cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
23.06 - 06.07
już od 120856 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
23.06 - 06.07
już od 120856 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Biegun Północny

Finlandia
Ocena wycieczki objazdowej Biegun Północny:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 23 czerwca 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 23 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Biegun Północny w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Finlandii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Finlandia

Szlak

BIEGUN PÓŁNOCNY - rejs 14 dni

Główne atrakcje

Rejs atomowym lodołamaczem do Bieguna Północnego Obserwacja arktycznego ptactwa i ssaków morskich Podziwianie fascynujących form lodowych Arktyki Fantastyczna kuchnia podczas rejsu i grillowanie na lodzie Lądowanie na Ziemi Franciszka Józefa - najdalej wysuniętym na północ obszarze Europy Loty helikopterem w poszukiwaniu niedźwiedzi polarnych

O wycieczce

Nie oszukujmy się - jest to najłatwiejszy sposób zdobycia Bieguna Północnego. Atomowy statek przystosowany do polarnych wypraw, najlepsza tego typu jednostka na świecie, zawiezie nas na sam Biegun. Pewnego dnia (polarnego) wprost z wygodnej kabiny zejdziemy na lód, by postawić stopę na czubku Ziemi. Po drodze odwiedzimy arktyczny, ciekawy archipelag - Ziemię Franciszka Józefa. To okazja do fantastycznego spotkania z dziką przyrodą. Na ląd jesteśmy przewożeni motorowymi pontonami. Dni na statku będą umilały nam ciekawe pokazy, zajęcia, dobre jedzenie i picie oraz loty helikopterem w poszukiwaniu białych niedźwiedzi. Jeśli ktoś zdecyduje się wziąć udział w wyprawie, stosunkowo małym wysiłkiem (choć znacznym kosztem) dołączy do bardzo nielicznej, elitarnej grupy Polaków - Zdobywców Bieguna Północnego, co będzie poświadczone odpowiednim certyfikatem.

Dzień 1

Wylot rano z lotniska w Warszawie do Helsinek. Na życzenie możliwość lotu z dowolnego, innego lotniska. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, którą otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Po przylocie transfer do hotelu i nocleg w Helsinkach.

Dzień 2

W godzinach porannych transfer na lotnisko, gdzie będzie czekał samolot czarterowy do Murmańska (68° 57' N). Jest to największe miasto poza kręgiem polarnym i główny port dla okrętów atomowych. Przez lata komunizmu było miastem zupełnie zamkniętym dla cudzoziemców. W Murmańsku odnajdziemy sporo z atmosfery dawnych i niekoniecznie dobrych czasów. Po przylocie przejazd do portu, zaokrętowanie na atomowy lodołamacz i początek rejsu.

Dzień 3

Wypłynięcie na Morze Barentsa. Pierwszy dzień na pełnym morzu, który będzie czasem relaksu i próbą aklimatyzacji na lodołamaczu - naszego wspólnego domu na najbliższe dwa tygodnie. Podczas rejsu można wziąć udział w ciekawych prezentacjach i wykładach prowadzonych przez załogę dotyczących geologii, świata przyrody, historii i innych aspektów związanych z Arktyką. Przekazane zostaną także informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas lotów helikopterem w tym odległym zakątku świata. Nie można przegapić widoku otaczającej nas przyrody - arktycznego ptactwa morskiego oraz żyjących tutaj wielorybów. Rejs to też okazja do kosztowania przygotowywanych dla nas potraw i odwiedzin dobrze zaopatrzonego baru.

Dzień 4 - 7

Wyprawa wkracza na obszar morza pokrytego krą i w dalszym ciągu kontynuuje kurs na północ. W tym czasie obserwujemy niesamowity świat lodu, śniegu i wody. Nie można nie zachwycić się widokiem i odgłosem przełamywanych przez statek grubych warstw lodowych, pozostawiających po sobie olbrzymie bloki lodu. Załoga kontynuuje prezentacje slajdów i filmów na temat Dalekiej Północy opatrzonych fachowym komentarzem, co pozwoli nam jeszcze bardziej wgłębić się w tajniki życia przyrody w tym regionie. Loty helikoptera oraz mapa warunków lodowych otrzymywana z satelity pomaga kapitanowi sprawnie prowadzić lodołamacz optymalną trasą. W tym też czasie każdy będzie miał możliwość lotu śmigłowcem, z którego czasem można dostrzec białe niedźwiedzie. Zaplanowany jest także postój i jedyna w swoim rodzaju przechadzka po lodzie.

