cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
 • Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty, Cypr
1 / 14
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty
star 3

Cypr
Ocena wycieczki objazdowej Cypr - Dwa oblicza Afrodyty:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Cypr - Dwa oblicza Afrodyty w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Cypr?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele*** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast, (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy kurortów: Larnaka - 2, Paphos - 3, Kyrenia - 2). Pokoje: 2 - osobowe ( możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne typu bufet
Kategoria lokalna:
***

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Wylot na Cypr. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Larnaki. Czas wolny. Nocleg. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dla klientów, którzy dopłacili do tej opcji).
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Larnaki, które rozpoczniemy od spaceru nadmorską promenadą Drzew Palmowych. Zobaczymy słynny kamienny kościół Św. Łazarza, wybudowany w IX w. na miejscu spoczynku Św. Łazarza - przyjaciela Jezusa i wieloletniego biskupa Kition (czyli dzisiejszej Larnaki). Odwiedzimy również Muzeum Fundacji Pieridesa ze zbiorami datowanymi na okres od 4000 r. p.n.e. do XV w.n.e. Dalej nasza podróż przebiegać będzie na zachód od Larnaki w stronę Słonego Jeziora, które w okresie letnim jest zwykle suche a na jego dnie skrzy się warstwa soli. Jest ono ważnym siedliskiem ptactwa wodnego. Dalej podążymy w kierunku XI-wiecznego bizantyjskiego kościoła Angeloktisti z mozaikami Dziewicy z Dzieciątkiem, przedstawionej w towarzystwie dwóch Archaniołów Michała i Gabriela. Następnie udamy się do Limassol, po drodze zatrzymując się w Choirokitii - miejscu odkrycia dobrze zachowanej osady z czasów neolitu, wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejedziemy do urokliwego miasta Paphos, zlokalizowanego na zachodnim, klifowym wybrzeżu Cypru. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Paphos, nocleg. (Trasa ok. 150-160 km).
Dzień 3
Po śniadaniu całodzienna wycieczka po okolicach Paphos, wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w kościele Ayia Kyriaki, zbudowanym ok. XI wieku na ruinach wczesno bizantyjskiej bazyliki, przy której znajduje się kolumna św. Pawła, przy której biczowano apostoła. Następnie zwiedzimy bardzo dobrze zachowane, słynne mozaiki, datowane na okres od III do V w. Na terenie wykopalisk archeologicznych znajduje się m.in. Dom Dionizosa, Dom Orfeusza oraz amfiteatr. Po południu polecamy jedną z wycieczek lokalnych (płatne dodatkowo): wyprawę jeepami na półwysep Akamas, dziewiczą część wyspy (cena ok. 55 EUR) lub wycieczkę historyczną Skarby Paphos (cena ok. 50 EUR). Nocleg w hotelu w okolicy Paphos (Trasa ok. 80-90 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd na wschód od Paphos. Pierwszym przystankiem będzie Skała Afrodyty (Petra Tou Ramiou) - miejsce, w którym mityczna bogini wyłoniła się z piany morskiej. Możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Później zwiedzimy Kurion, w starożytności ważne miasto-królestwo, a dziś jedno z najbardziej imponujących miejsc archeologicznych Cypru. Zobaczymy tu m.in. grecko-rzymski teatr wybudowany w II w. p.n.e. oraz Dom Eustoliosa, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Podróż będziemy kontynuować do średniowiecznego Zamku Kolossi, wybudowanego w XIII w. i dalej górzystymi terenami w kierunku Omodos - stolicy tzw. Wiosek Winnych w rejonie Koumandaria. Jest to jedna z najbardziej urokliwych wiosek górskich na Cyprze. Będziemy mieli możliwość skosztować lokalnego wina, chleba, słodyczy, odwiedzić Monaster Krzyża Świętego oraz delektować się urokami okolicy, spacerując wąskimi uliczkami wioski. Czas wolny na zakup lokalnych, ręcznie wykonanych pamiątek, np. znane koronki z Omodos i ręcznie malowane ikony. Powrót do hotelu w okolicy Paphos na nocleg. