cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
 • Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki, Gwatemala
1 / 13
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki
star 3

Gwatemala
Ocena wycieczki objazdowej Tropiki Centralnej Ameryki:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Tropiki Centralnej Ameryki w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Gwatemali?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.
Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.
Hotele w Salwadorze moga być nieco bardziej skromne i serwować uboższe posiłki niż opisano powyżej.
Do dyspozycji gości:

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.
Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun). Hotele w Salwadorze moga być nieco bardziej skromne i serwować uboższe posiłki niż opisano powyżej.
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do dawnego portu Majów - Tulum, pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Następnie wizyta w jednej z wielu na Jukatanie studni krasowych tzw. cenote. Możliwość kąpieli (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) możliwość oglądania fantastycznych form skalnych jaskiń Dos Ojos lub podobnych. Uczestnicy wyposażeni są w maskę, rurkę oraz latarkę zwiedzają jaskinie płynąc za lokalnym przewodnikiem. Następnie przejazd do Chetumal. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Chetumal. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Belize (konieczna zmiana autobusu). Przejazd do Orange Walk i krótka wizyta, nastęnie wyprawa szybkimi łodziami po rzece New River do ukrytych w dżungli ruin Lamanai. Było to jedno z najdłużej zamieszkanych miast Majów, zostało opuszczone dopiero w XVII w. Zobaczymy m.in. Świątynię Jaguara, Świątynię Maski i Wysoką Świątynię. Po zwiedzaniu transfer do Belize City - miasta założonego w XVII w. przez Brytyjczyków i historycznej stolicy Belize, leżącej u ujścia rzeki Belize do Morza Karaibskiego. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Belize City. (Trasa ok. 180 km).
Dzień 4
Po śniadaniu, o ile pozwolą na to warunki pogodowe rejs na wyspę Caye Caulker - czas na wypoczynek i zanurzenie się w karaibskim klimacie na wyspie oraz okazja do spróbowania lokalnych potraw z owoców morza (lunch dodatkowo płatny). Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 60 USD) wyprawa na drugą największą rafę koralową świata. Możliwość snurkowania w kilku punktach rafy, w miejscu gdzie nurkującym towarzyszą liczne płaszczki i niewielkie rekiny! Powrót do Belize City. Następnie przejazd do Gwatemali. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Flores. (Trasa ok. 230 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Tikal - największego ocalałego ośrodka Majów (lista UNESCO). Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tys. mieszkańców. Centralnym punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m. wysokości. Dla chętnych impreza fakultatywna "canopy", czyli ekscytujący zjazd w uprzęży pod koronami drzew tajemniczej selwy (ok. 50 USD). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rio Dulce. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Rio Dulce i rejs łodzią po rzece. Tereny tego parku zamieszkują m.in. tukany, wyjce, liczne ptaki wodne. Wizyta w miejscowości Livingstone, położonej nad Morzem Karaibskim i zamieszkałej przez plemię tzw. czarnych Indian, czyli Garifuna. Przejazd do Copan (Honduras), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie ruin Copan, uważanych za jedno z najbardziej mistycznych miast Majów. Położone na terenie 30 tys. ha mogło liczyć nawet 200 tys. mieszkańców, przy czym należy pamiętać, iż nie wszystkie budowle zostały jeszcze odkryte - część z nich jest nadal przez naukowców "wydobywana" z dżungli. Do najbardziej okazałych i znanych zabytków Copan należą Schody Hieroglificzne, będące najdłuższym świadectwem piśmiennictwa Majów (2500 wyrytych symboli!). Zobaczymy również centrum ceremonialne z piramidami schodkowymi i boisko do gry w pelotę oraz dobrze zachowane stelle np. Dymiącej Muszli czy Boga Pauhatun. Następnie pojedziemy do stolicy najmniejszego kraju Ameryki Centralnej Salwadoru - miasta San Salvador. Po drodze wizyta w Suchitoto kolonialnym miasteczku założonym przez Hiszpanów w 1708 r. Kolacja i nocleg w hotelu w San Salvador. (Trasa ok. 230 km).
Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie San Salvador. Zobaczymy m.in. katedrę, Pałac Narodowy, kościół Rosario. Następnie przejazd nad Pacyfik i chwila oddechu nad oceanem. Powrót na kolację i noclegw San Salvador.(Trasa ok. 100 km).
Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do dawnej stolicy Gwatemali - miasta Antigua (UNESCO). W pobliżu Antigua wycieczka na czynny wulkan Pacaya - 3/4 drogi pokonujemy konno szlakiem wytyczonym przez stare języki lawy (dla mniej wprawnych w hipice konie prowadzone są za uzdę). Po południu przyjazd do Antigua. Miejscowość położona jest pomiędzy 3 wulkanami: de Agua, Acatenango i de Fuego. Antigua zachowała charakterystyczny dla epoki kolonialnej układ ulic (krzyżują się one pod kątem prostym), a większość powstałych po 1773 r. budowli inspirowana była barokiem kolonialnym i włoskim renesansem. Spacer po mieście, zobaczymy m.in. ratusz, katedrę oraz warsztat jadeitu. Kolacja i nocleg w Antigua. (Trasa ok. 290 km).
Dzień 10
Po śniadaniu, o ile pozwolą na to warunki pogodowe, rejs łodzią po wulkanicznym jeziorze Atitlan - wizyta w nadbrzeżnych osadach zamieszkiwanych przez potomków Majów oraz współna próba odnalezienia tajemniczego Maximona. Następnie zobaczymy typowy gwatemalski bazar w niewielkim miasteczku San Antonio, San Juan lub innym. Kolejnym punktem programu będzie krótki spacer po Panajachel i Solola. Kolacja i nocleg w Antigua. (Trasa ok. 270 km).
Dzień 11
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Gwatemala City. Panoramiczna wycieczka autokarem po mieście Gwatemala, które zostało stolicą państwa po trzęsieniu ziemi w ówczesnej stolicy - Antigua. Miasto Gwatemala jest głównym ośrodkiem finansowym i kulturalnym Gwatemali. Jeśli czas pozwoli, krótki spacer po historycznej części miasta: katedra, Pałac Prezydencki. Przelot do Mexico City. Kolacja i nocleg w Mexico City. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi,sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe.
Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie wizyta w oddalonym o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnym ośrodku religijnym i politycznym: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Powrót do miasta Meksyk. Zwiedzanie centrum historycznego stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy (z zewnątrz).(Trasa ok. 110 km). Późnym wieczorem przelot do Cancun i transfer do 4* hotelu (All Inclusive) w Cancun lub na Riviera Maya. Ze względu na późne godziny przelotów w tym dniu może nie być kolacji.
Dzień 13 - 14
Dzień 13 - 14 Wypoczynek w Cancun lub an Riviera Maya (All Inclusive). Dla chętnych wyprawa motorówkami przez lasy namorzynowe w kierunku rafy koralowej w pobliżu Cancun, gdzie będziemy mogli snurkować na drugiej największej rafie koralowej świata. Uczestnicy sami kierują motorówkami. Czas trwania wyprawy to ok. 2,5 godz. (ok. 85 usd). Proponujemy również wycieczkę do Chichen Itza - strefy archeologicznej (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Kolumn i Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. (ok. 110 usd).
Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot samolotem czarterowym LOT-u do Warszawy (rejs bezpośredni).
Dzień 16
Przylot do Polski.
Uwagi do programu
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. - W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie/Salwadorze pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami). - Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu. - Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień. - Istnieje konieczność zmiany autokaru na poszczególnych granicach - Klienci muszą przenieść swoje bagaże. Autokary w Gwatemali, Belize i Salwadorze są starsze i bardziej ubogo wyposażone niż te w Meksyku. - Wyjazdy z hoteli mają miejsce niekiedy bardzo wcześnie rano (ok. godz. 5:00) możliwe pakiety śniadaniowe. - Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież. - Na terenie Gwatemali wycofane są z obiegu dolary amerykańskie wydane przed 2000 rokiem. - Prosimy zabrać porządne obuwie (część zwiedzania oparta jest na trekkingu po selwie), ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary. - Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. -Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40cm X 40cm X 25cm. W przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary linia lotnicza naliczy dopłatę za nadbagaż (ok. 30 USD).
