cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
 • Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari, RPA
1 / 13
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari

RPA
Ocena wycieczki objazdowej Wiktoriańskie safari:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Wiktoriańskie safari w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji w kraju RPA?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

RPA / RPA

Opis oferty:

Johannesburg • Lesedi • Pretoria • Park Krugera • Panoramic Route • Victoria Falls • Botswana • Park Narodowy Hwange • Kopalnia diamentów Cullinan Pełna wrażeń wycieczka do najbardziej fascynujących i wciąż jeszcze nieodkrytych miejsc na świecie. Bogaty program wycieczki, a w nim: pełen dzikich zwierząt Park Krugera, wspaniałe krajobrazy Trasy Panoramicznej, zjawiskowe Wodospady Wiktorii i podróż luksusowym Rovos Rail - spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Zakwaterowanie w hotelach o podwyższonym standardzie pozwoli wspaniale wypocząć i poczuć się wyjątkowo. Zapraszamy do wspaniałej podróży! Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 2800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Johannesburga.

2. DZIEŃ.

Przylot do JOHANNESBURGA. Przejazd przez centrum. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakteru nadają złociste wzgórza - hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń, którymi otoczone jest miasto. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i zapoznanie się z ich obyczajami. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA - PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: Voortrekker Monument - pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów, Union Building - położona na wzgórzu siedziba rządu RPA, Church Square. Następnie przejazd w kierunku Parku Krugera. Zakwaterowanie w lodży położonej w pobliżu parku. Kolacja. Nocleg.

4. DZIEŃ.

O wschodzie słońca wyjazd na całodzienne safari po słynnym PARKU KRUGERA - największym naturalnym rezerwacie zwierząt na południu Afryki. Śniadanie w formie pakietu. Powierzchnia parku przekracza 2 mln hektarów, został on założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Transwalu - Paula Krugera. Zamieszkuje go około 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków, m. in przedstawiciele afrykańskiej wielkiej piątki (lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie) oraz rzadkie likaony. Powrót do lodży, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd trasą widokową PANORAMIC ROUTE w kierunku Blyde River Canyon - trzeciego co do wielkości kanionu na świecie. Pierwszy przystanek to God's Window (Okno Boga), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 700 m) równinę Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Nastepnie wizyta przy wodospadach Lisbon i Berlin, unikatowych formacjach geologicznych Bourke's Luck Potholes oraz Three Rondavels (Trzy Chaty). Przyjazd do hotelu w Johannesburgu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do VICTORIA FALLS w Zimbabwe, zwanych ósmym cudem świata. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu rejs w scenerii zachodzącego słońca po rzece Zambezi z poczęstunkiem. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów, aby zakończyć bieg w oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i sycić się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do BOTSWANY lub inne atrakcje na miejscu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Powrót do hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer wzdłuż wodospadów Wiktorii pośród bujnej roślinności lasu deszczowego. Wodospady Wiktorii to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spokojna majestatyczna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który przy wysokim stanie rzeki na długości prawie 2 km opada 100 metrów w dół. Spadająca woda tworzy barwne tęcze. Po południu przejazd na stację kolejową, aby rozpocząć bajeczną podróż luksusowym pociągiem Rovos Rail do Pretorii, podziwiając za oknem zjawiskowe krajobrazy "czarnego lądu". Rovos Rail to znane na całym świecie luksusowe pociągi przemierzające południe Afryki. Do dyspozycji gości są: przedział restauracyjny, strefa relaksu, strefa rozrywki i wagon widokowy. Trasa wiedzie w kierunku największego parku w Zimbabwe - The Hwange National Park do Kennedy Siding na nocny postój. Kolacja i nocleg