Dzień 8

W zależności od warunków pogodowych i lodowych na trasie, tego dnia mamy zamiar osiągnąć cel główny wyprawy - postawić stopę na Biegunie Północnym. Nasze urządzenia GPS pokażą pomiar 90° 00' N. Jesteśmy na dachu świata, jako nieliczni ludzie na świecie dostępujący tego zaszczytu. Tam następuje zejście na lód i postawienie na biegunie stopy. Jeżeli pogoda dopisze, znajdzie się też czas na uroczyste świętowanie połączone z nietypowym grillowaniem na lodzie. Liderzy wyprawy organizują też tradycyjnie dla chętnych krótkie zanurzenie się w Morzu Arktycznym. To nie żart, są tacy, którzy korzystają z tej możliwości.

Dzień 9

Rozpoczynamy rejs powrotny, kierując się na południe. Dokładna trasa jest uzależniona od warunków, tak jak w dniach wcześniejszych, pilot śmigłowca będzie wykonywał loty rozpoznawcze i tym samym uczestnicy wyprawy będą mogli ponownie podziwiać z góry siłę naszego lodołamacza i wielkie widowisko ciągle zmieniającej się scenerii. Będziemy wypatrywać mieszkańców lodowego świata, a w szczególności niedźwiedzi polarnych, pięknych, drapieżnych bestii dla których jesteśmy tylko pożywieniem. Możliwość wzięcia udziału w dalszych prezentacjach o niezwykłej arktycznej przyrodzie, a także zwiedzania centrum kontroli i systemu napędzającego statku.

Dzień 10 - 11

Docieramy do Ziemi Franciszka Józefa - najbardziej wysuniętego na północ obszaru Rosji i Europy. Ten malowniczy archipelag składa się ze 191 wysp. Obszar ten, który praktycznie nigdy do końca nie był zbadany (odkryty dopiero w 1873 roku), jest nazywany przez wielu przyrodniczym rajem arktycznym. Niedźwiedzie polarne oraz arktyczne lisy często zbliżają się do statku, wtedy będziemy mogli je fotografować. Będziemy mogli również wypatrywać wielorybów, narwali, morsów i fok żyjących blisko brzegu. Atrakcją są kolonie ptactwa zamieszkującego skaliste klify. W tych dniach przewidziane są zejścia na ląd, które będą się odbywać za pomocą zodiaków - znakomitych pontonów motorowych. Odwiedzimy też historyczne miejsca pierwszych prób badawczych i dotrzemy na przylądek Norway, na którym po odważnej próbie wyprawy dotarcia do Bieguna przetrwali zimę arktyczną norwescy badacze, Fridtjof Nansen i Hjalmar Johannes.

Dzień 12

Nasz statek kieruje się już w stronę Murmańska przez zimne wody Morza Barentsa. Jeszcze jedna szansa na wypatrywanie ptactwa morskiego i wielorybów, a także podsumowanie ekspedycji i pożegnalny bankiet.

Dzień 13

W godzinach porannych przybycie do Murmańska i opuszczenie statku. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Helsinek samolotem czarterowym. Przejazd do hotelu i nocleg w Helsinkach.

Dzień 14

Przelot do Warszawy lub innego, wybranego miasta.

