cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą, Gambia
 • Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą, Gambia
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą
star 3

Gambia
Ocena wycieczki objazdowej Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gambii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele **/***
Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, WC, szafka, stolik).
Hotele na objeździe nie mają oficjalnej kategoryzacji. Pokoje wyposażone są w podstawowe udogodnienia: łazienkę z dostępem do bieżącej, prysznic, WC, szafkę, stolik. Nie posiadają klimatyzacji.
Może zdarzyć się że w nocy już od 22:00-7:00 oraz w ciągu dnia od 11:00-18:00 nie będzie prądu. (w niektórych obiektach pracują generatory, nie ma stałego dostępu do elektryczności.)
Ze względu na niewielką bazę hotelową w skrajnych przypadkach Rainbow zastrzega sobie prawo do zakwaterowania grupy w kilku hotelach leżących niedaleko od siebie.
W okolicach Niokolo Koba ze względu na brak hoteli, grupa może być zakwaterowana w ośrodku kempingowym.
Wyżywienie:

w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są głównie świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, na stanowiskuRainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.
Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Senegalu Płd. przez zachodnią część prowincji Casamance. To najbardziej zielony i żyzny teren, pełen lasów palmowych oraz pól ryżowych. Casamance uważane jest za najpiękniejszą, przyrodniczą część Senegalu. Bajeczne zakola rzeki o tej samej nazwie (bolongi) dają życie bogatemu ekosystemowi pełnemu ryb oraz ostryg. Po drodze przejedziemy przez miejscowość Ziguenchor, stolicę regionu. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych punktów wywozu niewolników. Dziś jest ważnym portem oraz miejscem skąd eksportuje się orzeszki ziemne. Relaks w restauracji nad rzeką i dalsza podróż w kierunku zachodnim do Elinkine. Przeprawa na wyspę Carabane, która jest dawną faktorią handlową. Spacerując po wyspie odnosi się wrażenie, że czas na niej zatrzymał się w miejscu. W czasach kolonialnych stanowiła swoistą bramę do Oceanu Atlantyckiego. Do dzisiaj zachował się stary kościół oraz kazamaty niewolników. W drodze powrotnej zwiedzanie domów wieżowych w Mlonp. Dalej przejazd do Cap Skirring, kolacja nocleg. Dla chętnych wyjście na koncert na żywo w rytmach afrykańskich. (trasa ok. 230 km i ok. 1 godziny łącznie pływania pirogą)
Dzień 3
Po śniadaniu kąpiel w oceanie lub poranny spacer wzdłuż jednej z najpiękniejszych plaż Afryki Zachodniej. Około południa przejazd do królestwa Oussouye. Wizyta na lokalnym targu , gdzie można nabyć świeże owoce sezonowe. Wizyta w manufakturze wyrobu naczyń ze słomy palmowej. Następnie przejedziemy do centrum aktywizacji zawodowej kobiet Koukangoume, gdzie zjemy pyszny obiad składający się z typowych dań kuchni ludu Diola. Będziemy mieli okazję zobaczyć jak wytwarza się lokalne batiki oraz inne wyroby rzemiosła artystycznego. Po południu przejazd wzdłuż biegów rzeki przez drugą stolicę regionu Casamance - Koldę Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Tambacoundzie lub okolicy, kolacja, nocleg. (trasa około 470km)
Dzień 4
Po śniadaniu, wyjazd w kierunku tzw. Senegalu Orientalnego. Około południa dotrzemy do parku Niokolo Koba, wpisanego na listę Unesco, jako zagrożony rezerwat biosfery. Jest to jeden z największych naturalnie zachowanych parków narodowych w Afryce Zachodniej o powierzchni ponad 9000km ?. Położony u źródeł rzeki Gambia, znajduję się we wschodniej części kraju, w pobliżu granicy z Gwineą. Prawie 80% lasów galeriowych całego Senegalu występuje właśnie tutaj. Większość terenu parku zajmują sawanny i tereny półpustynne. Oprócz bogatej flory występuje w nim także wiele gatunków zwierząt. Wyróżnia się 20 gatunków płazów, 38 gatunków gadów, około 80 gatunków ssaków oraz ponad 300 gatunków ptaków. Żyją tu między innymi: słonie lwy, lamparty, likaony, antylopy, szympansy, krokodyle, małpy, guźce i hipopotamy. Park jest terenem nizinnym osiągającym w najwyższym miejscu wysokość 311 m. n.p.m. Po parku będziemy poruszać się pod opieką przewodnika. Późnym popołudniem wyjazd w okolice miejscowości Kedougou. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa ok 420 km)
