cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
 • Wycieczka objazdowa Go West !, Kanada
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Go West !
star 3

Kanada
Ocena wycieczki objazdowej Go West !:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Go West ! w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Kanady?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) 12 rozpoczętych dób hotelowych: 2 - Los Angeles, 2 - Vancouver, 2 - Seattle, 1 - Eugene, 1 - Klamath Falls, 1 - Reno, 1 - w Manteca/Modesto, 1 - w San Francisco, 1 - w Lompoc). Pokoje: 2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") .
Wyżywienie:
Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w aglomeracji Los Angeles.
Dzień 2
Śniadanie i przejazd do Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne stojące na zboczu pobliskiego wzgórza bielejące litery "Hollywood" oraz pomnik James'a Deana. Następnie tylko kilka minut jazdy dzieli nas od Universal Studios, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana! Nocleg w hotelu w aglomeracji Los Angeles. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Los Angeles. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od stacji kolejowej Union Station oraz starego miasta, czyli dawnej misji z czasów meksykańskich. Następnie przystanek przy hali koncertowej Walta Disneya i przejazd na spacer słynną ulicą "Miasta Aniołów" - Rodeo Drive, znaną z ekskluzywnych sklepów. Zobaczymy również Beverly Hills i część LA, gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey Maguire (brak możliwości jazdy po wewnętrznych ulicach dzielnicy). Dzień zakończymy przy słynnej alei gwiazd, Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman's Chinese Theatre, miejsca gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej i gdzie znaleźć można odciski stóp i rąk kinowych sław, a także Kaczora Donalda. Przejazd na lotnisko i wylot do Vancouver. Nocleg w okolicy Vancouver. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 4
Po śniadaniu, przejazd na zwiedzanie Vancouver zwanego "miastem ogrodów". Zobaczymy m.in. : Park Stanley'a, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców, bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Proponujemy pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych, które znajdują się w nietkniętym kawałku pierwotnego lasu z plażą oraz słynnym oceanarium. Następnie wizyta w Parku Lynn Canyon oraz kolejnym wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Po powrocie do Vancouver spacer przez nowoczesne centrum, a także stare miasto - Gastown. Odwiedzimy secesyjny budynek historycznego dworca Kolei Pacyficznej i będziemy świadkami niezwykłego mechanicznego spektaklu z parowym zegarem w roli głównej. Przejazd na Wyspę Granville, gdzie zobaczymy m.in.: targ ryb i owoców morza, galerie, teatry i występy uliczne. Po południu czas wolny na samodzielną eksplorację miasta. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Vancouver. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 5
Śniadanie, następnie rejs promem przez monumentalne fiordy i wśród małych wysepek na wyspę Victoria, która jest stolicą prowincji Columbia. Spacer po mieście, wśród budynków z XIX w., takich jak: gmach parlamentu, Thunderbird Park, hotel Fairmont Empress oraz Bastion Square. Przeprawa z wyspy Vancouver na stały ląd i przejazd do granicy amerykańsko - kanadyjskiej. Nocleg w okolicy Bellingham, Seattle lub Port Angeles (w zależności od dostępności rejsów). (Trasa ok. 200 km)
