cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika, Gambia
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
22.02 - 02.03
już od 4764 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
22.02 - 02.03
już od 4764 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika
star 3

Gambia
Ocena wycieczki objazdowej Afryka naturalnie dzika:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 22 lutego 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 22 lutego 2019

Wycieczka objazdowa Afryka naturalnie dzika w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gambii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele **/***
Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki, mydło, czysta pościel, szafka, stolik).
Wyżywienie:

Wrestauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są często świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.
Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Bakau i zwiedzanie parku Kachikally z krokodylami. Pod czujnym okiem miejscowego przewodnika zobaczymy je naprawdę z bliska. Mieszkańcy tego regionu wierzą, że te gady przynoszą szczęście oraz płodność. Dodatkowo zobaczymy niewielkie muzeum poświęcone historii Gambii. Przejazd do Brikama, miejscowości słynącej z wyrobów rękodzieła afrykańskiego. Wizyta na kolorowym targu, pełnym lokalnych artystów rzeźbiących na miejscu figurki oraz maski. Możliwość zakupu pamiątek bezpośrednio od ich twórców. Przejazd do Rezerwatu Przyrody Makasutu, wodne safari w pięknie położonym, na brzegu rzeki, lesie galeriowym. Spacer po nim będzie okazją do poznania drzew i krzewów oraz ich przydatności do celów leczniczych. Wycieczka łodzią po namorzynowych zaroślach odkryje przed nami niesamowite bogactwo tego ekosystemu. Na zakończenie zwiedzania zjemy lunch składający się z typowych potraw gambijskich. Powrót w okolice Banjul, kolacja, nocleg. (Trasa ok 80 km)
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Tendaba camp. Zwiedzanie Parku Wodnego Kiang West National Park, najbardziej dzikiego terenu dorzecza Gambii. Park zamieszkują różne gatunki małp, guźce, antylopy i kilkaset gatunków bajecznie kolorowych ptaków (między innymi bocian żółtodzioby, wężowiec, kilka gatunków zimorodków, czaple, pelikany, waruga). Przeprawa łodziami po kanałach parku, obserwacja wiecznie zielonych lasów namorzynowych. Mangrowce należą do najbogatszych ekosystemów na ziemi, wyróżniających się największą produkcją biologiczną. Żyjące tu ryby, małże, kraby czy ostrygi stanowią pożywienie dla wielu gatunków ptaków i co równie ważne, są spiżarnią miejscowej ludności. Przerwa na lunch, następnie powrót do hotelu na wybrzeżu w okolicach Banjul, kolacja, nocleg.
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w kierunku Giborroh do przejścia granicznego z Senegalem Płd. Prowincja Casamance zwana też "spichlerzem Senegalu" obfituje w liczne pola ryżowe, olbrzymie baobaby, lasy palmowe, drzewa kapokowe, mangowce i drzewka nerkowca. Po odprawie paszportowej przejedziemy przez Dioululu do miejscowości Kafountine, leżącej nad brzegiem oceanu. Jest to największy na terenie prowincji Casamance targ rybny. Przyjrzymy się pracy lokalnych rybaków, będziemy podziwiać ich kolorowe, ogromne pirogi. Każdego dnia około 300 łodzi wyrusza z tego miejsca na morskie połowy. Dalej będziemy kierować się na południe, gdzie krajobraz jest jeszcze bardziej obfity w zieleń. Po drodze zatrzymamy się w Ziguinchor, stolicy prowincji Casamance. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych portów, gdzie chwytano i przemycano niewolników. Dziś jest ważnym miejscem skąd eksportuje się orzeszki ziemne. Tutejsze uprawy plasują Senegal w gronie największych, światowych producentów. Postój na relaks w jednej z restauracji nad rzeką. Pobliskie skupiska drzew kapokowych to miejsce lęgu licznych rodzin dławigadów afrykańskich. Przejazd w kierunku bajecznego Cap Skirring, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Atlantyku. (Trasa ok. 280 km).
Dzień 5
