cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie, Kanada
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
27.04 - 10.05
już od 14749 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
29.06 - 12.07
już od 14399 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie
star 3

Kanada
Ocena wycieczki objazdowej Kanada i Alaska - Łosie i Łososie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 27 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 29 czerwca 2019

Wycieczka objazdowa Kanada i Alaska - Łosie i Łososie w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Kanady?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie lub bazy turystyczne na Alasce o średnim standardzie - zwykle położone poza centrami miast (12 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Calgary - 1, Lake Louise/Saskatchewan River Crossing - 1, Valemount - 1, Kamloops - 1, Whistler - 1, Vancouver - 1, Seattle - 1, Fairbanks - 1, okolice P.N. Denali - 1, Palmer/Wasilla - 1, Seward - 1, Anchorage - 1).
Do dyspozycji gości:

restauracja oraz bar.
Pokoje:

2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: . Przylot do Calgary, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Calgary.
Dzień 2
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Calgary rozpoczniemy od przystanku przy Fort Calgary, od którego rozpoczęła się historia miasta. Następnie przejedziemy na Stampede Grounds, gdzie co roku odbywa się największy w świecie festiwal rodeo. Będzie tam możliwość sfotografowania potężnej areny Saddledome, czy Stampede Corral, obiektu sportowego znanego z charakterystycznych murali. Dalszym punktem zwiedzania będzie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue do placu Olympic Plaza z fontannami. Widać stąd zarówno najwyższe wieżowce w mieście: Brooffield Palace i The Bow, jak i słynną wieżę Calgary Tower. Wyjeżdżając z miasta miniemy obiekty olimpijskie z 1988 r. Przejazd na zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady - Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Przy brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Louise - neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Lake Louise/Saskatchewan River Crossing. (Trasa ok. 270 km).
Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie będziemy kontynuować podróż słynną drogą lodowcową - Icefields Parkway przez Park Narodowy Banff, zatrzymując się na zdjęcia w co piękniejszych miejscach np. nad Jez. Bow, czy na przełęczy Sunwapta. Dojedziemy w ten sposób pod lodowiec Athabasca. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem "Ice Truck" przystosowanym do poruszania się po lodzie (dodatkowo płatne ok. 65 CAD/os.). Wjedziemy na teren kolejnego parku narodowego - Jasper, gdzie zobaczymy wodospady Athabasca. Po wyjeździe z trasy lodowców przystanek w górskim kurorcie Jasper. Podczas dalszej podróży zatrzymamy się na granicy prowincji Alberta/British Columbia, po której przekroczeniu zmienimy również strefę czasową. Na koniec dnia postój w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt kanadyjskiej części Gór Skalistych - Mt. Robson. Nocleg w okolicy Valemount. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez kanadyjską część Gór Skalistych. Przejazd do Blue River, gdzie weźmiemy udział w tzw. safari na rzece podczas, którego, przy odrobinie szczęścia, zobaczymy niedźwiedzie czarne - baribale w ich naturalnym środowisku. Przejedziemy wzdłuż parku Wells Gray. Można tu spotkać na wolności dziką zwierzynę - czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz łosie, jelenie i sarny. Postój w kanadyjskiej stolicy zawodów - Kamloops, położonego przy zbiegu dwóch odnóg Rzeki Thomson. W mieście i okolicach odbywają się turnieje golfa oraz ważne rozgrywki hokeja. Zakwaterowanie w hotelu w Kamloops. (Trasa ok. 450 km).
Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Whistler, gdzie rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośrodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak Whistler Sliding Centre oraz przespacerujemy się reprezentacyjnym deptakiem Village Stroll. W czasie wolnym możliwość wjechania jedną z najdłuższych wiszących kolejek gondolowych na świecie "Peak 2 Peak", która łączy góry Mount Whistler i Mount Blackcomb. Wagoniki z częściowo szklaną podłogą pozwalają obserwować panoramę gór z niespotykanej dotąd perspektywy (dodatkowo płatne ok. 65 CAD/os.). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Whistler. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 6
