cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie, Włochy
 • Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie, Włochy
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie

Włochy
Ocena wycieczki objazdowej Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Włoch?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

Orvieto • Caserta • Wezuwiusz • Neapol • Rzym/Watykan • Bolonia Zabawa sylwestrowa przy muzyce na żywo z typowymi świątecznymi włoskimi potrawami i tydzień pełen wrażeń na wycieczce dedykowanej stolicy regionu Kampania - Neapolowi. To słynne miasto południa wielu Polakom jest znane z filmów i literatury, a widok na majestatyczny Wezuwiusz dominujący nad zabudowaniami jest tematem dla wielu artystów. Wspaniała okazja zwiedzenia tego fascynującego miasta o wielu obliczach, a także degustacji najsłynniejszej pizzy na świecie - Margherity. W programie jest także monumentalna La Reggia - Wersal Neapolu oraz miasto wież Bolonia. Rzym i Watykan to kolejne mocne punkty wycieczki. Tajemnicze Orvieto zachwyci przepiękną katedrą, a Bolonia wspaniałymi arkadami. Łączna trasa we Włoszech: ok. 2000 km.

1. DZIEŃ. 28.12.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ. 29.12. ORVIETO

Przyjazd w godzinach południowych do ORVIETO, dawnego miasta etruskiego, obecnie słynącego z katedry - jednej z najwspanialszych gotyckich budowli we Włoszech i orzeźwiającego białego wina. Spacer główną aleją do Piazza Duomo. Zwiedzanie katedry z kaplicą San Brizio z fascynującym cyklem fresków Beato Angelico i Lucca Signorelli. Przejazd do hotelu we Fiuggi, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. 30.12. CASERTA - WEZUWIUSZ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY - Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej - La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Zwiedzanie pałacu i spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd na WEZUWIUSZ, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej, ok. 30-minutowy spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Neapolu, krótki objazd miasta. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja przysmaku znanego na całym świecie - pizzy Margherita, która powstała właśnie w Neapolu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. 31.12. NEAPOL

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie NEAPOLU - stolicy regionu Kampania. Wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną, oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z kościołami: San Lorenzo, Santa Chiara, Chiesa del Ges? (Nowy Kościół Jezusa) i Sant'Anna dei Lombardi, Piazza Municipio z Castel Nuovo. Spacer obok Opery San Carlo, Galeria Humberta I, ulica Toledo, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim. Objazd wzdłuż nabrzeża obok Castel dell'Ovo. Przejazd do hotelu we Fiuggi, znanego uzdrowiska. Zakwaterowanie, przygotowanie do uroczystej kolacji sylwestrowej z muzyką na żywo i tańcami. Zabawa do późnych godzin nocnych. Nocleg.

5. DZIEŃ. 1.01. RZYM - WATYKAN

Śniadanie. Czas wolny lub dla chętnych przejazd do RZYMU. Następnie przejazd metrem do WATYKANU na modlitwę Anioł Pański na Placu św. Piotra (przy pobycie Ojca Świętego w Rzymie). Zwiedzanie placu i wnętrza Bazyliki św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. 2.01. BOLONIA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BOLONII - stolicy regionu Emilia-Romania, miasta arkad i krużganków ze słynnym uniwersytetem. Zwiedzanie zabytkowego centrum: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z fontanną Neptuna i Palazzo Comunale - średniowiecznym ratuszem, bazylika San Petronio oraz Archiginnasio - obecnie biblioteka miejska, gdzie były przeprowadzane pierwsze na świecie lekcje anatomii na mieszczącym się tutaj Uniwersytecie Bolońskim. Następnie w programie Piazza di Porta Ravegnana ze słynnymi Due Torri - krzywymi wieżami. Czas wolny. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami.

7. DZIEŃ. 3.01.

Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelach***: 3 we Fiuggi, 1 w okolicy Neapolu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 4 śniadania (kontynentalne, wzmocnione), 3 obiadokolacje, kolacja sylwestrowa • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rezerwacje, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji na miejscu i taksa klimatyczna: ok. 115 EUR.Opłaty fakultatywne: degustacja pizzy: ok. 20 EUR; wymagane min. 25 osób.Przejazdy po Neapolu i Rzymie środkami komunikacji miejskiej.Menu sylwestrowe (przykładowe): - drink powitalny - przystawka, sałatka, owoce i ciasta - dania główne: Lasagne alla Ciociara, makaron alla Bolonese, pieczeń cielęca z borowikami, eskalopki cielęce w sosie Marsala, groszek z szynką - wino Cesanese białe i czerwone (lokalne), woda (wino i woda bez ograniczeń) - o 24.00 wino musujące (spumante) i ciepłe danie


Opis hotelu Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Włochy / Włochy

Opis oferty:

ORVIETO • CASERTA • POLA FLEGREJSKIE • NEAPOL • RZYM/WATYKAN • BOLONIA Zabawa sylwestrowa i tydzień pełen wrażeń na wycieczce dedykowanej stolicy regionu Kampania - Neapolowi. To słynne miasto południa wielu Polakom jest znane z filmów i literatury, a widok na majestatyczny Wezuwiusz dominujący nad zabudowaniami jest tematem dla wielu artystów. Wspaniała okazja zwiedzenia tego fascynującego miasta o wielu obliczach, a także degustacji najsłynniejszej pizzy na świecie - Margherity. W programie są także niesamowite krajobrazy Pól Flegrejskich i monumentalna La Reggia - Wersal Neapolu. Rzym i Watykan to kolejne mocne punkty wycieczki. Tajemnicze Orvieto zachwyci przepiękną katedrą, a Bolonia wspaniałymi arkadami. Łączna trasa we Włoszech: ok. 2000 km.

