cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia, Dania
 • Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia, Dania
 • Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia, Dania
 • Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia, Dania
 • Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia, Dania
 • Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia, Dania
 • Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia, Dania
 • Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia, Dania
1 / 8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
10.06 - 17.06
już od 8630 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
19.08 - 26.08
już od 8630 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia

Dania
Ocena wycieczki objazdowej Islandia - Grenlandia:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 10 czerwca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 19 sierpnia 2019

Wycieczka objazdowa Islandia - Grenlandia w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji do Danii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Dania

Szlak

Islandia - opcja Grenlandia - GDZIE OGIEŃ ŁĄCZY SIĘ Z LODEM - 8 lub 12 dni

Główne atrakcje

Objazd dookoła Islandii Najpiękniejsze wodospady Islandii Najpiękniejsze parki narodowe Rejs po lodowej lagunie Zjawiska wulkaniczne okolicy jeziora Myvatn Gejzery i gorące źródła Poszukiwanie wielorybów Dzikie wybrzeża i rybackie miejscowości Wschodnia Grenlandia - prawdziwa Arktyka z osadami Eskimosów Przeloty helikopterami nad Grenlandią

O wycieczce

Wycieczka przeznaczona dla miłośników chłodu, surowej przyrody i pięknych krajobrazów. Islandia to kraj, gdzie kapryśna pogoda jest na porządku dziennym, tutaj trzeba zachować pogodę ducha i realizować program, nawet, gdy pada deszcz. Wyspa jest naprawdę warta odwiedzenia. Niezwykłe zjawiska przyrodnicze, cudne krajobrazy, potężne wodospady - to wszystko ujrzymy na własne oczy. W planie mamy odwiedziny wszystkich najpiękniejszych miejsc wyspy. Podczas zwiedzania zwykle dużo spacerujemy, nie są to jednak trudne trasy i każdy z pewnością doskonale sobie poradzi. Grenlandia to już prawdziwa i niezwykle piękna Arktyka, miejsce zaskakujące i egzotyczne. Na Grenlandii spędzamy trzy dni, jednodniowa lotnicza wycieczka proponowana przez niektóre biura, nie ma większego sensu. Grenlandia niestety należy nie tylko do najpiękniejszych, ale i najdroższych miejsc świata. Surowe piękno Islandii i Grenlandii przynosi nam wyjątkowe wrażenia natury estetycznej i spokój ducha.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Islandii, Reykjaviku. Nocleg w Reykjaviku.

Dzień 2

Rano wyruszamy na wycieczkę w najciekawsze obszary południowo - zachodniej Islandii. Pierwszym etapem jest przejazd do Parku Narodowego Thingvellir. Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, jako że tu w 930 r. po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata. Obszar ten jest również bardzo interesujący ze względu na budowę geologiczną. Następnie przejazd do gejzeru Strokkur, którego strumień sięga wysokości 20 m. Obok znajduje się już dzisiaj nieaktywny Store Geysir. Dojazd do pobliskiego Gullfoss (Złotego Wodospadu), jednego z najładniejszych wodospadów Europy. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

Dzień 3

Wyjazd w drogę dookoła Islandii, która biegnie wzdłuż wybrzeża. Przy dobrej widoczności zobaczymy wulkan Hekla. W średniowieczu uważano go za wejście do piekła. Dojazd w rejon wulkanu Eyjafjallajokull, który w roku 2010 sparaliżował ruch lotniczy w Europie. Zwiedzanie centrum poświęconego temu wulkanowi i ostatniej erupcji. Postój przy groźnych, stromych klifach, gdzie często można zaobserwować maskonury najpiękniejsze ptaki Islandii. Wjazd do Parku Narodowego Skaftafell. Piesza wycieczka w obrębie parku, dojście pod Svartifoss (Czarny Wodospad), spadający z bazaltowych skał. Droga biegnie u podnóża Vatnajokul, największego lodowca Europy, który pokrywa znaczną część Islandii. Nocleg na trasie w rejonie południowego wybrzeża.