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta, które znane jest nie tylko dzięki filmowi "Bezsenność w Seattle", ale przede wszystkim z powodu mieszczącej się tu fabryki słynnych samolotów Boeing, którą odwiedzimy i zobaczymy jak powstają "latające piękności" - 747 Jumbo Jet i 787 Dreamliner. Dowiemy się dlaczego samolot lata, ile kosztuje i jak wygląda kabina pilota oraz silnik. W Seattle znajduje się również siedziba firmy Microsoft, pierwsza na świecie kawiarnia Starbucks, a także wieża widokowa Space Needle - pamiątka po światowych targach z 1962 roku, a dziś symbol miasta. Przespacerujemy się również przez słynny rynek "Pikes Place". Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Seattle i nocleg. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 7
Śniadanie i wykwaterowanie, a następnie przejazd do stanu Oregon - droga prowadzić będzie przy majestatycznej górze Mt. Rainer, która jest najwyższym szczytem Gór Kaskadowych. Zwiedzanie "różanego miasta" jak nazywane jest Portland. Zobaczymy m.in. promenadę miejską nad rzeką Willamette, ulicę Peacock Lane znanej na całym świecie z dekoracji świątecznych, a także wstąpimy do jednego z najciekawszych parków miejskich - ogrodu japońskiego. Czas wolny w centrum miasta. Następnie przejazd do Salem - stolicy stanu, gdzie zatrzymamy się przy Kapitolu Stanowym. Przejazd na nocleg do Euguene w stanie Oregon. (Trasa ok. 470 km)
Dzień 8
Śniadanie i wykwaterowanie, a następnie wyjazd na południe Oregonu, które zaskoczy nas niezwykłą przyrodą. Przejedziemy do jeziora Crater Lake, powstałego w wyniku zalania dawnego stożka wulkanicznego. Jezioro ma niezwykłą, błękitną barwę dzięki krystalicznie czystej wodzie, pochodzącej tylko z roztapiającego się śniegu. Wokół jeziora żyje sporo uroczych małych wiewiórek - pierwowzoru Chip i Dale. Po południu przejedziemy nad kolejne piękne jezioro Klamath Lake - jego brzegi porośnięte sosną ponderosa, a samo jezioro jest miejscem uprawiania sportów wodnych. Nocleg w okolicy Klamath Falls. (Trasa ok. 340 km)
Dzień 9
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd w kierunku słonecznej Kalifornii. Zwiedzanie parku narodowego Lassen Volcanic - to jeden z najciekawszych, obok Parku Yellowstone, park, położony na płycie wulkanicznej z żyzną ziemią, wyziewami siarkowymi i bujną roślinnością. W parku rosną cedry, sosny, a także można spotkać lisy, niedźwiedzie czy jelenie. Następnie przejazd do położonego w stanie Nevada, nazywanego małym Las Vegas, miasta Reno - wieczorny spacer główną, rozświetloną Virginia Street. Zakwaterowanie i nocleg w Reno. (Trasa ok. 510 km)
Dzień 10
Po śniadaniu, wykwaterowanie, a dalej przejazd do Carson City, które jest stolicą stanu Nevada. Zatrzymamy się przy kapitolu stanowym, a dalej przejedziemy nad jezioro Tahoe - jedno z największych i najgłębszych jezior zachodniego USA. W drugiej części dnia wyprawa przyrodnicza do parku Yosemite. Pojedziemy do doliny Tuolumne Grove, gdzie zobaczymy sekwoje, czyli największe drzewa na świecie, a następnie - do jednego z najstarszych Parków Narodowych USA, czyli Yosemite (UNESCO). Podziwiać tam będziemy malownicze formacje skalne wzdłuż bajkowej doliny Yosemite oraz najwyższy wodospad Ameryki, który sięga aż na wysokość 740 m. Te widoki z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Przejazd na nocleg w okolice Manteca/Modesto. (Trasa ok. 510 km)
Dzień 11
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do San Francisco. Zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeże. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Alamo Square z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman's Wharf, "najbardziej kręta uliczka na świecie" Lombard Street i Golden Gate Park. Przejazd (dodatkowo płatny ok. 8 USD) kolejką szynowo-linową "Cable Car". Zobaczymy również na pogranicze najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych, czyli Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury & Haight. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę miasta. Nasze zwiedzanie ubarwimy rejsem po zatoce, podczas którego zobaczymy z bliska słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate. Po południu czas wolny na spacery po mieście i zakupy przy Union Square. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w aglomeracji San Francisco. (Trasa ok. 50 km)