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Kraju Bassari" i "Kraju Bedik". Liczba mieszkańców tych plemion jest niewielka, liczy odpowiednio: 7 tys. i 1,5 tys. Są to ludzie bardzo przyjaźnie nastawieni do obcych przybyszów i respektują inne kultury. To bezpieczny, a zarazem najbardziej dziki i autentyczny zakątek Senegalu, prawdziwy kawałek ginącej już pierwotnej Afryki Zachodniej. Żyjące tu plemiona posługują się własnymi językami oraz wytworzyły swoją kulturę. Praktykują animizm z elementami chrześcijaństwa. Region ten został wpisany na listę kulturowego dziedzictwa UNESCO. Dotrzemy do miejscowości Bandafassi, która stanowi "bramę wjazdowa" do "Krainy Bedik". Większość wiosek Bedik położona jest na wzgórzach. Dlatego z Bandafassi rozpoczniemy intensywne podejście pod górę (440 m n.p.m. ) do niezwykle malowniczego Iwol. Spotkamy się z wodzem wioski, mieszkańcami, poznamy historie ludu Bedik, pospacerujemy między tradycyjnymi chatami i starymi baobabami, a na koniec będziemy mieli możliwość zakupu tradycyjnej biżuterii ludu Bedik i figurek z wypalanej ziemi, wyrobów niespotykanych w innych regionach Senegalu. Następnie przejedziemy przez obszar zamieszkiwany przez lud Bassari. W jednej z wiosek zatrzymamy się na obiad połączony z występem artystycznym. Powrót do hotelu w okolicach Kedougou, kolacja, nocleg (trasa 150km)
Dzień 6
Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd nad wodospad Dindefello, na południe od Kedougou. Niezbyt trudny, godzinny trekking (należy zabrać przewiewne, wygodne buty). Następnie znajdziemy się na styku dwóch krajów Senegalu i Gwinei, skąd można podziwiać wspaniałe krajobrazy pasma górskiego Futa Dżalon - krainy sąsiedniej Gwinei. Z rejonu Futa Dżalon wypływają wielkie rzeki Afryki Zachodniej: Gambia, Senegal i Niger. Ponadto zobaczymy piękne, naturalne lasy galeriowe. Dalej przejazd do największego miasta wschodniego Senegalu - Tambacounda. Ponownie miniemy tereny parku Niokolo Koba. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa ok. 280 km)
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd na typowy, afrykański targ, gdzie można nabyć tkaniny oraz inne wyroby rzemiosła artystycznego pochodzące z sąsiedniego Mali. Spacer gwarną aleją Leopolda Sedara Senghora, pierwszego prezydenta niepodległego Senegalu. Gwarantujemy barwną atmosferę oraz specyficzny koloryt afrykańskich negocjacji handlowych. Przejazd w kierunku Kaolack do miejscowości Toubacouta, w rejonie Delty Saloum. To kolejne urokliwe miejsce wpisane na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na popołudniowy relaks nad wodą. Dla chętnych rejs łódką motorową po rzece Saloum, gdzie można oglądać skupiska mangrowców i kolonie ostryg. W ramach wycieczki udamy się na słynącą z wiekowych drzew Wyspę Baobabów, skąd roztacza się piękna panorama rzeki Saloum. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 350 km)
Dzień 8
Po śniadaniu dla chętnych fakultatywnie zwiedzanie Parku Fathala. Największą atrakcją parku jest ekscytujący spacer z lwami. Senegal to jedno z pięciu miejsc na świecie, które oferuje taką możliwość. Dalej przeprawa promowa z Barra do Bandżul i następnie zwiedzanie miasta, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Następnie transfer na lotnisko. Dla klientów wybierających pobyt w Gambii przejazd do wybranego hotelu. (trasa ok 80 km).
Dzień 9
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Program ten rekomendujemy osobom, które cieszą się dobrym zdrowiem i chcą poznać prawdziwą Afrykę. Będziemy się poruszać po terenach, gdzie infrastruktura hotelowa oraz warunki drogowe będą bardzo odmienne od europejskich. Temperatury we wschodniej części Senegalu bywają wysokie. Radzimy zabrać nakrycia głowy, przewiewne ubrania oraz wygodne lekkie obuwie trekkingowe , mogą być sandały z grubą podeszwą. Mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu. Masowa turystyka w tej części Senegalu praktycznie nie istnieje, docierają tu tylko nieliczni podróżnicy.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem technicznymw Barcelonie(na trasie WAW/BJL/WAW od 02.11.2018-21.12.2018), bezpośredni przelot samolotem czarterowym (na trasie WAW/BJL/WAW od 28.12.2018-30.03.2019), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, wycieczki busem wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok. 120 EUR/os. Napiwki, tragarze, szefowie wiosek plemiennych, przewodnicy i kierowcy, obsługa lokalna w Senegalu Wschodnim i rejonie Casamance ok. 55 EUR/os.
Inne

