cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
 • Wycieczka objazdowa Mongolia, Mongolia
1 / 14
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Mongolia

Mongolia
Ocena wycieczki objazdowej Mongolia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Mongolia w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Mongolii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

MONGOLIA Wyprawa przez kraj Czyngis-chana

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku im. Chopina i wylot z Warszawy do Ułan Bator z przesiadką w Moskwie.

DZIEŃ 2

Przylot rano do Ułan Bator, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Ułan Bator. W programie - Plac Suhebatora z pomnikiem Chingis Khana i budynkiem parlamentu, wizyta w głównym klasztorze buddyjskim Gandan i jego monumentalną statua Buddy. Obiad (spróbujemy jedzenie mongolskie) Dalej zwiedzanie Muzeum Historycznego w którym mieści się wiele pamiątek z imperium Mongolskiego. Odwiedzimy też centrum handlowe Hunnumall z tamtejszym muzeum w którym zobaczymy bardzo rzadkie i niesamowite szczątki dinozaurów a dla chętnych możliwość kupienia wyrobów z kaszmiru czy pamiątek. Kolacja w mongolskim Barbeque, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3

Po zapakowaniu przejazd do Parku Przyrodniczego Tereldż, po drodze zatrzymujemy się aby zobaczyć ogromny 30 metrowy żelazny monument Chingis Khana na Koniu, a z umieszczonego na jego głowie tarasu widokowego będziemy podziwiać tamtejszy krajobraz. Docieramy do Parku Tereldż znanego z pięknych formacji skalnych i Żółwiej Góry. Zakwaterowanie w obozie, śniadanie. Dalsze zwiedzanie parku, zobaczymy mieszczący się w górach klasztor buddyjski Aryabal. Następnie udajemy się do naszego obozowiska, obiad. Dla chętnych przejażdżka na koniach. Czas wolny, kolacja, nocleg w jurtach.

DZIEŃ 4

Rano po śniadaniu w bazie wyruszamy na naszą wyprawę w stronę pustyni Gobi, drugiej co do wieku pustyni na świecie. Czeka nas wycieczka do Baga Gazriin Chuluu, to malownicze miejsce jest jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów pustyni Gobi, znajdują się tam również ruiny małego klasztoru buddyjskiego a cały teren obfituje w różnorodne gatunki dzikich zwierząt i ptaków. Zatrzymujemy się w bazie turystycznej. Obiad. Oprócz niezwykłych formacji skalnych zobaczymy tam także pozostałości pierwszego otwartego teatru Mongolskiego oraz źródełko które pomaga leczyć schorzenia oczu. Pozostaje nam wiele czasu na zwiedzanie i spacery. Kolacja. Nocleg w jurtach.

DZIEŃ 5

Śniadanie i ponownie ruszamy w dalszą drogę zwiedzania przestrzeni wzbudzających podziw jak i grozę pustyni Gobi. Wczesnym popołudniem docieramy do Tsagan Suvarga, to niesamowite formacje klifów w białych i różowych kolorach sięgających nawet do 30 m wysokości, mamy wspaniałą okazję do robienia zdjęć w tych przedziwnych miejscach. Skałom tym wiatr i woda nadały przedziwne kształty. Dojeżdżamy do miejsca odkrycia datowanych na okres brązu petroglifów przedstawiających ludzi polujących na dzikie zwierzęta. Jest to jedno z najcenniejszych miejsc archeologicznych tego typu na świecie. Odpoczynek i nocleg w jurtach w obozowisku.

DZIEŃ 6

Rano po śniadaniu ruszamy dalej, jedziemy do Parku Narodowego Gurvan Saikhan, czyli trzy piękna Gobi. Przy wjeździe do Parku Narodowego zwiedzamy znajdujące się tam muzeum, odkrytych przez archeologów jaj dinozaurów, kości, szkieletów dinozaurów. Następnie zostawiamy samochody i idziemy dalej pieszo nad tak zwany Wąwóz Sępów. Dno wąwozu pokryte jest przez cały rok śniegiem i skute lodem. Wracamy do bazy turystycznej, wspólna kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7

Udajemy się w stronę tak zwanych (śpiewających wydm) czyli Khongoriin Els. Miejsce to należy do jednych najbardziej spektakularnych wydm w Mongolii i na świecie, dochodzących do 200 m wys, 12 km szer, i około 100 km dł. W powietrzu zauważymy charakterystyczny świst wydający przesuwający się przez wiatr piasek. Będziemy mieli okazje obserwować niesamowite widoki na pustynię, szczególnie wspaniałe przy zachodzie słońca. W porze dnia odwiedzimy rodzinę hodującą wielbłądy i mieszkającą w tych surowych warunkach, dla chętnych przejażdżka na wielbłądach, także możliwe będzie spróbować mleko wielbłąda. Odpoczynek i nocleg w jurtach.