Śniadanie. Cap Skirring to wymarzone miejsce do odpoczynku, palmy na szerokich, piaszczystych plażach, wioski rybackie obfitujące w najlepsze owoce Atlantyku. Wycieczka po plaży samochodami 4 x 4 po przepięknych zakątkach ziemi Diolów. Dowiemy się na czym polega miejscowy fetyszyzm, w miarę możliwości zgłębimy wiedzę na temat rytuałów animizmu, wywodzącego się właśnie z Afryki. Zwiedzimy wieś Diembering zbudowaną z cegły błotnej zmieszanej z muszlami. Na niewielkiej powierzchni jest zarejestrowanych 3500 mieszkańców wyznających animizm, chrześcijaństwo i islam, którzy żyją tu w wyjątkowej harmonii i zgodzie. Po południu zjemy pyszny lunch na bazie owoców morza i ryb w lokalnej senegalskiej restauracji. Dodatkowo podczas kolejnej wycieczki popłyniemy na rejs pirogą po lesie namorzynowym na wyspę Ehidje. Przyjrzymy się bliżej temu bogatemu ekosystemowi, pełnemu wiecznej zieleni oraz milionów ostryg. Zobaczymy jak żyją jej weseli mieszkańcy, odwiedzimy miejscową szkołę, zobaczymy jak pozyskuje się wino palmowe (dla chętnych nauka wspinaczki na palme) a na koniec skosztujemy ostryg z pieca (od polowy grudnia) na malowniczej plaży. Możliwość orzeźwiającej kąpieli w czystych wodach rzeki Casamance. Czas wolny na popołudniowy relaks. Kolacja i nocleg w hotelu na terenie Cap Skirring. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 6
Śniadanie. Dzień wolny, czas na odpoczynek, rozkoszowanie się naturą i ciepłym oceanem. Pilot zaproponuje Państwu imprezy fakultatywne, np. wycieczkę quadami po najpiękniejszych zakątkach Cap Skirring, przejazd przez wydmy, las kapokowy, wieś Kabrusse oraz bezkresne plaże przy granicy z Gwineą Bissau. Czas ok. 1,5 godz., cena ok. 70EUR/quad (max 2 osoby). Wycieczkę wędkarską ok. 4 godz., w tym transfer pirogą, sprzęt i przynęty oraz przewodnik lokalny, cena przy minimum 2 osobach ok. 40 EUR/os. Na miejscu istnieje także możliwość wypożyczenia rowerów (cena ok. 7 EUR/3 godz., ok 11 EUR/cały dzień). Kolacja i nocleg w hotelu na terenie Cap Skirring.
Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd do Oussouye, które jest traktowane przez tubylców jako królestwo. Ta ciesząca się pełną autonomią społeczność, zgodnie z animistycznymi zasadami wybiera króla. Król oprócz posiadania atrybutów władzy w postaci czerwonej szaty i nakrycia głowy faktycznie doradza i zarządza. Lokalni policjanci w przypadku wątpliwości udają się do króla po poradę. O zwyczajach króla dowiemy się na miejscu podczas pobytu w Królestwie, a jeś wyrazi zgodę na audiencję grupy, bezpośrednio od Jego Wysokości. Po drodze zatrzymamy się na miejscowym targu, gdzie istnieje możliwość zakupu pysznych owoców sezonowych. Dalej pojedziemy do Mlomp, które słynie z piętrowych domów wpisanych na listę historycznego dziedzictwa Senegalu. Zwiedzimy także lokalną fabrykę orzeszków nerkowca oraz centrum aktywizacji zawodowej dla samotnych kobiet Koukangoume („nadzieja" w języku Diola). Zjemy tam pyszny obiad na bazie sałatki z papai i kurczaka kokosowego podanego z tradycyjnym ryżem regionalnym. Po zwiedzaniu przesiądziemy się na pojazdy 4x4 i przejedziemy w kierunku Point St. George. Zobaczymy dziewicze bezdroża oraz malownicze krajobrazy afrykańskiej sawanny. Miejsce to znajduje się niedaleko ujścia rzeki Casamance do oceanu. Znane jest jako punkt obserwacyjny manatów zwanych też lamantynami. Te olbrzymie ssaki osiągają ponad 3,5 metra długości oraz 500 kg wagi. Uwaga ssaki te są na czerwonej liście gatunków zagrożonych i nie ma gwarancji , że za każdym razem pojawią się w miejscu obserwacyjnym! Powrót do Cap Skirring, kolacja, nocleg. (Trasa ok 150 km)
Dzień 8
Śniadanie, transfer do Gambii. Po przyjeździe istnieje możliwość wynajmu pokoju hotelowego z prysznicem (za dodatkową dopłatą ok. 20 EUR/para) w jednym z hoteli w Banjul, jeżeli hotel będzie dysponował wolnymi miejscami. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu. ( trasa ok .210 km)
Dzień 9
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem technicznymw Barcelonie(na trasie WAW/BJL/WAW od 02.11.2018-21.12.2018), bezpośredni przelot samolotem czarterowym (na trasie WAW/BJL/WAW od 28.12.2018-30.03.2019), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 lub 14rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz lunche w dn. 2, 3, 4, program turystyczny, wodne safari w PN Makasutu oraz PN Kiang West, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii , miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet ) ok.90 EUR od osoby. Napiwki, tragarze ok.45EUR/os..

