cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Karaiby - Barbados, Trynidad, Grenada, Trynidad i Tobago
1 / 1
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Karaiby - Barbados, Trynidad, Grenada

Trynidad i Tobago
Ocena wycieczki objazdowej Karaiby - Barbados, Trynidad, Grenada:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Karaiby - Barbados, Trynidad, Grenada w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji w kraju Trynidad i Tobago?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

TRYNIDAD

Szlak

MAŁE ANTYLE Barbados - Trynidad - Grenada - St.Vincent i Grenadyny - St. Lucia - Martynika - Dominika - Antigua - Gwadelupa - wycieczka 18 dni

Główne atrakcje

Dziewięć krajów i terytoriów zależnych Egzotyczna atmosfera Karaibów St.Lucia -piękno i czar Barbados - białe piaski i angielski smak Dominika - atrakcja z listy UNESCO Antigua - echa historii Grenada - mała, ale fascynująca Rejs na Grenadyny - powiew wielkiego świata Martynika i Gwadelupa - Francja w tropikach

O wycieczce

Już sama nazwa "Karaiby" pobudza wyobraźnię. Archipelag Małych Antyli jest niczym perły nawleczone na nić, każda z nich jest piękna i każda jest inna. Właśnie zaskoczy nas ta różnorodność, znajdziemy się na brytyjskim Barbadosie z plażami białymi, niczym śnieg, zwiedzimy piękną Św. Łucję, dziką Dominikę, elegancką Martynikę, jeśli wymienić tylko niektóre z nich. Poczujemy karaibską atmosferę luzu, braku pośpiechu, uśmiechu, słońca i gorących rytmów. Choć zwiedzamy aż dziewięć krajów i terytoriów zależnych, znajdziemy nieco wolnego czasu na krótki relaks lub kąpiel. Wyjazd jest alternatywą dla osób, które nie chcą zwiedzać Karaibów pływając na wielkich wycieczkowcach. Podróżujemy jak zwykle w doborowym towarzystwie w niewielkiej grupie z polskim pilotem na całej trasie.

Dzień 1

Wcześnie rano zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką na Barbados, karaibską wyspę w archipelagu Małych Antyli. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg. Uwaga! Możliwy jest wylot po południu lub wieczorem dzień wcześniej i nocleg tranzytowy w jednym z portów europejskich (bez dodatkowych opłat).

Dzień 2

Zwiedzanie Barbadosu. Wyspa nie leży w głównym pasie archipelagu, pochodzenie wyspy jest też inne, niż pozostałych. Na Barbadosie wielki wpływ mają tradycje angielskie. Podczas wycieczki zobaczymy położoną w głębi tej niewielkiej wyspy jaskinię Harrisona, największą lokalną atrakcję. Zwiedzanie jaskini, gdzie oglądamy niewielkie podziemne jezioro, wodospad i piękne formy naciekowe. Następnie przejazd na strome, atlantyckie wybrzeże i podziwianie klifów. Postoje w małych miejscowościach z kamiennymi kościółkami. Przejazd do stolicy kraju, Bridgetown i spacer po miasteczku, które ma charakter wybitnie żeglarski. Tu na ogół najpierw trafiają śmiałkowie przeprawiający się przez Atlantyk. Wolne popołudnie przeznaczamy na spacery lub kąpiele. Nocleg w hotelu na Barbadosie.

Dzień 3

Przejeżdżamy na lotnisko lecimy na Trynidad. Zwiedzamy Port of Spain, największe miasto na naszej trasie i stolicę państwa Trynidad i Tobago. Spacerujemy po dzielnicy portowej, placu Woodfor i oglądamy ciekawe, XIX wieczne budynki. Wieczór przy muzyce "steel pan", muzycy grają na instrumentach sporządzonych z metalowych beczek. Styl muzyki i sam instrument to duma żywiołowych mieszkańców kraju. Nocleg w Port of Spain lub w okolicy miasta.

Dzień 4

Wycieczka po wyspie. Odwiedzimy Asa Wright Nature Centre. Przewodnik oprowadzi nas po pięknym lesie deszczowym, będzie można obserwować liczne gatunki egzotycznych ptaków zamieszkujących tropikalną wyspę. Podczas wycieczki przewidujemy prosty lunch - kanapka z rekinem to lokalna i bardzo smaczna przekąska. Powrót na nocleg.