DZIEŃ 8

Rano śniadanie i dalej ruszamy w naszą niesamowitą podróż ku płonącym klifom Bayanzag. Przejazd w miejsce gdzie amerykańscy paleontolodzy odnaleźli kości i jaja dinozaurów które żyły na ziemi 160 milionów lat temu. Zostały tam dokonane najważniejsze i po raz pierwszy odkrycia skamieniałości dinozaurów przez amerykańskiego paleontologa Roya Chapmana w 1920 r. Obserwujemy szczególnie wspaniały krajobraz piaszczystych wzgórz w pomarańczowo i czerwonym kolorze. Można powiedzieć że zobaczymy tam jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na ziemi. Kolacja i nocleg w jurtach.

DZIEŃ 9

Po nowych a zarazem niesamowitych doświadczeniach wyruszamy i wyjeżdżamy powoli z obszaru pustyni Gobi, stopniowo znikają nam z oczu piaski pustyni a pokazują nam się rozległe trawiaste obszary, jedziemy przez wąwóz przy górach Delger Khangai nad rzeką Ongi, Niedaleko Rzeki znajdują się ruiny dwóch klasztorów buddyjskich o wspólnej nazwie Ongin Khid, w czasach przedkomunistycznych były one największymi klasztorami w Mongolii ,a zamieszkiwało je ponad tysiąc mnichów, zniszczone zostały w 1937r a w tej chwili odnawiane powoli przez kilku mnichów. Zwiedzamy klasztory. Odpoczynek, nocleg w obozowisku.

DZIEŃ 10

Rano śniadanie a następnie przejazd do dawnej stolicy Mongolii Karakorum o dzisiejszej nazwie Kharahorin po drodze obserwujemy przestrzenie usiane stadami kóz, owiec, krów, jaków, koni, wielbłądów a w górze jastrzębi, orłów, sokołów i innych ptaków. Położona nad rzeką Orchon dawna stolica imperium została założona w 1220 roku przez Chingis Khana, zwiedzanie ruin zamku, możliwość robienia zdjęć w narodowych strojach Mongolskich, zdjęcia z orłem, wielbłądem, zakupy małych suwenirów , pamiątek. Zwiedzamy muzeum Karakorum a następnie klasztor Erdene Zuu otoczonego 108 białymi słupami pierwszej świątyni buddyjskiej z mnichami działającej do dzisiaj. Kolacja. Nocleg w jurtach w obozowisku.

DZIEŃ 11

Śniadanie, wykwaterowanie i jedziemy w stronę jeziora Ugii Nuur. Po drodze zajeżdżamy aby złożyć wizytę w muzeum ludów tureckich żyjących na tych ziemiach długo przed Chingis Khanem w 5-6 wiekach naszej ery. Zwiedzamy i ruszamy w dalszą drogę, po przybyciu zakwaterowanie w obozowisku nad brzegiem jeziora. Obiad, następnie przejażdżka konno nad brzegiem jeziora. Kolacja i nocleg w jurtach.

DZIEŃ 12

Rano po śniadaniu wykwaterowanie i wracamy do stolicy Ułan Bator. Po przybyciu zwiedzanie stolicy, w programie - Gandan, Plac Czingis Khana z budynkiem parlamentu, muzeum z bardzo rzadkimi szczątkami dinozaurów. Zakwaterowanie w hotelu i po krótkim odpoczynku wybierzemy się na koncert narodowego zespołu pieśń i tańca. Potem udajemy się na pożegnalną kolację do restauracji. Zajeżdżamy do centrum handlowego, żeby na zakończenie naszej wyprawy mieć możliwość zakupu pamiątkowych rzeczy. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Warszawy przez Moskwę.

TERMINY

06.06. - 18.06.2018 04.07. - 16.07.2018 08.08. - 20.08.2018 29.08. - 10.09.2018

CENA

5 980 PLN + 1 180 EUR

1 rata

800 PLN

2 rata

5 980 PLN x 590 EUR kurs sprzedaży Pekao SA na 35 dni terminem wyjazdu (minus 1 rata)

3 rata

590 EUR uczestnik zabiera ze sobą na wyprawę

CENA ZAWIERA

- przelot na trasie Warszawa - Ułan Bator - Warszawa - noclegi w hotelach 3 i 4* w Ułan-Bator i bazach turystycznych (w jurtach) . - wyżywienie - śniadania, obiady/pikniki i kolacje na całej trasie - wszystkie przejazdy i transfery samochodami terenowymi z klimatyzacją i z doświadczonymi kierowcami - opiekę pilota polskojęzycznego pilota-przewodnika na terenie całej trasy w Mongolii - bilety wstępu - przejażdżki na wielbłądach, koniach i łodziach - ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 5 000 PLN