9. DZIEŃ.

Bardzo wczesna pobudka i lekkie śniadanie (kontynentalne). O świcie wyjazd na safari po PARKU NARODOWYM HWANGE. Żyje tu ponad 100 gatunków ssaków i ponad 400 gatunków ptaków. Powrót do pociągu, dalsza podróż i posiłek. Trasa biegnie jedną z najdłuższych prostych linii kolejowej na świecie (114 km) w kierunku Beitbridge. Popołudniowa herbata, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Po załatwieniu formalności na przejściu granicznym pociąg rusza w dalszą podróż w RPA. Trasa wiedzie przez prowincję Limpopo, mijając m.in. Warmbaths, którego nazwa pochodzi od odkrytych tu źródeł termalnych i Nylstroom. W porze obiadowej przekroczenie zwrotnika Koziorożca. Popołudniowa herbata, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Przyjazd do Pretorii. Przejazd do czynnej KOPALNI DIAMENTÓW CULLINAN. Wizyta na terenie kopalni i w sklepie z diamentami. Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach/lodżach****, 3 noclegi w luksusowym Rovos Rail (Pullman Suites); 2-os. pokoje/przedziały • wyżywienie zgodnie z programem • napoje bezalkoholowe i alkoholowe podczas podróży w pociągu Rovos Rail • przeloty: Warszawa-Johannesburg-Warszawa • transfery i przejazdy zgodnie z programem klimatyzowanym autokarem lub minibusem i 4x4 podczas safari • przejazd Rovos Rail • safari po parku Hwange • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: Johannesburg-Wodospady Wiktorii lub Livingstone: ok. 350 USD. Przy locie do Livingstone koszt wizy do Zambii w cenie biletu, wymagane dodatkowe 2 wolne strony w paszporcie.Obowiązkowe opłaty na miejscu: lokalny przewodnik, bilety wstępu, rejs, wiza jednokrotnego wjazdu do Zimbabwe: ok. 410 USD; napiwki i opłaty bagażowe: ok. 6 USD/dzień.Wizy: do otrzymania wizy na granicy do RPA, Botswany i Zimbabwe potrzebne są minimum trzy wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA; wiza do RPA i Botswany jest bezpłatna; wiza do Zimbabwe (wiza jednokrotnego wjazdu): ok. 30 USD (cena może ulec zmianie).Podczas podróży Rovos Rail obowiązuje odpowiedni strój: w czasie dnia smart casual, podczas kolacji strój formalny (panowie - długie spodnie, marynarka i krawat, panie - sukienki koktajlowe/wieczorowe).Z powodów niezależnych od B.P. ITAKA podróż Rovos Rail może odbyć się trasą przez Botswanę. Dotyczy dnia 8., 9. i 10.


Opis hotelu Wiktoriańskie safari według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

RPA / RPA

Opis oferty:

Johannesburg • Lesedi • Pretoria • Park Krugera • Panoramic Route • Botswana • Wodospady Wiktorii • Park Narodowy Hwange • Johannesburg Pełna wrażeń wycieczka do najbardziej fascynujących miejsc na świecie. Bogaty program wycieczki, a w nim: pełen dzikich zwierząt Park Krugera, wspaniałe krajobrazy Trasy Panoramicznej, zjawiskowe Wodospady Wiktorii i podróż luksusowym Rovos Rail - spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Zakwaterowanie w hotelach o podwyższonym standardzie pozwoli wypocząć i poczuć się wyjątkowo. Zapraszamy do wspaniałej podróży! Łączna trasa w zwiedzanych krajach: ok. 2800 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Johannesburga.

2. DZIEŃ.

Przylot do JOHANNESBURGA. Przejście formalności granicznych. Śniadanie. Przejazd przez centrum. Wizyta w Carlton Center i podziwianie panoramy miasta, której charakteru nadają złociste wzgórza - hałdy utworzone z piasku pozostałego po wydobyciu złota z licznych kopalń, którymi otoczone jest miasto. Przejazd przez elegancką dzielnicę Standton. Wizyta w sklepie z wyrobami z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Przejazd do skansenu LESEDI wzorowanego na tradycyjnych wioskach afrykańskich. Spacer pośród domostw plemion afrykańskich i zapoznanie się z ich obyczajami. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki (Zulu, Khoza, Ndebele, Pedi, Basotho). Kolacja w stylu afrykańskim z potrawami z mięs dzikich zwierząt (m.in. z krokodyla, antylop, strusia). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do stolicy RPA - PRETORII. Panoramiczne zwiedzanie miasta: Voortrekker Monument - pomnik upamiętniający historię wędrówek pionierskich Burów, Union Building - położona na wzgórzu z tarasowymi ogrodami siedziba rządu RPA i biuro Prezydenta oraz historyczne centrum Pretorii - plac Church Square. Następnie przejazd w kierunku Parku Krugera. Zakwaterowanie w lodży położonej w pobliżu parku. Kolacja. Nocleg.

