cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Macedonia Albania Serbia, Macedonia
 • Wycieczka objazdowa Macedonia Albania Serbia, Macedonia
 • Wycieczka objazdowa Macedonia Albania Serbia, Macedonia
 • Wycieczka objazdowa Macedonia Albania Serbia, Macedonia
 • Wycieczka objazdowa Macedonia Albania Serbia, Macedonia
 • Wycieczka objazdowa Macedonia Albania Serbia, Macedonia
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
27.05 - 04.06
już od 1909 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
22.06 - 30.06
już od 1841 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Macedonia Albania Serbia
star 2

Macedonia
Ocena wycieczki objazdowej Macedonia Albania Serbia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 27 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 22 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Macedonia Albania Serbia w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Macedonii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Program

Trasa zagraniczna: Węgry (1) – ok. Skopje (1) – Skopje – Tikves – ok. Ochrydu (2) – Ochryd – Elbasan – Berat – ok. Durres (2) – Kruje – Tirana – Struga – ok. Leskovac (1) – Belgrad – Węgry (1)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech. Zakwaterowanie w hotelu, późna obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 1000 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wyjazd w dalszą drogę. Przejazd przez Serbię do Macedonii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Skopje. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 700 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Skopje – stolicy Macedonii – m.in.: forteca Kale, cerkiew Św. Spasa, Stary Bazar, meczet Mustafa Paszy, Kamienny Most na rzece Vardar – symbol miasta, dla chętnych Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty, która urodziła się w Skopje. Przejazd do słynnego winnego regionu Tikves. Wizyta w jednej z najstarszych winnic macedońskich, degustacja wina i mały poczęstunek. Po południu przejazd w stronę Ochrydu. Krótki postój w Bitola – mieście położonym w dolinie Pelagonia, zwiedzanie starożytnego miasta Heraclea i cerkwi św. Dymitra, która jest najokazalszym prawosławnym budynkiem w mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 260 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydu – „Jerozolimy Bałkanów”, m.in.: monastyr św. Pantalejmona, cerkiew Bogurodzicy, twierdza cara Samuila, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruiny amfiteatru z czasów rzymskich, cerkiew św. Klimenta i Pantelejmona, cerkiew św. Jana z Kaneo, cerkiew św. Sofii. Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim, rejs łódką. Po południu przejazd do monastyru św. Nauma – jednego z najważniejszych klasztorów prawosławnych w Macedonii. Dla chętnych obiadokolacja z programem folklorystycznym w regionalnej restauracji (płatne dodatkowo). Powrót do hotelu. Nocleg. Trasa: ok. 60 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Albanii. Po trasie postój w historycznym mieście Elbasan. Przejazd do Berat – „miasta tysiąca okien”, spacer po tym urokliwie położonym na zboczu góry Tomorr mieście z labiryntem uliczek i potężną cytadelą. Zwiedzanie średniowiecznego zamku na skalistym wzgórzu oraz muzeum ikon Onufrego. Przejazd na nocleg w okolice nadmorskiego miasta Durres. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 250 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Zwiedzanie górskiego miasta Kruje – wizyta w zamku Skanderbega – narodowego bohatera Albanii. Przejazd do stolicy Albanii – Tirany, zwiedzanie m.in.: plac Skandenbega, Muzeum Narodowe, uniwersytet, meczet Ethem Beja. Powrót do hotelu w okolice Durres. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 120 km.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Pożegnanie z Albanią. Powrót do Macedonii. Przejazd do Parku Narodowego Mavrovo i wizyta w klasztorze św. Jovan Bigorski. Przejazd na nocleg do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 600 km.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd przez Serbię. Zwiedzanie Belgradu, jednego z najstarszych miast Europy, stolicy Serbii, m.in.: Parlament, Bulwar Kniazia Michała, uliczka artystów – Skadarlji. Spacer po Parku Kalemegdan z ruinami rzymskiej warowni i twierdzą Kalemegdan, skąd rozpościera się widok na łączące się rzeki Sawę i Dunaj. Przejazd do Nowego Sadu, nazywanego najpiękniejszym miastem w Serbii, przejazd przez miasto, most Wolności, twierdza Pietrovaradin. Przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 500 km.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 1000 km. Całość trasy: ok. 4600 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    przejazd autokarem •    8 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką •    8 śniadań i 7 obiadokolacji •    opiekę pilota •    ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) •    TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