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- zwyczajowe napiwki ok. 50 USD - dopłata do pokoju jednoosobowego 65 EUR - wiza 60 EUR x kurs sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem wyjazdu


Opis hotelu Mongolia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

MONGOLIA

MONGOLIA 13 dni 2017Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, terminal A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Mongolii.UŁAN BATOR (Mongolia) Dzień 2Przylot do Ułan Bator. Zwiedzanie miasta. W programie plac Sukhbaatar z pomnikiem Czyngis Chana oraz gmachem parlamentu. Wizyta w Gandan, najważniejszym klasztorze buddyjskim w Mongolii, na którego terenie znajduje się kilka świątyń, gdzie przechowywane są bezcenne zabytki sztuki. Klasztor stanowi unikatowy zespół architektoniczny, ciekawą mieszankę dawnych stylów - mongolskiego, tybetańskiego i chińskiego. Następnie klasztor Choijin Lama, który urzeka swoją bajkową architekturą przypominającą świątynie chińskie.UŁAN BATOR (Festiwal Naadam)Dzień 3Udział w obchodach święta Naadam. Przejście na stadion, na którym odbywa się niezwykle barwna ceremonia otwarcia zawodów, a następnie rozpoczynają się konkurencje zapasów i łucznicze. Naadam to największy w Mongolii festiwal sportowy, sięgający tradycją do czasów Czyngis-chana. Obejmuje on tradycyjnie trzy konkurencje - zapasy, łucznictwo i wyścig konny. W konkursie zapaśniczym biora udział tylko mężczyźni. W łucznictwie i wyścigu konnym mogą współzawodniczyć również kobiety. Zawodników obowiązują tradycyjne stroje. Bardzo widowiskowe igrzyska uzupełniają występy artystyczne, jarmarki i kiermasze wyrobów regionalnych. Po południu wyjazd na wzgórze Zaisan, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta.P.N. KHUSTAI Dzień 4Przejazd w okolice Ułan Bator. Oglądanie dalszej części zawodów Naadam - wyścigów konnych, a następnie przejazd do Parku Narodowego Khustai Nuruu, gdzie od wielu lat otacza się ochroną dziko żyjące tu konie Przewalskiego (takhi). Gatunek ten został uznany w latach 70-tych XX wieku za wymarły na wolności. Obecnie w Parku Khustai żyje około 250 osobników. Podglądanie dziko żyjących koni. Nocleg w gerach ((mongolskich jurtach zorganizowanych w tzw. ger camp, które oferują zachodnie jedzenie, prysznice i toalety).KARAKORUM Dzień 5Zwiedzanie Karakorum, dawnej stolicy Mongolii. Wizyta we wspaniałym buddyjskim zespole klasztornym Erdene Zuu. Wycieczka na okoliczne wzgórza, z których można podziwiać dolinę rzeki Orchon.ONGIN KHIDDzień 6Trasa prowadzi na południe. Rozległe, trawiaste obszary stopniowo zmieniają się w obszar pustyni Gobi, drugiej najstarszej pustyni świata. Przejazd w region gór Degler Khangai nad rzeką Ongi, w której zakolu znajdują się ruiny dwóch buddyjskich klasztorów - Bari Lam Khiid i Khutagt Lam Khiid, które okresla się wspólna nazwa Ongin Khiid. W czasach przedkomunistycznych były to jedne z największych klasztorów Mongolii, które zamieszkiwało ponad tysiąc mnichów. Zniszczone w 1937 roku powoli się odbudowują. Dziś opiekuje się nimi kilku mnichów, którzy odnowili niewielką świątynię.BAYANZAG Dzień 7Zwiedzanie klasztoru Ongin Khiid. Przejazd zachodnią częścią pustyni Gobi do Bayanzag. Spacer do tzw. Płonących Klifów, gdzie amerykańscy paleontolodzy odnaleźli kości i jaja dinozaurów, które żyły na Ziemi 160 mln lat temu. Gobi jest jednym z najbogatszych paleontologicznych stanowisk dinozaurów. Miejsce to jest szczególne również ze względu na wspaniały krajobraz okalających je piaszczystych wzgórz w pomarańczowo-czerwonym kolorze, które zdają się płonąć w blasku zachodzącego słońca. Jest to jeden z najpiękniejszych zachodów słońca, jakie można zobaczyć na Ziemi.KHONGORYN ELS Dzień 8Przejazd do wysokich na ponad 250 m piaszczystych wydm Khongoryn Els, zwanych "śpiewającymi wydmami", których pas ciągnie się przez ponad 100 km. Ich jasny piasek pięknie kontrastuje z zielenią pastwisk i czarnymi skałami pobliskiego masywu góry Sevrey. W powietrzu słychać charakterystyczny świszczący jak gwizd dźwięk, który wydaje przesuwany przez wiatr piasek. Wizyta w domu rodziny hodującej wielbłądy. Możliwość spróbowania wielbłądziego mleka i przejażdżki na baktrianie.P.N.GURVAINSAIKHAN Dzień 9Przejazd do Parku Narodowego Gurvainsaikhan (Trzy Piękna Gobi), leżącego na terenie Ałtaju Gobijskiego. Piękny widok na Wąwóz Sępów (Yolyn Am), który ze względu na swój kształt nawet w środku lata potrafi być mocno skuty lodem i przykryty śniegiem. Nad wąwozem często można dostrzec krążące sępy, jastrzębie i orły. Następnie przejazd przez malowniczy, zielony Wąwóz Orłów (Dungenee Am). Zwiedzanie muzeum, w którym prezentowane są znalezione w okolicy kości dinozaurów.TSAGAAN SUVRAGADzień 10Przejazd do podnóża Tsagaan Suvraga, niezwykłej formacji skalnej, której wiatr oraz woda nadały dziwaczny i tajemniczy kształt. Przyjazd do miejsca odkrycia datowanych na okres brązu petroglifów, przedstawiających ludzi polujących na dzikie zwierzęta. Jest to jedno z najcenniejszych stanowisk archeologicznych tego typu na świecie.BAGA GAZRIN CHULUUDzień 11Dojazd w region Baga Gazariin Chuluu. Zwiedzanie niedużego klasztoru Delgeriin Chior położonego u stóp malowniczego granitowego masywu wznoszącego się na wysokość 1751 m n.p.m. Objazd okolicy.UŁAN BATOR Dzień 12Przejazd w kierunku północnym. Krajobraz pustynny stopniowo przechodzi w trawiasty step, a wielbłądy ustępują miejsca bydłu. Na trasie przejazdu osiedla mongolskich koczowników. Wieczorem w Ułan Bator pokaz tradycyjnych mongolskich tańców.Dzień 13Wylot do Europy. Przylot do Polski.I RATA2000 PLN płatna przy zapisieII RATApłatna na 35 dni przed wyjazdemCena obejmuje* przeloty międzynarodowe, * transport samochodem terenowym typu UAZ, * zakwaterowanie w Mongolii