4. DZIEŃ.

O wschodzie słońca wyjazd na całodzienne safari po słynnym PARKU KRUGERA - największym naturalnym rezerwacie zwierząt na południu Afryki. Śniadanie w formie pakietu. Powierzchnia parku przekracza 2 mln hektarów, został on założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Transwalu - Paula Krugera. Zamieszkuje go około 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków, m. in przedstawiciele afrykańskiej wielkiej piątki (lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie) oraz rzadkie likaony. Powrót do lodży, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd trasą widokową PANORAMIC ROUTE w kierunku Blyde River Canyon - trzeciego co do wielkości kanionu na świecie. Pierwszy przystanek to God's Window (Okno Boga), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 700 m) równinę Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Nastepnie wizyta przy wodospadach Lisbon i Berlin, unikatowych formacjach geologicznych Bourke's Luck Potholes oraz Three Rondavels (Trzy Chaty). Przyjazd do hotelu w Johannesburgu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do VICTORIA FALLS w Zimbabwe, zwanych ósmym cudem świata. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu rejs w scenerii zachodzącego słońca po rzece Zambezi z poczęstunkiem. Zambezi ze środkowej Afryki przemierza 6 krajów, aby zakończyć bieg w oceanie Indyjskim. Statek płynie powolnym tempem, pozwalając odczuć odprężającą atmosferę tego miejsca i sycić się pięknem otaczającej natury. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do BOTSWANY lub inne atrakcje na miejscu. Kolacja w restauracji urządzonej w stylu afrykańskim, serwującej potrawy z mięs dzikich zwierząt. Pokazy tańca przy akompaniamencie bębenków i tradycyjnej muzyki plemienia Shona. Powrót do hotelu i nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer wzdłuż WODOSPADÓW WIKTORII pośród bujnej roślinności lasu deszczowego. Wodospady Wiktorii to spektakularne piękno, które zachwyca i inspiruje. Spokojna majestatyczna rzeka Zambezi z powolnego nurtu zmienia się w potężny wodospad, który przy wysokim stanie rzeki na długości prawie 2 km opada 100 metrów w dół. Spadająca woda tworzy barwne tęcze. Po południu przejazd na stację kolejową, aby rozpocząć bajeczną podróż luksusowym pociągiem Rovos Rail do Pretorii, podziwiając za oknem zjawiskowe krajobrazy "czarnego lądu". Rovos Rail to znane na całym świecie luksusowe pociągi przemierzające południe Afryki. Do dyspozycji gości są: przedział restauracyjny, strefa relaksu, strefa rozrywki i wagon widokowy. Trasa wiedzie w kierunku największego parku w Zimbabwe - The Hwange National Park do Kennedy Siding na nocny postój. Kolacja i nocleg

9. DZIEŃ.

Bardzo wczesna pobudka i lekkie śniadanie (kontynentalne). O świcie wyjazd na safari po PARKU NARODOWYM HWANGE. Żyje tu ponad 100 gatunków ssaków i ponad 400 gatunków ptaków. Powrót do pociągu, dalsza podróż i posiłek. Trasa biegnie jedną z najdłuższych prostych linii kolejowej na świecie (114 km) w kierunku Beitbridge. Popołudniowa herbata, kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ.

Śniadanie. Po załatwieniu formalności na przejściu granicznym pociąg rusza w dalszą podróż w RPA. Trasa wiedzie przez prowincję Limpopo, mijając m.in. Warmbaths, którego nazwa pochodzi od odkrytych tu źródeł termalnych i Nylstroom. W porze obiadowej przekroczenie zwrotnika Koziorożca. Popołudniowa herbata, kolacja i nocleg.

11. DZIEŃ.

Śniadanie. Przyjazd do Pretorii. Przejazd przez elegancką dzielnicę Standton. Wizyta w sklepie z wyrobami z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Pożegnalny obiad. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach/lodżach****, 3 noclegi w luksusowym Rovos Rail (Pullman Suites); 2-os. pokoje/przedziały • wyżywienie zgodnie z programem • napoje bezalkoholowe i alkoholowe podczas podróży w pociągu Rovos Rail • przeloty: Warszawa-Johannesburg-Warszawa • transfery i przejazdy zgodnie z programem klimatyzowanym autokarem lub minibusem i 4x4 podczas safari • przejazd Rovos Rail • safari po parku Hwange • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa opłata za przelot wewnętrzny: Johannesburg-Wodospady Wiktorii lub Livingstone: ok. 350 USD. Przy locie do Livingstone koszt wizy do Zambii w cenie biletu, wymagane dodatkowe 2 wolne strony w paszporcie.Obowiązkowe opłaty na miejscu: lokalny przewodnik, bilety wstępu, rejs, wiza jednokrotnego wjazdu do Zimbabwe: ok. 430 USD; napiwki i opłaty bagażowe: ok. 6 USD/dzień.Wizy: do otrzymania wizy na granicy do RPA, Botswany i Zimbabwe potrzebne są minimum trzy wolne strony w paszporcie (w przypadku braku wolnych stron właściciel paszportu nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu lecącego do RPA) oraz paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu z RPA; wiza do RPA i Botswany jest bezpłatna; wiza do Zimbabwe (wiza jednokrotnego wjazdu): ok. 30 USD (cena może ulec zmianie).Podczas podróży Rovos Rail obowiązuje odpowiedni strój: w czasie dnia smart casual, podczas kolacji strój formalny (panowie - długie spodnie, marynarka i krawat, panie - sukienki koktajlowe/wieczorowe).Z powodów niezależnych od B.P. ITAKA podróż Rovos Rail może odbyć się trasą przez Botswanę. Dotyczy dnia 8., 9. i 10.