cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe, Indonezja
1 / 11
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
03.09 - 15.09
już od 6482 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
03.09 - 15.09
już od 6482 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe
star 4

Indonezja
Ocena wycieczki objazdowej Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 03 września 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 03 września 2019

Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Indonezji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

****

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele odpowiadające standardowi **** w ocenie organizatora, wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli.
Pokoje: 2- osobowe, we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV. Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
Część pobytowa
Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.
Do dyspozycji gości:

w hotelu restauracja i bar
Program

Dzień 1
Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Wylot samolotem rejsowym do Dżakarty (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub krajów Półwyspu Arabskiego).
Dzień 2
Przylot do Dżakarty. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Czas wolny.
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indonezji. Udamy się do starej dzielnicy Kota, która była sercem Indonezji w czasach kolonizacji holenderskiej (wówczas nosiła ona nazwę Batavia). Zobaczymy tu plac Fatahillah, na którym znajduje się stary ratusz. Zwiedzimy również stary port Sunda Kelapa oraz (z zewnątrz) 132-metrowy Pomnik Narodowy- Monas (wybudowany z inicjatywy poprzedniego prezydenta Indonezji, Sukarno). W czasie zwiedzana lunch. Nocleg w hotelu w Dżakarcie.
Dzień 4
Po śniadaniu kontyjnuujemy zwiedzanie stolicy Indonezji. Obejrzymy Muzeum Narodowe, w którym znajduje się ekspozycja etnograficzna i archeologiczna. Przejazd do Bandung, gdzie zjemy lunch. Po południu w miarę możliwości czasowych udamy się na pokaz gry na angklung, tradycyjnym instrumencie, swego rodzaju grzechotkach wykonanych z drewna bambusowego. Nocleg w Bandung. (Trasa ok. 160 km)
Dzień 5
Śniadanie w hotelu i wyjazd na północ od Bandung, przez malownicze górskie tereny do krateru Tangkuban Perahu, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. (należy zabrać ze sobą nieco cieplejsze ubranie). Trasa wiedzie krętymi drogami, wśród pól i lasów górskich do samego krateru, gdzie rozciąga się niesamowita panorama okolicy. Następnie udamy się na spacer w okolice krateru Domas, ośrodka z gorącymi źródłami, gdzie będzie można skorzystać z kojącej kąpieli dla stóp w wodzie o właściwościach leczniczych. Następnie wracamy w okolice Bandung na lunch. Nocleg w hotelu w Bandung. (Trasa ok. 70 km)
Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu transfer na dworzec kolejowy, gdzie rozpoczniemy ok. 6-7- godzinną podróż w kierunku Yogyakarty (otrzymają Państwo prowiant na drogę). Trasa wiedzie przez góry, pola ryżowe i malownicze wioski. Pociągiem dojedziemy kilkadziesiąt km od Yogyakarty, skąd udamy się na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w. n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 430 km)
Dzień 7
Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu "becak") do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40 km)
Dzień 8
Uwaga! Na dzień 8 i 9 należy spakować torbę podręczną. Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Stąd udamy się pociągiem do Mojokerto, a dalej autokarem do wioski Tosari. Po drodze zjemy lunch oraz zatrzymamy się w porcie Pasuruan, gdzie zobaczyć można tradycyjne indonezyjskie okręty żaglowe typu phinisi. Zakwaterowanie w Bromo Cottage lub w Malangu. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 9
Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca na górę Penanjakan (2770 m n.p.m.), skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozciąga się doskonały widok na wlkan Bromo i okolicę (należy zabrać ciepłą odzież). Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru wulkanu Bromo. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji, transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu. (Trasa ok. 630 km)
Dzień 10-11
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i kąpiele. Dla chętnych możliwość z korzystania z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych po wyspie. 
Dzień 12
Śniadanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski samolotem rejsowym (z przesiadką).
Dzień 13
Przylotdo Polski. Aktualne rozkłady na stronie .
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - W Indonezji nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (sprzed 1996 r., z małymi wizerunkami prezydentów) - Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
Wycieczka w wersji de luxe
, to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem szereg udogodnień dodatkowych, takich jak:maksymalnie 20 osób w autokarze, wysokiej klasyhotele 4*z klimatyzacją. Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) na trasach Warszawa-Dżakarta oraz Denpasar-Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (10 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasie Surabaya-Denpasar, transfery klimatyzowanym autokarem i pociągiem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, napiwki ok. 220 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki oraz napoi do posiłków.
Inne

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich. (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Waluty: Z
alecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach.
Uwaga!
Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.
Wizy - informacje dla sprzedawców


Wizy


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie:
META Description

Mieszanka kulturowa i religijna Dżakarty • wyjątkowe rzemiosło w Yogyakarcie • imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur • wulkan Bromo o wschodzie słońca • pobyt na Bali • jedyne w swoim rodzaju przedstawienia folklorystyczne


Opis hotelu Jawa i Bali - W krainie batiku de luxe według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

****

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele odpowiadające standardowi **** w ocenie organizatora, wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli. Pokoje: 2- osobowe, we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV. Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy). Część pobytowa Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali. Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i barHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.