Dzień 4

Podziwianie Jökulsárlón - Lodowcowej Laguny, gdzie ogromne bryły odrywają się od lodowca i wpadają do jeziora, tworząc polarny krajobraz. Przejażdżka łodzią po jeziorze pełnym gór lodowych. Podróż przez pełną fiordów, malowniczą wschodnią prowincję. Przy odrobinie szczęścia szansa na obserwację ssaków morskich (fok uchatek). Przejazd przez tereny parku narodowego Jokulsargljufur. W końcu docieramy do Seydisfjordur, bajkowo położonego portu. W przypadku dobrej pogody czas na kolejny, tym razem dłuższy spacer w jednej z pięknych dolin pełnej wodospadów. Nocleg we wschodniej części wyspy.

Dzień 5

Przejazd przez surowy płaskowyż Jokuldalsheidi do północnej części Islandii. Podziwianie najpotężniejszego wodospadu Europy Dettifoss. Strumienie wody spływają na szerokości około stu metrów z wysokości 44 m, niosąc 200 m3 wody na sekundę. Dalsza podróż do Asbyrgi, olbrzymiego amfiteatru otoczonego skałami bazaltowymi. Według staroskandynawskich mitów miejsce to powstało, gdy koń boga Odyna odcisnął tu swoje kopyto. Dojazd do Husavik, urokliwej, rybackiej miejscowości. Nocleg w Husavik lub okolicach.

Dzień 6

Zwiedzanie niezwykłych okolic jeziora Myvatn, najciekawszych okolic Islandii. Spotkamy się tam z niezwykłymi zjawiskami i księżycowymi krajobrazami. Podziwianie "wulkanów błotnych", miejsc o takich nazwach jak "Kuchnia Diabła" oraz tzw. wulkanów pozornych i pól zastygłej lawy. Po południu opcjonalny rejs (dodatkowo płatny ok. 90 EUR/os., 2-3 godz. na statku), którego celem jest obserwacja wielorybów odwiedzających brzegi północnej Islandii. Choć nie ma gwarancji spotkania wielorybów, szansa na to jest stosunkowo duża. Naszym grupom zdarzyło się nawet zaobserwować walenia błękitnego, które jest największym zwierzęciem na naszej planecie. Powrót na nocleg.

Dzień 7

Od rana długa podróż do Reykjaviku. Po drodze przejazd pod kolejny piękny wodospad - Godafoss. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla historii kraju. Po drodze przystanek w Akureyri, stolicy północnej Islandii. Spacer po tej największej miejscowości północy kraju. Zachowały się tu drewniane domy i miasteczko robi badzo dobre wrażenie. Przejazd przez dzikie tereny zachodniej części wyspy z postojami na robienie zdjęć. Dojazd do Reykjaviku. Spacer po centrum stolicy Islandii. Poruszamy się po Hverfisgata, głównej ulicy miasta. Odwiedzamy też dzielnicę portową z ciekawymi barami i restauracjami. Charakterystycznym obiektem jest nowoczesna katedra, najwyższy budynek w mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Przejazd do słynnej Blue Lagoon - kąpieliska pod gołym niebem napełnionego gorącą, geotermalną wodą, które zostało utworzone między czarnymi polami lawowymi. Wymoczenie się w Blue Lagoon relaksuje i dodaje sił. W zależności od godziny wylotu czas wolny w centrum miasta. Przejazd na lotnisko. Osoby kończące wycieczkę wylatują do Warszawy.