Dzień 5

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot na Grenadę, która wraz z sąsiednimi wyspami tworzy niepodlegle państwo. Po krótkim locie zwiedzamy tę piękną wyspę z niezwykle burzliwą historią. Jedziemy do St.George's, które nie zmieniło się wiele od czasów kolonialnych. Wąskie uliczki wspinają się po wzgórzach, a pastelowe domy kontrastują z zielenią otaczających gór i błękitem Morza Karaibskiego. Zwiedzamy górujący nad miastem XVIII wieczny francuski fort, starą część miasta i pełen kolorytu targ. Przejazd na północ wyspy. Idziemy na dłuższy spacer do wodospadów Concord. Ci, którzy czują w sobie chęć przygody i potrzebę większego wyzwania, dochodzą stromą ścieżką do wyżej położonych kaskad. Nagrodą będzie orzeźwiająca kąpiel i zimne piwo. Zwiedzamy dalej wyspę dojeżdżając aż na jej północny kraniec. Nocleg w hotelu na Grenadzie.

Dzień 6

Do południa czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot na wyspę Saint Vincent, która wraz z częścią archipelagu Grenadynów tworzy niepodlegle państwo. Przejazd do Kingstown, niewielkiej stolicy kraju. Zwiedzamy miasteczko, a także górujący nad stolicą zabytkowy fort z fenomenalnym widokiem. Nocleg w Kingstown lub w okolicach.

Dzień 7

Rejs jachtem motorowym na Grenadyny, malowniczy archipelag kilkudziesięciu małych wysp. Grenadyny są rajem dla żeglarzy. Mnóstwo tu malowniczych zatok i złotych plaż. Podczas rejsu pijemy przyrządzony na lokalnym rumie poncz, podstawowy napój na Karaibach. Dopływamy do dwóch wysp - Bequia i Mustique. Na pierwszej z nich zawiniemy do Port Elisabeth, wymarzonego celu żeglarzy z całego świata i ulubionego miejsca brytyjskiej rodziny królewskiej. Na eleganckiej wyspie Mustique mieszkają najmożniejsi tego świata, swoje domy mają tu wielkie gwiazdy i miliarderzy. Postój na kąpiel i "snorkeling" (bezpłatna możliwość pożyczenia płetw, masek i rurek). Powrót do Kingstown. Zwiedzamy miasteczko, a także górujący nad stolicą zabytkowy fort z fenomenalnym widokiem. Powrót na nocleg.

Dzień 8

Przelot na Świętą Łucję (St.Lucia), karaibską wyspę z grupy Małych Antyli i jednocześnie niepodległe państwo. St. Lucia to jedna z najładniejszych wysp na Karaibach. Jej wnętrze zajmują pokryte gęstymi lasami góry o śmiałych kształtach. Spacer po Castries, stolicy kraju. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 9

Wycieczka po wyspie. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu przez malowniczą wyspę z postojami w punktach widokowych. Następnie udamy się do wulkanu Mount Soufriere. W jego wnętrzu będzie można zobaczyć wydobywające się ze szczelin opary i bulgoczące błota. Obiad podczas wycieczki. Zwiedzanie ogrodu botanicznego Diamond z ukrytym pośród bujnej roślinności wodospadem. Powrót na nocleg.

Dzień 10

Rejs na Martynikę, francuski departament zamorski. Zwiedzamy Fort de France, stolicę wyspy. Spacerujemy po centrum miasta z katedrą i halą targową. Nocleg na Martynice.

Dzień 11

Wycieczka po wyspie. Przejazd na północ do miasteczka St. Pierre, które w 1902 r. zostało zniszczone podczas wybuchu pobliskiego wulkanu Mt. Pelee. Było to wtedy największe miasto wyspy (30 tys. mieszkańców), a wybuch przeżył tylko jeden człowiek, jeden z największych szczęściarzy na świecie. Było to więzień zamknięty w kamiennej celi, do której osobiście wejdziemy. Lunch podczas wycieczki. Wizyta na plantacji trzciny cukrowej i w lokalnej destylarni rumu. Można tu zaopatrzyć się w wysokoprocentowe pamiątki z Karaibów. Nocleg na Martynice.