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Shannon Falls. Następnie wizyta w wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem, przejazd do centrum Vancouver. Zobaczymy takie atrakcje jak wyspa Granville, gdzie zobaczymy m.in.: targ ryb i owoców morza, czy park Stanley'a. Odbędziemy spacer przez starą dzielnicę Gastown, w której będziemy świadkami niezwykłego mechanicznego spektaklu z parowym zegarem. Przejdziemy obok secesyjnego budynku historycznego dworca Kolei Pacyficznej. Wjedziemy także na wieżę widokową Vancouver Lookout. Jest to jedna z najwyższych budowli w Vancouver, skąd roztacza się spektakularny widok na miasto.Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Vancouver. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 7
Śniadanie i wykwaterowanie, a następnie przejazd od przejścia granicznego Blaine w stanie Waszyngton. Po wjeździe do USA przejazd na zwiedzanie fabryki Boeinga - fabryki słynnych samolotów Boeing, gdzie zobaczymy jak powstają "latające piękności" - 747 Jumbo Jet i 787 Dreamliner. Dowiemy się dlaczego samolot lata, ile kosztuje i jak wygląda kabina pilota oraz silnik. Wieczorem przejazd na nocleg w okolicy Seattle.
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta, które znane jest m. in. dzięki filmowi "Bezsenność w Seattle". Tutaj znajduje się również siedziba firmy Microsoft, pierwsza na świecie kawiarnia Starbucks, a także wieża widokowa Space Needle. Przespacerujemy się również przez słynny rynek "Pikes Place". Następnie przelot na Alaskę. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Fairbanks. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Fairbanks - miasta założonego ponad 100 lat temu w apogeum gorączki złota. Zwiedzimy Muzeum Północy, w którym zapoznamy się ze zwyczajami rdzennych mieszkańców z ludów eskimoskich. Następnie przejazd do centrum miasta - postój przy pomniku pionierów. Następnie przejazd do miejscowości North Pole, gdzie nawet w środku lata, można nabyć mnóstwo prezentów idealnych pod choinkę. Następnie przejedziemy do masywu najwyższej góry Ameryki Północnej Denali - Mt. McKinley. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy parku narodowego Denali. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Eksploracja okolic Denali oraz najwyższego szczytu Ameryki Północnej (Mt. McKinley - 6194 m n.p.m.). Zwiedzanie wulkanicznego parku Denali z lodowo-śnieżną pokrywą do grubości kilkuset metrów. Znajduje się tu jeden z najdłuższych lodowców świata, ok. 50-kilometrowy Muldrow. Przejedziemy łańcuchem górskim Alaska Range, gdzie wypatrywać będziemy niedźwiedzi grizzly, łosi i innej dzikiej zwierzyny. Po zwiedzaniu parku przejazd na nocleg do Palmer/Wasilla. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 11
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Anchorage. Po drodze w miejscowości Eklutna zobaczymy cerkiew prawosławną i cmentarz lokalnych Indian, będące śladem czasów Cara i Imperium Rosyjskiego na Alasce, a przy odrobinie szczęścia być może uda nam się spotkać Indian obrządku prawosławnego. W Anchorage i zwiedzanie miasta położonego nad Zatoką Cooka. W "stolicy" poszukiwaczy przygód zobaczymy m. in. imaginarium - swego rodzaju muzeum pozwalające na poznanie niecodziennych zjawisk przyrody zachodzących na Alasce. Czas wolny na zakupy pamiątek lub “traperskich" akcesoriów: lornetek, czapek, sprzętu do wypłukiwania złota. Przejazd do Seward. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Girdwood. Na skraju miasta znajduje się Alyeska Resort, który jest jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich Alaski. Kolejką linową wjedziemy na szczyt Mount Alyeska, z którego rozpościera się przepiękna panorama na dolinę i lodowce. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Seward. (Trasa ok. 200km)
Dzień 12
Wykwaterowanie z hotelu i całodniowy rejs statkiem wzdłuż wybrzeży Parku Narodowego Fiordów Kenai. Niezwykły park, gdzie linia brzegowa to strome krawędzie lodowców tworzących fantazyjne fiordy. Niezapomniane widoki lodowcowych jęzorów "spływających" do lodowatej wody, głęboka cisza przerywana trzaskiem odrywających się fragmentów gór lodowych. Po jego zakończeniu, przejedziemy do centrum ochrony dzikich zwierząt, gdzie z bliska będziemy mogli obejrzeć niedźwiedzie, bizony, łosie oraz jelenie kanadyjskie. Przejazd na nocleg do Anchorage. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 13
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Anchorage i wylot do Polski (Trasa ok. 50 km).
Dzień 14
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.
Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolarkanadyjski (CAD)- podczas kanadyjskiej częściprogramu płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscusą możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotami rejsowymi z Warszawy do Calgary i zAnchorage do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Seattle doFairbanks, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, itp.) - ok. 495 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie:
META Description