OPCJA

PRZEDŁUŻENIE O GRENLANDIĘ

Dzień 8

Wylot do Kulusuk, lądujemy na wschodnim, zimnym wybrzeżu Grenlandii. Jeszcze niedawno białe niedźwiedzie często odwiedzały to miejsce, o czym świadczy skóra niedźwiedzia zastrzelonego na pasie startowym. Po wylądowaniu przelot helikopterem nad górami i fiordami do Ammassalik zamieszkanym przez Inuitów (Eskimosów), którzy żyli tu nieznani dla świata jeszcze w XIX w. Inuici mieszkają już w nowoczesnych domach, ale ich część wciąż zajmuje się polowaniami i próbuje żyć tradycyjnie urządzają zimą długie wyprawy psimi zaprzęgami. Poznawanie tej niezwykłej miejscowości, spacery. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Wycieczka łodzią po okolicznych zatokach. Podziwianie gór lodowych o fantazyjnych kształtach. Jeśli pozwolą warunki, można dopłynąć do zamieszkanej tylko okresowo osady odwiedzanej zimą przy pomocy psich zaprzęgów. Uwaga - wycieczka łodzią jest organizowana tylko przy bezpiecznych, sprzyjających warunkach lodowych. Po południu kilkugodzinna, piesza wycieczka do pobliskiej Doliny Kwiatów. Spotkamy się oko w oko z surową i niezwykle piękną przyrodą. Podczas krótkiego lata w osłoniętych dolinach pojawiają się tu i ówdzie kwiaty. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10

Powrót helikopterem do Kulusuk. Spacer do pobliskiej wioski. Żyjący tu Inuici są uzależnieni od zasiłków i coraz rzadziej polują na foki, co niegdyś było ich podstawowym zajęciem. Zobaczymy sanie motorowe i tradycyjne zaprzęgowe, które czekają na śnieg i możliwość ich użycia. Wylot do Reykjaviku. Czas wolny i nocleg w hotelu w Reykjaviku.

Dzień 11

Przy dobrej pogodzie z Reykjaviku można zobaczyć odległy o 100 km na północny - wschód wierzchołek wulkanu Snafellsjökull. Dzisiaj właśnie wybierzemy się w na całodniową wycieczkę na półwysep Snafellsnes(poza ceną wycieczki, ok 150 USD/os). Wyruszymy do "wnętrza Ziemi" śladami słynnej powieści Juliusza Verne. Będziemy spacerować wzdłuż bazaltowych klifów sięgających do brzegu oceanu, gdzie stada ptaków wiją swoje gniazda. Malowniczymi drogami wjedziemy do parku narodowego obejmującego fragment półwyspu. Znajdziemy się u podnóża "magicznego" (Islandczycy wierzą w jego ponadnaturalną moc) wulkanu, pól lawy oraz przepięknych, malowniczo położonych plaż i wodospadów. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

Dzień 12

Ostatnie godziny pobytu na Islandii i czas w centrum Reykjaviku. Nietypowym akcentem może być wizyta w muzeum penisów z największym okazem pochodzącym od wieloryba (wstęp płatny dodatkowo ok. 10 USD). Przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Przeloty na całej trasie, w tym przeloty helikopterem (opcja Grenlandia); minimum 20kg bagażu nadawanego/os., podatki i opłaty lotniskowe, wszelkie inne koszty transportu i koszty wycieczek wymienionych w programie, śniadania w hotelach, kolacje na Grenlandii, noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach, pensjonatach lub ośrodkach turystycznych (Grenlandia - standard ok. 4*, Islandia - ok. 3*, 2 noclegi - standard tzw. turystyczny, możliwe wspólne łazienki poza pokojami), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

Dopłaty do opcji Grenlandia 2349 USD. Obowiązkowego pakietu dewizowego 430 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, napojów do kolacji, ewentualnych napiwków, dodatkowych atrakcji wyszczególnionych w programie, dopłaty do pokoju 1-osobowego 440 USD (630 USD z opcją Grenlandia).

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 18, uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie dla chętnych, również w formie pikników, organizuje na miejscu pilot wycieczki. Na Islandię można wjechać na podstawie dowodu osobistego. Wjazd do Grenlandii wymaga ważnego paszportu przynajmniej 6 miesięcy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.