PŁATNOŚĆ

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 120 dni przed wyjazdem Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Koszty rejsu arktycznego atomowym lodołamaczem, bilety lotnicze Warszawa - Helsinki - Warszawa, przelot Helsinki - Murmańsk - Helsinki (lot czarterowy), wiza rosyjska i koszty jej uzyskania, pełne wyżywienie na statku (3 x wykwintne ciepłe posiłki), kawa, herbata i woda dostępne całą dobę bez ograniczeń, napoje bezalkoholowe i alkoholowe (wino, piwo, mocniejsze alkohole) w godzinach otwarcia baru i podczas posiłków, noclegi na statku w kabinach 2-osobowych (kabiny z oknem i łazienką, wyposażone m.in. w DVD), widokowe loty helikopterem wg ustalonego wcześniej harmonogramu, zejścia na ląd (Ziemia Franciszka Józefa), zejścia na lód, wykłady, prezentacje i inne zajęcia na statku, wszelkie koszty administracyjne i zezwolenia, 2 noclegi ze śniadaniem w Helsinkach w hotelu 4*, przejazdy między lotniskami, hotelem i portem, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; dodatkowe ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku ok. 100'000 USD.

Cena nie obejmuje

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków dla załogi, dopłaty do kabiny 1-osobowej.

Uwagi

Powyższy plan wyprawy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i lodowych. Głównym celem jest osiągnięcie Bieguna Północnego, gdzie przewidziany jest postój i zejście na lód. Liczba zejść na ląd na Ziemi Franciszka Józefa jest uzależniona od warunków pogodowych i lodowych. Wszyscy uczestnicy otrzymają szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy przed wyjazdem. Uczestnicy otrzymują specjalne buty i polarną kurtkę konieczną do zejść na ląd i lód. Rejs odbywa się doskonałym atomowym lodołamaczem, który jest w stanie pokonywać pokrywę lodową wokół Bieguna. Statek zabiera na pokład ponad stu pasażerów. Na pokładzie znajdują się m.in. bary, sauna, kryty basen, klinika, biblioteka. Miejsca w wyprawach na Biegun wyczerpują się szybko i radzimy wyprawę planować z dużym, najlepiej rocznym wyprzedzeniem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy, w tym 2 strony obok siebie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Biegun Północny według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Finlandia

Szlak

BIEGUN PÓŁNOCNY - rejs 14 dni

Główne atrakcje

Rejs atomowym lodołamaczem do Bieguna Północnego Obserwacja arktycznego ptactwa i ssaków morskich Podziwianie fascynujących form lodowych Arktyki Fantastyczna kuchnia podczas rejsu i grillowanie na lodzie Lądowanie na Ziemi Franciszka Józefa - najdalej wysuniętym na północ obszarze Europy Loty helikopterem w poszukiwaniu niedźwiedzi polarnych

O wycieczce

Nie oszukujmy się - jest to najłatwiejszy sposób zdobycia Bieguna Północnego. Atomowy statek przystosowany do polarnych wypraw, najlepsza tego typu jednostka na świecie, zawiezie nas na sam Biegun. Pewnego dnia (polarnego) wprost z wygodnej kabiny zejdziemy na lód, by postawić stopę na czubku Ziemi. Po drodze odwiedzimy arktyczny, ciekawy archipelag - Ziemię Franciszka Józefa. To okazja do fantastycznego spotkania z dziką przyrodą. Na ląd jesteśmy przewożeni motorowymi pontonami. Dni na statku będą umilały nam ciekawe pokazy, zajęcia, dobre jedzenie i picie oraz loty helikopterem w poszukiwaniu białych niedźwiedzi. Jeśli ktoś zdecyduje się wziąć udział w wyprawie, stosunkowo małym wysiłkiem (choć znacznym kosztem) dołączy do bardzo nielicznej, elitarnej grupy Polaków - Zdobywców Bieguna Północnego, co będzie poświadczone odpowiednim certyfikatem.

Dzień 1

Wylot rano z lotniska w Warszawie do Helsinek. Na życzenie możliwość lotu z dowolnego, innego lotniska. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, którą otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Po przylocie transfer do hotelu i nocleg w centrum Helsinek.

Dzień 2

W godzinach porannych transfer na lotnisko, gdzie będzie czekał samolot czarterowy do Murmańska (68° 57' N). Jest to największe miasto poza kręgiem polarnym i główny port dla okrętów atomowych. Przez lata komunizmu było miastem zupełnie zamkniętym dla cudzoziemców. W Murmańsku odnajdziemy sporo z atmosfery dawnych i niekoniecznie dobrych czasów. Po przylocie przejazd do portu, zaokrętowanie na atomowy lodołamacz i początek rejsu.