Od 2019 na trasie Warszawa - Banjul - Warszawa rejsy obłsugujemy samolotem Boeing 737-800 w wersji MAX. Jest to maszyna pozwalająca na loty długodystansowe bez konieczności międzylądowania technicznego na dotankowanie.
W związku z powyższym, nasze loty do/z Banjul będą przelotami bezpośrednimi, co wpłynie na krótszy czas przelotu, który teraz wyniesie jedynie 7,5 godziny.

Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie:
META Description

Senegal Orientalny - z dala od masowej turystyki •domy wieżowe Mlomp • PN Niokolo Koba - słonie, lwy, lamparty, hipopotamy, antylopy, likaony - dzikie plemiona Bedik i Bassari • ukryty wodospad Dindefello • Futa Dżalon - wrota Gwinei • Delta Saloum • lwy w Parku Fathala • afrykańskie bezdroża i targi • zabawa przy afrykańskich rytmach.
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.
Wizy

Wizy
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowegokonieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji(numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.


Opis hotelu Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele **/*** Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, WC,szafka, stolik). Hotele na objeździe nie mają oficjalnej kategoryzacji. Pokoje wyposażone są w podstawowe udogodnienia: łazienkę z dostępem do bieżącej, prysznic, WC,szafkę, stolik. Nie posiadają klimatyzacji. Może zdarzyć się że w nocy już od 22:00-7:00 oraz w ciągu dnia od 11:00-18:00 nie będzie prądu. (w niektórychobiektach pracują generatory, nie ma stałego dostępu do elektryczności.) Ze względu na niewielką bazę hotelową w skrajnych przypadkach Rainbow zastrzega sobie prawo do zakwaterowania grupy w kilku hotelach leżących niedaleko od siebie. Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są głównie świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne

Program

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku, stanowisko odpraw Rainbow, przelot samolotem charterowym do Banjul (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej). Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Dzień 2 Po śniadaniu wyjazd w kierunku Senegalu Płd. przez zachodnią część prowincji Casamance. To najbardziej zielony i żyzny teren, pełen lasów palmowych oraz pól ryżowych. Casamance uważane jest za najpiękniejszą, przyrodniczą część Senegalu. Bajeczne zakola rzeki o tej samej nazwie (bolongi) dają życie bogatemu ekosystemowi pełnemu ryb oraz ostryg. Po drodze przejedziemy przez miejscowość Ziguenchor, stolicę regionu. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych punktów wywozu niewolników. Dziś jest ważnym portem oraz miejscem skąd eksportuje się orzeszki ziemne. Relaks w restauracji nad rzeką i dalsza podróż w kierunku zachodnim do Elinkine. Przeprawa na wyspę Carabane, która jest dawną faktorią handlową. Spacerując po wyspie odnosi się wrażenie, że czas na niej zatrzymał się w miejscu. W czasach kolonialnych stanowiła swoistą bramę do Oceanu Atlantyckiego. Do dzisiaj zachował się stary kościół oraz kazamaty niewolników. W drodze powrotnej zwiedzanie domów wieżowych w Mlomp. Dalej przejazd do Cap Skirrng, kolacja nocleg. Dla chętnych wyjście na koncert na żywo w rytmach afrykańskich. (trasa ok. 230 km i ok. 1 godziny łącznie pływania pirogą) Dzień 3 Po śniadaniu kąpiel w oceanie lub poranny spacer wzdłuż jednej z najpiękniejszych plaż Afryki Zachodniej. Około południa przejazd do królestwa Oussouye. Wizyta na lokalnym targu , gdzie można nabyć świeże owoce sezonowe. Wizyta w manufakturze wyrobu naczyń ze słomy palmowej. Następnie przejedziemy do centrum aktywizacji zawodowej kobiet Koukangoume, gdzie zjemy pyszny, lokalny obiad składający się z typowych dań kuchni ludu Diola. Będziemy mieli okazję zobaczyć jak wytwarza się lokalne batiki oraz inne wyroby lokalnego rzemiosła artystycznego. Po południu przejazd wzdłuż biegów rzeki do drugiej stolicy regionu Casamance - Kolda. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa około 280 km) Dzień 4 Po bardzo wczesnym śniadaniu, około godz. 5:30 wyjazd w kierunku tzw. Senegalu Orientalnego. Miniemy miasto Velingara, pierwszą stolicę regionu Casamance. Około południa dotrzemy do parku Niokolo Koba, wpisanego na listę Unesco, jako zagrożony rezerwat biosfery. Jest to jeden z największych naturalnie zachowanych parków narodowych w Afryce Zachodniej o powierzchni ponad 9000km ?. Położony u źródeł rzeki Gambia, znajduję się we wschodniej części kraju, w pobliżu granicy z Gwineą. Prawie 80% lasów galeriowych całego Senegalu występuje właśnie tutaj. Większość terenu parku zajmują sawanny i tereny półpustynne. Oprócz bogatej flory występuje w nim także dużo zwierząt. Wyróżnia się 20 gatunków płazów, 38 gatunków gadów, około 80 gatunków ssaków oraz ponad 300 gatunków ptaków. Żyją tu między innymi: słonie lwy, lamparty, likaony, antylopy, szympansy, krokodyle, małpy, guźce i hipopotamy. Park jest terenem nizinnym osiągającym w najwyższym miejscu wysokość 311 m. n.p.m. Po parku będziemy poruszać się pod opieką przewodnika. Późnym popołudniem wyjazd w okolice miejscowości Kedougou. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa ok 420 km) Dzień 5 Po śniadaniu wyjazd do "kraju Bassari", skupiska plemion Bedik i Bassari. Liczba mieszkańców tych plemion jest niewielka, liczy odpowiednio: 7 tys. i 1,5 tys. Są to ludzie bardzo przyjaźnie nastawieni do obcych przybyszów i respektują inne kultury .To bezpieczna, a zarazem najbardziej dzika i autentyczna kraina Senegalu, prawdziwy kawałek ginącej już pierwotnej Afryki Zachodniej. Żyjące tu plemiona posługują się własnymi językami oraz wytworzyły swoją kulturę. Praktykują animizm z elementami chrześcijaństwa. Region ten został wpisany na listę kulturowego dziedzictwa UNESCO. Kobiety z kraju Bassari często chodzą półnagie. Przejedziemy do miejscowości zamieszkałej przez lud Bassari - Salemata. Po drodze zatrzymamy się także w Bandafassi, wiosce