cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
 • Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma, Birma
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma
star 4

Birma
Ocena wycieczki objazdowej Niesamowity azjatycki festiwal - Birma:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Niesamowity azjatycki festiwal - Birma w ofercie Biura podróży:

Air Tours Club

Szukasz wakacji do Birmy?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa

Warszawa/Dubaj - Rangun - Bagan - Heho - Jezioro Inle - Rangun - Dubaj/ Warszawa

Opis kraju / atrakcji

Nie ma lepszej okazji, aby w jednym miejscu zobaczyć tyle niezwykłego folkloru, atrakcji i autentycznej egzotyki . Festiwal Pagody Phaungdawoo - w trakcie tego święta na pięknych, złotych łodziach obwożone są wokół jeziora Inle obrazy Buddy. Procesja dopływa do 14 znajdujących się na jeziorze wsi. Obchodom tego święta towarzyszą tańce, śpiewy w wykonaniu obecnych na festiwalu przedstawicieli licznych plemion z najdalszych regionów Birmy, niezwykłe zabawy i targowiska. Jednym z najciekawszych elementów wspólnej zabawy są wyścigi łodzi, na których mężczyźni wiosłują w tradycyjny sposób czyli nogami Yangon (kiedyś zwany Rangoon), największe miasto Myanmar, jeszcze do niedawna był stolicą Myanmaru. Główną atrakcją Yangon jest niewątpliwie Shwedagon Paya, ale nie jest ona jedyną świątynią wartą odwiedzenie. Maha Wizaya Paya, Sule Paya (podobno mająca 2000 lat) i wiele innych nie są może aż tak imponujące, ale na pewno warte odwiedzenia. Jezioro Inle należy do największych atrakcji Myanmar. Jest malowniczo położone, ma 22 kilometry długości, 11 kilometrów w najszerszym miejscu, jest bardzo płytkie i ze wszystkich stron otoczone jest górami. Nad jeziorem oraz wśród licznych okolicznych kanałów znajduje się kilka czarujących wiosek z małymi drewnianymi świątyniami i kolorowymi targami. Najciekawsze są wioski wybudowane dosłownie nad taflą jeziora, domy stojące na palach, szkoły, świątynie, sklepy, wszystko metr nad wodą. A przed domami zamiast rowerów stoją zaparkowane łodzie.

Program ramowy

Oferta grupowa - min. 10 osób z polskim pilotem

1 dzień

Warszawa - Dubaj Odprawa paszportowo-bagażowa na lotnisku w Warszawie; Wylot do Dubaju; Przylot do Dubaju (czasu lokalnego); Możliwość noclegu w hotelu na lotnisku - za dodatkową opłatą.

2 dzień

Rangun Wylot do Rangun. Przylot do Rangun (czasu lokalnego), powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika i transfer do hotelu - zakwaterowanie w hotelu Yasmine Palace 4*na 1 noc. Czas wolny na odpoczynek po podróży.

3 dzień

 Rangun - Bagan  Śniadanie, transfer na lotnisko, przelot do Bagan, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie zwiedzanie najpopularniejszych zabytków i miejsc Baganu: Targ Nyaung Oo Market, charakterystycznych pagód m.in. Schwezigon - prototyp późniejszych stup, Wetkyi-in-Gubyaukgyi - świątynia z XIII wieku z pięknymi freskami, Ananda Pagoda - jedna z największych i najlepiej zachowanych pagód Starego Baganu, Ananda Ok Kyaung, czyli Ceglany Klasztor Anandy - jedna z niewielu budowli pochodzących z wczesnego okresu rozwoju Baganu. Następnie wycieczka do muzeum Thanaka, które poświęcone jest korze i korzeniom drzewa Thanaka, używanego do produkcji białych past stosowanych przez Birmańczyków w celu ochrony przed słońcem ale również w celu poprawy urody. Zobaczymy proces produkcji tkhanaki oraz  poznamy możliwości stosowania. Podziwianie świątyń o zachodzie słońca ze szczytu jednej z pagód. Powrót do hotelu, nocleg w Bagan w hotelu Thiripyitsaya  Resort 4*.

4 dzień

Bagan Wcześnie rano o wschodzie słońca  fakultatywnie możliwość przelotu balonem nad tysiącami świątyń starożytnego Baganu, czas przelotu ok 50 min, podziwianie pagód i krajobrazów z rzeką Irawadi i pasmami górskimi. Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie okolic Baganu, wizyta w kilku wioskach lokalnych, w ktorych gościnni Birmańczy zapraszają do swoich domostw, zapoznanie sie z codziennym życiem mieszkańców. Powrót do Baganu. Przejażdżka powozem konnym wśród  pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną łodzią wzdłuż Irawadi.