Dzień 3

Wypłynięcie na Morze Barentsa. Pierwszy dzień na pełnym morzu, który będzie czasem relaksu i próbą aklimatyzacji na lodołamaczu - naszego wspólnego domu na najbliższe dwa tygodnie. Podczas rejsu można wziąć udział w ciekawych prezentacjach i wykładach prowadzonych przez załogę dotyczących geologii, świata przyrody, historii i innych aspektów związanych z Arktyką. Przekazane zostaną także informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas lotów helikopterem w tym odległym zakątku świata. Nie można przegapić widoku otaczającej nas przyrody - arktycznego ptactwa morskiego oraz żyjących tutaj wielorybów. Rejs to też okazja do kosztowania przygotowywanych dla nas potraw i odwiedzin dobrze zaopatrzonego baru.

Dzień 4 - 7

Wyprawa wkracza na obszar morza pokrytego krą i w dalszym ciągu kontynuuje kurs na północ. W tym czasie obserwujemy niesamowity świat lodu, śniegu i wody. Nie można nie zachwycić się widokiem i odgłosem przełamywanych przez statek grubych warstw lodowych, pozostawiających po sobie olbrzymie bloki lodu. Załoga kontynuuje prezentacje slajdów i filmów na temat Dalekiej Północy opatrzonych fachowym komentarzem, co pozwoli nam jeszcze bardziej wgłębić się w tajniki życia przyrody w tym regionie. Loty helikoptera oraz mapa warunków lodowych otrzymywana z satelity pomaga kapitanowi sprawnie prowadzić lodołamacz optymalną trasą. W tym też czasie każdy będzie miał możliwość lotu śmigłowcem, z którego czasem można dostrzec białe niedźwiedzie. Zaplanowany jest także postój i jedyna w swoim rodzaju przechadzka po lodzie.

Dzień 8

W zależności od warunków pogodowych i lodowych na trasie, tego dnia mamy zamiar osiągnąć cel główny wyprawy - postawić stopę na Biegunie Północnym. Nasze urządzenia GPS pokażą pomiar 90° 00' N. Jesteśmy na dachu świata, jako nieliczni ludzie na świecie dostępujący tego zaszczytu. Tam następuje zejście na lód i postawienie na biegunie stopy. Jeżeli pogoda dopisze, znajdzie się też czas na uroczyste świętowanie połączone z nietypowym grillowaniem na lodzie. Liderzy wyprawy organizują też tradycyjnie dla chętnych krótkie zanurzenie się w Morzu Arktycznym. To nie żart, są tacy, którzy korzystają z tej możliwości.

Dzień 9

Rozpoczynamy rejs powrotny, kierując się na południe. Dokładna trasa jest uzależniona od warunków, tak jak w dniach wcześniejszych, pilot śmigłowca będzie wykonywał loty rozpoznawcze i tym samym uczestnicy wyprawy będą mogli ponownie podziwiać z góry siłę naszego lodołamacza i wielkie widowisko ciągle zmieniającej się scenerii. Będziemy wypatrywać mieszkańców lodowego świata, a w szczególności niedźwiedzi polarnych, pięknych, drapieżnych bestii dla których jesteśmy tylko pożywieniem. Możliwość wzięcia udziału w dalszych prezentacjach o niezwykłej arktycznej przyrodzie, a także zwiedzania centrum kontroli i systemu napędzającego statku.