Inne

Szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
Od 2019 na trasie Warszawa - Banjul - Warszawa rejsy obłsugujemy samolotem Boeing 737-800 w wersji MAX. Jest to maszyna pozwalająca na loty długodystansowe bez konieczności międzylądowania technicznego na dotankowanie.
W związku z powyższym, nasze loty do/z Banjul będą przelotami bezpośrednimi, co wpłynie na krótszy czas przelotu, który teraz wyniesie jedynie 7,5 godziny.

Wizy

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.
META Description

Olbrzymie baobaby • sawanny, mangrowce, lasy galeriowe • wodne safari wzdłuż rzeki Gambia - manaty, warany, małpy, ptasi raj • energetyzujące, afrykańskie rytmy - plemiona Mandinka i Diola • Oussouye - Królestwo Animistów • piękne budowle w Mlomp • rajskie plaże Atlantyku • wypoczynek po zwiedzaniu
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy - informacje dla sprzedawców
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji(numer i dataważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie:


Opis hotelu Afryka naturalnie dzika według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele **/*** Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki, mydło, czysta pościel, szafka, stolik). Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są często świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku, stanowisko odpraw Rainbow, przelot samolotem charterowym do Banjul (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej). Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Dzień 2 Po śniadaniu przejazd do Bakau i zwiedzanie parku Kachikally z krokodylami. Pod czujnym okiem miejscowego przewodnika zobaczymy je naprawdę z bliska. Mieszkańcy tego regionu wierzą, że te gady przynoszą szczęście oraz płodność. Dodatkowo zobaczymy niewielkie muzeum poświęcone historii Gambii. Przejazd do Brikama, miejscowości słynącej z wyrobów rękodzieła afrykańskiego. Wizyta na kolorowym targu, pełnym lokalnych artystów rzeźbiących na miejscu figurki oraz maski. Możliwość zakupu pamiątek bezpośrednio od ich twórców. Przejazd do Rezerwatu Przyrody Makasutu, wodne safari w pięknie położonym, na brzegu rzeki, lesie galeriowym. Spacer po nim będzie okazją do poznania drzew i krzewów oraz ich przydatności do celów leczniczych. Wycieczka łodzią po namorzynowych zaroślach odkryje przed nami niesamowite bogactwo tego ekosystemu. Na zakończenie zwiedzania zjemy lunch składający się z typowych potraw gambijskich. Powrót w okolice Banjul, kolacja, nocleg. (Trasa ok 80 km) Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Tendaba camp. Zwiedzanie Parku Wodnego Kiang West National Park, najbardziej dzikiego terenu dorzecza Gambii. Park zamieszkują różne gatunki małp, guźce, antylopy i kilkaset gatunków bajecznie kolorowych ptaków (między innymi bocian żółtodzioby, wężowiec, kilka gatunków zimorodków, czaple, pelikany, waruga). Przeprawa łodziami po kanałach parku, obserwacja wiecznie zielonych lasów namorzynowych. Mangrowce należą do najbogatszych ekosystemów na ziemi, wyróżniających się największą produkcją biologiczną. Żyjące tu ryby, małże, kraby czy ostrygi stanowią pożywienie dla wielu gatunków ptaków