1. DZIEŃ.

28.12. Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch przez Czechy i Austrię z krótkimi postojami.

2. DZIEŃ.

29.12. Przyjazd w godzinach południowych do ORVIETO, dawnego miasta etruskiego, obecnie słynącego z katedry - jednej z najwspanialszych gotyckich budowli we Włoszech i orzeźwiającego białego wina. Spacer główną aleją do Piazza Duomo. Zwiedzanie katedry z kaplicą San Brizio z fascynującym cyklem fresków Beato Angelico i Lucca Signorelli. Przejazd do hotelu we Fiuggi, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ.

30.12. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CASERTY - Wersalu Neapolu, dawnej rezydencji królewskiej - La Reggia, gdzie znajduje się monumentalny pałac Burbonów z olbrzymimi ogrodami. Zwiedzanie pałacu i spacer po głównej alei, która ma ponad 3 km długości, a na jej osi zbudowano system basenów z fontannami ozdobionymi rzeźbami o tematyce mitologicznej. Przejazd na POLA FLEGREJSKIE (Płonące Pola), rozległe tereny wulkaniczne na północ od Neapolu, gdzie znajduje się ok. 40 wulkanów, a najsłynniejszy z nich to Solfatara. Wejście do jego kaldery o średnicy 13 km. Niezapomnianych wrażeń dostarczą wydobywające się ze szczelin gazy wulkaniczne - fumarole i mofety, oraz bulgoczące błoto. Czas wolny na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd do Neapolu, krótki objazd miasta. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): degustacja przysmaku znanego na całym świecie - pizzy Margherita, która powstała właśnie w Neapolu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.

31.12. Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie NEAPOLU - stolicy regionu Kampania. Wizyta w katedrze św. Januarego, której początki sięgają XIII w. Katedra słynie z cudu przemiany krwi patrona miasta, z postaci skrzepłej w płynną, oraz z XVII-wiecznej kaplicy i renesansowej krypty z urną ze szczątkami świętego. Spacer uliczkami starówki wpisanej na listę UNESCO: uliczka szopkarzy neapolitańskich z kościołami: San Lorenzo, Santa Chiara, Chiesa del Ges? (Nowy Kościół Jezusa) i Sant'Anna dei Lombardi, Piazza Municipio z Castel Nuovo. Spacer obok Opery San Carlo, Galeria Humberta I, ulica Toledo, Piazza Plebiscito z Pałacem Królewskim. Objazd wzdłuż nabrzeża obok Castel dell'Ovo. Przejazd do hotelu we Fiuggi, znanego uzdrowiska. Zakwaterowanie, przygotowanie do uroczystej kolacji sylwestrowej z muzyką na żywo i tańcami. Zabawa do późnych godzin nocnych. Nocleg.

5. DZIEŃ.

1.01. Śniadanie. Czas wolny lub dla chętnych przejazd do RZYMU. Następnie przejazd metrem do WATYKANU na modlitwę Anioł Pański na Placu św. Piotra (przy pobycie Ojca Świętego w Rzymie). Zwiedzanie placu i wnętrza Bazyliki św. Piotra. Wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ.

2.01. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BOLONII - stolicy regionu Emilia-Romania, miasta arkad i krużganków ze słynnym uniwersytetem. Zwiedzanie zabytkowego centrum: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z fontanną Neptuna i Palazzo Comunale - średniowiecznym ratuszem, bazylika San Petronio oraz Archiginnasio - obecnie biblioteka miejska, gdzie były przeprowadzane pierwsze na świecie lekcje anatomii na mieszczącym się tutaj Uniwersytecie Bolońskim. Następnie w programie Piazza di Porta Ravegnana ze słynnymi Due Torri - krzywymi wieżami. Czas wolny. Wyjazd do Polski z krótkimi postojami.

7. DZIEŃ.

3.01. Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelach***: 3 we Fiuggi, 1 w okolicy Neapolu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (serwowane): 4 śniadania (kontynentalne, wzmocnione), 3 obiadokolacje, kolacja sylwestrowa • przejazd komfortowym autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, rezerwacje, lokalni przewodnicy, tour guide, bilety komunikacji na miejscu i taksa klimatyczna: ok. 110 EUR.Opłaty fakultatywne: degustacja pizzy: ok. 20 EUR; wymagane min. 25 osób.Przejazdy po Neapolu i Rzymie środkami komunikacji miejskiej.Menu sylwestrowe (przykładowe): - drink powitalny - przystawka, sałatka, owoce i ciasta - dania główne: Lasagne alla Ciociara, makaron alla Bolonese, pieczeń cielęca z borowikami, eskalopki cielęce w sosie Marsala, groszek z szynką - wino Cesanese białe i czerwone (lokalne), woda (wino i woda bez ograniczeń) - o 24.00 wino musujące (spumante) i ciepłe danieOpinie o wycieczce objazdowej Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Sylwester w Neapolu, Nowy Rok w Rzymie? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00