cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku, Indonezja
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
25.06 - 07.07
już od 6701 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
15.10 - 27.10
już od 5430 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku
star 3

Indonezja
Ocena wycieczki objazdowej Jawa i Bali - W Krainie Batiku:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 25 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 15 października 2019

Wycieczka objazdowa Jawa i Bali - W Krainie Batiku w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Indonezji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

****

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele **** dobrej klasy - (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych) wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage z dnia 7 na 8, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli. Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV.
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar

Program

Mieszanka kulturowa i religijna Dżakarty • wyjątkowe rzemiosło w Yogyakarcie • imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur • wulkan Bromo o wschodzie słońca • pobyt na Bali • jedyne w swoim rodzaju przedstawienia folklorystyczne
Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa -stanowisko Rainbow Tours znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin").Przelot do Dżakarty samolotem rejsowym z przesiadką w jednej ze stolic europejskich lub państw Półwyspu Arabskiego (możliwedodatkowe międzylądowanie w Kuala Lumpur lub Singapurze).
Dzień 2
Przylot do Dżakarty. Odprawa wizowo-paszportowa i transfer do hotelu w Dżakarcie. W hotelu kolacja powitalna. Wieczór pozostanie wolny na odpoczynek po podróży lub spacer po mieście.
Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie rozpoczynamy zwiedzanie stolicy Indonezji. Zwiedzimy stary port Sunda Kelapa, Muzeum Narodowe, a następnie udamy się do starej dzielnicy Kota, która była sercem Indonezji w czasach kolonizacji holenderskiej (wówczas nosiła ona nazwę Batavia). Zobaczymy tu plac Fatahillah i ratusz. Na zakończenie zwiedzimy z zewnątrz 132-metrowy Pomnik Narodowy- Monas (wybudowanego z inicjatywy poprzedniego prezydenta Indonezji, Sukarno). Podczas zwiedzania lunch. Po południu udamy się do Bandung, gdzie spędzimy noc. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 4
Śniadanie w hotelu i wyjazd na północ od Bandung, przez malownicze górskie tereny do krateru Tangkuban Perahu, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. (należy zabrać ze sobą nieco cieplejsze ubranie). Trasa wiedzie krętymi drogami, wśród pól i lasów górskich do samego krateru, gdzie rozciąga się niesamowita panorama okolicy. Następnieudamy się na spacer w okolice krateru Domas, ośrodka z gorącymi źródłami, gdzie będzie możnaskorzystać z kojącejkąpieli dla stóp w wodzie o właściwościach leczniczych. Następnie wracamy w okolice Bandung na lunch i pokaz gry na tradycyjnym instrumencie angklung - swego rodzaju grzechotkach wykonanych z drewna bambusowego. Nocleg w hotelu w Bandung. (Trasa ok. 70 km).
Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu transfer na dworzec kolejowy, gdzie rozpoczniemy ok. 6-7- godzinną podróż w kierunku Yogyakarty (otrzymają Państwo prowiant na drogę). Trasa wiedzie przez góry, pola ryżowe i malownicze wioski. Pociągiem dojedziemy kilkadziesiąt km od Yogyakarty, skąd udamy się na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w. n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 430 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu "becak") do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki i wyroby ze skóry. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40 km).
Dzień 7
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku wschodniej części wyspy. Po drodze odwiedzimy Solo, gdzie zobaczymy pałac Mangkunegaran, a w miarę możliwości czasowych odwiedzimy też pchli targ z antykami. W trakcie zwiedzania lunch. Z Solo udamy się w kierunku Malangu lub Bromo Cottage, gdzie spędzimy noc. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km).
Dzień 8
Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca nad wulkanem Bromo,uwaga: wjazd na górę możliwy wyłącznie w przypadku zakwaterowania w hotelu Bromo Cottage, należy zabrać ciepłą odzież. Stąd, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, rozciąga się doskonały widok na wulkan zwany Górą Bromo i okolice. Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezjii transfer na lotnisko i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do Sanur i zakwaterowanie w hotelu. (Trasa ok. 630 km).
Dzień 9
Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub dla chętnych wycieczka fakultatywna po wyspie (za dopłatą ok. 50 USD). Odwiedzimy wioski rękodzielnicze, gdzie produkuje się wyroby ze złota, srebra, drewna oraz tkaniny, a także Jaskinię Słonia, hinduistyczne miejsce medytacji i świątynię Tirta Empul ze świętym źródłem. Po drodze zatrzymamy się aby obejrzeć panoramę aktywnego wulkanu i jeziora Batur. Lunch w lokalnej restauracji z niezykłym widokiem, ze względu napołożenie na krawędzi krateru Batur (wliczony w cenę wycieczki fakultatywnej), a następnie przejazd do XIII-wiecznej świątyni Kehen. W drodze powrotnej zobaczymy malownicze pola ryżowe i drzewa palmowe.Zwiedzimy również Gunung Kawi Sebatu Temple, co oznacza świątynię wyrzeźbioną w skale.Powrót do hotelu. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 10
Po śniadaniu czas wolny lub dla chętnych (za opłatą ok. 50 USD) wycieczka do górskiej miejscowości Bedugul z malowniczym jeziorem Beratan i świątynią Ulu Danu. Po drodze zatrzymamy się również w Lesie Małp oraz przy świątyniach Taman Ayun i Tanah Lot, zbudowanych na skalistym wybrzeżu oceanu. Lunch wliczony w cenę wycieczki. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 11
Śniadanie. Czas wolny lub dla chętnych (za opłatą ok. 40 USD) wyjazd do pobliskiej wioski na charakterystyczne dla Bali przedstawienie taneczne Kecak (zwane "małpim tańcem") z motywami z eposu Ramayana.
Dzień 12
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i kąpiele.
Dzień 13
Rano śniadanie, a następnie czas wolny. Transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Dzień 14
Lądowanie w Warszawie zgodnie z aktualnym rozkładem.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - W Indonezji nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (sprzed 1996 r., z małymi wizerunkami prezydentów) - Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa-Dżakarta i Denpasar-Warszawa, z przesiadką wjednej ze stoliceuropejskich lub państw Półwyspu Arabskiegooraz z dodatkowym międzylądowaniem w Kuala Lumpur lub Singapurze,opłaty lotniskowe,zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasie Surabaya-Bali, transfery klimatyzowanym autokarem i pociągiem, wyżywienie wg programu, opieka polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: opłat lotniskowych w Indonezji (łącznie ok.30 USD), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, napiwki ok. 195 USD, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz wycieczek lokalnych.

Inne

Uwaga!
Limit bagażu głównego na przelocie wewnętrznym to 15 kg.

Wizy

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.


Opis hotelu Jawa i Bali - W Krainie Batiku według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora,wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli. Pokoje: 2- osobowe, we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV. Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy). Część pobytowa Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali. Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i barHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.