cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
 • Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu, RPA
1 / 15
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu

RPA
Ocena wycieczki objazdowej Pingwiny w pociągu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Pingwiny w pociągu w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji w kraju RPA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

RPA / RPA

Opis oferty:

Johannesburg • Lesedi • Park Narodowy Pilanesberg • Pretoria • Park Narodowy Hwange • Wodospady Wiktorii • Park Narodowy Chobe • Kapsztad • Wyspa Fok • Przylądek Dobrej Nadziei • Simon's Town • Groot Constantia Pełna wrażeń wycieczka do najbardziej urokliwych miejsc na świecie. Bogaty program wycieczki - m. in.: Park Narodowy Pilanesberg, podróż luksusowym Rovos Rail i zjawiskowe Wodospady Wiktorii - spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Oczywiście nie może zabraknąć na liście odwiedzanych miejsc Kapsztadu i Przylądka Dobrej Nadziei. Zakwaterowanie w hotelach o podwyższonym standardzie pozwoli wspaniale wypocząć i poczuć się wyjątkowo. Zapraszamy do wspaniałej podróży, do której chętnie będzie się wracało myślami i wspominało przez długi czas z uśmiechem. Łącznie trasa: ok. 3750 km

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Johannesburga.

2. DZIEŃ.

Przylot do Johannesburga. Przejście formalności granicznych. Śniadanie lub obiad (zależnie od godziny przylotu). Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakter nadają złociste wzgórza - hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń, którymi jest otoczone. Wizyta w sklepie z wyrobami z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i zapoznanie się z ich obyczajami. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylopy, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PILANESBERG, przez rolniczą i jednocześnie obfitującą w złoto, uran, platynę i diamenty część RPA. Region ten, nazywany kolebką ludzkości, bogaty jest w znaleziska z ery kamienia i żelaza. Park Narodowy Pilanesberg jest położony na wygasłym wulkanie, którego aktywność ukształtowała ten teren miliony lat temu. W środku parku znajduje się malowniczo położone jeziorko. Teren parku zamieszkuje ponad 6000 gatunków zwierząt, m.in.: "Wielka Piątka": lwy, słonie, nosorożce, bawoły, lamparty a także zebry, antylopy, hieny i inne. Miłośnicy ornitologii znajdą tu ponad 300 gatunków ptaków. Przejazd do lodży na terenie parku. Popołudniowe safari po parku. Kolacja z możliwością degustacji różnych gatunków mięs i dań regionalnych. Nocleg.

4. DZIEŃ.

Wyjazd na safari o świcie, gdy afrykański busz budzi się ze snu, a zwierzęta poszukują pożywienia i wody. Zjawiskowe widoki i możliwość "upolowania" aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt i ptaków sprawią, że będzie to niezapomniane przeżycie. Powrót do lodży na śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA - PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building - siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na stację kolejową do Pretorii, aby rozpocząć bajeczną podróż luksusowym pociągiem Rovos Rail do wodospadów Wiktorii, podziwiając za oknem zjawiskową scenerię afrykańskiego buszu. Rovos Rail to znane na całym świecie luksusowe pociągi przemierzające południe Afryki. Do dyspozycji gości są: przedział restauracyjny, strefa relaksu, strefa rozrywki i wagon widokowy. Na początku trasa wiedzie na zachód przez Magaliesberg w kierunku granicy z Botswaną. Po przekroczeniu granicy pociąg kieruje się na północ, przemierzając malowniczą Botswanę. Mijając stolicę Botswany - Gaborone, przekracza się także zwrotnik Koziorożca, a zmieniający się za oknem krajobraz zapewnia niezapomniane wrażenia. Obiad, popołudniowa herbata i kolacja w wagonie restauracyjnym. Postój na nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie, dalsza podróż w malowniczej scenerii Botswany. Botswana to przede wszystkim pustynia Kalahari zajmująca ponad 80% tego kraju. Wszędzie tam jednak, gdzie dostępna jest woda pojawiają się ogromne stada zwierząt, które można również podziwiać zza okien pociągu. Trasa wiedzie poprzez Mahalapye i dalej ku Serule i Francistown. Wjazd do Zimbabwe. Krótki postój w Plumtree i dalsza podróż. Obiad, popołudniowa herbata i kolacja. Postój na nocleg.