Dzień 12

Przelot na Antiguę, kolejną wyspę. Zwiedzamy Antiguę, która wraz z sąsiednią wyspą tworzy państwo Antigua i Barbuda. Na tej wyspie odkrytej przez Kolumba do tej pory zachowało się wiele historycznych budynków. Zwiedzamy stolicę St. John, skalną formację Devil's Bridge i największą atrakcję wyspy, historyczny English Harbour. Nocleg na wyspie Antigua.

Dzień 13

Pobyt na wyspie Antigua. W tym dniu mamy szeroki wybór spędzenia wolnego czasu (wycieczki opcjonalne w tym dniu nie są wliczone w cenę wyjazdu). Rekomendujemy rejs do wysepek położonych na północ od głównej wyspy. To okazja do poznania ciekawych miejsc, a także pływania z rurką i maską w pięknych zatokach. Orientacyjna cena wycieczki z lunchem i napojami - 110 USD/os. Nocleg na wyspie Antigua.

Dzień 14

Rano przejazd na lotnisko i wylot na Dominikę, wyspiarskie mini państwo. Wycieczka do Marne Trois Piton, wpisanego na listę UNESCO parku narodowego. Park urzeka wspaniałymi, górskimi krajobrazami, nie przypadkowo tutaj kręcono sceny do "Piratów z Karaibów". W planie wycieczki mamy forsowny marsz do pięknego wodospadu (opcja dla wytrwałych) oraz do innej, łatwiej dostępnej i pięknej kaskady. Kąpiele w jaskini pośród pięknych, skalnych form, a także w gorącym strumieniu. Przejazd do Roseau, niewielkiej stolicy kraju i nocleg.

Dzień 15

Jedziemy odwiedzić miejscowość zamieszkaną przez Karaibów, którzy władali wyspą przed przybyciem Europejczyków. Karaibowie, którzy byli kanibalami, długo stawiali opór białym najeźdźcom. Dominika jest unikatowym miejscem, gdzie przetrwały jeszcze ślady ich kultury i sami Karaibowie, choć ostatni Indianin znający swój język umarł już prawie sto lat temu. Po południu zaokrętowanie i rejs na należącą do Francji Gwadelupę. Gwadelupa to właściwie dwie wyspy połączone mostami. Wieczorem przybicie do portu i przejazd do hotelu. Nocleg na Gwadelupie.

Dzień 16

Zwiedzanie Gwadelupy. Najpierw oglądamy Grand Terre, czyli wyspę na której leży stolica i lotnisko. Jedziemy do miasteczka St. Francois. Kiedyś była to typowa, rybacka wioska, a dzisiaj stała się pełną uroku turystyczną miejscowością. Następnie jedziemy na sąsiednią Basse Terre, aby pospacerować po umieszczonym na liście UNESCO Parku Narodowym Gwadelupy. Zobaczymy też wspaniałe rezydencje kolonialne należące do starych, arystokratycznych rodzin. Pożegnalna kolacja - kuchnia kreolska jest dumą wyspy. Podczas kolacji degustacja znakomitego rumu.

Dzień 17

Czas do własnego wykorzystania. Możliwa jest też dodatkowo płatna wycieczka fakultatywna. Jedną z opcji jest poranny rejs mający na celu obserwację wielorybów. Rejsy są organizowane wyłącznie wtedy, gdy szansa obserwacji wielorybów jest duża (szczegóły podawane są uczestnikom wycieczki). Okoliczne wody znane są z sezonowej obfitości wielorybów. Po południu przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 18

Przylot do Europy, przesiadka na samolot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina po południu lub wieczorem.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi wg aktualnej stawki - ok. 30 USD/os), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., rejsy i promy (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami portowymi ok. 20 USD/os), wszelkie koszty transportu drogowego wg programu, śniadania w hotelach, pozostałe wyżywienie wyszczególnione w programie (4 posiłki), noclegi w hotelach minimum 3* (pokoje 2 osobowe z łazienką i klimatyzacją), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot wycieczki na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 850 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałych posiłków (organizuje na bieżąco pilot), zwyczajowych napiwków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nie ujętych w programie, wieczornych wyjść do klubów, na tańce itd., ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych i portowych (ok. 50 USD/os.), kosztów ewentualnych dodatkowych wycieczek poza programem, dopłaty do pok. 1 osobowego 985 USD/os.