i co równie ważne, są spiżarnią miejscowej ludności. Przerwa na lunch, następnie przejazd do Kanilai, zakwaterowanie w Sindola Lodge, kolacja, nocleg (bardzo ładnie zagospodarowany, ośrodek z basenem, świetnym wyżywieniem, ale bez ciepłej wody). Dzień 4 Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w kierunku Giborroh do przejścia granicznego z Senegalem Płd. Prowincja Casamance zwana też "spichlerzem Senegalu" obfituje w liczne pola ryżowe, olbrzymie baobaby, lasy palmowe, drzewa kapokowe, mangowce i drzewka nerkowca. Po odprawie paszportowej przejedziemy przez Dioululu do miejscowości Kafountine, leżącej nad brzegiem oceanu. Jest to największy na terenie prowincji Casamance targ rybny. Przyjrzymy się pracy lokalnych rybaków, będziemy podziwiać ich kolorowe, ogromne pirogi. Każdego dnia około 300 łodzi wyrusza z tego miejsca na morskie połowy. Dalej będziemy kierować się na południe, gdzie krajobraz jest jeszcze bardziej obfity w zieleń. Po drodze zatrzymamy się w Ziguinchor, stolicy prowincji Casamance. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych portów, gdzie chwytano i przemycano niewolników. Dziś jest ważnym miejscem skąd eksportuje się orzeszki ziemne. Tutejsze uprawy plasują Senegal w gronie największych, światowych producentów. Postój na relaks w jednej z restauracji nad rzeką. Pobliskie skupiska drzew kapokowych to miejsce lęgu licznych rodzin dławigadów afrykańskich. Przejazd w kierunku bajecznego Cap Skirring, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Atlantyku. (Trasa ok. 280 km). Dzień 5 Śniadanie. Cap Skirring to wymarzone miejsce do odpoczynku, palmy na szerokich, piaszczystych plażach, wioski rybackie obfitujące w najlepsze owoce Atlantyku. Wycieczka po plaży samochodami 4 x 4 po przepięknych zakątkach ziemi Diolów. Dowiemy się na czym polega miejscowy fetyszyzm, w miarę możliwości zgłębimy wiedzę na temat rytuałów animizmu, wywodzącego się właśnie z Afryki. Zwiedzimy wieś Diembering zbudowaną z cegły błotnej zmieszanej z muszlami. Na niewielkiej powierzchni jest zarejestrowanych 3500 mieszkańców wyznających animizm, chrześcijaństwo i islam, którzy żyją tu w wyjątkowej harmonii i zgodzie. Po południu zjemy pyszny lunch na bazie owoców morza i ryb w lokalnej senegalskiej restauracji. Dodatkowo podczas kolejnej wycieczki popłyniemy na rejs pirogą po lesie namorzynowym na wyspę Ehidje. Przyjrzymy się bliżej temu bogatemu ekosystemowi, pełnemu wiecznej zieleni oraz milionów ostryg. Zobaczymy jak żyją jej weseli mieszkańcy, odwiedzimy miejscową szkołę, zobaczymy jak pozyskuje się wino palmowe (dla chętnych nauka wspinaczki na palme) a na koniec skosztujemy ostryg z pieca (od polowy grudnia) na malowniczej plaży. Możliwość orzeźwiającej kąpieli w czystych wodach rzeki Casamance. Czas wolny na popołudniowy relaks. Kolacja i nocleg w hotelu na terenie Cap Skirring. (Trasa ok. 40 km). Dzień 6 Śniadanie. Dzień wolny, czas na odpoczynek, rozkoszowanie się naturą i ciepłym oceanem. Pilot zaproponuje Państwu imprezy fakultatywne, np. wycieczkę quadami po najpiękniejszych zakątkach Cap Skirring, przejazd przez wydmy, las kapokowy, wieś Kabrusse oraz bezkresne plaże przy granicy