cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Kanada Zachodnia

Kanada
Ocena wycieczki objazdowej Kanada Zachodnia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Kanada Zachodnia w ofercie Biura podróży:

Air Tours Club

Szukasz wakacji do Kanady?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Trasa

WARSZAWA - VANCOUVER - VICTORIA - UCLUELET - TOFINO - UCLUELET - WHISTLER - CLEARWATER - JASPER - LAKE LOUISE  - REVELSTOKE - BANFF - CALGARY - WARSZAWA

Opis kraju / atrakcji

Kanada pachnie żywicą, oceaniczną bryzą, nieokiełznaną, dziką przyrodą. Kanada pachnie wielką przygodą. Drugie największe państwo świata, choć wysoko rozwinięte, do dziś kojarzy się z traperską wyprawą przez bezkresne pustkowia, rwące rzeki, zamieszkałe przez niedźwiedzie Góry Skaliste. Przeżyjemy niezwykłe spotkanie z potęgą amerykańskiej przyrody nad Oceanem, w Górach i dolinach rzecznych. Przemierzymy zachodnią Kanadę od Pacyfiku do najwyższych partii Gór Skalistych.

Program ramowy

WYPRAWA OD PACYFIKU DO GÓR SKALISTYCH

1 dzień

WARSZAWA - VANCOUVER Spotkanie na lotnisku w Warszawie o godzinie 8.00. Lądujemy w Vancouver. Przywitanie i wynajęcie samochodu. Odpoczynek i nocleg w hotelu.

2 dzień

VANCOUVER Wynajęty samochód pozwoli nam dobrze zwiedzić okolice. Dostępne w czasie godziny jazdy są następujące Parki Prowincjalne: Cypress, Mount Seymour, Indian Arm, Golden Ears i Pinecoke Burke. Nocleg w hotelu.

3 dzień

VANCOUVER - VICTORIA Rankiem przeprawa promowa na wyspę Vancouver. Pojedziemy do stolicy Brytyjskiej Kolumbii - Victorii. Dostojne miasto ze spokojnymi placami, niespiesznymi ulicami i czarującymi ogrodami. Zobaczymy tam historyczny hotel Empress oraz park Totemów. Reszta dnia to odpoczynek i czas na aktywności fakultatywne. Nocleg w hotelu.

4 dzień

VICTORIA - UCLUELET Ruszamy na północ do autostrady Trans-Canada i dojeżdżamy nią do Ucluelet - południowej bramy Parku Narodowego Pacific Rim". Możemy tam podziwiać dzikie życie Kręgu Pacyficznego lub oddać się aktywnemu wypoczynkowi. Jest tu mnóstwo ścieżek do spacerów, trekkingu, joggingu po lasach wybrzeża. Nocleg w 3* resorcie.

5 dzień

UCLUELET - TOFINO - UCLUELET 40- sto kilometrowy pasek wybrzeża pomiędzy Tofino i Ucluelet zaprasza to malowniczych przejazdów, spacerów lub opcjonalnych aktywności fakultatywnych. Nocleg w 3* resorcie.

6 dzień

UCLUELET - WHISTLER Opuszczamy wybrzeże i kierujemy się w stronę wysokich gór. Przepłyniemy promem przez zatokę Strait Of Georgia i pojedziemy autostradą Sea-to-Sky aż do Whistler - głównego ośrodka narciarskiego Kanady. Po przyjeździe wolny czas na zapoznanie się z wioską i zakątkami gór Nadbrzeżnych. Nocleg w hotelu.

7 dzień

WHISTLER Dzisiaj odkryjemy Whistler. To miejsce jest odwiedzane przez ponad 2 miliony ludzi rocznie. Można tu uprawiać kolarstwo górskie na specjalnych trasach lub narciarstwo alpejskie na dobrze przygotowanych stokach. Nocleg  w hotelu.

8 dzień

WHISTLER Ruszamy głębiej w Kordyliery - do Clearwater. Miasto u stóp Rocky Mountains, jest bramą do Parku Narodowego Wells'a Grey'a. Podczas jazdy przez jałowe krajobrazy górskie Brytyjskiej Kolumbii, znajdziemy charakterystyczne rancza kowbojskie, położone w aluwialnych dolinach rzek. Przejedziemy przez centrum administracyjne regionu - Kamaloops. Nocleg w 3* lodge.

9 dzień

CLEARWATER Całodzienny pobyt w parku  Wells Gray Provincial Park, czas na liczne aktywności, możliwość wykupu wycieczek fakultatywnych. Nocleg w 3* lodge.

10 dzień

CLEARWATER - JASPER Dzisiejsza trasa wiedzie na wschód u podnóży Góry Robson (3954 m) do Jasper. Przepiękne widoki na trasie gwarantowane. Po południu zameldowanie w hotelu Jasper. Czas na odpoczynek i poznanie okolicy. Nocleg w 3* lodge.

11 dzień

JASPER Dziś proponujemy wycieczkę w głąb Parku Jasper. Warto udać się do gorących źródeł i jeziora Maligne o długości ponad 20 km, wypatrując po drodze niedźwiedzie grizli, kozłów śnieżnych i rysi. W parku można pływać canoe, wybrać się na rafting lub jeździć konno po górskich ścieżkach. Nocleg w 3* lodge.