3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osob.) i 8 noclegów w 2-osob. gerach, ze wspólnymi sanitariatami (dobry standard), * dopłata do 1-osob. pokoju/geru 900 PLN, * śniadania i kolacje, dodatkowo obiady podczas pobytu na stepie, * wieczór folklorystyczny w Ułan Bator, * bilety wstępu na Festiwal Naadam, * opiekę pilota*, * usługi lokalnych przewodników, * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż). * * opieka pilota podczas wylotu i podróży po Mongolii, grupa wraca bez pilotaprzeloty międzynarodowe, * transport samochodem terenowym typu UAZ, * zakwaterowanie w Mongolii: 3 noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osob.) i 8 noclegów w 2-osob. gerach, ze wspólnymi sanitariatami (dobry standard), * dopłata do 1-osob. pokoju/geru 900 PLN, * śniadania i kolacje, dodatkowo obiady podczas pobytu na stepie, * wieczór folklorystyczny w Ułan Bator, * bilety wstępu na Festiwal Naadam, * opiekę pilota*, * usługi lokalnych przewodników, * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż). * * opieka pilota podczas wylotu i podróży po Mongolii, grupa wraca bez pilotaUWAGA !* Przy wpłacie II raty należy złożyć pełną dokumentację wizową - 2 aktualne fotografie paszportowe, wypełniony wniosek wizowy (2 egz.), paszport ważny co najmniej pół roku po zakończeniu wycieczki z 2 wolnymi stronami. Opłata wizowa wynosi ok.270 PLN, pośrednictwo wizowe 50 PLN.* Na bilety wstępu należy przeznaczyć ok. 40 USD.* Na napiwki dla bagażowych, przewodników, kierowców należy przeznaczyć ok. 40 USD.* Napoje do posiłków nie są wliczone w cenę wycieczki.Terminy:06.08 - 17.08.2017, 12500.00 PLNOpinie o wycieczce objazdowej Mongolia

Mongolia - możliwości zakwaterowania:

Pokój 2 osobowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Mongolia? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00