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni) oraz przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City - Mexico City i Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem (na terenie Meksyku klimatyzowanym, na terenie Gwatemali i Hondurasu i Salwadoru bez klimatyzacji), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztu uczestnictwa w programie: ok. 460 USD/os (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, koszt taksówek wodnych/łodzi, opłaty graniczne, łódź na Caye Caulker, system Tour Guide)- płatne obligatoryjnie jako pakietu pilota na miejscuoraz opłaty turystycznej (ok. 1 USD za pokój za noc) podczas objazdu jak i pobytu (płatne obowiązkowo na miejscu w recepcji hoteli). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz innych wydatków osobistych.
Inne

Przelot:
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również nielimitowaną wodę mineralną. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.
META Description

Państwa-Miasta Majów w 4 odsłonach - Meksyk (Tulum), Belize (Lamanai), Gwatemala (Tikal) i Honduras (Copan) • karaibski luz • Indianie Garifuna i raj na ziemi - Caye Caulker • kolonialne dziedzictwo w Antigua • Salwador - najmniejszy kraj w Pacyficznym Pierścieniu Ognia • kontrasty stolicy: Miasto Meksyk - wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya (all inclusive)
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.9/6. Sprawdź opinie:
Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.


Opis hotelu Tropiki Centralnej Ameryki według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne. Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem. Hotele w Salwadorze moga być nieco bardziej skromne i serwować uboższe posiłki niż opisano powyżej. Do dyspozycji gości: restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród. Wyżywienie: Śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelach w Cancun/Riviera Maya serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun). Hotele w Salwadorze moga być nieco bardziej skromne i serwować uboższe posiłki niż opisano powyżej.

Program

Dzień 1 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji. Dzień 2 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do dawnego portu Majów - Tulum, pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Następnie wizyta w jednej z wielu na Jukatanie studni krasowych tzw. cenote. Możliwość kąpieli (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) możliwość oglądania fantastycznych form skalnych jaskiń Dos Ojos lub podobnych. Uczestnicy wyposażeni są w maskę, rurkę oraz latarkę zwiedzają jaskinie płynąc za lokalnym przewodnikiem. Następnie przejazd do Chetumal. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Chetumal. (Trasa ok. 400 km). Dzień 3 Po śniadaniu przejazd do Belize (konieczna zmiana autobusu). Przejazd do Orange Walk i krótka wizyta, nastęnie wyprawa szybkimi łodziami po rzece New River do ukrytych w dżungli ruin Lamanai. Było to jedno z najdłużej zamieszkanych miast Majów, zostało opuszczone dopiero w XVII w. Zobaczymy m.in. Świątynię Jaguara, Świątynię Maski i Wysoką Świątynię. Po zwiedzaniu transfer do Belize City - miasta założonego w XVII w. przez Brytyjczyków i historycznej stolicy Belize, leżącej u ujścia rzeki Belize do Morza Karaibskiego. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Belize City. (Trasa ok. 180 km). Dzień 4 Po śniadaniu, o ile pozwolą na to warunki pogodowe rejs na wyspę Caye Caulker - czas na wypoczynek i zanurzenie się w karaibskim klimacie na wyspie oraz okazja do spróbowania lokalnych potraw z owoców morza (lunch dodatkowo płatny). Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 60 USD) wyprawa na drugą największą rafę koralową świata. Możliwość snurkowania w kilku punktach rafy, w miejscu gdzie nurkującym towarzyszą liczne płaszczki i niewielkie rekiny! Powrót do Belize City. Następnie przejazd do Gwatemali. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Flores. (Trasa ok. 230 km). Dzień 5 Po śniadaniu wyjazd do Tikal - największego ocalałego ośrodka Majów (lista UNESCO). Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tys. mieszkańców. Centralnym punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m. wysokości. Dla chętnych impreza fakultatywna "canopy", czyli ekscytujący zjazd w uprzęży pod koronami drzew tajemniczej selwy (ok. 50 USD). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rio Dulce. (Trasa ok. 250 km). Dzień 6 Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Rio Dulce i rejs łodzią po rzece. Tereny tego parku zamieszkują m.in. tukany, wyjce, liczne ptaki wodne. Wizyta w miejscowości Livingstone, położonej nad Morzem Karaibskim i zamieszkałej przez plemię tzw. czarnych Indian, czyli Garifuna. Przejazd do Copan (Honduras), kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km). Dzień 7 Po śniadaniu zwiedzanie ruin Copan, uważanych za jedno z najbardziej mistycznych miast Majów. Położone na terenie 30 tys. ha mogło liczyć nawet 200 tys. mieszkańców, przy czym należy pamiętać, iż nie wszystkie budowle zostały jeszcze odkryte - część z nich jest nadal przez naukowców "wydobywana" z dżungli. Do najbardziej okazałych i znanych zabytków Copan należą Schody Hieroglificzne, będące najdłuższym świadectwem piśmiennictwa Majów (2500 wyrytych symboli!). Zobaczymy również centrum ceremonialne z piramidami schodkowymi i boisko do gry w pelotę oraz dobrze zachowane stelle np. Dymiącej Muszli czy Boga Pauhatun. Następnie pojedziemy do stolicy najmniejszego kraju Ameryki Centralnej Salwadoru - miasta San Salvador. Po drodze wizyta w Santa Ana. Kolacja i nocleg w hotelu w San Salvador. (Trasa ok. 230 km). Dzień 8 Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie San Salvador. Zobaczymy m.in. katedrę, Pałac Narodowy, kościół Rosario. Następnie przejazd do Suchitoto - kolonialnego miasteczka założonego przez Hiszpanów w 1708 r. Spacer brukowanymi uliczkami miasteczka. Przejazd do Joya de Ceren, wioski Majów zalanej w VI w. lawą wulkaniczną, nazywanej Pompejami Ameryki. Mieszkańcy zmuszeni do ucieczki przed lawą i popiołami wulkanicznymi pozostawili liczne przedmioty codziennego użytku. W drodze powrotnej do San Salvador spacer po deptaku Paseo del Carmen w miejscowości Santa Tecla. Kolacja i nocleg w San Salvador. (Trasa ok. 140 km). Dzień 9 Po wczesnym śniadaniu wyjazd do dawnej stolicy Gwatemali - miasta Antigua (UNESCO). W pobliżu Antigua wycieczka na czynny wulkan Pacaya - 3 drogi pokonujemy konno szlakiem wytyczonym przez stare języki lawy (dla mniej wprawnych w hippice konie prowadzone są za uzdę). Po południu przyjazd do Antigua. Miejscowość położona jest pomiędzy 3 wulkanami: de Agua, Acatenango i de Fuego. Antigua zachowała charakterystyczny dla epoki kolonialnej układ ulic (krzyżują się one pod kątem prostym), a większość powstałych po 1773 r. budowli inspirowana była barokiem kolonialnym i włoskim renesansem. Spacer po mieście, zobaczymy m.in. ratusz, katedrę oraz warsztat jadeitu. Kolacja i nocleg w Antigua. (Trasa ok. 290 km). Dzień 10 Po śniadaniu, o ile pozwolą na to warunki pogodowe rejs łodzią po wulkanicznym jeziorze Atitlan - wizyta w nadbrzeżnych osadach zamieszkiwanych przez potomków Majów. Opcjonalnie ( ok. 15 USD) wizyta u tajemniczego Maximona. Następnie zobaczymy typowy gwatemalski bazar w niewielkim miasteczku San Antonio, San Juan lub innym. Kolejnym punktem programu będzie krótki spacer po Panajachel i Solola. Kolacja i nocleg w Antigua. (Trasa ok. 270 km). Dzień 11 Śniadanie. Jeżeli czas na to pozwoli fakultatywna wizyta w hacjendzie kawowej (koszt ok. 25 USD).Transfer do Gwatemala City. Panoramiczna wycieczka autokarem po mieście Gwatemala, które zostało stolicą państwa po trzęsieniu ziemi w ówczesnej stolicy - Antigua. Miasto Gwatemala jest głównym ośrodkiem finansowym i kulturalnym Gwatemali. Jeśli czas pozwoli, krótki spacer po historycznej części miasta: katedra, Pałac Prezydencki. Przelot do Mexico City. Kolacja i nocleg w Mexico City. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. Dzień 12 Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie wizyta w oddalonym o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnym ośrodku religijnym i politycznym: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Powrót do miasta Meksyk. Zwiedzanie centrum historycznego stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy (z zewnątrz). Podziwianie panoramy tego wielkiego miasta z Wieży Latynoamerykańskiej. (Trasa ok. 110 km). Późnym wieczorem przelot do Cancun i transfer do 4* hotelu (All Inclusive) w Cancun lub na Riviera Maya. Ze względu na późne godziny przelotów w tym dniu może nie być kolacji. Dzień 13 - 14 Dzień 13 - 14 Wypoczynek w Cancun lub an Riviera Maya (All Inclusive). Dla chętnych wyprawa motorówkami przez lasy namorzynowe w kierunku rafy koralowej w pobliżu Cancun, gdzie będziemy mogli snurkować na drugiej największej rafie koralowej świata. Uczestnicy sami kierują motorówkami. Czas trwania wyprawy to ok. 2,5 godz. (ok. 85 usd). Proponujemy również wycieczkę do Chichen Itza - strefy archeologicznej (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Kolumn i Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. (ok. 110 usd). Dzień 15 Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot samolotem czarterowym LOT-u do Warszawy (rejs bezpośredni). Dzień 16 Przylot do Polski. Uwagi do programu -Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. - W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie/Salwadorze pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami). - Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu. - Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień. - Istnieje konieczność zmiany autokaru na poszczególnych granicach - Klienci muszą przenieść swoje bagaże. Autokary w Gwatemali, Belize i Salwadorze są starsze i bardziej ubogo wyposażone niż te w Meksyku. - Wyjazdy z hoteli mają miejsce niekiedy bardzo wcześnie rano (ok. godz. 5:00) możliwe pakiety śniadaniowe. - Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież. - Na terenie Gwatemali wycofane są z obiegu dolary amerykańskie wydane przed 2000 rokiem. - Prosimy zabrać porządne obuwie (część zwiedzania oparta jest na trekkingu po selwie), ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary. - Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia. -Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40cm X 40cm X 25cm. W przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary linia lotnicza naliczy dopłatę za nadbagaż (ok. 30 USD). Wizy Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych. Świadczenia Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni) oraz przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City - Mexico City i Mecico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem (na terenie Meksyku klimatyzowanym, na terenie Gwatemali i Hondurasu i Salwadoru bez klimatyzacji), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie: ok. 430 USD (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, koszt taksówek wodnych/łodzi, opłaty graniczne, łódź na Caye Caulker, system Tour Guide), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz innych wydatków osobistych. Inne Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do Cancun (rejs bezpośredni) oraz przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City - Mexico City i Mecico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem (na terenie Meksyku klimatyzowanym, na terenie Gwatemali i Hondurasu i Salwadoru bez klimatyzacji), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie: ok. 430 USD (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, koszt taksówek wodnych/łodzi, opłaty graniczne, łódź na Caye Caulker, system Tour Guide), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie), wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/tropiki-centralnej-ameryki/zakwaterowanie-mgsHotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Tropiki Centralnej Ameryki

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Tropiki Centralnej Ameryki? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00