Dzień 12
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez dolinę krzemową (Silicon Valley) do Monterey. Przejedziemy słynną prywatną trasą 17 Mile Drive - trasa ta położona jest wzdłuż majestatycznego nabrzeża, pośród pól golfowych i imponujących rezydencji - zatrzymamy się na postoje na zdjęcia oraz odwiedzimy najsłynniejsze pole przy plaży Pebble, ufundowane przez rodzinę Samuela Morsa. Następnie udamy się do centrum Monterey. Na nabrzeżu będzie czas wolny na obserwację fok i pelikanów, dla których lokalna zatoka jest miejscem lęgowym, a także na delektowanie się prawdziwymi, świeżymi ostrygami z Pacyfiku i zupą serową z kalmarami (dodatkowo płatne). Następnie przejazd do Solvang, czyli wioski duńskiej Old Danish Village - spacer po tej urokliwej "Małej Danii". Zakwaterowanie w okolicy Lompoc. (Trasa ok. 480 km)
Dzień 13
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd na spacer nadmorską promenadą słynnej miejscowości "pięknych i bogatych" Santa Barbara. Następnie będziemy kontynuować przejazd legendarną autostradą nr 1 znaną jako "Autostrada Słońca". Po drodze odwiedzimy rancho Prezydenta Reagana w dolinie Simi z prawdziwym samolotem Air Force One, którym latali prezydent Kennedy, Reagan i Bush oraz z Marine One, helikopterem prezydenckim (wejście fakultatywnie, dodatkowo płatne ok. 29 USD). Będzie okazja zrobić zdjęcie w stylu "prawdziwej pary prezydenckiej" oraz spojrzeć na odtworzony w skali 1:1 Gabinet Owalny, identyczny jak ten w Białym Domu. Następnie odwiedzimy Santa Monica, gdzie kończy się słynna Route 66 i gdzie można odpocząć na ławeczce z filmu Forest Gump. Zatrzymamy się także na krótki spacer po nadmorskim deptaku w ekscentrycznej Venice Beach. Przejazd do Miasta Aniołów - Los Angeles, na lotnisko i wylot do Polski. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 14
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Do gniazdek elektrycznych niezbędne są adaptery. W przypadku zamknięciadrogi SR120, umożliwiającejprzejazd do i przezPark Narodowy Yosemite (np. z powodu warunków atmosferycznych) zostanie zrealizowany program zastępczy - zwiedzanie Sacramento.
Wizy
Wiza
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z powrotem, przelot wewnętrzny: Los Angeles-Vancouver, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: wizy amerykańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 395 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z powrotem, przelot wewnętrzny: Los Angeles-Vancouver, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: wizy amerykańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 395 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Wizy

Wiza
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi "rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na 5 dni roboczych przed wylotem.


Opis hotelu Go West ! według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele ***, a także ew. pensjonaty/motele *** wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie (w USA nie ma oficjalnej kategoryzacji obiektów) 12 rozpoczętych dób hotelowych: 2 - Los Angeles, 2 - Vancouver, 2 - Seattle, 1 - Eugene, 1 - Klamath Falls, 1 - Reno, 1 - w Manteca/Modesto, 1 - w San Francisco, 1 - w Lompoc). Pokoje: 2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") . Wyżywienie: Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: R.pl/rozklady. Przylot do Los Angeles, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w aglomeracji Los Angeles. Dzień 2 Śniadanie i przejazd do Griffith Observatory, skąd można zobaczyć słynne stojące na zboczu pobliskiego wzgórza bielejące litery "Hollywood" oraz pomnik James'a Deana. Następnie tylko kilka minut jazdy dzieli nas od Universal Studios, gdzie będziemy mieli okazję przyjrzeć się bliżej przemysłowi filmowemu. To prawie niemożliwe, aby odwiedzić Los Angeles bez zabawy z filmem! Podczas tej wizyty zdobędziemy informacje na temat realizacji największych produkcji kinowych w Ameryce. W programie różnorodne atrakcje, które sprawią, że można poczuć się prawdziwym aktorem. Dobra zabawa gwarantowana! Nocleg w hotelu w aglomeracji Los Angeles. (Trasa ok. 50 km) Dzień 3 Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, przejazd do Los Angeles. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od stacji kolejowej Union Station oraz starego miasta, czyli dawnej misji z czasów meksykańskich. Następnie przystanek przy hali koncertowej Walta Disneya i przejazd na spacer słynną ulicą "Miasta Aniołów" - Rodeo Drive, znaną z ekskluzywnych sklepów. Zobaczymy również Beverly Hills i część LA, gdzie usytuowane są domy gwiazd filmowych, takich jak Keanu Reeves, Courtney Cox oraz Tobey Maguire (brak możliwości jazdy po wewnętrznych ulicach dzielnicy). Dzień zakończymy przy słynnej alei gwiazd, Hollywood Boulevard z wmurowanymi pięcioramiennymi gwiazdami sław kina, muzyki i telewizji. Dalej przejdziemy do Dolby Theatre, miejsca corocznej gali wręczania Oscarów, gdzie na czerwonym dywanie spotkają się najsłynniejsze osobistości kina oraz przejdziemy pod Grauman's Chinese Theatre, miejsca gdzie po raz pierwszy wręczono nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej i gdzie znaleźć można odciski stóp i rąk kinowych sław, a także Kaczora Donalda. Przejazd na lotnisko i wylot do Vancouver. Nocleg w okolicy Vancouver. (Trasa ok. 100 km) Dzień 4 Po śniadaniu, przejazd na zwiedzanie Vancouver zwanego "miastem ogrodów". Zobaczymy m.in. : Park Stanley'a, który jest zarówno ostoją dzikiej przyrody, jak i ulubionym miejscem rozrywki i rekreacji mieszkańców, bogatą kolekcję totemów - mistycznych rzeźb Indian z zachodniego wybrzeża Ameryki. Proponujemy pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych, które znajdują się w nietkniętym kawałku pierwotnego lasu z plażą oraz słynnym oceanarium. Następnie wizyta w Parku Lynn Canyon oraz kolejnym wąwozie Capilano z zawieszonym 70 m nad rzeką mostem. Po powrocie do Vancouver spacer przez nowoczesne centrum, a także stare miasto - Gastown. Odwiedzimy secesyjny budynek historycznego dworca Kolei Pacyficznej i będziemy świadkami niezwykłego mechanicznego spektaklu z parowym zegarem w roli głównej. Przejazd na Wyspę Granville, gdzie zobaczymy m.in.: targ ryb i owoców morza, galerie, teatry i występy uliczne. Po południu czas wolny na samodzielną eksplorację miasta. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Vancouver. (Trasa ok. 50 km) Dzień 5 Śniadanie, następnie rejs promem przez monumentalne fiordy i wśród małych wysepek na wyspę Victoria, która jest stolicą prowincji Columbia. Spacer po mieście, wśród budynków z XIX w., takich jak: gmach parlamentu, Thunderbird Park, hotel Fairmont Empress oraz Bastion Square. Przeprawa z wyspy Vancouver na stały ląd i przejazd do granicy amerykańsko - kanadyjskiej. Nocleg w okolicy Bellingham, Seattle lub Port Angeles (w zależności od dostępności rejsów). (Trasa ok. 200 km) Dzień 6 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta, które znane jest nie tylko dzięki filmowi "Bezsenność w Seattle", ale przede wszystkim z powodu mieszczącej się tu fabryki słynnych samolotów Boeing, którą odwiedzimy i zobaczymy jak powstają "latające piękności" - 747 Jumbo Jet i 787 Dreamliner. Dowiemy się dlaczego samolot lata, ile kosztuje i jak wygląda kabina pilota oraz silnik. W Seattle znajduje się również siedziba firmy Microsoft, pierwsza na świecie kawiarnia Starbucks, a także wieża widokowa Space Needle - pamiątka po światowych targach z 1962 roku, a dziś symbol miasta. Przespacerujemy się również przez słynny rynek "Pikes Place". Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Seattle i nocleg. (Trasa ok. 100 km) Dzień 7 Śniadanie i wykwaterowanie, a następnie przejazd do stanu Oregon - droga prowadzić będzie przy majestatycznej górze Mt. Rainer, która jest najwyższym szczytem Gór Kaskadowych. Zwiedzanie "różanego miasta" jak nazywane jest Portland. Zobaczymy m.in. promenadę miejską nad rzeką Willamette, ulicę Peacock Lane znanej na całym świecie z dekoracji świątecznych, a także wstąpimy do jednego z najciekawszych parków miejskich - ogrodu japońskiego. Czas wolny w centrum miasta. Następnie przejazd do Salem - stolicy stanu, gdzie zatrzymamy się przy Kapitolu Stanowym. Przejazd na nocleg do Euguene w stanie Oregon. (Trasa ok. 470 km) Dzień 8 Śniadanie i wykwaterowanie, a następnie wyjazd na południe Oregonu, które zaskoczy nas niezwykłą przyrodą. Przejedziemy do jeziora Crater Lake, powstałego w wyniku zalania dawnego stożka wulkanicznego. Jezioro ma niezwykłą, błękitną barwę dzięki krystalicznie czystej wodzie, pochodzącej tylko z roztapiającego się śniegu. Wokół jeziora żyje sporo uroczych małych wiewiórek - pierwowzoru Chip i Dale. Po południu przejedziemy nad kolejne piękne jezioro Klamath Lake - jego brzegi porośnięte sosną ponderosa, a samo jezioro jest miejscem uprawiania sportów wodnych. Nocleg w okolicy Klamath Falls. (Trasa ok. 340 km) Dzień 9 Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd w kierunku słonecznej Kalifornii. Zwiedzanie parku narodowego Lassen Volcanic - to jeden z najciekawszych, obok Parku Yellowstone, park, położony na płycie wulkanicznej z żyzną ziemią, wyziewami siarkowymi i bujną roślinnością. W parku rosną cedry, sosny, a także można spotkać lisy, niedźwiedzie czy jelenie. Następnie przejazd do położonego w stanie Nevada, nazywanego małym Las Vegas, miasta Reno - wieczorny spacer główną, rozświetloną Virginia Street. Zakwaterowanie i nocleg w Reno. (Trasa ok. 510 km) Dzień 10 Po śniadaniu, wykwaterowanie, a dalej przejazd do Carson City, które jest stolicą stanu Nevada. Zatrzymamy się przy kapitolu stanowym, a dalej przejedziemy nad jezioro Tahoe - jedno z największych i najgłębszych jezior zachodniego USA. W drugiej części dnia wyprawa przyrodnicza do parku Yosemite. Pojedziemy do doliny Tuolumne Grove, gdzie zobaczymy sekwoje, czyli największe drzewa na świecie, a następnie - do jednego z najstarszych Parków Narodowych USA, czyli Yosemite (UNESCO). Podziwiać tam będziemy malownicze formacje skalne wzdłuż bajkowej doliny Yosemite oraz najwyższy wodospad Ameryki, który sięga aż na wysokość 740 m. Te widoki z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. Przejazd na nocleg w okolice Manteca/Modesto. (Trasa ok. 510 km) Dzień 11 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do San Francisco. Zwiedzanie najbardziej lubianego miasta Ameryki, gdzie znajdziemy rzędy eleganckich domów, sławną kolejkę szynowo-linową, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nabrzeże. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Alamo Square z pięknymi domkami w stylu wiktoriańskim, Fisherman's Wharf, "najbardziej kręta uliczka na świecie" Lombard Street i Golden Gate Park. Przejazd (dodatkowo płatny ok. 8 USD) kolejką szynowo-linową "Cable Car". Zobaczymy również na pogranicze najbardziej znanej dzielnicy mniejszości seksualnych, czyli Castro i hipisowskiej komuny przy Ashbury & Haight. Wszystko to tworzy unikalną atmosferę miasta. Nasze zwiedzanie ubarwimy rejsem po zatoce, podczas którego zobaczymy z bliska słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate. Po południu czas wolny na spacery po mieście i zakupy przy Union Square. Nocleg i zakwaterowanie w hotelu w aglomeracji San