cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
 • Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu, Indonezja
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
20.07 - 03.08
już od 11723 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
20.07 - 03.08
już od 11723 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu
star 3

Indonezja
Ocena wycieczki objazdowej Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 20 lipca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 20 lipca 2019

Wycieczka objazdowa Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Indonezji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora,wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli.
Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV.
Część pobytowa
Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Program

Dzień 1
Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Wylot samolotem rejsowym do Denpasar (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub krajów Półwyspu Arabskiego).
Dzień 2
Przylot do Denpasar, czas na odpoczynek po podróży. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na Bali.
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Semarang, gdzie obejrzymy dzielnicę zwaną "Małą Holandią" z zachowanymi śladami XVIII- i XIX-wiecznej architektury kolonialnej, m.in. okrągły kościół Geraja Blenduk oraz dawną siedzibę Holenderskiej Kompanii Kolejowej Indii Wschodnich - Lawang Sewu. Kolacja i nocleg w hotelu w Semarang. (Przelot wewnętrzny)
Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Pangkalanbun na Borneo. Przejazd do Kumai, skąd ruszymy w rejs tradycyjnymi łodziami przez Park Narodowy Puting Tanjung chroniący dziewicze lasy Borneo wraz z ich rdzennymi mieszkańcami (liczne gatunki naczelnych, ptaków oraz gadów). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w ekologicznej lodgy na terenie Parku - proste, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. (Przelot wewnętrzny)
Dzień 5
Po śniadaniu całodniowa wycieczka łodzią po rzece Sekonyer meandrującej wśród gęstych lasów deszczowych. Podczas rejsu, przy odrobinie szczęścia, będziemy mogli obserwować życie zwierząt zamieszkujących tutejsze lasy takich jak makaki, nosacze sundajskie czy dzioborożce. Odwiedzimy również ośrodek zajmujący się opieką i rehabilitacją orangutanów (Pondok Tanguy lub Camp Leakey), gdzie (w miarę możliwości) będzie można je zobaczyć podczas pory karmienia. Lunch. Powrót do lodgy na nocleg, kolacja.
Dzień 6
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Pangkalanbun i przelot do Semarang. Następnie przejazd na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży, czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Lunch. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 150 km)
Dzień 7
Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu "becak") do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki i wyroby ze skóry. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40 km)
Dzień 8
Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Stąd udamy się pociągiem do Mojokerto, a dalej autokarem do wioski Tosari. Po drodze zjemy lunch oraz zatrzymamy się w porcie Pasuruan, gdzie zobaczyć można tradycyjne indonezyjskie okręty żaglowe typu phinisi. Zakwaterowanie w Bromo Cottage lub w Malangu. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 9
Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca na górę Penanjakan (2770 m n.p.m.), skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozciąga się doskonały widok na wlkan Bromo i okolicę (należy zabrać ciepłą odzież). Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru wulkanu Bromo. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji. Po drodze lunch. Następnie transfer na lotnisko i przelot do stolicy Południowego Celebes - Makasar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 140 km)
Dzień 10
Śniadanie w hotelu, a potem wyjazd w kierunku Toraja. Po drodze postój w Pare Pare, gdzie przewidziany jest lunch, a potem dalsza podróż w głąb lądu i gór. Kolejny przystanek przewidziany jest w Puncak Lakawang, ze względu na spektakularną panoramę krajobrazu. Późnym popołudniem przyjazd do Toraja. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Toraja. (Trasa ok. 330 km)
Dzień 11
Śniadanie w hotelu, a potem całodzienna eksploracja okolicznych wzgórz. W programie wizyta wLemo, miejscu gdzie znajdują się tzw. "wiszące groby", czyli komory grobowewyrzeźbione w skale. Następnie przejazd do Londa, kolejnego miejsca ceremonialnego pochówku zmarłych. Zobaczymy także grobowce dziecięce. Dużą różnorodność grobów znajdziemy też w wiosce Kete Kesu. Miejsce to słynie również z tradycyjnej zabudowy, gdzie pośród pól ryżowych znajdują się domy z wymyślnymi dachami. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 80 km)
Dzień 12
Śniadanie w hotelu, a następnie kolejny pełny dzień zwiedzania okolic Toraja. Przejazd do Pallawa, wsi na niewielkim wzgórzu, z zabudową w charakterystycznym stylu tongkonan (domy, stodoły i spichlerze). Kolejne miejsca na trasie zwiedzania toMarante - tradycyjna wioska, z kolejnymi przykładami lokalnej zabudowy. Przejedziemy również nad jezioro Tilanga. W trakcie zwiedzania obiad serwowany w lokalnej restauracji. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 100 km)
Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Makasar. Po drodze obiad w Pare Pare. Następnie transfer na lotnisko w Makasar i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Przelot wewnętrzny)
Dzień 14
Śniadanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski samolotem rejsowym (z przesiadką).
Dzień 15
Przylotdo Polski. Aktualne rozkłady na stronie .
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - W Indonezji nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (sprzed 1996 r., z małymi wizerunkami prezydentów) - Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy. - Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotemrejsowym (z przesiadką)na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa, przeloty lokalnymi liniami na trasach Denpasar-Semarang, Semarang-Panglakanbun, Panglakanbun-Semarang, Surabaya-Makassar oraz Makasar-Denpasar, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery pociągami oraz klimatyzowanym autokarem wg programu, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 255 USD, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie jako dodatkowo płatne, dodatkowych posiłków podczas wycieczki oraz napoi do posiłków.
Inne

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich. (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Waluty: Z
alecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach.
Uwaga!
Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 15 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.
Wizy - informacje dla sprzedawców


Wizy


META Description

Dziewicze lasy i orangutany na Borneo • wyjątkowe rzemiosło w Yogyakarcie • imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur • wulkan Bromo o wschodzie słońca • wiszące groby na Celebes • pobyt na Bali - jedyne w swoim rodzaju przedstawienia folklorystyczne
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie:


Opis hotelu Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora,wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli. Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV. Część pobytowa Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.