Bedik, następnie w Iwol, które jest największym skupiskiem plemienia Bedik. Ciekawostką regionu są między innymi polscy misjonarze. Powrót do hotelu w okolicach Kedougou, kolacja. (trasa 150km) Dzień 6 Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd nad wodospad Dindefello, na południe od Kedougou. Niezbyt trudny, godzinny trekking (należy zabrać przewiewne, wygodne buty). Następnie przejazd do przygranicznej miejscowości Fongolembi, zamieszkałej przez Djalonke, lud dominujący w górnej Gwinei. Znajdziemy się na styku dwóch krajów Senegalu i Gwinei, skąd można podziwiać wspaniałe krajobrazy pasma górskiego Futa Dżalon - krainy sąsiedniej Gwinei. Z rejonu Futa Dżalon wypływają wielkie rzeki Afryki Zachodniej: Gambia, Senegal i Niger. Ponadto zobaczymy piękne, naturalne lasy galeriowe. Dalej przejazd do największego miasta wschodniego Senegalu - Tambacounda. Ponownie miniemy tereny parku Niokolo Koba. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa ok. 280 km) Dzień 7 Po śniadaniu przejazd na typowy, afrykański targ, gdzie można nabyć tkaniny oraz inne wyroby rzemiosła artystycznego pochodzące z sąsiedniego Mali. Spacer gwarną aleją Leopolda Sedara Senghora, pierwszego prezydenta niepodległego Senegalu. Gwarantujemy barwną atmosferę oraz specyficzny koloryt afrykańskich negocjacji handlowych. Przejazd w kierunku Kaolack do miejscowości Toubacouta, w rejonie Delty Saloum. To kolejne urokliwe miejsce wpisane na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na popołudniowy relaks nad wodą. Dla chętnych fakultatywny rejs łódką motorową po rzece Saloum (koszt ok.15EUR), gdzie można oglądać skupiska mangrowców i kolonie ostryg. W ramach wycieczki udamy się na słynącą z wiekowych drzew Wyspę Baobabów, skąd roztacza się piękna panorama rzeki Saloum. Na koniec przeprawa na wyspę ptaków, odizolowaną od reszty lasu, gdzie na nocleg zlatują się czaple białe, czaple refowe, kormorany, zimorodki. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 350 km) Dzień 8 Po śniadaniu dla chętnych fakultatywnie zwiedzanie Parku Fathala. Największą atrakcją parku jest ekscytujący spacer z lwami. Senegal to jedno z pięciu miejsc na świecie, które oferuje taką możliwość. Dalej przeprawa promowa z Barra do Bandżul i następnie zwiedzanie miasta, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi kościół św. Marii, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Następnie transfer na lotnisko. Dla klientów wybierających pobyt w Gambii przejazd do wybranego hotelu. (trasa ok 80 km). Dzień 9 Przylot do Polski. Uwagi do programu Program ten rekomendujemy osobom, które cieszą się dobrym zdrowiem i chcą poznać prawdziwą Afrykę. Będziemy się poruszać po terenach, gdzie infrastruktura hotelowa oraz warunki drogowe będą bardzo odmienne od europejskich. Temperatury we wschodniej części Senegalu bywają wysokie. Radzimy zabrać nakrycia głowy, przewiewne ubrania oraz wygodne lekkie obuwie trekkingowe , mogą być sandały z grubą podeszwą. Mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu. Masowa turystyka w tej części Senegalu praktycznie nie istnieje, docierają tu tylko nieliczni podróżnicy. Wizy Wizy W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego potrzebujemy dane paszportowe (numer i datę ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, wycieczki busem wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok. 120 EUR/os. Napiwki, tragarze, szefowie wiosek plemiennych, przewodnicy i kierowcy, obsługa lokalna w Senegalu Wschodnim i rejonie Casamance ok. 55USD. Inne Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, wycieczki busem wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok. 120 EUR/os. Napiwki, tragarze, szefowie wiosek plemiennych, przewodnicy i kierowcy, obsługa lokalna w Senegalu Wschodnim i rejonie Casamance ok. 55USD.

Inne

Szczepienia Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Wizy

Wizy W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego potrzebujemy dane paszportowe (numer i datę ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.