12 dzień

JASPER - LAKE LOUISE Wyruszamy jedną z najpiękniejszych dróg widokowych świata - Icefields Parkway, wiodącą przez górskie tereny, z niezliczonymi punktami widokowymi. W pobliżu Waterfowl Lakes warto wypatrywać pojawiających się tu często łosi, a w pobliżu Saskatchewan niedźwiedzi grizzly. Przystanek przy Columbia Icefield, ogromne skupisko lodu na południe od koła podbiegunowego. Nocleg w 3* lodge.

13 dzień

LAKE LOUISE - REVELSTOKE Po śniadaniu czas na zwiedzanie okolic Lake Loiuse. Po południu opuszczamy prowincję Alberta na 2 noce i przejeżdżamy przez serce Gór Skalistych do Parków Narodowych: Yoho i Glacier. Dalej droga wiedzie wzdłuż Parku Narodowego Revelstoke. Nocleg w hotelu 3*.

14 dzień

REVELSTOKE Dzień w Parku Mount Revelstone. Czas na piesze wycieczki, podziwianie przyrody lub łowienie pstrągów w górskich rzekach. To jedyne miejsce na świecie które łączy gęsty las deszczowy (wielkie cedry i sosny), alpejskie łąki oraz elementy tundry, słynie też z pięknych lilii i dzikich zwierząt. Nocleg w Revelstoke w hotelu 3*.

15 dzień

REVELSTOKE - BANFF Powrót do prowincji Alberta aby odkryć doskonały ośrodek Gór Skalistych - Banff. Z racji, iż droga przed nami krótka, możemy jechać przez jezioro Louise lub widokową autostradą 95 i 93 przez Radium Hot. Nocleg w Banff w 3* lodge.

16 dzień

BANFF Pobyt w Parku Narodowym Banff. Dla chętnych poranne zwiedzanie Banff i okolic (jaskinią z podziemnym jeziorem, wodospady Bow, jezioro Morraine i Surprise Corner). Park Narodowy Banff to dom 53 gatunków ssaków: niedźwiedzi, wilków, łosi, muflonów, kozic górskich, bobrów i wielu innych. Nocleg w Banff w 3* lodge.

17 dzień

BANFF - CALGARY Ruszamy do Calgary, zwrócić samochody. Darmowy shuttle bus na lotnisko, wylot z Calgary do Warszawy.

18 dzień

WARSZAWA Przylot do Warszawy, koniec imprezy.

Cena zawiera

* wynajem samochodu z  Vancouver do Calgary; * 16 noclegów w hotelach lub resortach 3*; * śniadania w hotelach; * transfer promowy (dzień 4 i 7); * ubezpieczenie podróżne; * bilet lotniczy; * opiekę pilota FLUGO*

Cena nie zawiera

* kosztów nadbagażu * posiłków na trasie za wyjątkiem śniadań * wycieczek opcjonalnych * wydatków osobistych * napiwków * kosztów benzyny oraz dodatkowego ubezpieczenia samochodu * opłat na autostradach * mostach i parkingach * opłat wstępu do parków narodowych

Uwagi

* Minimalna liczba uczestników - 7 osób, dopłata do pokoju jednoosobowego 1170 USD * dla posiadaczy paszportu biometrycznego nie wymagana wiza, wymagana dla posiadaczy paszportu czytanego mechanicznie * wypożyczone będą dwa samochody: jeden będzie prowadzony przez pilota, drugi przez jednego z uczestników który się na to zdeklaruje - 5% zniżka dla kierowcy do ceny programu - 2945 USD * Opcja SELF DRIVE: Opcja wyjazdu bez pilota FLUGO. Klient sam prowadzi wypożyczone samochody i realizuje program na własną rękę. Koszt 2250 USD na osobę!


Opis hotelu Kanada Zachodnia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KRAJ