Francisco. (Trasa ok. 50 km) Dzień 12 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez dolinę krzemową (Silicon Valley) do Monterey. Przejedziemy słynną prywatną trasą 17 Mile Drive - trasa ta położona jest wzdłuż majestatycznego nabrzeża, pośród pól golfowych i imponujących rezydencji - zatrzymamy się na postoje na zdjęcia oraz odwiedzimy najsłynniejsze pole przy plaży Pebble, ufundowane przez rodzinę Samuela Morsa. Następnie udamy się do centrum Monterey. Na nabrzeżu będzie czas wolny na obserwację fok i pelikanów, dla których lokalna zatoka jest miejscem lęgowym, a także na delektowanie się prawdziwymi, świeżymi ostrygami z Pacyfiku i zupą serową z kalmarami (dodatkowo płatne). Następnie przejazd do Solvang, czyli wioski duńskiej Old Danish Village - spacer po tej urokliwej "Małej Danii". Zakwaterowanie w okolicy Lompoc. (Trasa ok. 480 km) Dzień 13 Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu oraz przejazd na spacer nadmorską promenadą słynnej miejscowości "pięknych i bogatych" Santa Barbara. Następnie będziemy kontynuować przejazd legendarną autostradą nr 1 znaną jako "Autostrada Słońca". Po drodze odwiedzimy rancho Prezydenta Reagana w dolinie Simi z prawdziwym samolotem Air Force One, którym latali prezydent Kennedy, Reagan i Bush oraz z Marine One, helikopterem prezydenckim (wejście fakultatywnie, dodatkowo płatne ok. 29 USD). Będzie okazja zrobić zdjęcie w stylu "prawdziwej pary prezydenckiej" oraz spojrzeć na odtworzony w skali 1:1 Gabinet Owalny, identyczny jak ten w Białym Domu. Następnie odwiedzimy Santa Monica, gdzie kończy się słynna Route 66 i gdzie można odpocząć na ławeczce z filmu Forest Gump. Zatrzymamy się także na krótki spacer po nadmorskim deptaku w ekscentrycznej Venice Beach. Przejazd do Miasta Aniołów - Los Angeles, na lotnisko i wylot do Polski. (Trasa ok. 280 km). Dzień 14 Przylot do Warszawy. Uwagi do programu Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Do gniazdek elektrycznych niezbędne są adaptery. W przypadku zamknięciadrogi SR120, umożliwiającejprzejazd do i przezPark Narodowy Yosemite (np. z powodu warunków atmosferycznych) zostanie zrealizowany program zastępczy - zwiedzanie Sacramento. Wizy Wiza Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi"rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na5 dni roboczych przed wylotem. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z powrotem, przelot wewnętrzny: Los Angeles-Vancouver, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 395 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Los Angeles i z powrotem, przelot wewnętrzny: Los Angeles-Vancouver, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania amerykańskie, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp.) - ok. 395 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

Wizy

Wiza Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visaapply.asp W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) - lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2. ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA). Obywatele Polski mają obowiązek posiadania paszportu biometrycznego (wydawane po 28.08.2006 r.) przy wjeździe do Kanady oraz potwierdzenia rejestracji w systemie eTA. Obywatele wszystkich krajów podróżujący do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polacy) są zobowiązani do posiadania elektronicznego potwierdzenia podróży (Elektronic Travel Authorization). Aby wyrobić eTA należy mieć ważny paszport, adres email do otrzymania powierdzenia eTA oraz kartę płatniczą do uiszczenia opłaty. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp Możliwym jest wykupienie usługi"rejestracja w systemie eTA" przy rezerwacji - wniosek należy wypełnić najpóźniej na5 dni roboczych przed wylotem.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.