Uwagi

Niezbędny jest paszport z min. 9 miesięcznym okresem ważności i 6 wolnymi stronami. Maksymalna liczba uczestników - około 16 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Karaiby - Barbados, Trynidad, Grenada według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

TRYNIDAD

Szlak

MAŁE ANTYLE Barbados - Trynidad - Grenada - St.Vincent i Grenadyny - St. Lucia - Martynika - Dominika - Antigua - Gwadelupa - wycieczka 18 dni

Główne atrakcje

Dziewięć krajów i terytoriów zależnych Egzotyczna atmosfera Karaibów St.Lucia -piękno i czar Barbados - białe piaski i angielski smak Dominika - atrakcja z listy UNESCO Antigua - echa historii Grenada - mała, ale fascynująca Rejs na Grenadyny - powiew wielkiego świata Martynika i Gwadelupa - Francja w tropikach

O wycieczce

Już sama nazwa "Karaiby" pobudza wyobraźnię. Archipelag Małych Antyli jest niczym perły nawleczone na nić, każda z nich jest piękna i każda jest inna. Właśnie zaskoczy nas ta różnorodność, znajdziemy się na brytyjskim Barbadosie z plażami białymi, niczym śnieg, zwiedzimy piękną Św. Łucję, dziką Dominikę, elegancką Martynikę, jeśli wymienić tylko niektóre z nich. Poczujemy karaibską atmosferę luzu, braku pośpiechu, uśmiechu, słońca i gorących rytmów. Choć zwiedzamy aż dziewięć krajów i terytoriów zależnych, znajdziemy nieco wolnego czasu na krótki relaks lub kąpiel. Wyjazd jest alternatywą dla osób, które nie chcą zwiedzać Karaibów pływając na wielkich wycieczkowcach. Podróżujemy jak zwykle w doborowym towarzystwie w niewielkiej grupie z polskim pilotem na całej trasie.

Dzień 1

Wcześnie rano zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką na Barbados, karaibską wyspę w archipelagu Małych Antyli. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg. Uwaga! Możliwy jest wylot po południu lub wieczorem dzień wcześniej i nocleg tranzytowy w jednym z portów europejskich (bez dodatkowych opłat).

Dzień 2

Zwiedzanie Barbadosu. Wyspa nie leży w głównym pasie archipelagu, pochodzenie wyspy jest też inne, niż pozostałych. Na Barbadosie wielki wpływ mają tradycje angielskie. Podczas wycieczki zobaczymy położoną w głębi tej niewielkiej wyspy jaskinię Harrisona, największą lokalną atrakcję. Zwiedzanie jaskini, gdzie oglądamy niewielkie podziemne jezioro, wodospad i piękne formy naciekowe. Następnie przejazd na strome, atlantyckie wybrzeże i podziwianie klifów. Postoje w małych miejscowościach z kamiennymi kościółkami. Przejazd do stolicy kraju, Bridgetown i spacer po miasteczku, które ma charakter wybitnie żeglarski. Tu na ogół najpierw trafiają śmiałkowie przeprawiający się przez Atlantyk. Wolne popołudnie przeznaczamy na spacery lub kąpiele. Nocleg w hotelu na Barbadosie.

Dzień 3

Przejeżdżamy na lotnisko lecimy na Trynidad. Zwiedzamy Port of Spain, największe miasto na naszej trasie i stolicę państwa Trynidad i Tobago. Spacerujemy po dzielnicy portowej, placu Woodfor i oglądamy ciekawe, XIX wieczne budynki. Wieczór przy muzyce "steel pan", muzycy grają na instrumentach sporządzonych z metalowych beczek. Styl muzyki i sam instrument to duma żywiołowych mieszkańców kraju. Nocleg w Port of Spain lub w okolicy miasta.

Dzień 4

Wycieczka po wyspie. Odwiedzimy Asa Wright Nature Centre. Przewodnik oprowadzi nas po pięknym lesie deszczowym, będzie można obserwować liczne gatunki egzotycznych ptaków zamieszkujących tropikalną wyspę. Podczas wycieczki przewidujemy prosty lunch - kanapka z rekinem to lokalna i bardzo smaczna przekąska. Powrót na nocleg.