KANADA

KANADA Zachodnia 2017Dzień 1Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Kanady. Przylot do Vancouver. Przejazd do Parku Stanley’a; pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych. Następnie postój na Prospekt Point, skąd rozciąga się zapierający dech widok na zatokę English. W oddali widać prawie 2-kilometrowy wiszący most Lwiej Bramy. Przejazd do centrum. Na trasie Chinatown, a potem przejście atrakcyjną ulicą handlową Robson. Następnie spacer przez stare miasto – Gastown; jedną z jego atrakcji jest zabytkowy zegar parowy. Później przejazd na wyspę Granville, znaną z barwnego targowiska, galerii, teatrów i występów ulicznych. Spacer wokół nowoczesnego kompleksu hotelowo-konferencyjnego Canada Place, z którego odpływają statki wycieczkowe m.in. na Alaskę.VANCOUVER - KAMLOOPSDzień 2Wyjazd z Vancouver w kierunku wschodnim. Po drodze tunele i widoki na rwącą rzekę Fraser. Dojazd do Piekielnych Wrót (Hells Gate) – 33-metrowego przewężenia tej rzeki. Przejazd kolejką linową ponad rwącym nurtem na drugi brzeg. Przejazd przez tereny, gdzie znajdują się oryginalne formacje skalne. Przyjazd do Kamploos na nocleg.KAMLOOPS - GOLDENDzień 3Przejazd do Golden. Po drodze - Park Narodowy Góry Revelstoke. Piękne widoki na rozległe łąki z alpejską roślinnością. W parku żyje wiele łosi, niedźwiedzi grizzly i karibu. Następnie podziwianie Parku Narodowego Lodowców i jego cudów natury; w górach Selkirk rozciąga się teren występowania lodowców. Nocleg w miejscowości Golden.GOLDEN - LAKE LOUISEDzień 4Przejazd do wioski turystycznej Lake Louise. Po drodze Park Narodowy Yoho, leżący na zachodnich zboczach Gór Skalistych. Wyróżnia się pięknymi widokami - pionowe skały, wodospady, wysokie szczyty. Przyjazd do Lake Louise, miejscowości leżącej nad jeziorem, w którego tafli odbija się lodowiec Victoria.LAKE LOUISE - BANFF - JASPERDzień 5Przejazd do Parku Narodowego Banff, malowniczo położonego w kotlinie otoczonej stromymi szczytami Gór Skalistych. Na trasie można podziwiać jeziora z widokiem na zaśnieżone gory. Przejazd przez Tunnel Mountain Drive – pełną serpentyn trasę ze wspaniałymi widokami na szczyty górskie, dolinę rzeki Bow i na wyostrzone przez wiatr białe ostańce Hoodoos. Postój przy szerokim wodospadzie Bow. Dalszy przejazd w stronę Jasper słynną drogę lodowcową – Icefield Parkway; na jej trasie rozciągają się piękne widoki na jeziora, lodowce i wodospady. Przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć dziką zwierzynę – owce kanadyjskie, kozice górskie, jelenie, łosie, a nawet czarne grizzly. Przejazd nad jezioro Moraine leżące w Dolinie Dziesięciu Szczytów. Po przekroczeniu rzeki Saskatchewan postoje nad jeziorami Peyto i Bow. Widok na Lodowiec Athabasca. Pełen emocji przejazd – snocoach, pojazdem na gąsienicach po lodowo-śnieżnej drodze. Przyjazd do Jasper.JASPER - PRINCE GEORGEDzień 6Wokoło miejscowości turystycznej Jasper rozciąga się Park Narodowy Jasper, jeden z najpiękniejszych w Górach Skalistych. Poznanie atrakcyjnych miejsc – kanionu Maligne oraz jezior Maligne i Medicine. Na trasie przejazdu znajdą się również punkty widokowe oraz liczne wodospady. Przejazd na nocleg do miejscowości Prince George.PRINCE GEORGE - CARIBOO - CLINTONDzień 7Przejazd do miejscowości Clinton. Postój w Cariboo, wyżynnym regionie rozciągającym się od kanionu Fraser do gór Cariboo. Na jego terenie występują duże pola lodowców oraz góry sięgające ponad 3 tys. m n.p.m. Przyjazd do Clinton na nocleg.CLINTON - WHISTLER - VANCOUVERDzień 8Wyjazd w kierunku Vancouver. Postój w miejscowości Lillooet, którą założono w 1860 roku, w okresie gorączki złota. Spacer tzw. Złotą Milą Historii, szlakiem z zabytkowymi obiektami – most wiszący, most 23 wielbłądów, stacja kolejowa, muzeum, ratusz, kościół i inne. Następnie krótki postój w centrum sportów zimowych - Whistler. Przejazd do Vancouver na nocleg.Dzień 9Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.Dzień 10Przylot do Warszawy.I RATA1000 PLN płatna przy zapisieII RATApłatna na 35 dni przed wyjazdemCena obejmuje* przeloty międzynarodowe, * przejazdy autobusem lub mikrobusem, * zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osobowe; dopłata do pokoju 1-osobowego 2700 PLN, * śniadania, * wstępy do parków narodowych, * napiwki dla kierowcy, * opiekę pilota-przewodnika, * ubezpieczenie Signal Iduna (NW, KL, bagaż).UWAGA !* Najpóźniej na 35 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura danych paszportowych, takich jak imiona i nazwiska takie jak w paszporcie, numer paszportu i data ważności paszportu.Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinna być min. 1 strona wolna.Obywatele polscy są zwolnieni z wymogu posiadania wizy do Kanady, ale od 15 marca 2016 r. wymagane jest elektroniczne zezwolenie na wjazd (electronic travel authorization), które uczestnicy wycieczki mogą uzyskać za pośrednictwem LogosTour (opłata za zezwolenie i pośrednictwo 50 PLN) lub we własnym zakresie. Więcej informacji w biurze.* Na przejazd kolejką linową oraz snocoach - pojazdem na gąsienicach należy zabrać ok.80 CAD, na wyżywienie – ok. 30-40 CAD dziennie.Terminy

10.08 - 19.08.2017, 13200.00 PLN07.09 - 16.09.2017, 11900.00 PLN