Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana
star 2

Bułgaria
Ocena wycieczki objazdowej Bułgaria znana i nieznana:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Bułgarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Trasa zagraniczna

Czechy – Węgry – Serbia (1 nocleg) – Bułgaria: Sofia (2 nocleg) – Monastyr Rylski – Płowdiw – południowe wybrzeże (4 noclegi) – Sozopol – Nesebyr – Dolina Królów Trackich – Dolina Róż – Szipka – Etyr – Wielkie Tyrnowo (1 nocleg) – Serbia (1 nocleg) – Węgry – Czechy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację, Węgry na nocleg tranzytowy w Serbii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 1200 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przyjazd w okolice Sofii – stolicy Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 700 km.

Śniadanie. Zwiedzanie Sofii, m.in.

sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Rylskiego Monastyru – największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie, m.in.

Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny – jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd na południowe wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem lub dla chętnych popołudniowa wycieczka do Sozopolu (płatne dodatkowo) – zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem lub dla chętnych popołudniowa wycieczka do Nesebyru (płatne dodatkowo) – starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.

zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Wieczorek folklorystyczny z regionalną kuchnią bułgarską oraz winem. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej. Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż. Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III – jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e.  Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd w okolice Wielkiego Tyrnowa. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Trasa ok. 300 km.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Wielkiego Tyrnowa – twierdza Carewec z Wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Przejazd na nocleg tranzytowy do Serbii. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 750 km.

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga

powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 1200 km.

Całość trasy

ok. 4900 km.Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek)•    9 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką•    9 śniadań i 8 obiadokolacji•    opiekę pilota•    ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 PLN, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

•    pakiet do realizacji programu 180 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, wieczór bułgarski,opłaty administracyjne oraz wjazdowe do niektórych miast i regionów, opłaty graniczne i parkingowe, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) 10 zł• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) 10 zł

DOPŁATA OPCJONALNA

•    dopłata do pokoju 1-osobowego 770 zł•    wycieczka do Sozopolu 20 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)•    wycieczka do Nesebyru 20 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych.2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd, barek) lub mniejszym turystycznym autokarem (klimatyzacja, dvd).4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.


Opis hotelu Bułgaria znana i nieznana według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Trasa zagraniczna

Węgry (1) - Sofia (2) - Monastyr Rylski - Plovdiv - południowe wybrzeże (5) - Sozopol - Nesebyr - Dolina Królów Trackich - Dolina Róż - Szipka - Etyr - Veliko Tarnovo (1) - Carewec

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie wczesnym rankiem. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przyjazd w okolice Sofii - stolicy Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Sofii m.in.: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Rylskiego Monastyru - największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie m.in.: Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny - jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd na południowe wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd do Sozopolu - zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wycieczka do Nesebyru - starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Wieczorem wieczorek folklorystyczny z bogatym programem, regionalną kuchnią bułgarską o raz winem. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej. Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż. Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III - jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e. Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd do Veliko Tarnovo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Veliko Tarnovo - twierdza Carewec z wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.

DZIEŃ 11

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

28.05 - 07.06 2399 01.09 - 11.09 2399 22.09 - 02.10 2399

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, dvd) lub mniejszym autokarem (dvd, klimatyzacja) - 9 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 9 śniadań i 8 obiadokolacji - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 150 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bułgarski wieczór, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 760 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.