z Gwineą Bissau. Czas ok. 1,5 godz., cena ok. 70EUR/quad (max 2 osoby). Wycieczkę wędkarską ok. 4 godz., w tym transfer pirogą, sprzęt i przynęty oraz przewodnik lokalny, cena przy minimum 2 osobach ok. 40 EUR/os. Na miejscu istnieje także możliwość wypożyczenia rowerów (cena ok. ok. 7 EUR/3 godz., ok 11 EUR/cały dzień). Kolacja i nocleg w hotelu na terenie Cap Skirring. Dzień 7 Po śniadaniu wyjazd do Oussouye, które jest traktowane przez tubylców jako królestwo. Ta ciesząca się pełną autonomią społeczność, zgodnie z animistycznymi zasadami wybiera króla. Król oprócz posiadania atrybutów władzy w postaci czerwonej szaty i nakrycia głowy faktycznie doradza i zarządza. Lokalni policjanci w przypadku wątpliwości udają się do króla po poradę. O zwyczajach króla dowiemy się na miejscu podczas pobytu w Królestwie a jak wyrazi zgodę na audiencję grupy bezpośrednio od Jego Wysokości. Po drodze zatrzymamy się na miejscowym targu, gdzie istnieje możliwość zakupu pysznych owoców sezonowych. Dalej pojedziemy do Mlomp, które słynie z piętrowych domów wpisanych na listę historycznego dziedzictwa Senegalu. Zwiedzimy także lokalną fabrykę orzeszków nerkowca oraz centrum aktywizacji zawodowej dla samotnych kobiet Koukangoume ("nadzieja" w języku Diola). Zjemy tam pyszny obiad na bazie sałatki z papai i kurczaka kokosowego podanego z tradycyjnym ryżem regionalnym. Po zwiedzaniu przesiądziemy się na pojazdy 4x4 i przejedziemy w kierunku Point St. George. Zobaczymy dziewicze bezdroża oraz malownicze krajobrazy afrykańskiej sawanny. Miejsce to znajduje się niedaleko ujścia rzeki Casamance do oceanu. Znane jest jako punkt obserwacyjny manatów zwanych też lamantynami. Te olbrzymie ssaki osiągają ponad 3,5 metra długości oraz 500 kg wagi. Uwaga ssaki te są na czerwonej liście gatunków zagrożonych i nie ma gwarancji , że za każdym razem pojawią się w miejscu obserwacyjnym! Powrót do Cap Skirring, kolacja, nocleg. (Trasa ok 150 km) Dzień 8 Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu. Dzień 9 Przylot do Polski. Uwagi do programu Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Wizy W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego potrzebujemy dane paszportowe (numer i datę ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz lunche w dn. 2, 3, 4, program turystyczny, wodne safari w PN Makasutu oraz PN Kiang West, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet ) ok. 100 EUR od osoby. Napiwki, tragarze ok. 50 USD. Inne Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowych (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz lunche w dn. 2, 3, 4, program turystyczny, wodne safari w PN Makasutu oraz PN Kiang West, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii (bagaże będą nadane od razu na całą podróż), miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet ) ok. 100 EUR od osoby. Napiwki, tragarze ok. 50 USD.

Inne

Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/afryka-naturalnie-dzika/wodne-safari-gam-kombo-beach-4

Wizy

W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego potrzebujemy dane paszportowe (numer i datę ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.