Calgary - stolica hokeja • Park Narodowy Banff - Góry Skaliste • Jasper - oko w oko z grizzly • Vancouver - miasto pachnące żywicą • Wyspa Victoria i wieloryby • bezsenne Seattle • Anchorage - "przystanek" Alaska • Mt. McKinley - korona Ziemi • park wulkanów - Denali • park fiordów - Kenai
Wizy - informacje dla sprzedawców


WizyOpis hotelu Kanada i Alaska - Łosie i Łososie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie lub bazy turystyczne na Alasce o średnim standardzie - zwykle położone poza centrami miast (11 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Calgary - 1, Lake Louise - 1, Valemount - 1, Kamloops - 1, Whistler - 1, Vancouver - 1, Seattle - 1, Anchorage - 1, Denali - 1, Dolina rzeki Matanuska - 1, Seward - 1). Pokoje: 2 -osobowe, możliwe zakwaterowanie max.3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat. Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do Kanady (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady Przylot do Calgary, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w Calgary. Dzień 2 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Calgary rozpoczniemy od przystanku przy Fort Calgary, od którego rozpoczęła się historia miasta. Następnie wjazd na wieżę Calgary Tower (wys. 191 m), która jest najwyższym budynkiem w mieście, przez co stała się charakterystycznym punktem miasta i jedną z jego największych atrakcji. Możemy stąd podziwiać rozległą panoramę Calgary i Góry Skaliste. Warto też udać się do części ze szklaną podłogą, gdzie spoglądając niemal 200 m w dół, dostrzeżemy tętniącą życiem ulicę. Dalszym punktem zwiedzania będzie Muzeum Glenbow ze wspaniałą kolekcją indiańskich ubiorów i ozdób. Spacer po centrum Calgary, przez główny deptak handlowy Stephen Avenue pod historyczny oraz nowoczesny budynek ratusza. Wyjeżdżając z miasta zobaczymy obiekty olimpijskie z 1986 r. Przejazd na zwiedzanie miasteczka Banff, położonego w kotlinie otoczonej szczytami Gór Skalistych. Podczas zwiedzania zobaczymy górę Sulphur skąd rozciąga się panoramiczny widok na okolicę, wodospad na rzece Bow oraz prestiżowy hotel Banff Springs z 1923 r. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Lake Louise. (Trasa ok. 170 km) Dzień 3 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, dalej przejazd do Lake Louise i spacer brzegiem najpiękniejszego z górskich jezior Kanady - Lake Louise, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria. Przy brzegu jeziora usytuowany jest Chateau Lake Louise - neoklasycystyczny hotel zbudowany przez firmę kolejową CPR. Stąd prowadzi wiele pieszych tras turystycznych, również na sam lodowiec Victorii, pod którym bije źródło Lake Louise. Następnie postój nad jeziorem Peyto, a potem przy lodowcu Athabasca. Wjazd na lodowiec specjalnym pojazdem "Ice Truck" przystosowanym do poruszania się po lodzie (dodatkowo płatne ok. 55 USD). Dalej przejazd słynną drogą lodowcową - Icefields Parkway przez Parki Narodowe Banff i Jasper, gdzie zatrzymamy się w najciekawszych miejscach - wodospady Athabasca i Sunwapta. Po wyjeździe z trasy lodowców przystanek w górskim kurorcie Jasper. Podczas dalszej podróży zatrzymamy się na granicy prowincji Alberta/British Columbia, po której przekroczeniu zmienimy również strefę czasową. Na koniec dnia postój w punkcie widokowym, skąd będziemy mogli podziwiać najwyższy szczyt kanadyjskiej części Gór Skalistych - Mt. Robson. Nocleg w okolicy Valemount. (Trasa ok. 380 km) Dzień 4 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez kanadyjską część Gór Skalistych. Przejazd do Blue River, gdzie weźmiemy udział w tzw. safari na rzece podczas, którego przy odrobinie szczęścia zobaczymy brunatne grizzly w ich naturalnym środowisku. Dalej przejedziemy wzdłuż parku Wells Gray - można tu spotkać na wolności dziką zwierzynę, np. czarne niedźwiedzie i brunatne grizzly oraz łosie, jelenie i sarny. Na koniec postój w kanadyjskiej stolicy sportów - Kamloops, położonego przy zbiegu dwóch odnóg rzeki Thomson. W mieście i okolicach odbywają się wiele turnieje golfa oraz ważne rozgrywki hokeja. Zakwaterowanie w hotelu w Kamloops.