Dzień 10 - 11

Docieramy do Ziemi Franciszka Józefa - najbardziej wysuniętego na północ obszaru Rosji i Europy. Ten malowniczy archipelag składa się ze 191 wysp. Obszar ten, który praktycznie nigdy do końca nie był zbadany (odkryty dopiero w 1873 roku), jest nazywany przez wielu przyrodniczym rajem arktycznym. Niedźwiedzie polarne oraz arktyczne lisy często zbliżają się do statku, wtedy będziemy mogli je fotografować. Będziemy mogli również wypatrywać wielorybów, narwali, morsów i fok żyjących blisko brzegu. Atrakcją są kolonie ptactwa zamieszkującego skaliste klify. W tych dniach przewidziane są zejścia na ląd, które będą się odbywać za pomocą zodiaków - znakomitych pontonów motorowych. Odwiedzimy też historyczne miejsca pierwszych prób badawczych i dotrzemy na przylądek Norway, na którym po odważnej próbie wyprawy dotarcia do Bieguna przetrwali zimę arktyczną norwescy badacze, Fridtjof Nansen i Hjalmar Johannes.

Dzień 12

Nasz statek kieruje się już w stronę Murmańska przez zimne wody Morza Barentsa. Jeszcze jedna szansa na wypatrywanie ptactwa morskiego i wielorybów, a także podsumowanie ekspedycji i pożegnalny bankiet.

Dzień 13

W godzinach porannych przybycie do Murmańska i opuszczenie statku. Transfer na lotnisko. Lot powrotny do Helsinek samolotem czarterowym. Przejazd do hotelu i nocleg w centrum Helsinek.

Dzień 14

Przelot do Warszawy lub innego, wybranego miasta.

ZNIŻKI

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu) Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

PŁATNOŚĆ

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 50% ceny wycieczki płatne do 180 dni przed wyjazdem III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 120 dni przed wyjazdem Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Koszty rejsu arktycznego atomowym lodołamaczem, bilety lotnicze Warszawa - Helsinki - Warszawa, przelot Helsinki - Murmańsk - Helsinki (lot czarterowy), wiza rosyjska i koszty jej uzyskania, pełne wyżywienie na statku (3 x wykwintne ciepłe posiłki), kawa, herbata i woda dostępne całą dobę bez ograniczeń, napoje bezalkoholowe i alkoholowe (wino, piwo, mocniejsze alkohole) w godzinach otwarcia baru i podczas posiłków, noclegi na statku w kabinach 2-osobowych (kabiny z oknem i łazienką, wyposażone m.in. w DVD), widokowe loty helikopterem wg ustalonego wcześniej harmonogramu, zejścia na ląd (Ziemia Franciszka Józefa), zejścia na lód, wykłady, prezentacje i inne zajęcia na statku, wszelkie koszty administracyjne i zezwolenia, 2 noclegi ze śniadaniem w Helsinkach w hotelu 4*, przejazdy między lotniskami, hotelem i portem, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; dodatkowe ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku ok. 100'000 USD, opieka polskiego pilota do wyłącznej dyspozycji przed i po rejsie, pomoc polskiego przewodnika podczas rejsu.

Cena nie obejmuje

Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, zwyczajowych napiwków dla załogi, dopłaty do kabiny 1-osobowej.

Uwagi

Powyższy plan wyprawy może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i lodowych. Głównym celem jest osiągnięcie Bieguna Północnego, gdzie przewidziany jest postój i zejście na lód. Liczba zejść na ląd na Ziemi Franciszka Józefa jest uzależniona od warunków pogodowych i lodowych. Wszyscy uczestnicy otrzymają szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania się do wyprawy około dwa miesiące przed wyjazdem. Uczestnicy otrzymują specjalne buty i polarną kurtkę konieczną do zejść na ląd i lód. Rejs odbywa się doskonałym atomowym lodołamaczem, który jest w stanie pokonywać pokrywę lodową wokół Bieguna. Statek zabiera na pokład ponad stu pasażerów. Na pokładzie znajdują się m.in. bary, sauna, kryty basen, klinika, biblioteka. Miejsca w wyprawach na Biegun wyczerpują się szybko i radzimy wyprawę planować z dużym, najlepiej rocznym wyprzedzeniem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy, w tym 2 strony obok siebie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.Opinie o wycieczce objazdowej Biegun Północny

Biegun Północny - możliwości zakwaterowania:

dokw. do kab 2-os z oknem
kabina 2-os z oknem

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Biegun Północny? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00