Opis hotelu Islandia - Grenlandia według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

Dania

Szlak

Islandia - opcja Grenlandia - GDZIE OGIEŃ ŁĄCZY SIĘ Z LODEM - 8 lub 12 dni

Główne atrakcje

Objazd dookoła Islandii Najpiękniejsze wodospady Islandii Najpiękniejsze parki narodowe Rejs po lodowej lagunie Zjawiska wulkaniczne okolicy jeziora Myvatn Gejzery i gorące źródła Poszukiwanie wielorybów Dzikie wybrzeża i rybackie miejscowości Wschodnia Grenlandia - prawdziwa Arktyka z osadami Eskimosów Przeloty helikopterami nad Grenlandią

O wycieczce

Wycieczka przeznaczona dla miłośników chłodu, surowej przyrody i pięknych krajobrazów. Islandia to kraj, gdzie kapryśna pogoda jest na porządku dziennym, tutaj trzeba zachować pogodę ducha i realizować program, nawet, gdy pada deszcz. Wyspa jest naprawdę warta odwiedzenia. Niezwykłe zjawiska przyrodnicze, cudne krajobrazy, potężne wodospady - to wszystko ujrzymy na własne oczy. W planie mamy odwiedziny wszystkich najpiękniejszych miejsc wyspy. Podczas zwiedzania zwykle dużo spacerujemy, nie są to jednak trudne trasy i każdy z pewnością doskonale sobie poradzi. Grenlandia to już prawdziwa i niezwykle piękna Arktyka, miejsce zaskakujące i egzotyczne. Na Grenlandii spędzamy trzy dni, jednodniowa lotnicza wycieczka proponowana przez niektóre biura, nie ma większego sensu. Grenlandia niestety należy nie tylko do najpiękniejszych, ale i najdroższych miejsc świata. Surowe piękno Islandii i Grenlandii przynosi nam wyjątkowe wrażenia natury estetycznej i spokój ducha.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Islandii, Reykjaviku. Nocleg w Reykjaviku.

Dzień 2

Rano wyruszamy na wycieczkę w najciekawsze obszary południowo - zachodniej Islandii. Pierwszym etapem jest przejazd do Parku Narodowego Thingvellir. Miejsce to jest bardzo ważne dla historii Islandii, jako że tu w 930 r. po raz pierwszy zebrał się islandzki parlament Althing, który jest jedną z najstarszych instytucji parlamentarnych świata. Obszar ten jest również bardzo interesujący ze względu na budowę geologiczną. Następnie przejazd do gejzeru Strokkur, którego strumień sięga wysokości 20 m. Obok znajduje się już dzisiaj nieaktywny Store Geysir. Dojazd do pobliskiego Gullfoss (Złotego Wodospadu), jednego z najładniejszych wodospadów Europy. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

Dzień 3

Wyjazd w drogę dookoła Islandii, która biegnie wzdłuż wybrzeża. Przy dobrej widoczności zobaczymy wulkan Hekla. W średniowieczu uważano go za wejście do piekła. Dojazd w rejon wulkanu Eyjafjallajokull, który w roku 2010 sparaliżował ruch lotniczy w Europie. Zwiedzanie centrum poświęconego temu wulkanowi i ostatniej erupcji. Postój przy groźnych, stromych klifach, gdzie często można zaobserwować maskonury najpiękniejsze ptaki Islandii. Wjazd do Parku Narodowego Skaftafell. Piesza wycieczka w obrębie parku, dojście pod Svartifoss (Czarny Wodospad), spadający z bazaltowych skał. Droga biegnie u podnóża Vatnajokul, największego lodowca Europy, który pokrywa znaczną część Islandii. Nocleg na trasie w rejonie południowego wybrzeża.

