 USD/os. (poza przedłużeniem o Moskwę).

UWAGI

Liczebności grupy od 8 do 18 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy, w tym 2 strony obok siebie. Biuro pośredniczy w uzyskiwaniu wizy do Federacji Rosyjskiej oraz do Mongolii. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura musi być złożony najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Opis hotelu Mongolia - Rosja według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ROSJA

SZLAK

MONGOLIA ROSJA z Bajkałem i przelotem na pustynię Gobi - 14 dni (17 dni)

Główne atrakcje

• Gobi - pustynia, jakich mało • Piękny Bajkał z Wyspą Olchon • Przejazd fragmentami Kolei Transsyberyjskiej • Buriacja - buddyzm i starowiercy • Ułan Bator i okolice • Moskwa i Siergijew Posad

O wycieczce

Bajkał - najgłębsze jezioro świata, Kolej Transsyberyjska i mongolskie stepy poruszają wyobraźnię. W Rosji zobaczymy nie tylko "Syberyjskie Morze", jak nazywany jest Bajkał, ale odwiedzimy też Buriację - region, któremu kulturowo bliżej jest do Mongolii niż do Rosji. Mongolia to kraj wielkich przestrzeni, jeden z najrzadziej zaludnionych rejonów świata. Mongołowie swe tradycje wywodzą wprost od Czyngis Chana, więc szczególną miłością darzą konie, broń i walkę. Jest to też naród, który wraca do korzeni buddyjskich. Będąc w Mongolii nie można ominąć Pustyni Gobi, jak twierdzą znawcy, najpiękniejszej z pustyń świata. Spędzimy tam dwie noce w prawdziwych jurtach. Są to jednak jurty "cywilizowane", wyposażone w łóżka, pościel, a zimne noce wstawia się tam nawet piecyki zwane niegdyś u nas "kozami". Opcjonalnie proponujemy odwiedziny wielkiej i nieco zwariowanej Moskwy oraz pięknego Siergijew Posad, serca Rosji.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot z przesiadką do Ułan Bator.

Dzień 2

Przylot do Ułan Bator i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzamy mongolską stolicę, która jest jedynym wielkim miastem kraju. Spacerujemy przez ogromny plac Czyngis Chana, wokół którego rozmieszczone są najważniejsze gmachy. Widzimy też pomnik Czyngis Chana i Suchebatara - bohatera rewolucji. Następnie zwiedzamy pałac ostatniego buddyjskiego władcy Mongolii - Bogdo Gegeena. W latach komunizmu zburzono i spalono setki zabytkowych budynków w Mongolii i przetrwały tylko nieliczne. Widzimy też buddyjski klasztor Gandan, który był jedynym czynnym klasztorem w kraju do 1990 roku. Wyjazd na Zaisan Memorial, z którego roztacza się wspaniała panorama otoczonego wzgórzami miasta. Wieczorem kolacja składająca się ze specjałów kuchni mongolskiej, opartej na różnych rodzajach bardzo smacznego mięsa. Nocleg w hotelu w centrum Ułan Bator.

Dzień 3

Przejazd na lotnisko i lot do miasteczka Dalanzadgad, stolicy ajmaku (mongolskiego województwa) południowogobijskiego, który graniczy z Chinami. Dalsza podróż przebiega samochodami terenowymi. Ruszamy przez Gobi, pustynię bardzo urozmaiconą i ciekawą. Dojazd do tzw. śpiewających piasków Khongor z najwyższymi w Mongolii wydmami. Ich wysokość dochodzi do kilkudziesięciu metrów, a ze szczytów rozciąga się wspaniała panorama pustyni Gobi, o czym przekonamy się naocznie. O zachodzie słońca Gobi przybiera szczególnie piękne kolory. Kolacja. Nocleg w "hotelu jurtowym" na Gobi (jurty dla turystów wyposażona w łóżka z pościelą).

Dzień 4

Tego dnia spotkamy ludzi pustyni - prawdziwych nomadów, gdzie będzie można podejrzeć tradycyjny sposób życia tych nawykłych do wędrówek ludzi. Odważniejsi mogą spróbować kumysu lub innych "specjałów". Chętni zasiądą na jednego z baktrianów - dwugarbnych wielbłądów. W planie mamy też pieszą wycieczkę do rysunków naskalnych, które w suchym klimacie przetrwały w idealnym stanie tysiące lat. Obiad. Przejazd do Bayanzag - Płonących Klifów, gdzie amerykański badacz Roy Chapman Andrews (pierwowzór Indiany Jones'a) odnalazł ponad sto lat temu największe szkielety dinozaurów. Kolacja i nocleg w "hotelu jurtowym".