5 dzień

Bagan - Heho - Jezioro Inle  Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko.  Przelot do Heho o godz. 08.30. Transfer z lotniska do przystani skąd wypływa się czółnem w rejs po magicznym jeziorze Inle, położonym ok. 900 metrów nad poziomem morza. Zwiedzanie słynnej pagody Paung Daw Oo, gdzie znajdują się słynne wizerunki Buddy (cztery z nich prowadzone w wielkiej ceremonii wokół jeziora podczas festiwalu Paung Daw Oo), zwiedzanie pobliskiej  Inpawkhone - wsi, gdzie, w domach na palach, można zobaczyć proces tkania jedwabiu i przetwarzania kwiatów lotosu. Możliwość zobaczenia wiosek lokalnych plemion oraz podejrzenia rybaków przy pracy, którzy stojąc jedna nogą na rufie czółna drugą nogą napierają na środkową część czółna w taki sposób, że daje to efekt zwykłego ręcznego wiosłowania. Przerwa na obiad w lokalnej restauracji a następnie podziwianie pływających ogrodów, Klasztoru Skaczących Kotów oraz pagody Phaungdaw. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu Novotel 4*.

6-7 dzień

Inle Lake  (festiwal wodny ) Udział w FESTIWALU  Pagody Phaungdawoo  - nie ma lepszej okazji, aby w jednym miejscu zobaczyć tyle niezwykłego folkloru, atrakcji i autentycznej egzotyki . W trakcie tego święta na pięknych, złotych łodziach obwożone są wokół jeziora Inle obrazy Buddy. Procesja dopływa do 14 znajdujących się na jeziorze wsi. Obchodom tego święta towarzyszą tańce, śpiewy w wykonaniu obecnych na festiwalu przedstawicieli licznych plemion z najdalszych regionów Birmy, niezwykłe zabawy i targowiska. Jednym z najciekawszych elementów wspólnej zabawy są wyścigi łodzi, na których mężczyźni wiosłują w tradycyjny sposób czyli nogami.

8 dzień

Inle Lake (festiwal) Po śniadaniu wyprawa płytką wąską zatoką do XVI - wiecznych pagód oraz postój przy słynnych targach na wodzie. Podczas rejsu możliwość zobaczenia kąpiących się bawołów. Popołudniu przerwa na lunch. Następnie przepłynięcie do wsi Ywama aby zobaczyć tradycyjny proces produkcji papieru oraz rzemieślników przy pracy. Odwiedzimy także miejscowość Laeshae, aby zobaczyż jak powstają wizerunki Buddy z suszonych kwiatów. Przejazd na lotnisko, przelot do Rangun. Transfer z lotniska do hotelu  Jasmine Palace 4*. Nocleg.

9 dzień

Rangun Śniadanie w hotelu, wyjazd na zwiedzania miasta, w programie  panoramiczny objazd miasta i okolic, przystanek na zrobienie pamiątkowych zdjęć nad jeziorem królewskim Kandawgyi i przy pozłacanej królewskiej barce Karaweik, przejazd do świątyni Chaukhtatgyi z posągiem 70-metrowego leżącego Buddy, którego stopy są pokryte rzeźbionymi symbolami. Zwiedzanie pozłacanej pagody Shwe Dagon - najważniejszej i najpiękniejszej świątyni Birmy liczącej ponad 2500 lat, mieszkają tu mnisi w tradycyjnych pomarańczowo-czerwonych strojach,   Nastrojowe modlitwy wiernych, kadzidełka, liczne ołtarze tworzą niezapomnianą atmosferę tego miejsca. Po południu czas wolny na zakupy. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji.

10 dzień

Rangun - Dubaj - Warszawa Odprawa paszportowo biletowa na lotnisku; Wylot z Rangun do Dubaju; Przylot do Dubaju; Wylot do Warszawy; Przylot do Warszawy.

Cena zawiera

* Przeloty na trasie Warszawa - Dubaj - Rangun - Dubaj - Warszawa liniami lotniczymi Emirates; * Przeloty wewnętrzne; * Zakwaterowanie  w hotelach 4* zgodnie z programem; * Śniadania; * Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; * Transfery zgodnie z programem; * Opieka wykwalifikowanego pilota Air Tours Club; * Pakiet ubezpieczeniowy (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, choroby przewlekłe, turystyka kwalifikowana, bagaż podróżny) podczas pobytu za granicą w TU Signal Iduna.

Cena nie zawiera

* Zwyczajowych napiwków dla bagażowych i przewodników lokalnych; * Wizy do Birmy - koszt  180 PLN  + 60 PLN opłata manipulacyjna *; * Noclegu na lotnisku w Dubaju - koszt ok. 200 USD za pokój; * Pakietu dewizowego w wysokości 250 USD platnego w biurze; * Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji: 4% łącznej wartości umowy.

Uwagi

* Dozwolony limit bagażu podróżnego wynosi maksymalnie na osobę: 23 kilogramów bagażu głównego oraz 7 kilogramów bagażu podręcznego; * Aktualne przepisy dotyczące wymagań paszportowych i zdrowotnych znajdują się na stronach www.msz.gov.pl. * *Należy dostarczyć do biura kolorowy skan paszportu (strona ze zdjęciem), skan zdjęcia (3,8 cm x 4,6 cm w formacie JPG), wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty wyjazdu z Birmy oraz 2 wolne strony miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 2 strony wolne. * Zainteresowani moga wydłużyć wycieczke o 2 dni w Dubaju.