(Trasa ok. 450 km) Dzień 5 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zawitamy w miejscowości Whistler, gdzie, między innymi rozgrywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2010 r. Podczas przygotowań do igrzysk olimpijskich miasto i okolice wzbogaciły się o szereg nowych ośrodków sportowych. Zobaczymy olimpijskie obiekty, takie jak: Whistler Olympic Park oraz Whistler Sliding Centre. Jedną z poważniejszych inwestycji tego okresu była kompletna przebudowa drogi Sea to Sky, która jest jedyną drogą lądową łączącą Whistler z Vancouver. W czasie wolnym możliwość wjechania jedną z najdłuższych wiszących kolejek gondolowych na świecie "Peak 2 Peak", która łączy góry Mount Whistler i Mount Blackcomb (dodatkowo płatne ok. 55 USD). Wagoniki ze szklaną podłogą pozwalają obserwować panoramę gór z niespotykanej dotąd perspektywy. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Whistler. (Trasa ok. 300 km) Dzień 6 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Shannon Falls - imponującego, wysokiego na ponad 350 metrów wodospadu, a dalej w kierunku Vancouver zwanego "miastem ogrodów". Po dojeździe do największego miasta prowincji British Columbia zwiedzanie takich atrakcji jak: Park Stanley'a, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Proponujemy pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych, które znajdują się w nietkniętym kawałku pierwotnego lasu. Następnie wizyta w Parku Lynn Canyon oraz kolejnym wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Po powrocie do Vancouver spacer przez nowoczesne centrum, a także stare miasto Gastown. Odwiedzimy secesyjny budynek historycznego dworca Kolei Pacyficznej i będziemy świadkami niezwykłego mechanicznego spektaklu z parowym zegarem w roli głównej. Przejazd na Wyspę Granville, gdzie zobaczymy m.in.: targ ryb i owoców morza, galerie, teatry i występy uliczne. Po południu czas wolny na samodzielną eksplorację miasta. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Vancouver. (Trasa ok. 150 km) Dzień 7 Śniadanie i wykwaterowanie, a następnie rejs promem przez monumentalne fiordy i wśród małych wysepek na wyspę Victoria, która jest stolicą prowincji Columbia. Spacer po mieście, wśród budynków z XIX w., takich jak: gmach parlamentu, Thunderbird Park, hotel Fairmont Empress oraz Bastion Square. Przeprawa z wyspy Vancouver na stały ląd i przejazd do granicy amerykańsko- kanadyjskiej. Nocleg w okolicy Bellingham, Seattle lub Port Angeles (w zależności od dostępności rejsów). (Trasa ok. 200 km) Dzień 8 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta, które znane jest nie tylko dzięki filmowi "Bezsenność w Seattle", ale przede wszystkim z powodu mieszczącej się tu fabryki słynnych samolotów Boeing, którą odwiedzimy i zobaczymy jak powstają "latające piękności" - 747 Jumbo Jet i 787 Dreamliner. Dowiemy się dlaczego samolot lata, ile kosztuje i jak wygląda kabina pilota oraz silnik. W Seattle znajduje się również siedziba firmy Microsoft, pierwsza na świecie kawiarnia Starbucks, a także wieża widokowa Space Needle - pamiątka po światowych targach z 1962 roku, a dziś symbol miasta. Przespacerujemy się również przez słynny rynek "Pikes Place". Następnie przelot na Alaskę. Po przylocie zakwaterowanie w hotelu w okolicy Anchorage i nocleg. (Trasa ok. 50 km) Dzień 9 Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w Anchorage i zwiedzanie miasta położonego nad Zatoką Cooka. W "stolicy" poszukiwaczy przygód, największego i najdzikszego stanu USA zobaczymy, m.in. imaginarium swego rodzaju muzeum pozwalające na poznanie niecodziennych zjawisk przyrody zachodzących na Alasce, takich