cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Classico Italiano, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Classico Italiano, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Classico Italiano, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Classico Italiano, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Classico Italiano, Włochy
  • Wycieczka objazdowa Classico Italiano, Włochy
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Classico Italiano

Włochy
Ocena wycieczki objazdowej Classico Italiano:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Classico Italiano w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Riwiera Adriatycka • Asyż • Rzym • Watykan • Monte Cassino • Florencja • Wenecja • San MarinoWszystko, co jest najbardziej charakterystyczne i najpiękniejsze we Włoszech. Pocztówka z trasy, na której słynne miasta tworzą autentyczny włoski klimat. Niezwykła podróż do magicznego miasta kanałów - Wenecji i stolicy Toskanii - Florencji. W programie nie może zabraknąć Wiecznego Miasta, zachwycającego niezliczonymi zabytkami i stolicy chrześcijaństwa - Watykanu. Warto odwiedzić miasto św. Franciszka, Monte Cassino i niezwykłą republikę - San Marino. Piękne krajobrazy, zabytki z listy UNESCO i urokliwe uliczki w promieniach włoskiego słońca. Długość trasy we Włoszech: ok. 2800 km.

1. DZIEŃ. RIWIERA ADRIATYCKA

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rimini. Transfer do hotelu na RIWIERZE ADRIATYCKIEJ. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. ASYŻ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ASYŻU - zwiedzanie miasta św. Franciszka i św. Klary. Wizyta w Bazylice św. Franciszka wpisanej na listę UNESCO i w Bazylice św. Klary ze słynną ikoną - Krzyżem z San Damiano. Spacer po Placu Ratuszowym, gdzie znajduje się dawna świątynia Minerwy - od 1539 r. pełniąca funkcję kościoła, wieża z Dzwonem Pochwalnym i fontanna z 1762 r. Przejazd do Fiuggi - uzdrowiska słynącego z wód termalnych. Spacer po miasteczku. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. RZYM

Śniadanie. Przejazd na przedmieścia RZYMU, a następnie komunikacją miejską do centrum Wiecznego Miasta. Zwiedzanie najważniejszych zabytków - Koloseum i Forum Romanum. Wejście na Kapitol, jedno z siedmiu wzgórz miasta skąd rozpościera się wspaniała panorama. Przejście przez Plac Wenecki, pełen artystów Plac Navona, Plac Hiszpański z monumentalnymi schodami aż do słynnej Fontanny di Trevi, która została upamiętniona w jednej z najsłynniejszych scen kina włoskiego, w filmie "La Dolce Vita" Federico Felliniego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. WATYKAN - MONTE CASSINO

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU (częściowo komunikacją miejską). Zwiedzanie: Plac Świętego Piotra i imponująca Bazylika św. Piotra - jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, gdzie znajduje się najsłynniejsza rzeźba Michała Anioła - Pietá i kaplica św. Sebastiana z miejscem spoczynku św. Jana Pawła II. Wizyta w położonej na wzgórzu eskwilińskim Bazylice Matki Bożej Większej, zwanej też Bazyliką Matki Bożej Śnieżnej, gdzie według legendy w środku lata spadł śnieg - w nocy z 4 na 5 sierpnia 352 r. Po południu przejazd do MONTE CASSINO. Wizyta w Opactwie Benedyktynów. Wizyta na cmentarzu polskich żołnierzy poległych podczas II Wojny Światowej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. FLORENCJA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do FLORENCJI (do ścisłego centrum dojazd komunikacją miejską). Zwiedzanie Katedry Santa Maria del Fiore - symbolu miasta. Charakrterystyczna czerwona kopuła katedry to niewątpliwie istotny element florenckiej panoaramy. Zwiedzanie znajdującej się tuż przy katedrze Dzwonicy Giotta. Fasadę budowli, tak samo jak ściany katedry, wyróżniają kolorowe marmurowe zdobienia. Przejście na Piazza della Signoria z fontanną Neptuna, a następnie na Ponte Vecchio - najstarszy z florenckich mostów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. WENECJA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WENECJI. Spacer wzdłuż Kanału Pałacowego ze słynnym Mostem Westchnień łączącym Pałac Dożów z budynkiem więziennym. Następnie przejście na najstarszy i najbardziej rozpoznawalny most w Wenecji - most Rialto. Wizyta na Placu św. Marka - jednym z najbardziej rozpoznawalnych placów na świecie, przy którym zlokaliwowane są Bazylika św. Marka i Wspaniały pałac Dożów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SAN MARINO

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SAN MARINO. Zwiedzanie stolicy jednej z najmniejszych republik na świecie, której historyczne centrum zostało wpisane na listę UNESCO. Spacer wzdłuż murów obronnych, skąd roztaczają się panoramiczne widoki, do Trzech Wież, a następnie przejście na plac Piazza della Libertá, gdzie mieści się ratusz Palazzo Pubblico, siedziba rządu republiki. Wizyta w Bazylice świętego Maryna - założyciela republiki, od którego imienia pochodzi nazwa San Marino. Przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach **/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd komfortowym autokarem zgodnie z programem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przejazdy komunikacją miejską: ok. 130 EUR.