7. DZIEŃ.

Po śniadaniu pociąg rusza w dalszą podróż. Trasa biegnie po najdłuższej prostej linii kolejowej na świecie o długości 114 km. Po obiedzie trasa wiedzie po wschodniej stronie PARKU NARODOWEGO HWANGE, który jest największym parkiem narodowym Zimbabwe. Żyje tu wiele gatunków zwierząt i ptaków, wliczając "Wielką Piątkę". Po południu postój w The Hide i wyjazd na safari po parku w poszukiwaniu zwierząt. Powrót do pociągu i dalsza podróż. Popołudniowa herbata, kolacja i postój na nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Przyjazd do VICTORIA FALLS. Przejazd do PARKU WODOSPADÓW WIKTORII, zwanych ósmym cudem świata. Wodospady Wiktorii to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spacer wzdłuż wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego i unoszącego się wkoło wodnego dymu. Spokojna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 metrów w dół. Opadająca woda "maluje" barwne tęcze tworzące niepowtarzalny klimat tego miejsca. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Po południu rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Podczas rejsu serwowane są przekąski oraz drinki. Rzeka Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów, aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i sycić się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do Botswany i inne atrakcje na miejscu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do KAPSZTADU - miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Rejs statkiem na Wyspę Fok. Następnie wycieczka na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. W programie m.in. przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka - trasa panoramiczna Chapman Peak z Zatoki Zadrzewionej (Hout Bay), wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei nazywanym dawniej Przylądkiem Burz. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w wiktoriańskim miasteczku SIMON'S TOWN i spacer po plaży Boulders. Wizyta w rezerwacie południowoafrykańskich pingwinów. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain - 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie miasta, m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei - najstarsza budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu - Groot Constantia. Zapoznanie się z procesem produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

13. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach/lodżach****: 1 w Johannesburgu, 1 w parku Pilanesberg, 1 w Pretorii, 2 w Victoria Falls, 2 w Kapsztadzie i 3 noclegi w luksusowym Rovos Rail (Pullman Suites); 2-os. pokoje/przedziały • wyżywienie zgodnie z programem • napoje bezalkoholowe i alkoholowe podczas podróży w pociągu Rovos Rail • przeloty: Warszawa-Johannesburg, Kapsztad-Warszawa • transfery i przejazdy zgodnie z programem (klimatyzowanym autokarem lub minibusem) • przejazd Rovos Rail • safari po parku Hwange samochodem 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: Wodospady Wiktorii lub Livingstone - Kapsztad: ok. 520 USD. Przy wylocie z Livingstone koszt wizy do Zambii w cenie biletu, wymagane dodatkowe 2 wolne strony w paszporcie.Obowiązkowe opłaty na miejscu: lokalny przewodnik, bilety wstępu, degustacje, rejsy, wiza do Zimbabwe (single entry), wjazd kolejką i atrakcje wg programu: ok. 430 USD; napiwki i opłaty bagażowe: ok. 6 USD/os./dzieńWizy: do otrzymania wizy na granicy do RPA, Botswany i Zimbabwe potrzebne są minimum trzy (3) wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA; wiza do RPA i Botswany jest bezpłatna; wiza do Zimbabwe (wiza jednokrotnego wjazdu): ok. 30 USD (cena może ulec zmianie).Podczas podróży Rovos Rail obowiązuje odpowiedni strój: w czasie dnia smart casual, podczas kolacji strój formalny (panowie - długie spodnie, marynarka i krawat, panie - sukienki koktajlowe/wieczorowe).Z powodów niezależnych od B.P. ITAKA podróż Rovos Rail może odbyć się trasą przez Botswanę. Dotyczy dnia 5. i 6.Limit bagażu na przelocie wewnętrznym (dot. terminu: 11.03.2018): bagaż główny - 23 kg, bagaż podręczny - 8 kg.