Dzień 4

Podziwianie Jökulsárlón - Lodowcowej Laguny, gdzie ogromne bryły odrywają się od lodowca i wpadają do jeziora, tworząc polarny krajobraz. Przejażdżka łodzią po jeziorze pełnym gór lodowych. Podróż przez pełną fiordów, malowniczą wschodnią prowincję. Przy odrobinie szczęścia szansa na obserwację ssaków morskich (fok uchatek). Przejazd przez tereny parku narodowego Jokulsargljufur. W końcu docieramy do Seydisfjordur, bajkowo położonego portu. W przypadku dobrej pogody czas na kolejny, tym razem dłuższy spacer w jednej z pięknych dolin pełnej wodospadów. Nocleg we wschodniej części wyspy.

Dzień 5

Przejazd przez surowy płaskowyż Jokuldalsheidi do północnej części Islandii. Podziwianie najpotężniejszego wodospadu Europy Dettifoss. Strumienie wody spływają na szerokości około stu metrów z wysokości 44 m, niosąc 200 m3 wody na sekundę. Dalsza podróż do Asbyrgi, olbrzymiego amfiteatru otoczonego skałami bazaltowymi. Według staroskandynawskich mitów miejsce to powstało, gdy koń boga Odyna odcisnął tu swoje kopyto. Dojazd do Husavik, urokliwej, rybackiej miejscowości. Nocleg w Husavik lub okolicach.

Dzień 6

Zwiedzanie niezwykłych okolic jeziora Myvatn, najciekawszych okolic Islandii. Spotkamy się tam z niezwykłymi zjawiskami i księżycowymi krajobrazami. Podziwianie "wulkanów błotnych", miejsc o takich nazwach jak "Kuchnia Diabła" oraz tzw. wulkanów pozornych i pól zastygłej lawy. Po południu opcjonalny rejs (dodatkowo płatny ok. 60 EUR/os., 2-3 godz. na statku), którego celem jest obserwacja wielorybów odwiedzających brzegi północnej Islandii. Choć nie ma gwarancji spotkania wielorybów, szansa na to jest stosunkowo duża. Naszym grupom zdarzyło się nawet zaobserwować walenia błękitnego, które jest największym zwierzęciem na naszej planecie. Powrót na nocleg.

Dzień 7

Od rana długa podróż do Reykjaviku. Po drodze przejazd pod kolejny piękny wodospad - Godafoss. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla historii kraju. Po drodze przystanek w Akureyri, stolicy północnej Islandii. Spacer po tej największej miejscowości północy kraju. Zachowały się tu drewniane domy i miasteczko robi badzo dobre wrażenie. Przejazd przez dzikie tereny zachodniej części wyspy z postojami na robienie zdjęć. Dojazd do Reykjaviku. Spacer po centrum stolicy Islandii. Poruszamy się po Hverfisgata, głównej ulicy miasta. Odwiedzamy też dzielnicę portową z ciekawymi barami i restauracjami. Charakterystycznym obiektem jest nowoczesna katedra, najwyższy budynek w mieście. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Przejazd do słynnej Blue Lagoon - kąpieliska pod gołym niebem napełnionego gorącą, geotermalną wodą, które zostało utworzone między czarnymi polami lawowymi. Wymoczenie się w Blue Lagoon relaksuje i dodaje sił. W zależności od godziny wylotu czas wolny w centrum miasta. Przejazd na lotnisko. Osoby kończące wycieczkę wylatują do Warszawy.