jak np. zorza polarna oraz fauny i flory występującej na tych terenach. Czas wolny na zakupy pamiątek lub "traperskich" akcesoriów: lornetek, czapek, sprzętu do wypłukiwania złota. Następnie przejedziemy do Denali, drogą prowadzącą w kierunku koła podbiegunowego. Będziemy jechać wzdłuż wielu rzek obfitujących w skaczące dzikie łososie Sakai, aż do masywu najwyższej góry Ameryki Północnej Denali (McKinley). Po drodze w miejscowości Eklutna zobaczymy cerkiew prawosławną i cmentarz lokalnych Indian, będące śladem czasów Cara i Imperium Rosyjskiego na Alasce, a przy odrobinie szczęścia być może uda nam się spotkać Indian obrządku prawosławnego. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Parku Narodowego Denali. (Trasa ok. 400 km) Dzień 10 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Eksploracja okolic Denali (Mt. McKinley), najwyższego szczytu Ameryki Północnej (6194 m n.p.m.) wchodzącym w skład tzw. Korony Ziemi. Zwiedzanie wulkanicznego parku Denali z lodowo-śnieżną pokrywą do grubości kilkuset metrów. Znajduje się tu jeden z najdłuższych lodowców świata, ok. 50-kilometrowy Muldrow. Przejedziemy łańcuchem górskim Alaska Range, gdzie wypatrywać będziemy niedźwiedzi grizzly, łosi i innej dzikiej zwierzyny. Dojazd na nocleg do jednego z miast w dolinie rzeki Matanuska (Palmer/Wasilla). (Trasa ok. 300 km) Dzień 11 Wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Anchorage. Zobaczymy tutaj tradycyjny targ z pamiątkami i lokalnym jedzeniem. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Girdwood, którego historia jest ściśle związana z "gorączką złota". Na skraju miasta znajduje się Alyeska Resort, który jest jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich Alaski, otoczonym imponującymi górami i lodowcami. Kolejką linową wjedziemy na szczyt Mount Alyeska z którego rozpościera się przepiękna panorama na dolinę i lodowce. Następnie przejazd do centrum ochrony dzikich zwierząt, gdzie z bliska będziemy mogli obejrzeć z bliska lokalne gatunki zwierząt - niedźwiedzie, bizony, łosie oraz jelenie kanadyjskie. Przejazd na nocleg w hotelu w okolicy Seward. (Trasa ok. 400 km) Dzień 12-13 Wykwaterowanie z hotelu i całodniowy rejs statkiem wzdłuż wybrzeży Parku Narodowego Fiordów Kenai. Niezwykły park, gdzie linia brzegowa to strome krawędzie lodowców tworzących fantazyjne fiordy. Niezapomniane widoki lodowcowych jęzorów "spływających" do lodowatej wody, głęboka cisza przerywana trzaskiem odrywających się fragmentów gór lodowych, a nawet możliwość zobaczenia fok, orek i wielorybów ich naturalnym środowisku, ale w bezpiecznej odległości. Po zakończeniu rejsu, transfer na lotnisko w Anchorage i po północy dnia 13. wylot do Polski (możliwe przesiadki). (Trasa ok. 220 km) Dzień 14 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich. Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy Wiza Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotami rejsowymi z Warszawy do Calgary i z Anchorage do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Seattle do Anchorage, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, itp.) - ok. 460 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotami rejsowymi z Warszawy do Calgary i z Anchorage do Warszawy (możliwe przesiadki), przelot wewnętrzny z Seattle do Anchorage, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, itp.) - ok. 460 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Wizy

Wiza Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/kanada-i-alaska-losie-i-lososie/zakwaterowanie-kalHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Kanada i Alaska - Łosie i Łososie

Kanada i Alaska - Łosie i Łososie - możliwości zakwaterowania:

1 os. standard
2 os. standard

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Kanada i Alaska - Łosie i Łososie? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00