•    pakiet do realizacji programu: 185 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, degustacja wina w winnicy, rejs łódką, taksa klimatyczna, opłaty administracyjne i graniczne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki •    kolacja z programem folklorystycznym: 25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

DOPŁATY OPCJONALNE

•   dopłata do pokoju 1-osobowego: 800 zł

WAŻNE INFORMACJE

1.Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd). 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy. 10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Opis hotelu Macedonia Albania Serbia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Trasa zagraniczna

Węgry (1) - ok. Skopje (1) - Skopje - Tikves - ok. Ochrydu (2) - Ochryd - Elbasan - Berat - ok. Durres (2) - Kruje - Tirana - Struga - ok. Leskovac (1) - Belgrad - Węgry (1)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wyjazd w dalszą drogę. Przejazd przez Serbię do Macedonii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Skopje. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Skopje - stolicy Macedonii - m.in.: forteca Kale, cerkiew Św. Spasa, Stary Bazar, meczet Mustafa Paszy, Kamienny Most na rzece Vardar - symbol miasta, dla chętnych Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty, która urodziła się w Skopje. Przejazd do słynnego winnego regionu Tikves. Wizyta w jednej z najstarszych winnic macedońskich - degustacja wina i mały poczęstunek. Po południu przejazd w stronę Ochrydu. Krótki postój w Bitola - mieście położonym w dolinie Pelagonia, zwiedzanie starożytnego miasta Heraclea i Cerkwi św. Dymitra, która jest najokazalszym prawosławnym budynkiem w mieście. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Ochrydu - "Jerozolimy Bałkanów" m.in.: monastyr św. Pantalejmona, cerkiew Bogurodzicy, twierdza cara Samuila, z której roztacza się piękny widok na miasto, ruiny amfiteatru z czasów rzymskich, Cerkiew św. Klimenta i Pantelejmona, Cerkiew św. Jana z Kaneo, Cerkiew św. Sofii. Spacer nad Jeziorem Ochrydzkim, rejs łódką. Po południu przejazd do Monastyru św. Nauma - jednego z najważniejszych klasztorów prawosławnych w Macedonii. Obiadokolacja z programem folklorystycznym w regionalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Albanii. Po trasie postój w historycznym mieście Elbasan. Przejazd do Berat - "miasta tysiąca okien", spacer po tym urokliwie położonym na zboczu góry Tomorl mieście, z labiryntem uliczek i potężną cytadelą. Zwiedzanie średniowiecznego zamku na skalistym wzgórzu oraz muzeum ikon Onufrego. Przejazd na nocleg do nadmorskiego miasta Durres. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Zwiedzanie górskiego miasta Kruje - wizyta w zamku Skanderbega - narodowego bohatera Albanii. Przejazd do stolicy Albanii Tirany zwiedzanie m.in.: plac Skandenberga, Muzeum Narodowe, uniwersytet, meczet Ethem Beja. Powrót do Durres. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Pożegnanie z Albanią. Powrót do Macedonii. Przejazd do Parku Narodowego Mavrovo i wizyta w klasztorze św. Jovan Bigorski. Przejazd na nocleg do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd przez Serbię. Zwiedzanie Belgradu, jednego z najstarszych miast Europy, stolicy Serbii m.in.: Parlament, Bulwar Kniazia Michała, uliczka artystów - Skadarlji. Spacer po Parku Kalemegdan z ruinami rzymskiej warowni i twierdzą Kalemegdan, skąd rozpościera się widok na łączące się rzeki Sawę i Dunaj. Przejazd do Nowego Sadu, nazywanego najpiękniejszym miastem w Serbii, przejazd przez miasto, most Wolności, twierdza Pietrovaradin. Przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przejazd do poszczególnych miejscowości w kraju zgodnie z programem. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

28.05 - 05.06 2199 01.09 - 09.09 2199 19.09 - 27.09 2199 21.10 - 29.10 2199

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd) - 8 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 8 śniadań i 8 obiadokolacji (w tym jedna kolacja z programem folklorystycznym) - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 150 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, degustacja wina w winnicy, rejs łódką, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 700 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.


Opinie o wycieczce objazdowej Macedonia Albania Serbia

Macedonia Albania Serbia - możliwości zakwaterowania:

Miejsce w pokoju

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Macedonia Albania Serbia? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00