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i podróż do zielonego serca Cypru- Gór Troodos. Wjeżdżając górskimi serpentynami, mijać będziemy niewielkie, malownicze wioski. Zwiedzimy najbardziej znany, a zarazem najbogatszy klasztor na Cyprze - Monaster Kykkos. Ufundowany w 1100 r. i poświęcony Dziewicy Marii, jest najświętszym i słynącym z cudów miejscem na wyspie. Popołudniu dotrzemy do stolicy Cypru - Nikozji, jedynej podzielonej na dwie części: grecką i turecką stolicy w Europie. Odwiedzimy Muzeum Leventis, prezentującego historię miasta i Cypru aż od epoki neolitu. Czas wolny na zakupy. Następnie przekroczymy tzw. "zieloną linię" czyli graniczny punkt kontrolny i przejedziemy na oddzieloną od południowej - północną cześć Cypru (wymagany paszport lub dowód osobisty na przejściu granicznym zmiana autokaru na turecki). W północnej części miasta zobaczymy dawny turecki karawanseraj - Buyuk Han, a także dawną katedrę Agia Sophia - Mądrości Bożej (św. Zofii) - obecny Meczet Selima. Następnie przejazd do nadmorskiego miasta Kyrenia z uroczą zatoką i jednym z najpiękniejszych portów w całym basenie Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kyrenii. Nocleg. (Trasa ok. 180-200 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po Cyprze Północnym, tzw. tureckiej części wyspy. Zwiedzimy Muzeum Wraku Żaglowca w Kyrenii oraz potężny średniowieczny zamek. Odwiedzimy również gotyckie opactwo pokoju w wiosce Bellapais - malowniczo położonej w paśmie Gór Pentadaktylos (pięciu palców). Opactwo jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury gotyckiej na Bliskim Wschodzie. Po południu czas wolny na odpoczynek i kąpiele wodne i słoneczne. Nocleg w hotelu w okolicy Kyrenii. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do starożytnej Salaminy- najciekawszego miejsca archeologicznego na Cyprze. Przez 1000 lat Salamina była największym portem i zarazem stolicą wyspy. Znajdziemy tu zachowane pozostałości starożytnego: teatru, amfiteatru, gimnazjonu i łaźni. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Famagusty, gdzie William Shakespeare umieścił akcję Othella. Można tu znaleźć prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. katedrę, którą zamieniono na meczet. W latach 60 - XX w. Famagusta była popularnym kurortem nadmorskim, gdzie na wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach przyjeżdżały np. sławy kina europejskiego i amerykańskiego. Obecnie Famagusta (ze względu na status polityczny) straciła swój dawny charakter i blask. Zatrzymamy się także przy kaplicy z relikwiami św. Barnaby - założyciela kościoła cypryjskiego (z muzeum ikon). Czas wolny na lunch. Późnym popołudniem przejazd przez "zieloną linię" na południową "grecką" część Cypru zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Larnaki. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dla klientów którzy dopłacili do tej opcji). Dla chętnych wieczór grecki w typowej tawernie z lokalnymi daniami (dodatkowo płatny, ok. 40 EUR). (Trasa ok. 150 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz.: 12.00). Następnie transfery: - Dla Klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu w okolicach Larnaki - Protaras i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski, -Dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko w Larnace i powrót do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Uwaga: konieczne są adaptery do kontaktów (na Cyprze dostępne są gniazdka tzw. "angielskie"). Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. "Tureckiej Republiki Cypru Północnego" a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Przejścia używane przy przekraczaniu Zielonej Linii podczas imprez turystycznych na Cyprze to: w Nikozji Agios Dometios (po turecku Metehan) oraz w okolicy Famagusty - Strovilia (po turecku Akyar). Grupy realizujące program CYJ "Cypr - Dwie twarze Afrodyty" zmieniają na granicy autokar. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfer lotnisko - hotel - lotnisko (w dniu przylotu i wylotu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), program jw., zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt). Wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, NNW i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników, napiwków i Tour Guide System ok. - razem ok. 105 EUR - płatne na miejscu imprez fakultatywnych dodatkowych posiłków oraz napoi do posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do 5 obiadokolacji w hotelach (w dniach 2, 3, 4, 5, 6).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfer lotnisko - hotel - lotnisko (w dniu przylotu i wylotu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), program jw., zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt). Wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, NNW i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników, napiwków i Tour Guide System ok. - razem ok. 105 EUR - płatne na miejscu imprez fakultatywnych dodatkowych posiłków oraz napoi do posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do 5 obiadokolacji w hotelach (w dniach 2, 3, 4, 5, 6).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/cypr-dwie-twarze-afrodyty/zakwaterowanie-cyj