Opis hotelu Classico Italiano według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Riwiera Adriatycka • Asyż • Rzym • Watykan • Monte Cassino • Florencja • Wenecja • San Marino Wszystko, co jest najbardziej charakterystyczne i najpiękniejsze we Włoszech. Pocztówka z trasy, na której słynne miasta tworzą autentyczny włoski klimat. Niezwykła podróż do magicznego miasta kanałów - Wenecji i stolicy Toskanii - Florencji. W programie nie może zabraknąć Wiecznego Miasta, zachwycającego niezliczonymi zabytkami i stolicy chrześcijaństwa - Watykanu. Warto odwiedzić miasto św. Franciszka, Monte Cassino i niezwykłą republikę - San Marino. Piękne krajobrazy, zabytki z listy UNESCO i urokliwe uliczki w promieniach włoskiego słońca. Długość trasy we Włoszech: ok. 2800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rimini. Transfer do hotelu na RIWIERZE ADRIATYCKIEJ. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ASYŻU - miasta św. Franciszka i św. Klary. Wizyta w Bazylice św. Franciszka wpisanej na Listę UNESCO i w Bazylice św. Klary ze słynną ikoną - Krzyżem z San Damiano. Spacer po Placu Ratuszowym, gdzie znajdują się dawna świątynia Minerwy, wieża z Dzwonem Pochwalnym i fontanna z 1762 r. Przejazd do Fiuggi - uzdrowiska słynącego z wód termalnych. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd na przedmieścia RZYMU, a następnie komunikacją miejską do centrum Wiecznego Miasta. Zwiedzanie Koloseum i Forum Romanum, wejście na Kapitol, skąd rozpościera się wspaniała panorama. Przejście przez Plac Wenecki, pełen artystów Plac Navona, Plac Hiszpański z monumentalnymi schodami aż do słynnej Fontanny di Trevi, która została upamiętniona w jednej z najsłynniejszych scen kina włoskiego, w filmie "La Dolce Vita" Federico Felliniego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU (częściowo komunikacją miejską). Zwiedzanie: Plac Świętego Piotra i imponująca Bazylika św. Piotra - jedna z najważniejszych świątyń chrześcijaństwa, gdzie znajduje się najsłynniejsza rzeźba Michała Anioła - Pietá i kaplica św. Sebastiana z miejscem spoczynku św. Jana Pawła II. Wizyta w położonej na wzgórzu eskwilińskim Bazylice Matki Bożej Większej, zwanej też Bazyliką Matki Bożej Śnieżnej, gdzie według legendy w środku lata spadł śnieg - w nocy z 4 na 5 sierpnia 352 r. Po południu przejazd do MONTE CASSINO. Wizyta w Opactwie Benedyktynów, chwila zadumy na cmentarzu polskich żołnierzy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do FLORENCJI (do ścisłego centrum komunikacją miejską). Zwiedzanie Katedry Santa Maria del Fiore, której kopuła to znak rozpoznawczy Florencji i znajdującej się tuż przy niej Dzwonnicy Giotta. Przejście na Piazza della Signoria z fontanną Neptuna, a następnie na Ponte Vecchio - najstarszy z florenckich mostów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WENECJI. Spacer wzdłuż Kanału Pałacowego ze słynnym Mostem Westchnień, a następnie przejście na najstarszy most: Rialto. Wizyta na Placu św. Marka - jednym z najbardziej rozpoznawalnych placów na świecie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SAN MARINO. Zwiedzanie stolicy jednej z najmniejszych republik na świecie, której historyczne centrum zostało wpisane na Listę UNESCO. Spacer wzdłuż murów obronnych, skąd roztaczają się panoramiczne widoki, do Trzech Wież, a następnie przejście na plac Piazza della Libertá, gdzie mieści się ratusz Palazzo Pubblico, siedziba rządu republiki. Wizyta w Bazylice świętego Maryna - założyciela republiki, od którego imienia pochodzi nazwa San Marino. Przejazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, wylot do Polski. Dla osób przedłużających pobyt transfer odbywa się przez lotnisko.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa opłata na miejscu: taksa klimatyczna: 1-3 EUR/nocleg/os.Bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przejazdy komunikacją miejską: ok. 130 EUR.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Opinie o wycieczce objazdowej Classico Italiano

Classico Italiano - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Classico Italiano? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00