Dzień 5

Rano wyruszamy w góry Gurvan Saikhan, których najwyższy szczyt osiąga 2825 m n.p.m. Celem wyprawy jest kolejny park narodowy Gobi Gurvan Saikhan i kanion Jolin Am (Kanion Sępów). Spacer kanionem przyniesie wiele wrażeń estetycznych. W tym dniu mamy też szansę ujrzeć wiele ciekawych ptaków i innych zwierząt. Chętni za dodatkową opłatą mają możliwość przejażdżki na niewielkich, mongolskich konikach. Obiad. Po przeżyciach związanych z górskimi krajobrazami kierujemy się na nocleg do hotelu w Dalanzadgad.

Dzień 6

Przejazd na lotnisko i wylot do Ułan Bator. Prosto z lotniska wycieczka do położonego w pobliżu stolicy Parku Narodowego Tereldż. Tam udamy się na spacer do położonego na wzgórzu klasztoru buddyjskiego, kolejnego cudem ocalałego zabytku. Postój pod Żółwią Skałą pod którą spełniają się ponoć najskrytsze życzenia. Park narodowy obejmuje górzyste, zielone tereny. Jest to obszar przejściowy między stepami i lasami. Podczas wycieczki będziemy też podziwiać ogromny pomnik Czyngis Chana, największy konny pomnik świata, który stoi w ważnym dla historii kraju miejscu. Po powrocie do Ułan Bator czeka nas jeszcze folklorystyczny koncert. Nocleg w Ułan Bator.

Dzień 7

Do południa czas wolny w Ułan Bator. Spacerujemy po głównym placu i przyległych ulicach mając okazję do ostatnich fotografii. Zaglądamy na Plac Beatlesów, miejsce spotkań młodych mieszkańców miasta. Przejazd na stację kolejową i wyjazd do Ułan Ude w Rosji. Trasa wciąż biegnie odnogą Kolei Transsyberyjskiej poprowadzonej z Moskwy przez Ułan Bator aż do Pekinu. Długi postój pociągu na granicy. W Rosji wjedziemy w granice Republiki Buriacji - jednej z półautonomicznych rosyjskich republik, gdzie znaczącą grupą etniczną są należący do narodów mongolskich Buriaci. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia, przedziały 4-osobowe).

Dzień 8

Rano przyjazd do Ułan Ude, stolicy Buriacji. Zwiedzanie miasta założonego w 1666 roku przez Kozaków, w którym mieszały się wpływy rosyjskie, mongolskie i chińskie. Spacerujemy po centrum miasta oglądając sobór Odigitrijewski i inne budowle. Znajdziemy się też na Placu Sowietów. Ciekawostką jest tutaj największa na świecie głowa Lenina, która przypomina nam o minionych czasach. Wyjazd do pobliskiego Iwolginska - centrum buddyjskiego. To dynamicznie rozwijający się ośrodek buddyzmu i centrum nauczania. Popołudnie spędzamy na wsi u rosyjskich starowierców. Ludzie ci byli prześladowani w Rosji i schronili się do Polski, gdzie mieszkali niemal sto lat. Po rozbiorach trafili znów pod władzę cara i zostali zesłani właśnie do Buriacji. Poznajemy tradycję i muzykę starowierców. Kolacja u starowierców, wieczorem powrót do Ułan Ude i nocleg.

Dzień 9

Przejazd na stacje kolejową i dalsza podróż pociągiem do Irkucka (ok. 8 h). Czeka nas kolejna podróż fragmentem Kolei Transsyberyjskiej. Tego dnia po raz pierwszy zobaczymy Bajkał - najgłębsze jezioro na świecie. Linia kolejowa została poprowadzona południowymi brzegami Bajkału. Po drodze otwiera nam się widok na jezioro. Dojazd do Irkucka, przejazd do hotelu i nocleg w mieście.

Dzień 10

Wycieczka do Talcy - zwiedzanie Muzeum Budownictwa Drewnianego Ludów Bajkału. Przeniesiono tu wiele bardzo ciekawych budowli łącznie z całymi gospodarstwami. Następnie jedziemy do Listwianki, popularnej miejscowości położonej bezpośrednio nad Bajkałem. Zaglądamy tu na lokalny targ. Powrót do Irkucka i nocleg.