Opis hotelu Cypr - Dwa oblicza Afrodyty według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele*** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast, (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy kurortów: Larnaka - 2, Paphos - 3, Kyrenia - 2). Pokoje: 2 - osobowe ( możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami. Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet Kategoria lokalna: ***

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Wylot na Cypr. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Larnaki. Czas wolny. Nocleg. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dla klientów, którzy dopłacili do tej opcji). Dzień 2 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Larnaki, które rozpoczniemy od spaceru nadmorską promenadą Drzew Palmowych. Zobaczymy słynny kamienny kościół Św. Łazarza, wybudowany w IX w. na miejscu spoczynku Św. Łazarza - przyjaciela Jezusa i wieloletniego biskupa Kition (czyli dzisiejszej Larnaki). Odwiedzimy również Muzeum Fundacji Pieridesa ze zbiorami datowanymi na okres od 4000 r. p.n.e. do XV w.n.e. Dalej nasza podróż przebiegać będzie na zachód od Larnaki w stronę Słonego Jeziora, które w okresie letnim jest zwykle suche a na jego dnie skrzy się warstwa soli. Jest ono ważnym siedliskiem ptactwa wodnego. Dalej podążymy w kierunku XI-wiecznego bizantyjskiego kościoła Angeloktisti z mozaikami Dziewicy z Dzieciątkiem, przedstawionej w towarzystwie dwóch Archaniołów Michała i Gabriela. Następnie udamy się do Limassol, po drodze zatrzymując się w Choirokitii - miejscu odkrycia dobrze zachowanej osady z czasów neolitu, wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejedziemy do urokliwego miasta Paphos, zlokalizowanego na zachodnim, klifowym wybrzeżu Cypru. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Paphos, nocleg. (Trasa ok. 150-160 km). Dzień 3 Po śniadaniu całodzienna wycieczka po okolicach Paphos, wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w kościele Ayia Kyriaki, zbudowanym ok. XI wieku na ruinach wczesno bizantyjskiej bazyliki, przy której znajduje się kolumna św. Pawła, przy której biczowano apostoła. Następnie zwiedzimy bardzo dobrze zachowane, słynne mozaiki, datowane na okres od III do V w. Na terenie wykopalisk archeologicznych znajduje się m.in. Dom Dionizosa, Dom Orfeusza oraz amfiteatr. Po południu polecamy jedną z wycieczek lokalnych (płatne dodatkowo): wyprawę jeepami na półwysep Akamas, dziewiczą część wyspy (cena ok. 55 EUR) lub relaksującą wyprawę morską (trwającą ok. 4 godzin), podczas której można podziwiać wyspę z innej perspektywy (cena ok. 50 EUR). Nocleg w hotelu w okolicy Paphos (Trasa ok. 80-90 km). Dzień 4 Po śniadaniu wyjazd na wschód od Paphos. Pierwszym przystankiem będzie Skała Afrodyty (Petra Tou Ramiou) - miejsce, w którym mityczna bogini wyłoniła się z piany morskiej. Możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Później zwiedzimy Kurion, w starożytności ważne miasto-królestwo, a dziś jedno z najbardziej imponujących miejsc archeologicznych Cypru. Zobaczymy tu m.in. grecko-rzymski teatr wybudowany w II w. p.n.e. oraz Dom Eustoliosa, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Podróż będziemy kontynuować do średniowiecznego Zamku Kolossi, wybudowanego w XIII w. i dalej górzystymi terenami w kierunku Omodos - stolicy tzw. Wiosek Winnych w rejonie Koumandaria. Jest to jedna z najbardziej urokliwych wiosek górskich na Cyprze. Będziemy mieli możliwość skosztować lokalnego wina, chleba, słodyczy, odwiedzić Monaster Krzyża Świętego oraz delektować się urokami okolicy, spacerując wąskimi uliczkami wioski. Czas wolny na zakup lokalnych, ręcznie wykonanych pamiątek, np. znane koronki z Omodos i ręcznie malowane ikony. Powrót do hotelu w okolicy Paphos na nocleg. (Trasa ok. 200 km). Dzień 5 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i podróż do zielonego serca Cypru- Gór Troodos. Wjeżdżając górskimi serpentynami, mijać będziemy niewielkie, malownicze wioski. Zwiedzimy najbardziej znany, a zarazem najbogatszy klasztor na Cyprze - Monaster Kykkos. Ufundowany w 1100 r. i poświęcony Dziewicy Marii, jest najświętszym i słynącym z cudów miejscem na wyspie. Popołudniu dotrzemy do stolicy Cypru - Nikozji, jedynej podzielonej na dwie części: grecką i turecką stolicy w Europie. Odwiedzimy Muzeum Leventis, prezentującego historię miasta i Cypru aż od epoki neolitu. Czas wolny na zakupy. Następnie przekroczymy tzw. "zieloną linię" czyli graniczny punkt kontrolny i przejedziemy na oddzieloną od południowej - północną cześć Cypru (wymagany paszport lub dowód osobisty na przejściu granicznym zmiana autokaru na turecki). W północnej części miasta zobaczymy dawny turecki karawanseraj - Buyuk Han, a także dawną katedrę Agia Sophia - Mądrości Bożej (św. Zofii) - obecny Meczet Selima. Następnie przejazd do nadmorskiego miasta Kyrenia z uroczą zatoką i jednym z najpiękniejszych portów w całym basenie Morza Śródziemnego. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kyrenii. Nocleg. (Trasa ok. 180-200 km). Dzień 6 Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę po Cyprze Północnym, tzw. tureckiej części wyspy. Zwiedzimy Muzeum Wraku Żaglowca w Kyrenii oraz potężny średniowieczny zamek. Odwiedzimy również gotyckie opactwo pokoju w wiosce Bellapais - malowniczo położonej w paśmie Gór Pentadaktylos (pięciu palców). Opactwo jest jednym z najwspanialszych zabytków architektury gotyckiej na Bliskim Wschodzie. Po południu czas wolny na odpoczynek i kąpiele wodne i słoneczne. Nocleg w hotelu w okolicy Kyrenii. (Trasa ok. 40 km). Dzień 7 Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do starożytnej Salaminy- najciekawszego miejsca archeologicznego na Cyprze. Przez 1000 lat Salamina była największym portem i zarazem stolicą wyspy. Znajdziemy tu zachowane pozostałości starożytnego: teatru, amfiteatru, gimnazjonu i łaźni. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Famagusty, gdzie William Shakespeare umieścił akcję Othella. Można tu znaleźć prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. katedrę, którą zamieniono na meczet. W latach 60 - XX w. Famagusta była popularnym kurortem nadmorskim, gdzie na wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach przyjeżdżały np. sławy kina europejskiego i amerykańskiego. Obecnie Famagusta (ze względu na status polityczny) straciła swój dawny charakter i blask. Zatrzymamy się także przy kaplicy z relikwiami św. Barnaby- założyciela kościoła cypryjskiego (z muzeum ikon) Kościoła nie zwiedzamy, gdyż wstęp jest dodatkowo płatny, a kwota ta nie jest uwzględniona w pakiecie. Czas wolny na lunch. Późnym popołudniem przejazd przez "zieloną linię" na południową "grecką" część Cypru zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Larnaki. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dla klientów którzy dopłacili do tej opcji). Dla chętnych wieczór grecki w typowej tawernie z lokalnymi daniami (dodatkowo płatny, ok. 40 EUR). (Trasa ok. 150 km). Dzień 8 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz.: 12.00). Następnie transfery: - Dla Klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu w okolicach Larnaki - Protaras i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski, -Dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko w Larnace i powrót do Polski. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Uwaga: konieczne są adaptery do kontaktów (na Cyprze dostępne są gniazdka tzw. "angielskie"). Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. "Tureckiej Republiki Cypru Północnego" a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Przejścia używane przy przekraczaniu Zielonej Linii podczas imprez turystycznych na Cyprze to: w Nikozji Agios Dometios (po turecku Metehan) oraz w okolicy Famagusty - Strovilia (po turecku Akyar). Grupy realizujące program CYJ "Cypr - Dwie twarze Afrodyty" zmieniają na granicy autokar. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_ Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfer lotnisko - hotel - lotnisko (w dniu przylotu i wylotu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), program jw., zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt). Wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, NNW i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników, napiwków i Tour Guide System ok. - razem ok. 105 EUR - płatne na miejscu imprez fakultatywnych dodatkowych posiłków oraz napoi do posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do 5 obiadokolacji w hotelach (w dniach 2, 3, 4, 5, 6).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfer lotnisko - hotel - lotnisko (w dniu przylotu i wylotu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), program jw., zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt). Wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant standard (KL, NNW i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników, napiwków i Tour Guide System ok. - razem ok. 105 EUR - płatne na miejscu imprez fakultatywnych dodatkowych posiłków oraz napoi do posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do 5 obiadokolacji w hotelach (w dniach 2, 3, 4, 5, 6).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/cypr-dwie-twarze-afrodyty/zakwaterowanie-cyjHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Zdjęcia lokalizacji (Cypr)

Opinie o wycieczce objazdowej Cypr - Dwa oblicza Afrodyty

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Cypr - Dwa oblicza Afrodyty? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00