OPCJA

PRZEDŁUŻENIE O GRENLANDIĘ

Dzień 8

Wylot do Kulusuk, lądujemy na wschodnim, zimnym wybrzeżu Grenlandii. Jeszcze niedawno białe niedźwiedzie często odwiedzały to miejsce, o czym świadczy skóra niedźwiedzia zastrzelonego na pasie startowym. Po wylądowaniu przelot helikopterem nad górami i fiordami do Ammassalik zamieszkanym przez Inuitów (Eskimosów), którzy żyli tu nieznani dla świata jeszcze w XIX w. Inuici mieszkają już w nowoczesnych domach, ale ich część wciąż zajmuje się polowaniami i próbuje żyć tradycyjnie urządzają zimą długie wyprawy psimi zaprzęgami. Poznawanie tej niezwykłej miejscowości, spacery. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Wycieczka łodzią po okolicznych zatokach. Podziwianie gór lodowych o fantazyjnych kształtach. Jeśli pozwolą warunki, można dopłynąć do zamieszkanej tylko okresowo osady odwiedzanej zimą przy pomocy psich zaprzęgów. Uwaga - wycieczka łodzią jest organizowana tylko przy bezpiecznych, sprzyjających warunkach lodowych. Po południu kilkugodzinna, piesza wycieczka do pobliskiej Doliny Kwiatów. Spotkamy się oko w oko z surową i niezwykle piękną przyrodą. Podczas krótkiego lata w osłoniętych dolinach pojawiają się tu i ówdzie kwiaty. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10

Powrót helikopterem do Kulusuk. Spacer do pobliskiej wioski. Żyjący tu Inuici są uzależnieni od zasiłków i coraz rzadziej polują na foki, co niegdyś było ich podstawowym zajęciem. Zobaczymy sanie motorowe i tradycyjne zaprzęgowe, które czekają na śnieg i możliwość ich użycia. Wylot do Reykjaviku. Czas wolny i nocleg w hotelu w Reykjaviku.

Dzień 11

Przy dobrej pogodzie z Reykjaviku można zobaczyć odległy o 100 km na północny - wschód wierzchołek wulkanu Snafellsjökull. Dzisiaj właśnie wybierzemy się w na całodniową wycieczkę na półwysep Snafellsnes(poza ceną wycieczki, ok 150 USD/os). Wyruszymy do "wnętrza Ziemi" śladami słynnej powieści Juliusza Verne. Będziemy spacerować wzdłuż bazaltowych klifów sięgających do brzegu oceanu, gdzie stada ptaków wiją swoje gniazda. Malowniczymi drogami wjedziemy do parku narodowego obejmującego fragment półwyspu. Znajdziemy się u podnóża "magicznego" (Islandczycy wierzą w jego ponadnaturalną moc) wulkanu, pól lawy oraz przepięknych, malowniczo położonych plaż i wodospadów. Powrót na nocleg do Reykjaviku.

Dzień 12

Ostatnie godziny pobytu na Islandii i czas w centrum Reykjaviku. Nietypowym akcentem może być wizyta w muzeum penisów z największym okazem pochodzącym od wieloryba (wstęp płatny dodatkowo ok. 10 USD). Przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa anulacja lub zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Przeloty na całej trasie, w tym przeloty helikopterem (opcja Grenlandia); minimum 20kg bagażu nadawanego/os., podatki i opłaty lotniskowe, wszelkie inne koszty transportu i koszty wycieczek wymienionych w programie, śniadania w hotelach, kolacje na Grenlandii, noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach, pensjonatach lub ośrodkach turystycznych (Grenlandia - standard ok. 4*, Islandia - ok. 3*, 2 noclegi - standard tzw. turystyczny, możliwe wspólne łazienki poza pokojami), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

Dopłaty do opcji Grenlandia 2349 USD. Obowiązkowego pakietu dewizowego 430 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, pozostałego wyżywienia, napojów do kolacji, ewentualnych napiwków, dodatkowych atrakcji wyszczególnionych w programie, dopłaty do pokoju 1-osobowego 440 USD (630 USD z opcją Grenlandia).

Uwagi

Maksymalna liczba uczestników - około 18, uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe wyżywienie dla chętnych, również w formie pikników, organizuje na miejscu pilot wycieczki. Na Islandię można wjechać na podstawie dowodu osobistego. Wjazd do Grenlandii wymaga ważnego paszportu przynajmniej 6 miesięcy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Szczegóły

Dostępne na naszej stronie www.Opinie o wycieczce objazdowej Islandia - Grenlandia

Islandia - Grenlandia - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2-osobowy
dokwaterowanie w pokoju 2-os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Islandia - Grenlandia? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00