Dzień 11

Wyjeżdżamy z Irkucka i podróżujemy kilka godzin przez tajgę zatrzymując się pod drodze. Dojazd do Bajkału. Promem przeprawiamy się na wyspę Olchon. To największa wyspa na Bajkale, Buriaci czczą tu wiele świętych miejsc, a miejsce słynie z unikatowego piękna. Dojeżdżamy do miejscowości Chużyr. Odwiedzimy tu m.in świętą skałę zwaną Szamanka. Kolacja. Nocleg w pensjonacie w Chużyr.

Dzień 12

Wycieczka po wyspie Olchon. Zetkniemy się tutaj ze świętymi miejscami wciąż obecnego szamanizmu. Przejedziemy przez wioskę Pieszczenaja, w której po wojnie znajdował się obóz dla więźniów. Docieramy aż na północny kraniec wyspy, gdzie stojąc na stromych klifach Przylądka Choboj będziemy mogli podziwiać jezioro Bajkał w pełnej krasie. Jeżeli będzie dobra widoczność uda nam się dojrzeć półwysep Święty Nos oraz góry po drugiej stronie "Małego Morza". Podczas wycieczki degustacja na łonie przyrody uchy, rosyjskiej zupy rybnej. Kolacja i nocleg w Chużyr.

Dzień 13

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Irkucka, przeprawa na stały ląd i przejazd do miasta. Objazd Irkucka - Plac Kirowa, Cerkiew Zbawiciela, Sobór Objawienia Pańskiego. Kolacja w lokalnej restauracji - kuchnia rosyjska. Nocleg w Irkucku.

Dzień 14

Rano przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Dzień 14

Przylot do Moskwy. Jeszcze tego samego dnia (wykorzystujemy długi dzień spowodowany różnicą czasu) zwiedzanie Placu Czerwonego i Soboru Błogosławionego Wasyla. Pod wieczór spacer po Arbacie, głównym deptaku i słynnej ulicy bogatej w życie artystyczne. Nocleg w Moskwie.

Dzień 15

Wycieczka poza Moskwę - przejazd do Siergijew Posad - jednego z najważniejszych ośrodków prawosławia. Zwiedzanie kompleksu ławry Troicko-Siergijewskiej, soboru Uśpienskiego, grobu cara Borysa Godunowa, kaplicy Nastudziennej, skarbca, wieży Kalicja. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 16

Zwiedzanie Kremla, widzimy tam m.in. największy dzwon świata i słynną armatę "carpuszkę". Po południu czas wolny do własnego wykorzystania. Wieczorem kolacja z typową rosyjską kuchnią w lokalnej restauracji. Oczywiście nie zabraknie przy tej okazji dobrze schłodzonej wódki. Nocleg w Moskwie.

Dzień 17

Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

DOPŁATA DO OPCJI MOSKWA I OKOLICE

919 USD

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

ŚWIADCZENIA

Bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy (wynajęte mikrobusy, pociągi, prom, auta terenowe na pustyni Gobi); noclegi w pokojach 2-os. - hotele 4* lub 3*, dwa noclegi w jurtach przystosowanych dla turystów (łóżka z pościelą, wspólne łazienki), pensjonat na wyspie Olchon (możliwe wspólne łazienki), 1 nocleg w pociągu (miejsca do leżenia), śniadania w hotelach, pozostałe wyżywienie wg programu (łącznie 10 posiłków nie licząc Moskwy), koszty wstępów, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; inne opłaty administracyjne, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie (poza przedłużeniem o Moskwę).

CENA NIE OBEJMUJE

Ewentualnej dopłaty do opcji "Moskwa i okolice", obowiązkowego pakietu dewizowego 800 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, napojów do posiłków, kosztów wiz i pośrednictwa (Mongolia i Rosja) - 770 PLN (płatne wraz z III ratą), zwyczajowych napiwków (ok. 40 USD), dopłaty do pok. 1-osobowego 460 USD/os. (poza przedłużeniem o Moskwę).

UWAGI

Liczebności grupy od 8 do 18 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy, w tym 2 strony obok siebie. Biuro pośredniczy w uzyskiwaniu wizy do Federacji Rosyjskiej oraz do Mongolii. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura musi być złożony najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.