Opis hotelu Pingwiny w pociągu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

RPA / RPA

Opis oferty:

Johannesburg • Lesedi • Park Narodowy Pilanesberg • Pretoria • Park Narodowy Hwange • Wodospady Wiktorii • Park Narodowy Chobe • Kapsztad • Wyspa Fok • Przylądek Dobrej Nadziei • Simon's Town • Groot Constantia Pełna wrażeń wycieczka do najbardziej urokliwych miejsc na świecie. Bogaty program wycieczki - m. in.: Park Narodowy Pilanesberg, podróż luksusowym Rovos Rail i zjawiskowe Wodospady Wiktorii - spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Oczywiście nie może zabraknąć na liście odwiedzanych miejsc Kapsztadu i Przylądka Dobrej Nadziei. Zakwaterowanie w hotelach o podwyższonym standardzie pozwoli wspaniale wypocząć i poczuć się wyjątkowo. Zapraszamy do wspaniałej podróży, do której chętnie będzie się wracało myślami i wspominało przez długi czas z uśmiechem. Łącznie trasa: ok. 3750 km

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Johannesburga.

2. DZIEŃ.

Przylot do Johannesburga. Przejście formalności granicznych. Śniadanie. Przejazd przez centrum JOHANNESBURGA. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakter nadają złociste wzgórza - hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń, którymi jest otoczone. Wizyta w sklepie z wyrobami z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i zapoznanie się z ich obyczajami. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylopy, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO PILANESBERG, przez rolniczą i jednocześnie obfitującą w złoto, uran, platynę i diamenty część RPA. Region ten, nazywany kolebką ludzkości, bogaty jest w znaleziska z ery kamienia i żelaza. Park Narodowy Pilanesberg jest położony na wygasłym wulkanie, którego aktywność ukształtowała ten teren miliony lat temu. W środku parku znajduje się malowniczo położone jeziorko. Teren parku zamieszkuje ponad 6000 gatunków zwierząt, m.in.: "Wielka Piątka": lwy, słonie, nosorożce, bawoły, lamparty a także zebry, antylopy, hieny i inne. Miłośnicy ornitologii znajdą tu ponad 300 gatunków ptaków. Przejazd do lodży na terenie parku. Popołudniowe safari po parku. Kolacja z możliwością degustacji różnych gatunków mięs i dań regionalnych. Nocleg.

4. DZIEŃ.

Wyjazd na safari o świcie, gdy afrykański busz budzi się ze snu, a zwierzęta poszukują pożywienia i wody. Zjawiskowe widoki i możliwość "upolowania" aparatem fotograficznym wielu dzikich zwierząt i ptaków sprawią, że będzie to niezapomniane przeżycie. Powrót do lodży na śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA - PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów (Voortrekker Monument), budynek parlamentu, Church Square i Union Building - siedziba rządu RPA, otoczona pięknymi ogrodami z widokiem na miasto. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na stację kolejową do Pretorii, aby rozpocząć bajeczną podróż luksusowym pociągiem Rovos Rail do wodospadów Wiktorii, podziwiając za oknem zjawiskową scenerię afrykańskiego buszu. Rovos Rail to znane na całym świecie luksusowe pociągi przemierzające południe Afryki. Do dyspozycji gości są: przedział restauracyjny, strefa relaksu, strefa rozrywki i wagon widokowy. Na początku trasa wiedzie na zachód przez Magaliesberg w kierunku granicy z Botswaną. Po przekroczeniu granicy pociąg kieruje się na północ, przemierzając malowniczą Botswanę. Mijając stolicę Botswany - Gaborone, przekracza się także zwrotnik Koziorożca, a zmieniający się za oknem krajobraz zapewnia niezapomniane wrażenia. Obiad, popołudniowa herbata i kolacja w wagonie restauracyjnym. Postój na nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie, dalsza podróż w malowniczej scenerii Botswany. Botswana to przede wszystkim pustynia Kalahari zajmująca ponad 80% tego kraju. Wszędzie tam jednak, gdzie dostępna jest woda pojawiają się ogromne stada zwierząt, które można również podziwiać zza okien pociągu. Trasa wiedzie poprzez Mahalapye i dalej ku Serule i Francistown. Wjazd do Zimbabwe. Krótki postój w Plumtree i dalsza podróż. Obiad, popołudniowa herbata i kolacja. Postój na nocleg.

