cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
 • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
 • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
 • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
 • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
 • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
23.05 - 02.06
już od 2176 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
29.09 - 09.10
już od 2101 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana
star 2

Bułgaria
Ocena wycieczki objazdowej Bułgaria znana i nieznana:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 23 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 29 września 2019

Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Bułgarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Program

Trasa zagraniczna: Węgry (1) – Sofia (2) – Monastyr Rylski – Płowdiw – południowe wybrzeże (5) – Sozopol – Nesebyr – Dolina Królów Trackich – Dolina Róż – Szipka – Etyr – Veliko Tarnovo (1) – Carewec – Węgry (1)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 850 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie wczesnym rankiem. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przyjazd w okolice Sofii – stolicy Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa: ok. 800 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Sofii, m.in.: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Rylskiego Monastyru – największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 250 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie, m.in.: Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd na południowe wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 400 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem lub dla chętnych popołudniowa wycieczka do Sozopolu (płatne dodatkowo) – zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 100 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem lub dla chętnych popołudniowa wycieczka do Nesebyru (płatne dodatkowo) – starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 100 km.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Wieczorek folklorystyczny z regionalną kuchnią bułgarską oraz winem (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej. Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż. Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III – jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e.  Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd do Veliko Tarnovo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 300 km.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Veliko Tarnovo – twierdza Carewec z Wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Przejazd na nocleg tranzytowy do Węgier. Późna obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 750 km.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 1100 km. Całość trasy: ok. 4650 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    przejazd autokarem •    10 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką •    10 śniadań i 9 obiadokolacji •    opiekę pilota •    ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 PLN, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) •    TFG (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE

•    pakiet do realizacji programu: 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki •    wycieczka do Sozopolu: 20 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób) •    wycieczka do Nesebyru: 20 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób) •    wieczorek bułgarski: 30 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

DOPŁATA OPCJONALNA

•    dopłata do pokoju 1-osobowego: 990 zł

WAŻNE INFORMACJE

1.Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd). 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy. 10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


Opis hotelu Bułgaria znana i nieznana według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Trasa zagraniczna

Węgry (1) - Sofia (2) - Monastyr Rylski - Plovdiv - południowe wybrzeże (5) - Sozopol - Nesebyr - Dolina Królów Trackich - Dolina Róż - Szipka - Etyr - Veliko Tarnovo (1) - Carewec

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie wczesnym rankiem. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przyjazd w okolice Sofii - stolicy Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Sofii m.in.: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Rylskiego Monastyru - największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie m.in.: Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny - jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd na południowe wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd do Sozopolu - zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wycieczka do Nesebyru - starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Wieczorem wieczorek folklorystyczny z bogatym programem, regionalną kuchnią bułgarską o raz winem. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej. Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż. Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III - jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e. Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd do Veliko Tarnovo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Veliko Tarnovo - twierdza Carewec z wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.

DZIEŃ 11

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

28.05 - 07.06 2399 01.09 - 11.09 2399 22.09 - 02.10 2399

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, dvd) lub mniejszym autokarem (dvd, klimatyzacja) - 9 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 9 śniadań i 8 obiadokolacji - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 150 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bułgarski wieczór, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 760 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.