Dzień 5

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i wylot na Grenadę, która wraz z sąsiednimi wyspami tworzy niepodlegle państwo. Po krótkim locie zwiedzamy tę piękną wyspę z niezwykle burzliwą historią. Jedziemy do St.George's, które nie zmieniło się wiele od czasów kolonialnych. Wąskie uliczki wspinają się po wzgórzach, a pastelowe domy kontrastują z zielenią otaczających gór i błękitem Morza Karaibskiego. Zwiedzamy górujący nad miastem XVIII wieczny francuski fort, starą część miasta i pełen kolorytu targ. Przejazd na północ wyspy. Idziemy na dłuższy spacer do wodospadów Concord. Ci, którzy czują w sobie chęć przygody i potrzebę większego wyzwania, dochodzą stromą ścieżką do wyżej położonych kaskad. Nagrodą będzie orzeźwiająca kąpiel i zimne piwo. Zwiedzamy dalej wyspę dojeżdżając aż na jej północny kraniec. Nocleg w hotelu na Grenadzie.

Dzień 6

Do południa czas wolny. Przejazd na lotnisko i wylot na wyspę Saint Vincent, która wraz z częścią archipelagu Grenadynów tworzy niepodlegle państwo. Przejazd do Kingstown, niewielkiej stolicy kraju. Zwiedzamy miasteczko, a także górujący nad stolicą zabytkowy fort z fenomenalnym widokiem. Nocleg w Kingstown lub w okolicach.

Dzień 7

Rejs jachtem motorowym na Grenadyny, malowniczy archipelag kilkudziesięciu małych wysp. Grenadyny są rajem dla żeglarzy. Mnóstwo tu malowniczych zatok i złotych plaż. Podczas rejsu pijemy przyrządzony na lokalnym rumie poncz, podstawowy napój na Karaibach. Dopływamy do dwóch wysp - Bequia i Mustique. Na pierwszej z nich zawiniemy do Port Elisabeth, wymarzonego celu żeglarzy z całego świata i ulubionego miejsca brytyjskiej rodziny królewskiej. Na eleganckiej wyspie Mustique mieszkają najmożniejsi tego świata, swoje domy mają tu wielkie gwiazdy i miliarderzy. Postój na kąpiel i "snorkeling" (bezpłatna możliwość pożyczenia płetw, masek i rurek). Powrót do Kingstown. Zwiedzamy miasteczko, a także górujący nad stolicą zabytkowy fort z fenomenalnym widokiem. Powrót na nocleg.

Dzień 8

Przelot na Świętą Łucję (St.Lucia), karaibską wyspę z grupy Małych Antyli i jednocześnie niepodległe państwo. St. Lucia to jedna z najładniejszych wysp na Karaibach. Jej wnętrze zajmują pokryte gęstymi lasami góry o śmiałych kształtach. Spacer po Castries, stolicy kraju. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 9

Wycieczka po wyspie. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu przez malowniczą wyspę z postojami w punktach widokowych. Następnie udamy się do wulkanu Mount Soufriere. W jego wnętrzu będzie można zobaczyć wydobywające się ze szczelin opary i bulgoczące błota. Obiad podczas wycieczki. Zwiedzanie ogrodu botanicznego Diamond z ukrytym pośród bujnej roślinności wodospadem. Powrót na nocleg.

Dzień 10

Rejs na Martynikę, francuski departament zamorski. Zwiedzamy Fort de France, stolicę wyspy. Spacerujemy po centrum miasta z katedrą i halą targową. Nocleg na Martynice.

Dzień 11

Wycieczka po wyspie. Przejazd na północ do miasteczka St. Pierre, które w 1902 r. zostało zniszczone podczas wybuchu pobliskiego wulkanu Mt. Pelee. Było to wtedy największe miasto wyspy (30 tys. mieszkańców), a wybuch przeżył tylko jeden człowiek, jeden z największych szczęściarzy na świecie. Było to więzień zamknięty w kamiennej celi, do której osobiście wejdziemy. Lunch podczas wycieczki. Wizyta na plantacji trzciny cukrowej i w lokalnej destylarni rumu. Można tu zaopatrzyć się w wysokoprocentowe pamiątki z Karaibów. Nocleg na Martynice.

Dzień 12

Przelot na Antiguę, kolejną wyspę. Zwiedzamy Antiguę, która wraz z sąsiednią wyspą tworzy państwo Antigua i Barbuda. Na tej wyspie odkrytej przez Kolumba do tej pory zachowało się wiele historycznych budynków. Zwiedzamy stolicę St. John, skalną formację Devil's Bridge i największą atrakcję wyspy, historyczny English Harbour. Nocleg na wyspie Antigua.

