cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
  • Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana, Bułgaria
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana
star 2

Bułgaria
Ocena wycieczki objazdowej Bułgaria znana i nieznana:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Bułgaria znana i nieznana w ofercie Biura podróży:

PBP Olsztyn

Szukasz wakacji do Bułgarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Trasa zagraniczna

Węgry (1) - Sofia (2) - Monastyr Rylski - Płowdiw - południowe wybrzeże (5) - Sozopol - Nesebyr - Dolina Królów Trackich - Dolina Róż - Szipka - Etyr - Veliko Tarnovo (1) - Carewec - Węgry (1)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 860 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie wczesnym rankiem. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przyjazd w okolice Sofii - stolicy Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa: ok. 800 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Sofii, m.in.: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Rylskiego Monastyru - największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 220 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie, m.in.: Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny - jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd na południowe wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 400 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wyjazd do Sozopolu, zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 100 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wycieczka do Nesebyru - starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Wieczorek folklorystyczny z bogatym programem, regionalną kuchnią bułgarską oraz winem. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 100 km.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej. Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż. Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III - jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e. Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd do Veliko Tarnovo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 300 km.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Veliko Tarnovo - twierdza Carewec z Wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Przejazd na nocleg tranzytowy do Węgier. Późna obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 730 km.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 1060 km. Całość trasy: ok. 4260 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

26.05 - 05.06 2399 01.09 - 11.09 2399 29.09 - 09.10 2399

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub mniejszym autokarem (dvd, klimatyzacja) - 10 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 10 śniadań i 9 obiadokolacji - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 PLN, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 180 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bułgarski wieczór, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATA OPCJONALNA

dopłata do pokoju 1-osobowego: 880 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1-osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.


Opis hotelu Bułgaria znana i nieznana według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

KRAJE BALKANSKIE

Trasa zagraniczna

Węgry (1) - Sofia (2) - Monastyr Rylski - Plovdiv - południowe wybrzeże (5) - Sozopol - Nesebyr - Dolina Królów Trackich - Dolina Róż - Szipka - Etyr - Veliko Tarnovo (1) - Carewec

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Słowację na Węgry na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie wczesnym rankiem. Przejazd przez Serbię do Bułgarii. Przyjazd w okolice Sofii - stolicy Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Sofii m.in.: sobór Aleksandra Newskiego, cerkiew patronki miasta św. Sofii, uniwersytet, Zgromadzenie Ludowe, dawny pałac carski, teatr narodowy, rotunda św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija. Przejazd i zwiedzanie Rylskiego Monastyru - największego klasztoru w Bułgarii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Płowdiwu, spacer po starym mieście, zwiedzanie m.in.: Odeon, fragment Stadionu Rzymskiego, Teatr Starożytny - jeden z najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury publicznej w Bułgarii, domostwa z okresu Bułgarskiego Odrodzenia. Następnie przejazd na południowe wybrzeże. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd do Sozopolu - zwiedzanie cerkwi św. Cyryla I Metodego z relikwiami Jana Chrzciciela. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wycieczka do Nesebyru - starożytnego miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych cerkwi i obwarowań. Wieczorem wieczorek folklorystyczny z bogatym programem, regionalną kuchnią bułgarską o raz winem. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Doliny Królów Trackich. Zwiedzanie muzeum z wystawą skarbów kultury trackiej. Następnie przejazd do Doliny Róż, wizyta w Muzeum Róż. Przejazd do miejscowości Szipka, zwiedzanie grobowca Trackiego Króla Seuthesa III - jednego z największych grobowców trackich z IV w. p.n.e. Następnie zwiedzanie cerkwi wotywnej Narodzenia Pańskiego. Przejazd przez przełęcz Szipka z punktem widokowym do wioski etnograficznej Etyr. Przejazd do Veliko Tarnovo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wykwaterowanie, zwiedzanie Veliko Tarnovo - twierdza Carewec z wieżą Baldwina, rezydencją patriarchy oraz Skałą Straceń, cerkiew św. Dymitra. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd tranzytem przez Serbię, Węgry, Słowację.

DZIEŃ 11

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

28.05 - 07.06 2399 01.09 - 11.09 2399 22.09 - 02.10 2399

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, dvd) lub mniejszym autokarem (dvd, klimatyzacja) - 9 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 9 śniadań i 8 obiadokolacji - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu 150 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bułgarski wieczór, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 760 zł

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 - osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.