7. DZIEŃ.

Po śniadaniu pociąg rusza w dalszą podróż. Trasa biegnie po najdłuższej prostej linii kolejowej na świecie o długości 114 km. Po obiedzie trasa wiedzie po wschodniej stronie PARKU NARODOWEGO HWANGE, który jest największym parkiem narodowym Zimbabwe. Żyje tu wiele gatunków zwierząt i ptaków, wliczając "Wielką Piątkę". Po południu postój w The Hide i wyjazd na safari po parku w poszukiwaniu zwierząt. Powrót do pociągu i dalsza podróż. Popołudniowa herbata, kolacja i postój na nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Przyjazd do VICTORIA FALLS. Przejazd do PARKU WODOSPADÓW WIKTORII, zwanych ósmym cudem świata. Wodospady Wiktorii to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spacer wzdłuż wodospadów Wiktorii w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego i unoszącego się wkoło wodnego dymu. Spokojna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który na krawędzi prawie 2 km opada 100 metrów w dół. Opadająca woda "maluje" barwne tęcze tworzące niepowtarzalny klimat tego miejsca. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Po południu rejs po rzece Zambezi w scenerii zachodzącego słońca. Podczas rejsu serwowane są przekąski oraz drinki. Rzeka Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów, aby zakończyć bieg w Oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i sycić się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do Botswany i inne atrakcje na miejscu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Przelot do KAPSZTADU - miasta cieszącego się sławą jednego z najpiękniejszych na świecie. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Rejs statkiem na Wyspę Fok. Następnie wycieczka na PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI. W programie m.in. przejazd zachodnim wybrzeżem przylądka - trasa panoramiczna Chapman Peak z Zatoki Zadrzewionej (Hout Bay), wizyta w Punkcie Przylądkowym i na Przylądku Dobrej Nadziei nazywanym dawniej Przylądkiem Burz. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w wiktoriańskim miasteczku SIMON'S TOWN i spacer po plaży Boulders. Wizyta w rezerwacie południowoafrykańskich pingwinów. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Przy sprzyjającej pogodzie wjazd kolejką linową na Górę Stołową (Table Mountain - 1084 m n.p.m.) i podziwianie wspaniałej panoramy Kapsztadu i Kraju Przylądkowego. Krótkie, panoramiczne zwiedzanie miasta, m.in. Ratusz, Zamek Dobrej Nadziei - najstarsza budowla w Afryce Południowej, ogrody Kompanii Wschodnio-Indyjskiej, gmach Parlamentu. Wizyta w najstarszej winnicy w okolicy Kapsztadu - Groot Constantia. Zapoznanie się z procesem produkcji wina i degustacja najlepszych win południowoafrykańskich. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

13. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach/lodżach****: 1 w Johannesburgu, 1 w parku Pilanesberg, 1 w Pretorii, 2 w Victoria Falls, 2 w Kapsztadzie i 3 noclegi w luksusowym Rovos Rail (Pullman Suites); 2-os. pokoje/przedziały • wyżywienie zgodnie z programem • napoje bezalkoholowe i alkoholowe podczas podróży w pociągu Rovos Rail • przeloty: Warszawa-Johannesburg, Kapsztad-Warszawa • transfery i przejazdy zgodnie z programem (klimatyzowanym autokarem lub minibusem) • przejazd Rovos Rail • safari po parku Hwange samochodem 4x4 • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: Wodospady Wiktorii lub Livingstone - Kapsztad: ok. 520 USD. Przy wylocie z Livingstone koszt wizy do Zambii w cenie biletu, wymagane dodatkowe 2 wolne strony w paszporcie.Obowiązkowe opłaty na miejscu: lokalny przewodnik, bilety wstępu, degustacje, rejsy, wiza do Zimbabwe (single entry), wjazd kolejką i atrakcje wg programu: ok. 430 USD; napiwki i opłaty bagażowe: ok. 6 USD/os./dzieńWizy: do otrzymania wizy na granicy do RPA, Botswany i Zimbabwe potrzebne są minimum trzy (3) wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA; wiza do RPA i Botswany jest bezpłatna; wiza do Zimbabwe (wiza jednokrotnego wjazdu): ok. 30 USD (cena może ulec zmianie).Podczas podróży Rovos Rail obowiązuje odpowiedni strój: w czasie dnia smart casual, podczas kolacji strój formalny (panowie - długie spodnie, marynarka i krawat, panie - sukienki koktajlowe/wieczorowe).Z powodów niezależnych od B.P. ITAKA podróż Rovos Rail może odbyć się trasą przez Botswanę. Dotyczy dnia 5. i 6.