Dzień 13

Pobyt na wyspie Antigua. W tym dniu mamy szeroki wybór spędzenia wolnego czasu (wycieczki opcjonalne w tym dniu nie są wliczone w cenę wyjazdu). Rekomendujemy rejs do wysepek położonych na północ od głównej wyspy. To okazja do poznania ciekawych miejsc, a także pływania z rurką i maską w pięknych zatokach. Orientacyjna cena wycieczki z lunchem i napojami - 110 USD/os. Nocleg na wyspie Antigua.

Dzień 14

Rano przejazd na lotnisko i wylot na Dominikę, wyspiarskie mini państwo. Wycieczka do Marne Trois Piton, wpisanego na listę UNESCO parku narodowego. Park urzeka wspaniałymi, górskimi krajobrazami, nie przypadkowo tutaj kręcono sceny do "Piratów z Karaibów". W planie wycieczki mamy forsowny marsz do pięknego wodospadu (opcja dla wytrwałych) oraz do innej, łatwiej dostępnej i pięknej kaskady. Kąpiele w jaskini pośród pięknych, skalnych form, a także w gorącym strumieniu. Przejazd do Roseau, niewielkiej stolicy kraju i nocleg.

Dzień 15

Jedziemy odwiedzić miejscowość zamieszkaną przez Karaibów, którzy władali wyspą przed przybyciem Europejczyków. Karaibowie, którzy byli kanibalami, długo stawiali opór białym najeźdźcom. Dominika jest unikatowym miejscem, gdzie przetrwały jeszcze ślady ich kultury i sami Karaibowie, choć ostatni Indianin znający swój język umarł już prawie sto lat temu. Po południu zaokrętowanie i rejs na należącą do Francji Gwadelupę. Gwadelupa to właściwie dwie wyspy połączone mostami. Wieczorem przybicie do portu i przejazd do hotelu. Nocleg na Gwadelupie.

Dzień 16

Zwiedzanie Gwadelupy. Najpierw oglądamy Grand Terre, czyli wyspę na której leży stolica i lotnisko. Jedziemy do miasteczka St. Francois. Kiedyś była to typowa, rybacka wioska, a dzisiaj stała się pełną uroku turystyczną miejscowością. Następnie jedziemy na sąsiednią Basse Terre, aby pospacerować po umieszczonym na liście UNESCO Parku Narodowym Gwadelupy. Zobaczymy też wspaniałe rezydencje kolonialne należące do starych, arystokratycznych rodzin. Pożegnalna kolacja - kuchnia kreolska jest dumą wyspy. Podczas kolacji degustacja znakomitego rumu.

Dzień 17

Czas do własnego wykorzystania. Możliwa jest też dodatkowo płatna wycieczka fakultatywna. Jedną z opcji jest poranny rejs mający na celu obserwację wielorybów. Rejsy są organizowane wyłącznie wtedy, gdy szansa obserwacji wielorybów jest duża (szczegóły podawane są uczestnikom wycieczki). Okoliczne wody znane są z sezonowej obfitości wielorybów. Po południu przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 18

Przylot do Europy, przesiadka na samolot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina po południu lub wieczorem.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi wg aktualnej stawki - ok. 30 USD/os), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., rejsy i promy (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami portowymi ok. 20 USD/os), wszelkie koszty transportu drogowego wg programu, śniadania w hotelach, pozostałe wyżywienie wyszczególnione w programie (4 posiłki), noclegi w hotelach minimum 3* (pokoje 2 osobowe z łazienką i klimatyzacją), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot wycieczki na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 850 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałych posiłków (organizuje na bieżąco pilot), zwyczajowych napiwków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nie ujętych w programie, wieczornych wyjść do klubów, na tańce itd., ewentualnych indywidualnych opłat wylotowych i portowych (ok. 50 USD/os.), kosztów ewentualnych dodatkowych wycieczek poza programem, dopłaty do pok. 1 osobowego 985 USD/os.

Uwagi

Niezbędny jest paszport z min. 9 miesięcznym okresem ważności i 6 wolnymi stronami. Maksymalna liczba uczestników - około 16 osób, szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.Polecamy Wycieczki objazdowe w Trynidad i Tobago (Trynidad i Tobago)

Opinie o wycieczce objazdowej Karaiby - Barbados, Trynidad, Grenada

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Karaiby - Barbados, Trynidad, Grenada? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00